Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Historik
  ****

  Western vycházející ze skutečných událostí v Lincolnu a okolí v roce 1878. Nakolik se jedná o věrnou rekonstrukci, si netroufám posoudit. Nicméně tím, že to není volně vyfabulovaný příběh, ale film podle skutečnosti a se skutečně žijícími postavami, tento western přesahuje do žánru historického filmu. Můžeme to také nahlížet jako biografický film, ale tady vyvstává otázka, čí je to biografie, protože navzdory názvu se místy zdá, že hlavním hrdinou je tu Billy Kid. Ale abych to nějak uzavřel: je to docela zajímavý film, také poměrně akční, musím přiznat, že jsem byl příjemně překvapen. Nejsem totiž velkým fandou Johna Wayna a zastávám kacířský názor, že některé jeho filmy by byly lepší bez něj. Film byl hodně zahuštěný, někdy by možná bylo dobré nechat postavám trochu více prostoru, některé situace nechat více doznít. Jsou prostě filmy, které jsou zbytečně dlouhé, a filmy, které jsou zbytečně krátké. Tento si zasloužil pár minut přidat. Takže bylo to dobré, ale mohlo to být ještě lepší. Zaděláno bylo.(23.8.2006)

 • T2
  ****

  Westernová legenda John Wayne a jeho klasická podoba kladasa v úlohe rančera Chisuma, čo sa vie pobiť za dobrú vec a hlavne spravedlnosť, western s dobrými prestrelkami, gradovaným dejom a pomstychtivým pištoľníkom Billy Kidom čo nič neodpúšťa. ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $6,000,000Tržby Celosvetovo(23.2.2008)

 • Diamant
  *****

  Umelecko-duchovný skvost a veľké dobrodružstvo zároveň s originálnym úvodom, ktorý má dokonca nenásilné prepojenie aj na záver filmu. Z duchovného bohatstva filmu spomeňme aspoň niekoľko myšlienok: medzi pomstou a spravodlivosťou je veľký rozdiel; neexistuje Bohom zabudnutá krajina; víťazstvá nezištnej lásky nad sebeckým egoizmom; prirodzená autorita charakterných ľudí, ktorí vedia ovládať svoj hnev; pravá láska hľadá skutočné šťastie pre toho druhého aj za cenu veľkých obetí; pri hľadaní manžela, manželky sa netreba unáhliť a treba zamestnať nielen cit, ale aj rozum!(5.5.2008)

 • rikitiki
  ***

  Už titulky podkreslené dramatickými ilustracemi dávají nápovědu, že to, co přijde, bude nepokrytý rodokapsový brak. A taky, že jo. ____Uvidíme nezvyklý a zcela nepravdivý pohled na vražednou legendu divokého západu - Billyho Kida. Proč ne? On je legendou, jejíž skutečné životní osudy můžou být vykládány různě, protože je už do značné míry setřel čas. Tenhle film z něj udělal zaťatce, který se mstí z dobrých důvodů, ale špatným způsobem. Jenom, kdyby si vybrali charismatičtějšího herce, kdyby ve filmu nepřekážela úplně plonková dívka, ke které vzplanul, kdyby film nekončil předlouhou a zoufale statickou střílečkou. /8. 10. 14./(8.10.2014)

 • Martin741
  **

  Reziser Andrew V. McLaglen /Shenandoah, Bandolero/ natocil len podpriemerny western. Kulisy mesta su az samoucelne, vyrastli doslova uprostred nicoho, dej je len umelym pospajanim urcitych udalosti. samotny John Wayne mal v tom case to najlepsie uz davno za sebou /Rio Bravo, Foirt Apache, El Dorado, Red River/. Konecna zaverecna prestrelka az samoucelna. 35 %(27.1.2015)

 • - Geoffrey Deuel v tomto filmu debutoval. (Pumiiix)

 • - Christopher George a Lynda Day (George) se po práci na tomto projektu zamilovali a následně vzali. (D3VIL)

 • - Když je Chisum (John Wayne) na verandě a dívá se, kolik je hodin, má v hodinkách obrázek muže a ženy. Muž na obrázku je ve skutečnosti producent Andrew J. Fenady. (Mol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace