Píše se rok 2654 a válka s agresivními Kiletary je na spadnutí. Hlavní velitelství na hvězdě Vega, kde je umístěn nepostradatelný Navcom, umožňující skokové přesuny při vesmírných plavbách, hlásí nečekaný útok nepřítele. Země se tak ocitne v bezprostředním nebezpečí a nezbývá mnoho času na záchranu. Poblíž se nachází pouze kosmická loď kapitána Taggerta s dvoučlennou posádkou - piloty Marshalem a Blairem. A právě Chris Blair, aniž to tuší, se stává poslední nadějí lidstva. Jeho matka, po níž mu zbyl tajemný medailon, totiž patřila k vymírající rase "poutníků". Byli to první vesmírní výzkumníci, u nichž se vyvinul speciální dar vnitřní prostorové a časové orientace, k níž nepotřebovali žádné navigační přístroje. Chris, který tyto výjimečné schopnosti zdědil, tedy musí dokázat to, čeho žádný jiný smrtelník není schopen - skok z pulsaru Charybda směrem k ohrožené Zemi. Kdyby se mu to nepovedlo, lidská civilizace zanikne... (oficiální text distributora)

DeLaMorte

Opravdu slabý pokus předělat na filmové plátno atmosféru legendární počítačové hry.Absolutně nezajímavé i když mohlo jít o skvělý film.Škoda. ()

vitekpe

Srandovni odpocinkova sci-fi, s trosku teenagerskym pribehem a televiznim vizualem...Vesmir, stihaci, lode, cerny diry, skoky v casoprostoru, pateticke prupovidky apod. Proste ten styl: "Karbonizujte koksohydráty!, Termujte nukleáry!, Akcelerujte moderáty!..." :) ()

iXtr3m3

Na strane jednej snímok przniaci odkaz pôvodnej hernej série, na strane druhej technicky nielen na svoju dobu kvalitne spracovaný scifáč, ktorý mal originálne spracované bitky vesmírnych korábov a slušné stíhacie sekvencie. Jasné, veľa toho recykloval a dokonca aj postavy sa snažili vyzerať ako v iných filmoch viď. Matthew Lillardova úloha, ale mne sa to páčilo. Videl som kedysi v kine a mám to aj v osobnej zbierke. ()

Hopper

Škoda že tak dobrá PC hra dostala takýto úder pod pás. Vidno, že tvorcovia by sa mali radšej venovať tomu čo vedia a zbytočne neexperimentovať, kde si len premrhajú svoj kredit. ()

Paity

Jednoznačně zábava na jedno odpoledne, když si chce protáhnout oběd a k němu si dát dvě pivka. Snímek se snaží zaujmout herním odkazem, ale jde spíše o slátaninu Hvězdných válek a několika epizod vystřižených z Krajních mezí. Nic naplat, tohle se nepovedlo. ()

MadChick

Rozhodně bych to neviděl tak tragicky jak někteří zde, ano bylo to rozhodně SCI-FI Béčko, ale poctivé Béčko. Akce, na svou dobu velice slušné efekty , docela přijemné herecké výkony a hudební doprovod . Ano byla zde opravdu veliká spousta logických chyb a ano mimozemská rasa vypadala spíš na to, že utekla z nějakáho sci-fi z šedesátých leta a ano interiéry hvězdných lodí a stíhačky byly asi postavené ze zbytku vojenských ponorek a migů 21 ( ale docela to sem pasovalo :D ) ale kdo by to mohl mít takovémuto filmu za zlé. Navíc na mě velice sympaticky zapůsobila Saffron Burrows alias "Angel" :D . Upřímně řečeno chvílemi jsem se i docela slušně bavil... 65% ()

kwoky

Rasismus, sexismus, ověřování důvěry prstenem, vojáci neposlouchající rozkazy a uprostřed války si chlastají a perou se (skoro)... 600 let a vůbec nic se nezměnilo. Jen ty lodě se podařilo trochu vylepšit. Příběhově to není úplně špatné, ale chybí mi tu celkový obraz války. Neustále se plácáme na úrovni jednotlivců, řešíme emoce. Akce je zde dost. Bohužel s ní mám problém, že je jenom na efekt. Spousta věcí se zde odehraje jen proto, že si asi tvůrci mysleli, že to bude hustý. No není - je to naprosto na prd. Hlavně je divné, jak krátká doba uplyne mezi zjištěním "jsou tady" a prvním výbuchem - vždy jen pár sekund. Na to by nezareagoval ani sebelepší velitel. Celé velení je tak jen na okrasu. A představa, že emzácké palivové články budou kompatibilní s lidskými, je přinejmenším úsměvná. Kvůli emočnímu plácání a zbytečné akci je to jen na dvě hvězdy. Velmi snadno to mohly být tři. ()

Carline

I když sem to viděla jen před necelým půlrokem, jediný co si z toho pomatuju je, že sem po půlhodině usnula. ()

tlkounev

Skvělá hudba,... a pak nic! U wing commander můžu opravdu doporučit pouze hudbu a pak knižní sérii. Herní sérii si už asi nikdo nenainstaluje. A to je vše přátelé. ()

drankeryth

Occhh nie, cakal som od tohoto sci-fi filmu viac, ze konecne uvidim poriadnu scifarnu vo vesmire. Ani neviem preco som si to myslel, ved staci sa pozriet na samotne hodnotenie kolko ma tento film percent. Ja som mu daval sancu, ze sa urcite vacsina myli, ale opak je pravdou. Dokopy sa vo filme tej akcie ani poriadny priestor nedostavil, len sa vacsinou obkecavalo na palube vesmirnej lode, ktora sa plavila v tmavom vesmire. Film by sa skor hodil ako nejaky pilotny film k nejakemu sci-fi serialu, ale ako samotny film to neni moc presvedcive, ze by ste to sledovali s potesenim az do konca. Co sa tyka pocitacovych efektov vyzeralo to dost zastaralo a ani moc toho vo vesmire stihaci moc nepredviedli. Az pri konci filmu sa aj dostavil priestor pre mimozemske tvory, ktory skor vyzerali vzhladovo na detsky sposob smiesny a nie ze by ste mali z nich strach, ako vyzeraju. Skoda, ze boje viac nepredlzili, ako aj to nepatrne dobijanie na mimozemskom korabe, kde likvidovali ludia mimozemstanov chodbicku po chodbicke. V tomto pripade je hra jasnym vitazom a tento film mu skor robi hanbu, ako by mal samotnu hru obohatit na poli filmovom. ()

Rikky007

Nedoceněné sci-fi se sympatickými herci a dobrými efekty. Snad jediná docela povedená adaptace hry na filmové plátno. I přes na některé úsměvné či méně povedené záležitosti kolem logiky. Na tehdejší dobu pro kluka, co má rád videohry to byl super zážitek. A tak by se to mělo brát. ()

MickeyStuma

Svým pojetím, atmosférou, výpravou, mladými tvářemi a zmínka o konfederaci tento sci-fi snímek hodně připomíná 'Hvězdnou pěchotu'. Je tu pouze jediný rozdíl. Zde se nebojuje s brouky. Co k tomu více dodat? Je to zkrátka takový průměrný mezihvězdný válečný film, který nijak nenadchne ani neohromí, ale na druhou stranu, proč ne? ()

char_t

Hodně slabé tři, ale nad průměr musím jít už kvůli odvaze zpracovat klasickou sci-fi hru se vším všudy. Propracované univerzum, historie, kupa techniky a vesmírných bitek. Sice to trochu sráží slabší scénář, ale co byste chtěli od filmu podle hry z roku 1990 :-) ()