Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

AdamK.

Speciální efekty vypadají, jako kdyby je dělal student střední školy na svém domácím PC, které dostal ke svým patnáctým narozeninám. ()

JohnTheOne

Jako pokračování Pitch Black to nelze brát ani omylem. Film tak nějak balancuje na hraně mezi tím, co je ještě dobrý a co už je fakt moc. Naštěstí, alespoň pro mě, zůstává v té skupině, dobrých filmů. Nápadů a různých hovadin je ve filmu až moc, ale jakž takž dávají logiku a celkový dojem nakonec zachraňuje Vin Diesel. ()

Pjotrik

Oproti Černočerné tmě je v pokračování více sázeno na příběh. Taky Riddick se nám tu více představil, což je dobře. Útěk z planety Krematoria musel trochu uchlácholit ty, co čekali stejný horor jako v prvním dílu. Já osobně mám pro Riddicka slabost, protože je to takový Conan budoucnosti. A když na konci usedl do trůnu, ještě více se mi tato asociace potvrdila. 80% ()

Scaevola

Problém tohoto filmu je, že se jedná o pokračování. Velkolepě pojaté sci-fi z temně zabarvené budoucnosti přináší všechno, co jsem očekával (efekty, akci, přiměřeně rozplizlou mytologii světa), ale nemá nic navíc a ani mihnuvší se J. Dench v podivné roli to nezachrání. Tři hvězdy jsou možná moc, leč film přece jen nějaké kouzlo má. ()

aannemer

Škoda, že tvůrci nepokračovali ve stylu Pitch Black. Tohle už je jen odvařenej průměr. Po druhém shlédnutí a porovnáním s několika současnými sci-fi "hity" nemohu nepřidat další hvězdu. ()

Rian_witcher

Slušný nápad na volné pokračování dobrodružství postavy jménem Riddick. Hezky zpracované, dobré výkony herců, ale kdoví proč to nefunguje zdaleka tak dobře jako Černočerná tma. ()

Etherium

Riddick je temný blockbuster s ohromujúcimi efektami, vizuálom, design vesmíru je asi najtemnejší z pomedzi všetkých sci-fi. "Predchádza im kométa"- 5 minútová scénka s inváziou ťahá celý film na 5*, inak by to boli asi 4. Už sa teším na trojku. ()

Edgerton

Tohle byl jeden z nejnudnějších filmů, co jsem viděl v kině. Fakt jsem se u toho od první minuty upoceně nudil a přál sem si konec. ()

Kenji

Film založený na tom, že Vin Diesel beží a plášť za ním plápolá. Jednotka mala atmosféru, dvojka mala ohúriť príbehom, ale...je to taká kravina, že som to dopozeral len vďaka tomu, že som si pri tom začal večeru. Od "odpadu" to zachránila naozaj len scéna ako beží pred "zeleným plátnom" ()

Eeve

Ako sa už pri pokračovaniach stáva, Kronika temna, ako pokračovanie Čiernočiernej tmy, ktorá je jedným z mojich najobľúbenejších filmov, nenaplnila očakávania, ktoré som doň vkladala. Vyšší rozpočet cítiť na každom kroku, bohužiaľ sa to odzrkadlilo nie vždy v pozitívnom slova zmysle. Efekty sú výborné, vizuálna stránka filmu teda skvelá, príbehovo ako tak dobre, no tu sa bohužiaľ pozítiva míňajú. Posunuli sme sa zo scifi-hororového žánru do scifi-mainstreamovejšieho žánru :) čo je v mojich očiach škoda, komornejší nádych Riddickovi slušal viac. Ďalšou nepríjemnou stránkou filmu je iritujúci scenár, pri mnohých hláškach som prevracala očami, parádne sa zvýšila i klišoidnosť nie len scenárových fráz, ale aj príbehových obratov. Možno detail, no viacej ma bavil pohľad kamery Riddickovými očami v Pitch Black - neostrý, viacfarebný, tuná je to nahradené klasickým videním s fialovým nádychom - nič originálne. Výzor Riddickových očí sa mi takisto viac ľúbil v Pitch Black, ako tuna. Ale to sú len také detaily, no detaily tvoria celok, a tomuto počinu som dala tri hviezdičky len kvôli Riddickovi ako takému a nádeji, že trojka ma nesklame viac, než toto. Ale je to fakt škoda. ()

moriero

Tak tohle s dokonalou Černočernou tmou nemělo společného lautr nic. Ze syrového survivor thrilleru se stalo rádobyepické fantasy, co se snaží tvářit jako scifi. Technologie šla asi během pěti let proti proudu času. Solární vozítka, letlampy a realistické kosmické lodě nahradily hábity, středověká brnění a průhledné víly. Z hustého Riddicka je najednou Mirek Dušín a z bezpohlavního Jacka svůdná Kočičí žena Kyra. Proboha proč? ()

p.a.douch

No pro mě celkem zklamání. Jednička vtáhla a nedala vydechnout. Tady už se hluché pasáže najdou snadno. Je ale vidět, že pro Twohyho i Diesela je to srdeční záležitost. Rozhodně nejde o odfláknutý film. Možná je problém i v tom, že po perfektní jedničce jsem zkrátka čekal víc. Tady se nám tvůrci snaží objasnit i duševní pochody hlavního hrdiny a vybudovat nové světy točící se kolem Necromongerů a z toho vyplývá někdy samozřejmě větší pozvolnost. Rozhodně toto dílko neurazí, ale výjimečnost jedničky nemá. ()

Narana_Baba

David Twohy dostal pjet ktať vic peňazi na toto druhé pokračováni Ridikoveho dobrodružstvi a natočil fantazy – scifi a i když postavy navazuju tak to cele působí jako uplně jiny svet než bola jednotka. Ni horší bo uplně odlišny. Zatimco v jednotke boli lide kteří jakoby vypadli zo sučasnej zemekule tak tady su duchove elementalove a jakysy frajer co byl někde za smrťou a získal nějake užasné magické schopnosti a teď šéfuje takej fašónskej armade vo vesmíru a chce ovladnut uplně všechno. Hezky se na to pozéra a je to dobrodružná jizda no muj šalek čaju to uplni není bo jednotka a hlavně trojka Ridikoveho dobrodružsvi bez těch fantazy halucinácií sa mi libi vic. Ale jestli vas Ridik zajima kukajte na to popořádku od jednotky začnite advojku pokračujte do trojky bo pribeh navazuje a je znat že scenař a režii mal pořad ten stejny chlap. A to nejduležitějši – po brukach sa tu slehla zem i když určite znaky brukoveho systema má ta fašonská armáda bo to ja hluboky specialista rozeznam. ()

Skylwalker42

Těžkopádná nuda. Vin Diesel je nezajimavý hrdina, jako zbytek celkového snímku.Ten měl ambice se stát fenoménem typu Star Wars, avšak se to jaksi nepovedlo. Žádná scéna mi neutkvěla v hlavě a po shlédnutí okamžitě veškeré dojmy vyprchaly, pokud jsem teda vůbec nějaké nabyl. ()

meda2016

Opravdu mne zaujal a viděl jsem 3x. Tak jasně, levné divákolapky za drahé peníze. Poselství nic moc. Zábava ale ano. Příběh o dobyvatelích - lovcích a lovených pod heslem "Co zabiješ je tvoje". Obrazově svalnatý film jak dějem tak kulisou. ()

gpx

Jako většina amerických filmů natočených po roce 2000, tak i tenhle si pěkně zostra našlápnul do zapáchajícího feministického lejna. #ZÁVADNÉ ()

JokerBaby

Celý film Akcia od začiatku od dokonca. Máloktorý film dokáže byť takto vyvážený. Nekromandia. Imperátor ktorý si postupně podrobuje planéty vo vesmíre. Buď sa necháte prerobiť na nekromanta alebo musíte zomrieť. Riddick sa nepodvolí ale postaví sa proti Nekromantom. Vo filme je veľa rôznych akčných scén ktoré samozrejme nebudem prezrádzať . Ja som tento film videl asi 5 krát. A o rok o dva si ho znova pozriem. Ešte by som upozornil na herečku Thandie Newton s úžasného filmu RockN Rolla, Judi Dench - Bondovky, Karl Urban - Star Trek. Za mňa 5 hviezd . ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)