Fantom opery

The Phantom of the Opera

Fantóm opery

Muzikál / Drama / Romantický / Thriller

USA / Velká Británie, 2004, 143 min

Webberova hudba je úchvatná (spousta skvělých písní), herci jsou skvěle vybraní. Fantom, Christine, madame Giry, Carlotta, Meg Giry, Firmin, Andre, Reyer - výborně napsané a zahrané postavy. Trochu problém je s Raoulem - Patrick Wilson ho zahrál dobře, ale jeho postava není dostatečně sympatická, což ještě více nahrává Fantomovi, který je vynikající. Gerard Butler a Emmy Rossum zpívají nádherně. Dobrý výprava a kamera. Ani přes dlouhou délku film nenudí. Scénář dobrý, s knihou to už ale moc společného nemá. Není důvod dát méně než 5*. Silně podceněný muzikál. Komentář napsán 23.11. ve 21:28 (2008).(26.5.2008)

Pod taktovkou Andrewa Lloyda Webbera snad ani nelze jít pod 4****. Zpracování se mi líbilo, jen mi připadalo, že Fantom není až tak velký šeredák, aby ze sebe musel dělat Fantomase. Ale možná jsem už viděla moc filmových ošklivců a mám imunitu. Emmy Rossum je roztomilá, zato hároš Patrick Wilson mi šel na nervy. Podívaná je to krásná a co víc – je to jeden z mála filmů, ze kterých člověku nepřechází jen zrak, ale i sluch.(16.12.2015)

Když jsem Fantoma opery viděla poprvé v nějakých 16 letech, tak se mi strašně líbil a až doteď jsem tu měla hodnocení pěti hvězdiček. Poté, co jsem se ho ale o téměř 9 let později pokusila zkouknout znovu, tak měním na tři hvězdičky. Co způsobilo tuhle změnu? Abych pravdu řekla, nejsem si vůbec jistá. Jen vím, že je to příšerná nuda! Vždyť se tam celou dobu prakticky nic neděje, příběh je příšerně statický a v podstatě celý založený na tom, že si hlavní hrdinka nemůže vybrat mezi dvěma chlapy. Hudba zůstává stejně ohromující a některé záběry (třeba ten začátek s lustrem), jsou opravdu uměleckými kousky, proto alespoň ty tři hvězdičky. Ale znovu se na to podívat mě už nikdo nedonutí.(21.3.2015)

Joel Schumacher, mnohokrát proklepnutý v úplně jiných žánrech, trochu zaostává v odvaze i osobitějším přístupu k Webberově látce. Ta možná dobře působí na divadelních prknech, ale na plátně je díky afektovaným projevům a potížím s tempem docela ubíjející. Všechno je to takové stereotypní, nevzrušivé, jen klouzajícího po hodně monotónním povrchu. Což je minimálně škoda, už jen díky kameře, výpravě nebo Emmy Rossum, která předvádí velmi slibný pěvecký výkon. Ale v nevinných pohledech nemá moc šancí se předvést (démonicky naopak vůbec nevypadá tehdy prakticky neznámý Gerard Butler). Nestrhující, místy velmi nudný kabát..(25.10.2011)

Vraví sa, že každý génius je vlastne magor. No a to Fantom opery je. Jeho srdce sa premenilo na kameň. Zatrpknutý hľadá svoju princeznú do svojho podzemného kráľovstva. Hudba ktorá nás sprevádza celým filmom je proste dokonalá. ( teda až na tú speváčku ktorú fantom nazval ropuchov, tie jej výšky mi vadili a bolela ma hlava ). Bravo! Fantázia v pohybe ;) ... túto pesničku si budem pamätať dokonca života https://www.youtube.com/watch?v=pgz6PnHkmpY(25.11.2014)

• - Když Fantom (Gerard Butler) odvádí Christine (Emmy Rossum) do podzemí, má vlasy seplé do culíku. Jakmile už v podzemí jsou, má Christine vlasy rozpuštěné a viditelně jiný make-up. (skinny)

• - Gerard Butler (Fantom) a Emmy Rossum (Christine) přiznali, že neviděli muzikál před tím, než dostali své role ve filmu. (Aknah)

• - Postava Christiny Daaé (Emmy Rossum) má skutečný předobraz v operní švédské pěvkyni Christině Nilsson. (Asmodin)