Will Ferrell (Mládí v trapu, Elf) hraje Rona Burgundyho, jednoho z nejlepších televizních hlasatelů zpráv v San Diegu v roce 1970. Ron je přesvědčený, že ženy mohou hlásit maximálně zprávy o módních přehlídkách a možná ještě o nejnovějších kulinářských receptech. Jenže Ronův nový kolega v hlasatelně už nebude muž, ale inteligentní mladá žena (Christina Applegate), která je i krásná, i chytrá, i ambiciózní! Když se tyto dvě výrazné televizní osobnosti setkají před kamerou, vypukne hotová válka! (oficiální text distributora)

Godhaj

,,Hey! Where did you get those clothes? At the toilet store?“ Čekal jsem šílenou, uřvanou komedii s tak moc hloupými a trapnými vtipy, až se budu smát. Toho se mi dostalo vrchovatě. Navíc je Zprávař výbornou parodií na sexistické sedmdesátky, na různé klišé ve filmech (např. hromadná bitka moderátorů, závěrečné patetické sjednocení skupiny správňáků po jejím předchozím rozpadu atd.). Celkově tento film srší vtipem a nápady. Atmosféru 70. let se povedlo navodit dokonale. Kostýmy jsou přesné stejně jako žlutohnědé interiéry a všudypřítomné kníry. Největší kus práce udělal Ferrel, který přehrává a křepčí po place jako démon a vytahuje každou byť i slabší scénu do výšin. Melounek Applegate je kupodivu sympatická a tvoří dobrého partnera Ferrelovi, navíc se na ni příjemně dívá. Z Burgundových kámošů jsem si ale nejvíce oblíbil Bricka v podání Steva Carrela, jako opožděného moderátora počasí, jehož každá věta i vteřina na obrazovce u mě vyvolávaly záchvaty smíchu. Zprávař je ultimátní odvážná komedie, perfektní na restart mozku! ()

megan017

Není to tak hrozné, ale humor založený je ohraných frázích, křiku a sexuální podtextu není dobrý, pokud to není vymazlenější a propracovanější, co jsem tu viděla jsem stokrát viděla jinde. A jenom kvůli hercům, kostýmům a přesvědčivého zasazení do té doby sedmdesátek dávám body k dobru, ale jako komedie to u mě moc nevyhrálo. ()

sisin.k.a odpad!

Utrpení od začátku do konce, ztracený čas. Trapné, nudné, nevtipné. Ferrell má hodná Béčkové filmy, ale tohle byl jeden z nejhorších. ()

Cortesz

Nejsem fanda Willa Ferella a ani jemu podobným komikům dnešní komedie jako Carell, Wilsoni a především Jack Black. A ani zde mě nepřesvědčili o tom, že bych na ně změnil názor. Tato komedie je dost ubohá, jde vidět, že je to práce američanů, je pravda, že tyto filmy se mají sledovat s nadhledem, ale mě to opravdu přišlo příliš stupidní. ()

Metalicum

Je to tak strašně nevyrovnaný. U poloviny vtipů se válíte smíchy, u poloviny se chytáte za hlavu a říkáte si, že trapnější už to být nemůže. Já to nechápu, mohla to být extrémně dobrá komedie, ale lacinost jí zničila. ()

kubas369 odpad!

Bože to byla naprostá ztráta času Will je opět zcela nesympatickej a celkově bych od tak dobrého obsazení čekal alespoň jeden dobrej a povedenej vtip ale bohužel jsem se ani toho jednoho v téhle bezduché sračce nedočkal. ()

pekas

Ferrellův humor prostě buď nesnášíte, nebo se vám vcelku líbí. Nic moc mezi těmito dvěma stavy není. Já ho spíš můžu a tady se mi líbil. Stylizace do sedmdesátého roku byla osvěžující. Christina je kočka, všichni se pěkně vyblbli a já hodnotím 75%. ()

zrx odpad!

Až na pár dobrejch vtipů v první polovině to za zkouknutí opravdu nestojí. Neuvěřitelně trapný! ()

konysua

Je to šílené, z jiného světa, ze světa kterému vládnou lidé s vrozenou vadou. . .čehokoli, hlavně ať je těch vad hodně. 8/10 ()

anyonecek

Bylo zde pár slušných vtipů, ale jinak jsem si v tomto filmu nic moc extra nenašel, něco co by mě zaujalo nebo jakkoliv ohromilo. Mám rád tyhle komedie z rádoby 70. 80. let, už jenom vzhled těch herců je velice komický, ale bohužel ani tady to nezachránilo celý film. Pár vtipných momentů se samozřejmě našlo a i trošička brutalitky, ale to je asi vše, nicméně mě zaujal Will Ferrell ten byl sám o sobě vtipnej. ()

kubilov

Banda dementů provozuje televizní zpravodajství v San Diegu v roce 1970, když v tom do toho vstoupí hezká Applegatka. 3* ()

Čeká nás Zoolander 2?

Čeká nás Zoolander 2?

13.09.2014

Pamatuje si ještě někdo, čemu se říkalo Frat Pack? Než nastoupila „apatowovská" komediální banda Setha Rogena a Jonaha Hilla, nazývalo se tak uskupení sedmi herců na kariérním vrcholu, kteří se často… (více)

Han, Leia a Luke jsou zpátky

Han, Leia a Luke jsou zpátky

08.03.2013

A s původními představiteli. Spekulovalo se o tom už od ohlášení Star Wars: Epizody VII, jejíž premiéra je stanovena na léto 2015. Mark Hamill a Harrison Ford přiznali, že mluvili s Georgem Lucasem o… (více)

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

Zprávy opět hlásí Ron Burgundy

03.04.2012

Zprávař se u nás nikdy nedostal do kin. Ostatně, šlo o čistě americký hit – z 90 milionů dolarů, které utržil, bylo 85 z kin ve Státech. Kult, který se kolem něj postupně rozbujel, ale zasáhl… (více)

Policejní tým snů?

Policejní tým snů?

28.09.2009

Začíná z toho být trend, že se někteří tvůrci snaží narvat do svých filmů co největší počet hvězd. V mnoha případech padlých, ale na plakátech to stejně vypadá dobře. Po Tropické bouři, The… (více)