Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiální text distributora)

horovska

I když Davida Novotného mám ráda a vůbec obsazení filmu bylo vcelku silné, vyjadřovací hodnota nulová. Nepochopila jsem, co to mělo být, odkud kam děj směřoval a proč. "Proč?", to byla také snad jediná možná reakce na existenci tohoto snímku. Hvězdička je pro pány herce za jejich ztracený čas. ()

DAPDO

Hodně dobrý, v kině jsme se u toho pobavili. Protože chodím na fotbal, vím, že některé scény se fakt dějí, ale něco bylo úplně mimo mísu. Ale Kaiser s Lábusem a hlavně Bejčák David Novotný to zvedli. Po už asi desátým zhlédnutí dávám plnej počet. ()

mupimup

Na lize jsem byl naposled, když jsem tam vzal svou nastávající, aby mohla sama osobně prožít tu atmosféru zeleného trávníku a férového, mužného zápolení. Poté, co k mému překvapení začala uprostřed domácích fanoušků hlasitě povzbuzovat hostující mužstvo, protože se podle ní "více snažilo", jsem se studeným potem na čele ocenil pronikavou bystrost a schopnost okolních vlajkonošů rozeznat fotbalem nedotčenou duši, která se projevila tím, že jsme nedostali přes držku. Možná, že za laskavým přístupem tvůrce filmu ke šťastnému světu skupiny zde vlastně neškodných sparťanských rowdies, stojí nějaký podobný zážitek. Mezi, až na pro mě nepřesvědčivého Michala Novotného, výbornými postavami září jak drahokam dvojice anglicky mluvících individuí. Záměrně se zdráhám je nazývat herci, protože jejich projev je naprosto dokonale živočišný a mám silné podezření, že se tito dva talenti museli dostat před kameru jen v rámci nějakých veřejně prospěšných prací, nařízených jim soudem za pochcání pomezního rozhodčího. Kdosi s niternou potřebou odhalit chvějící se duši příběhu a následně ji nacpat do odpovídající žánrové přihrádky může identifikovat tento snímek jako špatně natočenou sociální sondu o postadolescentní segregaci excesivního charakteru. Pro někoho je to zábavná, s vlídným nadhledem servírovaná jednohubka. Anebo je to prostě jen zobrazený kousek života. Příběh, který nemá žádnou pointu, anebo jich má tisíc, stejně jako můj včerejší obyčejný den. ()

krumpac007

Příběh nestál za nic, to uznávám, ale i tak jsem se bavil celkem dobře a několik hlášek, u kterých jsem se fakt smál, tam bylo. Celkově to nebylo aspoň nijak dlouhé, což filmu prospělo. Za mě 65% --> **** (s přimhouřenýma očima) ()

beckham-

Film o fotbale? či hooligans? To se moc nepovedlo. Na druhou stranu nezasvěcení lidé poznají, jaké to inteligenti fandí a chodí na fotbal. P.S - ACS !!! ()

Ozzy2

Film byl neskutečná slátanina,které vévodí David Novotný,který je sice skvělý herec,ale propagace Sparty v každé roli,kde hraje ,je už opravdu trapná.Tím se mi tento herec hnusí. 5 hvězd dávám jen proto,že Sparťani se tu opět stali jelity Non plus ultra ()

Odpadlik

Zase trochu jiný pohled na problematiku fotbalového chuligánství ... u tohohle jsem se ale místama celkem bavil - a i když film nemá žádnou výraznou záplatku a zakončení, dá se to (možná i díky celkem dobré kameře a hudební složce) vidět. ()

marshall

Tak jsem si právě zkazil chuť a s tím spojený dobrý pocit z českého filmu, nebýt několika trapných a zároveň přisprostlých vtipů, tak nepřivřu ani to jedno oko a pošlu s opovržením a ohrnutým nosem film přímo do filmových pekel ()

BDMarty007

Když to celé skončilo, tak jsem zjistil, že vlastně vůbec nevím o čem to bylo, proč jednotlivé postavy dělaly to co dělaly, čím se třeba živí, jaké mají motivace...bylo to takové pinožení různých stvoření, které postrádalo nějaký smysl a vizi. Pokud to tedy nemělo být o to, že každý si prostě hledá to své... bez uvažovaní o tom co a proč. Uvažoval jsem o 2*. Na druhou stranu jsem se ale do závěrečných titulků nenudil. Pár dobrých fórků, pár dobrých hereckých výkonů, dobrá našlápnutá hudba (Kashmir 9:41). Jakoliv fotbalové fanoušky nemusim, tak mě to ani neiritovalo. Zejména David Novotný je naprosto excelentní, jeho charisma sálá i z plátna, 100% přesvědčivý. Škoda jenom, že ta jeho postava není lépe napsaná a bohužel tedy nemá moc o čem přesvědčovat. ()

Azog

Film o fotbalových blbečcích (hodně slušně řečeno). Místy s vtipnými vtipy....ale to už tak u komedií bývá. Bohužel se tam ale najde dost nevtipných vtipů, což je patrně věc vkusu a názoru. Největší hodnota filmu je v tom, že se to tak pravděpodobně často děje - ale náhled, do takovéto společnosti, mi přijde lépe zpracován obyčejnými dokumenty, například: Hooligans - zákon tribuny ()

Nocturno culto

Poprvé jsem to viděl včera večír a nepřišlo mi to tak tragický, jak tu většina píše.Děj sice není na Oscara, ani na Lva, možná tak na plyšového ale jako oddechovka to ujde . David Novotný je tady naprosto perfektní, takový hromotluk-kliďas, který krotí ty vymletý kebule co jsou jeho kumpány.Když se k tomu přidá utiskovaný Jiří Lábus, narazí na Oldřicha Kaisera v hospodě, výsledek je jasný ..Ostatní role nestojí za nějaký obsáhlejší rozbor.."Tyčko, to bude facek jak kvítí".. ()

DENIROSIS

Filmeček s několika zajímavými postavami,nebyl vůbec špatný,ale pár blbostí si mohli odpustit viz. koktání jednoho z hrdinů.Možná to chtělo více do hloubky ukázat hlavní představitele-proč,tak či onak jednají, jejich život,rodinu a tak. ()

TSZ

Osobně nemívám problém s tím,když je film tak říkajíc o ničem.Když však kromě obsahu postrádá i formu,je to zlé a právě to je případ tohoto díla.Kromě několika zajímavých hereckých výkonů zde skutečně není k vidění v podstatě nic,co by diváka přitáhlo.Takže závěrem:i na české poměry podprůměr. ()

Horrorshow odpad!

Jeden z najhorších českých snímkov, kt. som kedy videl. Súdruh Jakub Sluka by si mal pred natáčaním zohnať potrebné informácie k téme, kt. chce spracovať, bo film pôsobí chvíľami ako sci-fi, proste na míle vzdialený skutočnosti. Apropo súdruhovi Slukovi neodporúčam cestu do Londýna potom, čo zrobil z rowdies West Hamu homosexuálov (hools West Hamu pritom patria medzi najobávanejšie grupy v Anglii). ()

raiN[ratm]

Nevydarená snaha o vytvorenie akéhosi českého Football Factory. Nie len že pramálo vtipná, ale miestami až neskutočne nudná a trápna. ()

ANTYCHRYST

Pár fanoušků Sparty, kteří chlastaj , dělají bordel na fotbale a občas někoho sejmou. Kužel - alá Bejčák jako sparťan nejni špatnej. Vše to dovrší homo páreček ultras Anglánů. Žádnej zázrak to není, ale dá se to sčíhnout, Olda Kaiser není marnej, Lábus jako správnej vychcánek a hlavně po příjezdu těch dvou Angličanů se i nějaká ta solidní hláška najde :) ()