Do hlubiny

• USA Into the Blue (více)

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

Fiftis

Dobrý dobrodružný film o potápaní a hľadaní strateného pokladu pod hladinou mora, ktorý neponúkne príliš veľa akcie ani vtipu. Zato som ocenil teplé a slnečné prostredie Bahám, ktoré pôsobilo pohodovým dojmom. Dej nie je nejako moc originálny, má priemernú zápletku. Jessica je tu ku podivu celkom príťažlivá a Paul Walker je tiež dobrá voľba, takže sa mi tento film celkom páčil. Ashley Scott je navyše tiež dosť pekná a Scott Caan tomu filmu dodáva trocha humoru. ()

Shakers

Into the Blue nieje zlým filmom.Herci dokážu pritiahnuť divákov, tak ako pekné zábery v mori či Jessica Alba.Dej je celkom dobrý a je aj dobre zrežírovaný (ma tempo), ale problém vidím len v tom scenári, ktorý je "deravý " .Paul Walker síce spraví zo pár rekordov v zadržaní dychu, čo sa tomuto filmu odpustiť jednoducho nedá, ale inak akcie sú celkom dobré (kamera, hudba, strih).Nieje to nič viac len taká oddychovka, pri ktorej sa neoplatí rozmýšľať, ale aj tak som sa skvelo bavil a moc nenudil.Svoj účel to splnilo. 70% - 3* ()

sheen

Jessica Alba v bikinách a ve vodě za zvuku Paul Van Dyka - to se mě fakt líbilo. Příběh nebyl také špatný, pěkné podmořské prostředí....základ pro dívatelný dobrodružňák. ()

Deimos

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 9/10/// +Scott Caan, Paul Walker a Jessica Alba, trocha napětí, krásné prostředí, závěrečná akce -občas slabší scény a méně zajímavá zápletka, která tu už mnohokrát byla, takže dějově nic překvapujícího/// Hvězdně obsazení film odehrávající se v krásném prostředí. Nebýt jednoho nebo druhého byl by to tuctoví film. Naštěstí má žánrově od každého trochu, takže vás napoprvé dokáže upoutat, ale podruhé už to vidět nemusím a to jsem se na film hodně dlouho těšil./// Celkem 69%/// ()

Disk

Podprůměrná srágora s klasickým motivem objevení pokladu. Zaujmou tu leda tak pěkní mladí lidé, především neskutečně sexy Paul Walker. ()

Smok

Dobrodružná rozprávočka pre dospelých, ktorá pekne plynie a nenudí. More, krásny podmorský svet, stroskotané lode s pokladmi, havarované lietadlo plné kokaínu, záporáci, krásne telá a odhodlanie štvorice hrdinov získať poklady spod hladín. Dovolenková letná oddychovka ako lusk. ()

Slarque

Koukat se na Jessicu Albu, jak se smyslně vlní v bikinkách, chvíli baví. Ale ta akčně-dobrodružná zápletka je o ničem, padouch nic moc a celé je to nesmyslně natažené. Ale na druhou stranu, Ashley Scott taky není k zahození. Takže to už máme druhý důvod pro hvězdičku. :-) ()

Tommy987

Into the Blue ponúka divákom presne tri veci: pre mužov Jessicu Alba takmer permanentne v plavkách, ktorú kamera nasníma snáď z každého možného uhlu ; pre ženy našlapané telo Paula Walkera a party "hustejch negrů" ; a v zásade pre všetkých krásne morské a podmorské zábery. O niečom ako (aspoň trochu) zmysluplný príbeh, herecké výkony, zručná réžia či nebodaj náznaky logiky si môžeme akurát tak nechať zdať. 2/10 ()

klerik

Rovnako blbé ako 60. SEKÚND. A rovnako nablýskané, "prázdninové" a pri vypnutom mozgu zábavné. Walker opäť naznačil, že by z neho mohlo niečo byť, Jessica pôsobí vzrušujúco ale aj akčne. Film skvelo vystihuje letnú atmosféru, kamera sa hrá s pekným morom, zvodnými telami... Ja osobne si radšej pustím takúto "seriálovú" oddychovku ako kradnutie nejakých áut... ()

Arsenal83

No hej, do hlbiny. To bolo na prvý pohľad vidieť, ako chcú ísť do hlbiny. Hlavne Walker do tej Albinej. Film nakoniec skončil v zadku, lebo celý bol hlavne o zadkoch. ()

jojinecko

Film mi nielen prostredím Bahám, krimi zápletkou (aj keď nie podmorskou), ale aj svojim spracovaním pripomenul After the Sunset...Čiže jednoduché, mierne stupidné, s krásnymi zábermi prírody, v tomto prípade podmorského sveta. Jessica Alba je asi taká dobrá herečka, ako ja som dobrý kozmonaut, možno aj preto vždy vo filmoch povie tak päť viet a radšej sa len tak pretŕča...Aspoň sa dá na ňu pozerať a to sa dá zovšeobecniť v podstate na celý film...Mierne podpriemerné, čiže 2,5/5 ()

Thomick

"A vy? Vy máte potápěčskou licenci? - Heleďte, já jsem právník..." :-D --- Zaplaťpánbů za Jessicu, jinak bych od obrazovky po chvíli utekl. Into the Blue má zkrátka jediné štěstí, že jeho druhá půlka celkem příjemně odsejpá, jinak by jeho konto zatížil další "odpad!". Ve vodě hybernující Paul Walker mi totiž vskutku neučaroval, stejně jako čelní náraz do Nissana v nemalé rychlosti a bez jakýchkoliv následků (ti tři pak byli opravdu roztomilí, jak tam seděli, jako by se nechumelilo), Jaredova všudypřítomná sušička (nebo snad voda v Atlantském oceánu není mokrá?) a další logické džuzny. Spoléhání se na to, že to "zadek Jessicy nějak uhraje", bylo až zoufale průhledné a jen zpola funkční. Ohraný scénář bez režisérovy pořádné invence pak nezafungoval pro jistotu vůbec. ()

claudel

Největší přednost tohoto filmu se jmenuje Jessica Alba v plavkách. Kdyby v nich vystupovala po celou stopáž, dalo by se uvažovat o mimořádných pěti hvězdičkách pro film, který je v rámci žánry lehce podprůměrný a nudný, ale který by nabídl jinou formu uměleckého zážitku. Obsazení je poměrně silné a docela dobře to bylo i rozehráno, ale pak to sklouzlo do béčkových vod. ()

Jenda

Nebál bych se mafiánů, nebál bych se policajtů, ba ani žraloků. Zato bych se hrozně bál, že mi někdo sebere můj poklad. Jak říká klasik: "Penízky, dětičky, moje" ()

ARI50

Bomba na moři v podání Paula a Jess. Nádherné moře plné dobrodružství zábavy a akce, tak tam vás dovede tahle výprava za poklady. ()

Bauer

Na tento film jsem se těšil, protože se odehrává pod vodou a to ja mám rád ale rovnou se přiznám, že jsem od toho nic nečekal a ještě, že jsem tak udělal. Film má úžasně sympatické obsazení. Paul Walker je sympaťák ale že by mně jeho výkon nějak uchvátil to tedy rozhodně ne. Ashley Scott je krásná a Jessica Alba no ta je prostě dokonalá. Bez jakýchkoliv debat mně určitě zaujal scénář, který je velmi zajímavý a originální. Podmořské záběry jsou vskutku velmi dobře natočeny. Je to taková letní oddychovka při které si člověk opravdu odpočine, nemusí přemýšlet a především ho na dvě hodiny zabaví. Pro mně osobně jsou to spíše 3,5* a je třeba možné, že až to uvidím po druhé, tak s hodnocením půjdu na čisté 4*. ()

Beastmaster4

Nic moc příběh, celkem otřepané klišé. Kdyby se ten samý děj odehrával v jiném prostředí a s jinými herci, dal bych určitě menší hodnocení. Plusem je tu pro mne vždy lákavý svět pod hladinou moře a herecké obsazení Walker a Alba. Zaujaté dámy a možná i páni ať prominou, ale v tomhle filmu se na Jessicu kouká prostě božsky. Do hlubiny neurazí ani nějak zvlášť nenadchne, ale kouká se na něj více než příjemně. ()

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí