Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

danecek24

61. Zlatý Glóbus za rok 2003 - cena (1) - *Nejlepší herečka (komedie / muzikál) - Diane Keaton + nominace (1) - Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Jack Nicholson ()

gabin(a)

Milé, roztomilé, ale být tam někdo jiný než Nicholson a Keatonová, což jsou hvězdy s obrovským nadhledem, tak to tady s potěšením strhám. Perfektní důkaz toho, jak herci dokáží vytáhnout i průměrný nebo dokonce podprůměrný scénář. Ale to je právě ono, proto máme rádi své herce a proto jsou někteří herci lepší než jiní. Co by byly Burianovy, Belmondovy, Funésovy nebo i Gabinovy filmy bez nich? Když se můžete koukat na herecký koncert, pak Vám nevadí ani vcelku slabší scénář nebo mentorování, polopatismus a feminismus:-) No a pokud Vás film nebaví ani s Vašimi oblíbenými herci, pak je to teprve katastrofa, to už pak znamená, že nemají co hrát (zářným příkladem je Šifra mistra Leonarda, kterou nezachránil ani Tom Hanks naopak se odhalila slabota předlohy). Což ovšem není případ tohoto filmu, ti dva mě bavili výborně sami o sobě.... ()

pakobylka

Trochu problematický - a nereálný, ale zvláštním způsobem osvobozující výlet ... do říše fantazie. Protože sebestředných "lovců", které reprezentoval Jack Nicholson, se po Zemi poflakují celé armády - ale zkuste najít partnera alespoň vzdáleně podobného mladíkovi, kterého dokonale ztvárnil Keanu Reeves ... :-)) ... 3,5* ()

MzK

Tuto komedii doporučuji, skvělý výkon Jacka Nicholsona, dobré dialogy, vtipné momenty a dva muži bojující o srdce ženy. Zvítězí mladý a svěží Keanu Reeves nebo zkušený stařík (Jack N.)? ()

zette

U dnesnich romantickych komedii postradam to kouzlo filmu ze 40.-60. let minuleho stoleti. Zbytecne prepalena stopaz, jinak jde o solidni podivanou s Nicholsonem a Keaton v hlavni roli, ta si myslim, ze zastinila i Jacka.-). Pekna kamera, solidni dialogy a prumerny a lehce predvidatelny scenar. Za herecke obsazeni pridam ctvrtou hvezdicku. ()

Juto

Tento film robí niečo pozoruhodné aj pre americký film: Vďaka tomu láska stredného veku vyzerá sexi a mimoriadne uspokojivo. 7,5/10 ()

PROCESOR

Tak já si také zahraju a to   na Borce, co to má v paži.   Troufám si tvrdit, že tuhle   komedii, hodnotí každý   podle toho, co si odžil.   Takže někdo tam vidí fůru   romantiky a jiný až krutou   pravdu o vztazích, kde se   pár dva dny miluje a další   půlrok nenávidí a trápí,   jenom proto, že špatně   komunikovali, nebo k sobě   byli neupřímní, či se   prostě báli dosud   nepoznaného. Chtěl sem jít   s hodnocením dolů, ale   neučiním tak, je tam pár   "nesmrtelných"   scén a naopak sem rád, že   je stále co objevovat. ()

emo

Spočiatku celkom sľubne vyzerajúca komédia, ktorá sa po polhodinke mení v presladlú geronto romantiku plnú debát o sexe po šesťdesiatke - tak to ma fakt neberie... ()

Carrie_3

Velmi příjemná komedie, která staví především na svém vynikajícím hereckém obsazení (J. Nicholson, D. Keaton), kteří si své role, jak se patří, velice užívají. Obvykle od filmů podobného ražení příliš nečekám, většinou jde o filmy, které vás občas rozesmějí, ale velice rychle upadnou v zapomění, přesto toto filmové dílo bylo pro mě velikým překvapením, které sice nemá žádný originální děj, přesto je to podle mě jedna z nejlepších romantických komedií, kterou jsem v tomto žánru poslední dobou zhlédla... ()

forsythia

Jo. Film pobavil, Nicholson byl kouzelný, zvláště v andělíčku. Závěr trošku přitažený za vlasy, Keanu Reeves se mi jako doktor hezounek nelíbil, ale zmíněné nedostatky mi veskrze kladný dojem z filmu vlastně ani nepokazily. ()

dr.fish

Obdivuhodné. Naprosto průměrný děj, veškerá klišé a dějové postupy jako v těch nejtupějších romantických komediích. Veškerá inovace a nápad rovná se nule. Jenže: Nicholson, Keeton a Reeves hrají v tak naprosté pohodě, Jackovo charisma prozáří celý film takovým nadhledem, no prostě vyberou si chlapi i ženský, každý tam má své hrdiny a je to ze života. Chytré dialogy a spousta vtipných situací, doporučuji pustit k láhvi dobrého pití. Krása. 90% ()

Radiq

Keanu Reeves umí zahrát fakt všechno (líbat - z mýho (a z mýho pohledu i Keanovýho) pohledu - tak starou ženu, už vyžaduje dost odvahy). Na druhou stranu všechna čest jejímu tělu, které jsem čekal více vrásčitější. Možná za to může to, že je slavná herečka, která se musí pro veřejnost udržovat, ale to je vedlejší. Hlavní je ten dojem, který to na mě udělalo. Jako že jsem čuměl, ale nic pro mě. Nicholson mě uchvátil nejvíc jeho klasickým hlubokým hlasem a zahrál to fakt skvěle, jako vždy (old school). Jo, bylo to trochu dlouhý. Ale nechcípl jsem z toho. ()

wendelin9

Skvělá komedie se skvělým Jackem Nicholsonem a okouzlující Diene Keaton mě jednoduše okouzlila... Příběh o stárnoucím chlapíkovi jménem Harry, který si však svůj věk stále nechce přiznat přesvědší nás (i Harryho) o tom, že láska kvete v každém věku a také, že začít znovu se dá i po 50 :P ()

bartias

Prvních pět minut je neuvěřitelně pravdivých. Doporučuju je zejména majitelům klubů, promotérům a těm, kdo s grouppies "kamarádí". Další půlhodinka je poměrně zábavná. A pak by možná bylo dobré odejít. Lepší pozdě nežli později... aprostý sexistický šovinista a zastydlá neurotická intelektuálka jsou nuceni dočasně žít pod jednou střechou a hledat si k sobě cestu. Také jen dočasně. Po hodině a čtvrt poměrně solidní zábavy jsou ti dva spolu. Harry by ve zbývajících minutách mohl přestat kouřit, vyšlapat schody, zjistit, že žít v monogamním vztahu není zas tak hrozné a s Ericou zůstat šťastně až do smrti. Ale to ne. Tenhle film totiž musí mermomocí trvat dvě hodiny a ve zbývající druhé polovině neúnosně komplikovat, protahovat a tvářit se napínavě. Trapně se tvářit napínavě. Jen proto, aby divák uronil slzu navíc. Jenže ve chvíli, kdy scénárista děj takto nesmyslně a neúnosně komplikuje, se vám nic ronit nechce. Maximálně rožnit. Scénáristu. ()