Riddick (Vin Diesel) je na útěku před žoldáky. Na jeho hlavu je vypsána vysoká odměna a on se proti své vůli ocitá uprostřed nelítostného souboje. Jedině Riddick totiž dokáže zastavit Necromongerovy bojovníky a zachránit lidstvo. Bude se mu však chtít zachraňovat kromě svého života ještě něco jiného? Riddick: Kronika temna vás díky neuvěřitelným speciálním efektům, akcím nabitým dějem a hvězdným obsazením vezme na parádní jízdu fantastickým světem, na kterou hned tak nezapomenete. (Magic Box)

samkko odpad!

1.8/10 kdysi bych udělil hvězdy i dvě, za nějakou tu snahu a herce, jenže asi pořádně zpřísním hodnocení a začnu tomu dávat to, co si opravdu zaslouží. Čili u Kroniky temna je sice diskutabilní i ta jedna hvězda, (protože jsem to na rozdíl od prvního dílu dokoukal bez přetáčení), ale i tak jsem se musel dost překonat a ten odpad si to právem zaslouží. Pokud máte chvíli čas, řeknu vám proč. Je to nepopsatelná, ohraná nuda se špatnými CGI efekty, na kterých je film docela dost podložen, naprosto katastrofální scénář, který jde proti všem pravidlům kvalitně zpracovaného vyprávění příběhu, velmi slabé akční scény, nudný děj, v podstatě nulový zvrat, všechno super očekávatelné a celé to na mě působilo zbytečně. Děkuji a nedoporučuji! ()

rublik05

V porovnání s Černočernou tmou a také s Riddickem jde na Riddickovi: Kronice temna v každém záběru vidět několikanásobně vyšší rozpočet, kterým tvůrci tentokrát disponovali. Snímek má opět trochu nezvyklý, přesto velmi povedený vizuál, triky jsou rovněž na slušné úrovni, v těchto ohledech naprostá spokojenost. Vin Diesel hraje víceméně pořád stejně, jeho postava si alespoň stále uchovává určité charisma. Z ostatních herců nikdo nijak zásadně nevyčnívá, rád jsem však viděl Karla Urbana či Judi Dench. Akčních scén je vcelku dost, občas je však kazí dost zmatený střih. Příběh je takový spíše standardní, potenciál měl určitě mnohem větší, spousta nápadů vyzní zcela do prázdna, atmosféra tentokrát nezafungovala téměř vůbec. Holt velký rozpočet vždy nezaručuje lepší pokračování. 6/10. ()

Diesel naprosto vládne celému filmu a je cool od začátku do konce. Efektní je např. scéna, kde Diesel znalecky hodnotí vyvážení nože. Měl jsem možnost vidět jak verzi pouštěnou v kinech, tak directors cut. Ta druhá verze je asi o 25min delší. Jak už tomu bývá, některé scény jsou přidány, některé nesestříhány a některé dokonce úplně jinak natočeny než je tomu u kino verze. ()

fojtas

pokracovani je jine nez jednicka, ale stejne hodne povedene.plne skvelych efektu a hlavne neuveritelneho charisma vina diesela:o) ()

Taffey

Jakmile člověk začne u tohoto typu filmu hledat mouchy, může ho okamžitě vypnout. Já je nehledám. Budu-li chtít shlédnout inteligentní film, u kterého budu hledat logiku, pustím si něco jiného. Na mě osobně dýchla atmosféra Kroniky velmi zprudka. Jakožto milovník sci-fi (nikoli fantasy) až kam moje paměť sahá, mě film velmi oslovil. Je sice fakt, že výkony některých herců nebyly zrovna košer, třeba Colm Feore v roli šéfa nekromadrů na mě působil jako naprostá měkkota, stejně jako Karl Urban (kde je jeho výkon z Bournova mýtu, ale celkově na mě film působil skvěle. Většina z Vás tady hodnotí záporně nepřítomnost jakékoli atmosféry. Já ji tam nalézám stále znovu a znovu. Hvězdičku mínus beru za přílišné soustředění se na Riddicka samotného. Je to totéž jako u Ramba, dvojkou počínaje. ()

nick_sekac

Nemůžu si pomoct, viděl jsem tuhle scifárnu už třikrát a po každý se mi líbila stejně(posledně možná ještě i víc). Efekty nemaji absolutně žádnou chybu a i příběh podle mě není špatnej, k tomu když přidám Riddickův morbidní smysl pro humor,jedná se o skvělou zábavu, která podle mě hravě předčí poslední Hvězdné války. Jedna z nejlepších sci-fi, jakou jsem kdy viděl. Je mi jedno jestli to kopíruje Hvězdné války, v tomhle obalu se mi to prostě líbí víc. ()

DjMetal

Nemam ziadnu kritiku. Vin Diesel ako nelutostny borec. Jednoducho, taketo filmy mu a aj mne idu k srdcu.Najlepsie pasaze filmu: Hrncekom zabity cernoch a naj asi, ked sa Riddick bil s veducim Colm Feore.Pecka,pecka,pecka. Supis Sci-fi. ()

Marty7CZ

Nemůžu si pomoci,ale i když se to Twohymu v půlce filmu trochu vymklo z rukou a přeplácal to(rovnítko dva filmy v jednom je na místě),tak je Riddick prostě klasa... ()

KdG

Výborný film, celkem napínavé od začátku do konce a trikově taky paráda. Dieslovy ta role padla jako ulitá. ()

Dantte..

Film, který těží předevšim s charismatu Vina Diesela, který je ještě drsnější než kdy jindy a metá jednu hlášku za druhou. Přesto musím vesměs souhlasit s Marigoldem, Twohymu veliké peníze a průměrný scenář (na tak vysokorozpočtový film) vůbec nepomohly k lepšímu "výkonu", sportovní terminologii řečeno. Nejvíc ale co mě sklamalo byl konec filmu, kdy s psance a vraha udělali krále největšího impéria v galaxii. Je to škoda, že po tak propracovaném (co se týče psychologie Riddicka) prvním dílu ubraly na jeho charakteru , který skoro po celý čas filmu je zcela kladný. 65 % "end" ()

Ogrb

Zklamání. Po parádně atmosférické Černočerné tmě jsem čekal něco víc než lacinou kopii Star Wars. Vin Diesel má charisma, ale sám tenhle hollywoodský slepenec nespasí. Škoda. Režisér Twohy je talent, tak doufám, že příště si vybere lepší ssnímek. 4/10 ()

john.h

Úvodní scéna byla vynikající. Pak se však film rozjíždí jako dvouhvězdičkovej propadák, ale během děje nabere trochu dechu a vybojuje si třetí hvězdičku. Hlavně od vstupu do vězení na planetě Crematoria začne být film mnohem zábavnější. Líbili se mi také ti tvorové s modrou maskou, která vypadala jak potápěčské brýle a postavička Thandie Newton také nevypadala zle. Vin Diesel klasicky cool. S původní Černočernou tmou toho však tento snímek moc společného nemá, kromě hlavní postavy. Navíc se mi zdálo, že v Černočerné tmě byl Vin Diesel ještě víc cool než tady, kde se sice snažil svoji coolovitost z prvního dílu za každou cenu překonat, ale jeho snaha byla až příliš patrná a nepovedlo se mu to. ()

Euchrid

Má to víc peněz, víc Vina Diesela, víc prostoru a přesto všechno vznikla jenom neatmosférická, jakoby prázdná klišovitá zapomenutelnost, kterou ničí hlavně hrozný scénář. A to jsem kronice temna dal i pár dalších šancí, ale jediné co sem s z nich odnesl bylo to, že naprosto nevím čím mě měla zaujmout. Nebýt výpravnosti, výtvarné stránky a to že prostě Vin Diesel nenudí, bylo by to mnohem horší. A Judi Dench mě srala ještě víc než v Bondech...prý elementál, pch :-/ ()

LakiyL

Čo sa vizuálnej stránky týka, oveľa živšie pokračovanie, čo sa odrazilo aj na rozpočte (prvý diel mal ale tiež svoje čaro). Čo sa ale týka deja, dostávame sa do problému. Ako jednotka, tak aj pokračovanie nie je na zahodenie, no ničím Vás film neprekvapí. Ďalší z filmov, ktoré si už nikdy v živote nepozriem, pretože nemám na to žiaden dôvod. ()

Doomer

Tak dobre pokracovani kde jsou misto vetrelcu nekro nemrtva frakce z nevesmiru :-) oproti prvnimu dilu o mnoho akcnejsi a par dejovych zvratu se najde nicmene postava Riddicka se zmenila k jeho skode je ted hrozne pozitivni hrdina nez hulvat a antihrdina :-) kazdopadne akcni podivana je to dobra jen teda uz pripomina spise komix nez seriozni film ()

RajCZitko

Mno...vyzvednu jen jednu část filmu, která byla fakt suprová. Tou byla "prison break". Zbytek byl takový nemastný neslaný, jen pár rvaček a spousta keců. Nicméně to nebylo zase tak špatné. Jo jednou jsem myslel, že se mi odtrhne bránice. Když tento "Red dick" :D utíkal se svojí partičkou před sluncem, Kyra uvízla v nějaký jeskyňce. On vzal lano, zahrál si na tarzana a zachránil jí. A pak přichází ten noblesní nejkomičtější záběr, jak se Red dick postaví a pořádně se z něj čmoudí. Mno prostě pecka :D Upřímně to ale už nepotřebuju vidět znova. ()

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

Vin Diesel počtvrté jako Riddick

08.05.2024

Bezesporu existuje mnoho filmových franšíz, u nichž by si fandové zbožně přáli pokračování. S každou další zvěstí o možném pokračování milované série jejich naděje stoupají, jen aby vysněný film… (více)

Riddicka čeká pokračování

Riddicka čeká pokračování

22.11.2015

Vin Diesel sliboval třetího Riddicka mnoho let. A když jsme ho předloni nakonec dostali, byl z něj téměř stomiliónový hit, u kterého se okamžitě začalo spekulovat o pokračování. Jaká je situace nyní?… (více)

Riddick opět krvavý

Riddick opět krvavý

06.09.2011

Dnes už vlastně kultovní vesmírný hrdlořez se vrací do kategorie „mládeži nepřístupno“. Potvrdil to Vin Diesel na svém facebookovém profilu. Je to potěšující hlavně s ohledem na fakt, že film nazvaný… (více)

Třetí Riddick je konečně na cestě

Třetí Riddick je konečně na cestě

18.02.2010

Už to dobře známe. Řeči o návratu k postavě, která oba proslavila, tasí Diesel a Twohy pokaždé, když chtějí upozornit na nějaký svůj nový film. Protože ale v blízké době žádný jejich snímek premiéru… (více)