Hlas smrti

• Kanada White Noise (více)

Jonathan Rivers (Michael Keaton) je úspěšným architektem s krásnou ženou, spisovatelkou Annou, milujícím synem Mikem a dalším dítětem na cestě. Žije spokojeně do té chvíle, než do jeho života zasáhne tragédie. Anna se ztratí cestou do práce a později je nalezena utonulá v řece. Jonathan, šílený žalem, se odstěhuje a úzkostlivě se straní všech přátel a zbytku rodiny. Tajemný vědec Nicolas Elia přesvědčí Jonathana, že Anna vysílá signály "ze záhrobí" pomocí televizní obrazovky a rádia. Jonathan poslechne jeho rady a s pomocí nových přátel Raymonda Price a Sarah Tate se pokusí navázat spojení s manželkou. Bezděčně tak otevře dveře do jiného světa. Netuší, co tím způsobí: mrtví teď mají možnost zmocnit se ho.. (oficiální text distributora)

Aven

Rozjezd není špatný, ale zhruba v polovině se to celé zvrtne v neuvěřitelnou scénáristickou slátaninu, kde po elementární logice děje není ani vidu. ()

Spock

Solidní mysteriózní film o tom, co se vám může stát, když žena jednoho architekta tragicky zahyne a on se poté snaží s ní komunikovat pomocí hlasů ze záhrobí a pomáhat lidem skrze tyto hlasy. Samotný námět mi připadl vcelku zajímavý, stejně tak atmosféra ve filmu nabyla sympatických rozměrů. Hlavní nedostatek bych viděl v závěru, který příliš odkrývá, ty tři zlé duchy nemuseli ukazovat tak okatě. Takže celkově bych to viděl na průměr, který neurazí. ()

Siri69

Tento duchařský thriller mám opravdu moc rád !!! Nevím jestli kvůli tomu že mám rád duchařské filmy,nebo že v hlavní roli poměrně dobře zahrál Michael Keaton. Možná kvůli obojímu... Každopádně je to poměrně napínavý film,který neurazí fanoušky duchařin, ani náročnéjší filmové diváky... Já osobně už jsem ho několikrát viděl a zatím mě ještě neomrzel... 4,5* ()

jenik71

Námět není až tak úplným výplodem fantazie scénáristy. Podobný příběh se totiž skutečně stal, ale ne přesně tak jak je nám tu servírováno. Protože jsem o tomto podrobně zdokumentovaném případu četl, byl jsem zvědavý, jak s tím filmaři naloží. Je velká škoda, že se nedrželi pouze faktů, ale přimíchali sem i dávku nesmyslů, hlavně v závěru. Skutečný příběh skončil úplně jinak a je pro mě nepochopitelné, proč byl vlastně změněn. EVP skutečně existuje, vědecky je již potvrzeno, ale stále zůstává neobjasněnou záhadou. Pokud vás zajímají nějaké podrobnosti, podívejte se v bonusech na DVD na otitulkované dokumenty. Rozhodně jsou zajímavé. ()

Smileface

Hlas smrti rozhodně není uplně špatný thriller, například kamera i hudba jsou výborné. Tenhle film však bohužel trpí neuvěřitelnou neoriginalitou a nudným scénářem bez jakékoliv inovace. ()

Anticque

Podle mě hodně podceňovaný a neuznaný horror. Duchařina tohoto stylu by se měla vyskytovat ve filmové branži častěji. Michael Keaton zahrál výborně a celkově film byl na dobré úrovni. Jak už to bývá, tak divák musí čekat nějakou dobu, než se začne děj hejbat. Ale nápad s počítači, který uměj zobrazovat a poslouchat hlasy a obrazy mrtvých mě zaujal. Některý scény jsou atmosféricky vychytaný, kdy se člověk lekne i když ví co se stane. A konec je šílenej a vskutku zajímavej. Dávám 80% a zatím si stojím. ()

sedm.1

Jedno nemůže Hlasu smrti nikdo upřít.Atmosféru!Tak hustou a perfektně vystavěnou už jsem dlouho neviděl a je to obrovský klad tohoto thrilleru.Bohužel,klad obrovský,ale asi jediný.Pár lekaček,sem tam nějaké překvapení,herci průměrní(u mě má Michael Keaton už asi navždy smůlu,pro mě už totiž zůstane tím fantastickým čtyřikrát naklonovaným šílencem z Multiplicity a ve vážné roli už ho prostě nedávám),takže jde o průměrný thriller,ale přátelé,ta atmosféra,ta atmosfétra,hmmm!!! ()

Dromed

Fenomén EVP mě vždy velice zajímal jakožto všechny paranormální jevy. Pravda, že tento snímek EVP trochu pře fantazíroval. Ale je to film a jako takový má splnit poslání strachem a napětím pobavit. A tohle u mě splnil na jedničku. ()

JADIM

Navonok sa to snaží pôsobiť temne a mysteriózne, ale reálne to je bohužiaľ iba Fantasy-Drama béčko. Realisticky na bode mrazu a tým ani nemusím myslieť existenciu duchov. Ale treba tomu uznať, že to nebolo úplne stupídne, človeka to dokáže zaujať, ale mohlo tam byť viac tej duchariny a menej suchariny. 5/10 (Videné 8.12.2020, Originálne znenie) ()

Luciášek

Tvůrcům patří velký dík za to, že konečně opravdu upozornili na fenomén elektronického hlasu a záznamu obrazu mrtvých, který je známý už desítky let, ale široká veřejnost o něm nevěděla. ()

Han22

Další ultranuda, ale aspoň ze skvělým hercem, který to hodně zachraňuje. Tentokrát tu máme hlasy ze záhrobí kterým nikdo nerozumí a posedlýho hrdinu, který se snaží tak dlouho kontaktovat mrtvou manželku až... no radši nic. ()

Wally

Ze začátku jsem trošku váhal a nějak se ztrácel a hledal, co se to děje...postupně se věci začaly vyjasňovat musím říct, že druhá polovina filmu má již řádnou atmosféru a rozhodně nepovažuji čas strávený koukáním na tento film jako za ztracený. ()

Romario

Na filmu je nejzajímavější samotné téma E.V.P. (Electronic Voice Phenomena), které bylo částečně využito i v Šestém smyslu (ano, Bruce Willis s kazeťákem).Jinak je film poněkud slabší, i když "lekačky" fungovaly dobře. ()

cab

Jonathanovi (slusny Michael Keaton) neda spat smrt jeho manzelky a kdyz mu odbornik na komunikaci s mrtvymi pomoci elektronickeho hlasu rekne, ze s ni navazal kontakt, tak nebohy, ale zvedavy Jonathan se pousti do patrani po odkazu zesnule choti. Nad filmem se nesmi prilist premyslet, jinak dopadne podobne zmateni jako ja. Atmosfera, slusne herectvi a dobry napad jsou hlavnimi devizemi filmu. 55% ()

Hopper

Trápna pakáreň, ktorej chýba atmosféra, Keaton čumí priblbo na "zrnenie", všetci sa tvária hrozne vydesene aj keď nie je čomu, dialógy sú stupídne, logika sa filmu vyhla ako syfilitikovi a záver to všetko ešte storpédoval... ()