Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

hygienik

Pamätám si ako som pred pár rokmi po prvýkrát videl toto a pamätám si pocit znechutenia až odporu, ktorý vo mne ten vizuál a divné dialógy zanechali. Po X rokoch a očarení z Alice in wonderland, som to videl znovu a pochopil som, že doba priniesla novú estetiku založenú na počítačovej animácii, zatiaľ čo moje kritériá vychádzajú z animácie ručnej. To však neznamená, že je ten film obsahovo zlý. Naopak je zaujímavý a originálny. Je to len otázka uznania, že dobré je čosi čo ma nemusí na 100% uchvátiť. ()

Patw

Ze začátku se mi ten film moc nelíbil ale poté jsem mu přišel na chuť. Vlastně víc než to - propadl jsem mu. Johnny Depp je perfektní v každé roli to se mu musí nechat. Jediné co je VELKÉ mínus jsou Umpa-lumpové, kteří si vždy musí zazpívat. Tyto části filmu vždy trpím a proto odečítám jednu hvězdičku. Ovšem zábavný a zajímaví děj pohádky je povedený, stejně jako prostředí továrny na čokoládu. ()

Aleee89

Dobrý film, ale podle mě ne vynikající... Burtona mám docela ráda, jeho nápady a styl z filmu jen čiší, Johnny Depp je skvělý, nádherná je taky čokoládovna uvnitř. Líbí se mi, jak jsou zde pěkně vystiženy charaktery dětí, každé je jiné. Ale film mě zaujal spíše po stránce formální, což na převysoké hodnocení nestačí. ()

luxik007

Mám také rád nejrůznější cukrovinky, kupříkladu chléb či škraloup,... nebo si občas s chutí přečtu atlas hub. ()

Lennnnna

Úžasné!!!!Začínám si myslet, že Depp je génius. Vím,že je to skvělý herec, o jehož kvalitách už jsem se mohla mnohokrát přesvědčit, ale Wiilym Wonkou si mě skutečně získal .Bizardní, kouzelné, úchylné, ale tak nějak kouzelným způsobem:o) Jedním slovem - nezapomenutelné! ()

Fanucci

Jsem opravdu hodně překvapen. Velice pěkný, milý film. Nebýt těch debilních písniček, bylo by to možná i na 5 hvězd! ()

Tygrys

Tim Burton a jedna z jeho morbidních až na půdu pohádek. Nejohavnější tady byla určitě paní Bauregarde (Missi Pyle) ztvárňující Violetinu matku. Willy Wonka podle mě patří spíše do oddělení hororů, protože z Deppova pohledu by se občas nejedno děcko podělalo. Inspirace Marylinem Mansonem je tady docela zjevná :) ()

Sesitka

Tak tohle byla opravdu likvidace dětí. Jedna má na sobě šlupky od banánu, druhá je placatá a ohebná a tak dále. Ale v tom je ten vtip. Jinak film nebyl vůbec špatný. Byl to takový poločerný a napůl vtipný homor. Navíc jsem se až teď dozvěděla, že ja to remake filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna. ()

dyfur

..... neviem prišlo mi to pre deti príliš morbídne a pre dospelých ?... divné... typický T.B. so svojím oblubeným J.D. - toť celé.... ()

Kosmik

Bezkonkurenčně zatím nejlepší film od Tima Burtona. Zdařile vyrobená podívaná pro děti, při které se dospělí rozhodně nenudí. Žádné známky příchutě depresivních patosů, jako měl v Big Fish nebo Střihorukém Edvardovi. Výborné herecké výkony, nejen Deepa, ale i dětských představitelů. ()

Violeta

Uppřímně - viděla jsem to snad ani ne do půlky, takže nevím, jestli bych měla hodnotit.Vlastně jsem to zhodnotila už tím,, že jsem neměla potřebu dodívat se do konce. 2* jsou za J. Deppa, který má úžasný talent hrát totálně vyšinuté jedince. ()

maverick10

Film ve kterem hraje hlavni roli predstavivost a detska fantazie. A Tim s Johnym, by ji meli nabizet casteji, protoze maji rozhodne co nabidnout. A Umpa-lumpove k tomu muzou klidne zazpivat. ()

jhr

Hodně dobrý film Tima Burtona, který opět pobaví. Má svoje silné momenty a povedenou atmosféru. ()

Taninaca

Tim Burton, to je u mě záruka kvality. Výrazné postavy se zajímavým charakterem dovedeným někdy až do extrému, krásná vizuální stránka filmu a jako vždy skvělé obsazení (ještě aby ne, když je u Tima skoro vždy stejné). Pro ty, kteří se nebojí pustit uzdy své fantazii úžasný film, hned jsem si po něm musela dát další šokoláte:-) ()

easaque

Barevné, hodně barevné a zase ty písničky ;-(. Jednou za čas se však do dětských let vrátit můžu, ne? Ale aspoň je to lepší než Burtonův další počin - Holič ;-) Oceňuji hlavně, že se povedlo z knihy do filmu dostat vše podstatné. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Nikdy se mi tento film nelíbil tolik jako teď. Je to pohádkový a dojemný příběh, prostě idylka. Někdo třeba nemá rád Willyho Wonku, protože je to blázen, ale já ho miluju! Prostě jsem si ho oblíbila. Vím, že ho hrál Johnny Depp, ale kolikrát jsem přemýšlela, jestli je to opravdu on nebo Willy Wonka. :D Tím chci říct, že se Johnny Depp do své role perfektně vžil. Za mě plný počet bodů a tento film si zaslouží i na mou titulní stránku. :) ()

raffspIn

Hej... to je běs. Naprosto úchylné, kýčovité, přehnané a ujeté. A dohromad je to překrásné. Až do teď sem Deppa moc nemusel. Tady je prefect! ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)