Komentáře uživatelů k filmu (11)

 • Pavlík
  **

  17. 05. 2012 (135.); paní Ekland se v roce 1989 už nemusela ukazovat(22.5.2012)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,800,000Tržby Celosvetovo $-(25.2.2010)

 • mandes

  rozpočet : ? tržby americke : $8,800,000(12.2.2007)

 • Radko
  ****

  Ono v podstate vládnuca elita si vždy udržuje nadštandard čo sa týka využívania voľného času: najluxusnejšie destinácie, vône, dary, dievčatá, jedlá, muzika. Vždy v diskrétne zabezpečenom súkromí vybranej elegancie. Všetko v rozsahu, k akému sa bežný hnoj, ktorému vládnu, šancu dostať nemá. Vždy v dejinách to tak bolo, bez ohľadu na režim. Rozdiel je v tom, že zatiaľ čo v zabehaných kvázidemokraciách anglosaského typu, vzhľadom na snahu oddelenia vyšetrovacej moci od politicko-ekonomickej moci, z času na čas čosi z hier mocných presvitne aj na povrch (vo filme to vystihuje veta: "Našťastie Scotland Yard nepodlieha konzervatívnej strane.", v reáli napr. Profumova aféra ako taká, či Clintonovo laškovanie s Lewinskou), tak v kontinentálno európskych fašizmoch, kde je policajná moc pevne podriadená momentálne vládnucim korporátnikom sa na povrch nedostane nič. Jednoducho: také sú pokyny. Tento film, ako správne píše užívateľ Stegman, ukazuje na príklade zo 60. rokov Veľkej Británie paralelu súčasnosti. Vlastne jej jemnejšiu verziu, lebo s tým ako stúpa finančné zabezpečenie a moc naozajstných vlastníkov, rastie aj ich dopyt po čoraz neobvyklejších dráždidlách.(25.4.2012)

 • d-fens

  ocenenia : MFF Cannes 1989 - nesúťažný výber(12.3.2013)

 • danecek24

  47. Zlatý Glóbus za rok 1989 - nominace (1) - Nejlepší herečka ve vedlejší roli - Bridget Fonda(15.12.2008)

 • Stegman
  ****

  Asi nikdy mě nepřestane udivovat, jak někdo nedokáže číst mezi řádky - jako tady třeba Spike86: ten u toho filmu snad musel luštit křížovku. Jinak si nedovedu vysvětlit, že mu unikla hlavní myšlenka tohoto zajímavého a promyšleného filmu. Pro Spikea86 a jemu podobné následuje tedy SPOILERovité vysvětlení: Kauza Dr. Warda nebyla zbytečně okázalá; ona okázalost měla přesně svůj účel. Měla zastřít to, co se v Británii dělo ve vyšší společnosti a čím by byla tehdejší konzervativní britská společnost šokována a znechucena. Aby se neodkrylo příliš mnoho, tak se médiím rychle předhodil obětní beránek Dr. Ward. - Jestli v tom ani teď nedokážete najít zajímavé paralely k současnosti, tak to už je nad mé síly.(14.2.2012)

 • Tormentor665
  ***

  Co na to říci? Nemastné neslané. Pro poukázání na (skrytou) dekadenci elit málo zvrhlé, jako politické drama (se špoinážní zápletkou) trestuhodně nenapínavé. Neříkám, že je to ztráta času, to vůbec ne, ale tvůrci prostě jen převyprávěli příběh, aniž by využili jeho potenciálu. Takové střízlivě britské, Italové by z podobné věci jistě udělali chutnější záležitost.(28.3.2014)

 • waska
  ****

  I v konzervativní Anglii mají svoje skandály :) I když zápletka není nijak moc originální, jde o velice zajímavý snímek, který ale spíše stojí na velmi kvalitních hereckých výkonech výborných herců.(26.9.2011)

 • epoh
  *****

  Vynikající film...(10.1.2011)

 • Spike86
  ***

  Film nenabízí z mého pohledu moc kvalitní zápletku. Z dnešního pohledu je ta aféra, okolo které se to celé točí, a za kterou jsou zde souzeni, naprosto bezvýznamná, takže se trochu těžko chápe, co z toho dělají za soudní kauzu. Jinak stojí za zmínku docela dobrý hudební doprovod, dobře zvolené skladby. 60%(9.1.2011)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace