Ve snímku Chisum se na sklonku své bohaté filmové kariéry čítající více než 200 rolí představuje John Wayne jako John Chisum - skutečný rančer a král dobytkářů odhodlaný bránit své království proti nenasytnému developerovi (Forrest Tucker). Wayneova racionální postava do tohoto vitálního zpracování událostí z války v Lincoln County v Novém Mexiku v roce 1878 hladce zapadá. „V dokonalé režii Andrewa V. McLaglena v duchu amerického realismu a se skvělou kamerou Williama H. Clothiera" (The Warner Bros Story) je Chisum typem monumentálního westernu s vyhrocenou zápletkou, díky kterému se Wayne udržel mezi hvězdami. (Magic Box)

rochelka

Western jak má být ! Johnu Waynovi to na koni pořád sluší a dokazuje, že střílet ještě nezapomněl. Zápletka je dobře zpracovaná a škála postav rozmanitá a hezky vykreslená. Rovněž mě zaujal prostor, který byl dán Billymu Kidovi a Patu Garettovi. Je na co se koukat a rozhodně je to jeden z těch povedenějších westernů... ()

brasek

Snímok má jednu veľkú chybu a to, že je príliš pridlhý na zápletku príbehu. Viac som sa nudil ako bavil a vo finálnej scéne je možno viac mŕtvych ako žilo v meste chlapov. Celkové hodnotenie: 2.5 hviezdičky. ()

PTuranyi

Klasický western zo zlatého veku amerického westernu. Produkcia je profesionálna a herecké výkony na čele s  Johnom Waynom presne napĺňajú westernové požiadavky. Čiernobiele rozdelenie hrdinov tak trocha nabúrava postava Billyho Kida, ktorého slovenský dabing vtipne pomenoval Billy Decko. Ten okrem pomsty rozvíja aj romantickú linku s Chisumovou neterou. Zbytok je klasický zápas dobrého a spravodlivého farmára a jeho priateľov proti chamtivému zbohatlíkovi a jeho bande skorumpovaných nohsledov. 70% ()