• Rodriguez
  ****

  Velice pěkný seriál z konce světa. Babička taky bydlela v takovém zapadákově, takže to pro mě byla taková srdcovka a hezké vzpomínky na mládí. Srdíčko zaplesá, když vidí tu spoustu sněhu o kterém si dnešní generace může nechat jen zdát. Rozhodně bych se nestyděl ji doporučit malým i velkým ke zkouknutí... U toho konce jsem čekal na navázání na druhou řadu či tenkrát na volné pokračování, ale marně... 80%(20.2.2016)

 • Trainspotter
  odpad!

  Vsadil bych se, že tak blbej naivní komoušskej seriál točili na nejmíň 20 let vyexpirovaný východoněmecký ORWO nějakejma béčkovejma kamerama made in Kamčatka s objektivama vyrobenejma z dioptrických brýlí, protože takhle odporný barvy a neostrá kresba se jen tak nevidí. Taky bych zabíjel za ty neustálý zoomy a roztřesený záběry na dlouhých sklech. No hrůza, děs, ještě že ten ovladač má tlačítka previous a next.(17.2.2009)

 • Rakosnicek77
  ***

  Další z řady dětské seriálové předlistopadové produkce, seriál byl vyjímečný hlavně prostředím, ve kterém se odehrává. Horská chata, penzion, ve kterém své dobrodružství prožívá Jurka s Gábinou, jejich dva bernardýni, rodiče a starší bratr Vuka (Oldřich Vízner), nás ve 13 dílech vtáhl do života a práce horalů, horské služby i obyčejných lidí, kteří vyměnili život ve městě, za ten na horách.(9.12.2014)

 • tančísvlky
  ****

  Nedocenený seriál mojej mladosti,úplne netypický taký zvláštný pohľad bez prikrašlovania a načančanosti.Skvelé herecké obsadenie a dôverihodnosť postáv v podaní Lukavského,Víznera,Kornovej až mrazí.Je poznať kvalitná kamera,a skúsené režíjné vedenie p.Ráža. Pozrite kam spadla dnešná serialová tvorba,a pozrite si v kontraste túto vecičku-doporučujem a jednu hviezdičku pridávam...(21.3.2004)

 • cheyene
  ***

  Oddechový seriálek, na jehož díly se pokaždé těším, byť jsou velmi nevyrovnané - v některých se toho odehraje skutečně mnoho podstatného a některé jsou jen "tlachání" o ničem. Přesto všechno je to pohodový rodinný "maloseriál" ze zajímavého prostředí se sympatickým panem Lukavským a mladým O. Viznerem :) Btw, nečekal bych tragédii na konci předposledního dílu... Příjemná atmosféra na vás může dýchnout, zvlášť, když máte rádi hory...(25.1.2009)

 • - Za rok dítě pěkně vyroste, což režisérovi komplikovalo natáčení. Představitel Jurky Jiří Máša byl na začátku natáčení o 13 cm nižší jeho jeho filmová maminka Zdena Hadrbolcová, na konci ji však přerostl, a tak musel stát v některých záběrech s rozkročenými nohami. (Janek2002)

 • - Horská chata, kde se odehrává hlavní děj, se nachází v Peci pod Sněžkou v části Severka č.p. 74. Naproti tomu interiéry se točily v hostivařských ateliérech. Filmovalo se také v Jánských lázních, Trutnově, Brně a Praze. Hájenka hajného Rýdvala (Josef Vinklář) je ve skutečnosti v zatáčce, po dlouhou dobu byla neobývaná, dnes je z ní pension a autobus na tomto místě končil jen. Ve filmu ve skutečnosti silnice pokračuje dál na Pomezní Boudy. (ledofredo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace