Ve stokách pod pařížskou operou žije od narození znetvořený zahořklý muž známý pouze jako „Fantom“. Zamiluje se do neznámé sboristky Christine, soukromě ji vyučuje a zároveň terorizuje zbytek operního domu a požaduje, aby Christine dostávala hlavní role. Vše se ještě zhorší, když se sopranistka znovu setká se svým známým z dětství Raoulem a oba se do sebe zamilují. Fantom se rozhodne ji unést a uvěznit u sebe, ve svých tajemných kobkách. Raoul je nyní jediný, kdo Fantoma může zastavit a zachránit svou lásku… (Česká televize)

Trailer 1

Reiniš

Opulentní a načančaná..nuda! Zhruba po prvních deseti minutách jsem se začal modlit aby film skončil, takže shlédnout celý film bez pomoci přetáčení asi umřu. Film nemá prakticky jedinou zajímavou muzikálovou scénu a z toho krákání mě začala bolet hlava. Jediná pozitiva snímku jsou krásná (ale dost přeplácaná) výprava a docela ucházející herci- Emma je sympatická a Butler umí nejen dobře hrát ale i zpívat. Jejich výkony se ale stejně jako příběh většinou ztratí v záplavě napudrovaných kostýmů a kýče. Pro mě osobně nuda k posrání. ()

GodComplex

Kultovni pribeh, prostredi opery, hrbitov, music, love, fantom s bilou maskou v cernem plasti, tohle mel byt jednoznacne 5ti hvezdickovy material. O to vetsi skoda, ze z toho jen sala nevyuzity potencial a je to misty hodne silna nuda. Navic tezko rict co tomu vsemu uznat jako plusove body, kdyz je to xkta verze fantoma. Az prilis je zde patrna jakasi muzikalovost, opera style a divadelnost. Od toho jsou zde k dispozici zminene formaty, film to mel mnohem vice opeprit svou "filmovosti" a ne jen zobrazit to co uz zde bylo. Nastesti i v tomto ohledu jsou zde zachytne pozitivni body, napr. s katakombni cestou do fantomova dungeonu si tady nekdo slusne vyhral a hlavne vizualni zpracovani zasnezeneho hrbitova s angel monumenty bylo tak lahudkove, ze by se za nej vubec nemusel stydet ani Tim Burton. Neustale mi ale vadil fakt, ze cely tenhle pribeh ma mit mnohem hororovejsi atmosferu, tohle bylo ciste zamerene na operu a romanci, coz nic proti ni, ale kdyz uz, tak to mela byt alespon podstatne temnejsi romance. Co se tyce vykonu, tak vokalne to zvladli oba hlavni protagoniste naprosto fantasticky, herecky mi ale nejak plne nesedl ani jeden z nich. Zvlaste Gerard "This is Sparta!!!" Butler byl jako fantom nedostatecne dark. Puvodne jsem mel i v planu trosku zarypat do samotne hudby, ale skoncilo to tak, ze si nektere songy zpivam jeste den pote a jeden z nich mam v planu zcoverovat, takze nakonec spokojenost. V porovnani s 2 muzikaly, ktere jsem videl v poslednich mesicich je to o poznani lepsi, nez Chicago, ale na Moulin Rouge se to nehrabe. 6/10 ()

nirvanafan

Byl by to perfektní muzikál, skvělá výprava, hudba ani nemluvě, nebýt chabého hereckého obsazení. Emmy Rossum sice vypadá celý film nádherně nevinně, ale její nikdy se neměnící romantický výraz, mám v polovině filmu chut začárat černou propiskou. A ten samý Gerard Butler, který jako král Leonidas zbuší hordy Peršanů, v tomhle filmu naprosto postrádá charisma a působí spíš jako nevyrovnaný, zakomplexovaný emofantom. Hudba a kostýmy ale nakonec výsledný dojem vyváží. ()

viperblade

První hodina je geniální a už jsem přemýšlel o plném hodnocení. Bohužel, ta druhá si neuměla udržet tempo, některé písně se mi moc nezdály. Ale jinak naprostá paráda. Ať už obsazení (Butler - perfektní, Rossum - rozkošná a talentovaná) či hudbou (v mnoha místech výborná!) Škoda, že celek není takový, jako první hodina. I přesto ale můžu doporučit, nejen příznivcům opery (ke kterým se já nepočítám). ()

zdepapepa

Viděno po boku o tři roky mladšího Sweeneyho Todda, což ale nehraje moc roli, jelikož totok je adaptace slavné divadelní show. To tu koneckonců je zárukou kvality, sem tam nabouchané vizuály se tu a tam střídají už s naprostým kýčem a zbytečnou dekorací, takže je to jak na houpačce, jediná záruka kvality zůstává původní hudba, která je zmáknutá na výbornou. Kde Sweeney ztrácel po hudební stránce, tady Fantom nabírá extra bodíky, ovšem kde Sweeney získává body navíc za fantasmagorický ideál londýna a stylizaci do šílené podoby, tam Fantomovi ztrácí dech a vypadá jako kdyby ho ohlodal zub času. Ovšem stačí, když člověk v průběhu All I Ask of You nebo Music of the Night nebo Point of No Return nebo čehokoliv jiného zavře oči a hned je jasné, kdože to má skutečně navrch. ()

• Převedení slavného muzikálu na filmové plátno stálo producenty 60 mil. dolarů a diváci zanechali během úvodních třech dní (24. - 26. 12. 2004) 4 miliony v limitovaném počtu kin. Po třech týdnech se Fantomovi opery podařilo vyzpívat už 27,5 mil. dolarů jen v Severní Americe. (imro)

Související novinky

John Travolta je žena!

John Travolta je žena!

10.09.2006

Tak to tedy alespoň bude v připravovaném remaku muzikálu Hairspray, kde ztvární postavu Edny Turnblad, jejíž dcera Tracy (začínající Nikki Blonsky) se zaplete do rasových nepokojů v Baltimore… (více)