Rob Roy

Chtěl žít obyčejný, klidný život. Když však zpochybnili jeho čest, začal se bránit... Na skotské Vysočině nebyl ještě nikdy život tak těžký jako teď, v roce 1713. V Angličany porobené zemi vládne hlad a nemoci, odvěká soudržnost rodinných klanů přichází vniveč. Lidé utíkají „za lepším" do Ameriky, z mnoha těch, kteří zůstávají, dělá bída zloděje. Robert Roy MacGregor, pán kousku půdy, dvou set duší a stáda dobytka, to všechno vidí a je odhodlán zachránit alespoň své malé společenství. A ví, jak to udělá. Ne, nechce se stát zbojníkem. I když sní o svobodě své země, ctí panující právo a řád a nehodlá se proti nim bouřit. Jeho plán je prostý a uskutečnitelný. Tedy byl by uskutečnitelný, kdyby se mu do cesty nepostavily hyeny v lidské podobě. Hyeny, které mu berou nejen majetek, ale i čest. A muži, který netoužil po ničem jiném, než žít klidný, obyčejný život se svou rodinou a svým klanem, nezbývá nic jiného, než se bránit... Film, inspirovaný historickým románem sira Waltera Scotta, vypráví o proslulé postavě skotských legend, odbojném šlechtici Robertu Royovi Mac Gregorovi (1671–1734), který se ve své zemi stal vzorem cti a smyslu pro spravedlnost. Režisér Michael Caton-Jones i scenárista Alan Sharp, původem Skoti, nechtěli kopírovat typické hollywoodské historické podívané – jejich snímek vyniká péčí o věrohodnost barvitých detailů, o jemné odstíny atmosféry a o dobře napsané, vícerozměrné charaktery. Důležitou roli v něm hraje i krásná skotská krajina (kamera Karl Walter Lindenlaub). (Česká televize)

Samuel7

Poměrně komorní snímek, který stojí hlavně na hereckých výkonech a scénáři. Nejvíce mě bavily scény s Cunninghamem, neboť Tim Roth byl skutečně perfektní a nemůžu se ubránit pocitu, že právě on dal tomuto filmu šťávu. Bez něj by to bylo celé dosti nevýrazné a s odstupem času budu v souvislosti s tímto filmem vzpomínat pravděpodobně pouze na něj. I přesto tento film stojí za zhlédnutí, jen zde nenajdete nic příliš převratného, až na onoho zmiňovaného Tima Rotha a dále např. napínavých šermířských soubojů (zejména ten závěrečný), příjemné hudby a kamery. John Hurt, kterého jsem dosud znal jen z Harryho Pottera, předvedl rovněž zajímavý výkon. Rob Roy mě nenudil, děj odsýpal, ale bohužel na takovéto téma se ona komornost dle mého názoru příliš nehodí. 75% ()

Pavlínka9

Rob Roy se mi líbil už když jsem ho viděla poprvé - asi v 7mi letech, ale z nějakého důvodu ho převálcovalo Statečné srdce. A dodnes vlastně nevím čím to je....Rob Roy se mi líbí hlavně proto, že je natočen bez nějakého studu - ukazuje "běžný život" tehdejší doby (asi), ale nic si tam nepřikrášluje a působilo to na mě bez pozlátka. Neeson se prostě s kiltem snad narodil a ta krajina? V tu chvíli mi bylo i jedno, že to často nebylo ani Skotsko, které jsem viděla na vlastní oči :D Je to živý, čistý příběh, který mě oslovil a rozhodně ho chci někdy vidět ještě jednou :) ()

dANo

Predvídateľná klasika, ktorá zaujme hlavne excelentným výkonom Tima Rotha a nádherným prostredím Škótska. ()

klima777

Trochu podivná zápletka... Díky hereckému obsazení [vlastně hlavně díky Timu Rothovi, který se v mém žebříčku oblíbených herců šine pomalu, ale jistě vzhůru (a kdyby nebylo jeho účasti na zpackaném remakeu Planety opic, pravděpodobně by byl v první desítce)] tři hvězdy. ()

J-o-k-e-r

Se Statečným srdcem M. Gibsona to mělo pramálo společného - snad jedině kylt kolem pasu hlavního hrdiny a jeho spory s anglickou šlechtou. Mně tam spíše chybělo více bojových scén a epičnost, což naopak zaplňoval příběh W. Wallace. I tak ale osud Roberta Roye McGregora je příjemný film s krásnou skotskou krajinou, charismatickým L. Neesonem, dokonale odpudivým T. Rothem a to vše za doprovodu podmanivé hudby. ()

Kosmik 1

Ten Tim Roth zahrál roli slizouna vážně dokonale. Dokonce i Liam Neeson odvedl skvělou práci a po herecké stránce je tu jen ztěží co vytýkat. Horší to už ale je po stránce výpravné. Filmu totiž chybí glanc, prostě takový ten elán a na mě působil hrozně usedle a chvílemi, při těch dlouhých dialozích, jsem se i nudil. Nejvíc jsem si tedy užil finální souboj a pocit, když Rob Roy odcházel ze sálu se vztyčenou hlavou jako hrdina. Ale na celý film je to málo, abych dal víc než 3*. 65% ()

Autogram

Robin Hood v bleděmodrém a poriadne nudným spôsobom. Namiesto veľkých ideálov je podstatou zháňanie chýbajúcich peňazí a namiesto veľkých súbojov iba malé nevýrazné bitky. Nedokázalo ma na filme zaujať absolútne nič. Nemám pocit, že by Liam Neeson bol taký univerzálny herec, že už neexistuje úloha, v ktorej by sa neobjavil. ()

Death

V kontrastu se Statecnym srdcem je to spise komornejsi film. Chybel mi mozna trosku zajimavejsi a dynamictejsi dej. Na druhou stranu je to ale velice realisticky snimek s opravdu skvele hrajicim Timem Rothem, u ktereho se rozhodne nudit nebudete. ()

deckardx

Na statecne srdce to nema,ale je to prijemna podivana... Ale nak nemam rad Liama Neesona, tudiz mi v hlavni roli moc nesedl.. ()

Dromed

Prostě musím dát 5 hvězdiček. Odehrává se to ve Skotsku, hraje tam Liam Neeson. A hlavně Tim Roth šerm opravdu ovládal, nevím zda se to opravdu učil nebo ho dabloval nějaký profesionální šermíř. A navíc film jako celek byl vynikající. ()

femme fatale

Liam Neeson - Jessica Lange - Tim Roth ukazují to, čemu se říká herectví. Film má zvláštní, komorní náladu, která vás vtáhne do děje. Pátá hvězdička je sice protekční (tento film mě prostě okouzlil už v dětství), ale dějová linka, krásná příroda a závěrečný souboj prostě nemají chybu. ()

SG-1

"Je to dávno, co jsem sváděl chlapce. A na svou obranu musím říct, že jsem ho považoval za děvče." -Cunnigham- ()

PALINO

Postava škótskeho hrdinu ROB ROYa sadla Liamu Neesonovi ako uliata a spolu s Jessicou Lange a Timom Rothom si zaslúžia najväčšiu pochvalu z inak kvalitného hereckého obsadenia. Film obsahuje niekoľko slabších momentov, ale množstvo výborných scén ich určite prevyšuje a vo výsledku je preto ROB ROY veľmi dobrým filmom, k čomu dopomohli i pekná hudba a nádherné škótske exteriéry. ()

darwin

Není to vůbec špatný film, ale celou dobu jsem měl pocit, že tomu něco chybí. Herecké výkony jsou bez výhrad. Toho hajzla, kterého dobře zahrál Tim Roth jsem nenáviděl snad ještě víc než Robert MacGregor. Zasloužil by si za nožky o zeď. Jak si mám proboha oblíbit Tima Rotha, když hraje takové role. Je to jeden z filmů, kde jde historie poněkud stranou, na úkor romantického dramatu. ()

Bobek15

Nedá mi bezprostredne po dopozeraní neporovnať Roba Roya so Statočným srdcom. Ale jenoznačne mi finálny verdikt môjho rozhodovania vychádza v prospech Gibsonovho skvostu. Aj npariek tomu, že OBE zachytávajú životy škótskych hrdinov, aj tu sa mi videl William Wallace lepší. Rob Roy bojoval iba za svoju česť, ale William za celé Škótsko, vedel správnymi slovami dokonale vyburcovať celú armádu, čo však Robovi chýbalo. A ani Neeson nebol taký výrazný ako Gibson. Ale aby som neopisoval len tie negatívne stránky, tak v Robovi bola opäť veľmi pekná škótska príroda (aj keď to asi v škótsku nakrútené nebolo), ale bol to presný obraz klasických škótskych hôr s tradičným gajdovým sprievodom, čo ma veľmi fascinovalo a len umocnilo mojú túžbu raz Škótsko (či Írsko) raz navštíviť. Takisto aj soundtrack, ktorý bol mimochodom nádherný, sa mierne podobal tomu Hornerovmu. Historické filmy mám veľmi rád a ani Rob Roy ma nijako výrazne nesklamal. ()

bari68

Historická dráma v štýle Statočného srdca . Liam Neeson sa síce snaží ,ale je pravda že Melovi Gibsonovi som to veril o veľa viac. ()

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (více)