• cariada
  ***

  Dnes už klasický seriál o životě v hotelu Na konci světa kde jinde než na horách. jeden z mála seriálů kde mě ani R.Lukavský tolik nevadil. Kdo by si nevzpoměl na dva bernardíny Bujara a Baryka. Na bráchy Jurku a Vuka a malou Gábinu. Příjemný průměr ,který neurazí ,ale ani nenadche , ale dokáže zpříjemnit odpoledne.(15.12.2008)

 • Rakosnicek77
  ***

  Další z řady dětské seriálové předlistopadové produkce, seriál byl vyjímečný hlavně prostředím, ve kterém se odehrává. Horská chata, penzion, ve kterém své dobrodružství prožívá Jurka s Gábinou, jejich dva bernardýni, rodiče a starší bratr Vuka (Oldřich Vízner), nás ve 13 dílech vtáhl do života a práce horalů, horské služby i obyčejných lidí, kteří vyměnili život ve městě, za ten na horách.(9.12.2014)

 • PatoP
  ****

  Jedinečný seriál z horskej chaty v Krkonošiach. Odmalička sa mi pri tomto seriáli vybavia dva bernardýny, ktoré sú vlastne takým jeho maskotom. Je pozoruhodné, že Ludvík Ráža nikdy netočill seriály iba pre deti alebo iba pre dospelých. Všetky jeho diela zaujmú detského i dospelého diváka, a to je vždy veľmi ťažké, podarí sa to len pri nevtieravom a pútavom scenári a dokáže to iba profesionál akým Ludvík Ráža nesporne bol.(2.2.2012)

 • kingik
  ***

  Na pomyslném konci světa stojí horská restaurace, kterou provozují dva šíleně hodní a šíleně tolerantní manželé mající spolu tři děti, dva bernardýny a prosperující penzion. Starší ze dvou synů, s domáckou přezdívkou Vuk, už vyletěl z hnízda a mladší Jurka v něm vidí nedostižný vzor. Se svými kamarády pak prožívá obyčejná klukovská dobrodružství a je v podstatě příkladným synem svých rodičů. Kdyby jím nebyl, tak by ho jistě přísný pan režisér Ludvík Ráža, srovnal do latě. Populární třináctidílný televizní seriál ze sedmdesátých let, který se čas od času vrací na obrazovky, těží především z přesně vybraného hereckého obsazení, které ač se to na první divácký pohled nezdá, vytváří jistou autenticitu prostředí, se kterým až důvěrně a především uvěřitelně v příběhu splývá. Ze seriálu je cítit určité zachování knižní předlohy, postavy mají spíše literární ráz. Bylo na hercích, aby jim vdechli život, což se podařilo. Větší počet dílů se však nakonec ukázal přehnaným pro příběhy, jejichž zápletky působí obyčejně a některé díly až roztahaně, ačkoliv jejich jednotlivá minutáž není ani půlhodinová. Herecké výkony, úvodní melodická titulková instrumentálka a v neposlední řadě řemeslně dobře odvedená režijní práce, jsou hlavními devizami seriálu pro celou rodinu, kterému se na televizních obrazovkách daří i po čtyřech dekádách na světě, a to se prosím podle tvůrců odehrává "na konci světa" a vznikl v době normalizace. Politickým hlediskem byl však nezatížen, ale zase se to nahradilo příkladnou prací horské služby. 60%(15.1.2014)

 • štísko
  ***

  Seriál zachytává kus života jedné prima rodiny žijící na horách. Život někdy letí, někdy se zas vleče. Proto i tento snímek občas jakoby strácí dech. Filmy s takto poklidným tempem a přesto zajímavým příběhem mám rád. Učím se u nich odpočívat. Dal bych o něco víc jak tři hvězdičky, ale na čtyři to není.(7.3.2008)

 • - Horská chata, kde se odehrává hlavní děj, se nachází v Peci pod Sněžkou v části Severka č.p. 74. Naproti tomu interiéry se točily v hostivařských ateliérech. Filmovalo se také v Jánských lázních, Trutnově, Brně a Praze. Hájenka hajného Rýdvala (Josef Vinklář) je ve skutečnosti v zatáčce, po dlouhou dobu byla neobývaná, dnes je z ní pension a autobus na tomto místě končil jen. Ve filmu ve skutečnosti silnice pokračuje dál na Pomezní Boudy. (ledofredo)

 • - Za rok dítě pěkně vyroste, což režisérovi komplikovalo natáčení. Představitel Jurky Jiří Máša byl na začátku natáčení o 13 cm nižší jeho jeho filmová maminka Zdena Hadrbolcová, na konci ji však přerostl, a tak musel stát v některých záběrech s rozkročenými nohami. (Janek2002)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace