Fantom opery

The Phantom of the Opera

Fantóm opery

Muzikál / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2004, 143 min

Oscar 3 nominace: Kamera, Výprava, Píseň - "Learn To Be Lonely"(26.1.2005)

Překrásná hudba, fantastická výprava a kostýmy, "přechodové" vizuální ňamky, ale ve výsledku na mě i přes hutnou porci osudové lásky dýchl mírný chládek.(2.7.2006)

Sice vykrádačka od začátku do konce.... ale když ono se to tak hezky poslouchá a ještě lépe se nato kouká...(9.10.2009)

• AppleCore

Pokud jsem u muzikálu Sweeney Todd psal, že mě zpěv doháněl k šílenství tak tady to platí dvojnásob. Mohl to bejt opravdu strhující příběh doladěnej krásnou hudbou a mistr Schumacher to zase jednou podělal. Pěkná scéna je následně vodrovnaná buď scénou hodně mizernou, nebo již zmíněným zpěvem. Místy je to vážne dost směšná záležitost a hudba nebo kamera to nijak nepovznese, herecký výkony už vůbec ne.(24.4.2009)

• mandes

rozpočet : $70 million tržby celosvetovo : $154,648,887(8.6.2007)

• - Natáčení probíhalo v Pinewoodských studiích a trvalo přes 8 týdnů. (fannah)

• - Když Fantom (Gerard Butler) na konci filmu žádá Christine (Emmy Rossum), aby byla jeho ženou, dává jí na hlavu svatební věnec. V dalším záběru ho na Christininé hlavě vidět není, ale v následujícím jej opět má. (R1CH1E)

• - Předlohou pro film i stejnojmenný román od Gastona Lerouxe je pařížská opera Garnier, pojmenované po architektovi Charlesi Garnier. Pod budovou je vytvořena sběrná nádrž z neodčerpatelné spodní vody. Dokonce je v opeře zaznamenán i pád protizávaží lustru, který zabil jednu z uvaděček. (Asmodin)