Náhodou se mi tento film víc jak líbil.Soundtrack je na celém filmu asi to nejlepší, ale i přesto si myslím, že velice dobrý herecký výkon podal jak Val Kilmer, tak i elegantní kráska Elizabeth Shue, jejíž výkon v tomto filmu mi připadal víc jak působivý.Za zmínku podle mě stojí i synáček mafiána Treťjaka, který se mi velice líbil :).Tento film je taková ,,béčková bondovka'' na kterou se ale, dá rozhodně dívat :).Hodnocení-75%(31.12.2006)

Simon je formát. Mistr na převleky, nepolapitelný zloděj, šarmantní elegán. Zaplete se s mafií (tentokráte ruskou), kdy jde zase o něco zapeklitého (tentokráte vzorec studené superlevné fúze). Po třiceti minutách přichází na scénu atomová vědkyně (kupodivu sličná blondýna), akce se promíchá s láskou, ale.. Uznávaný Phillip Noyce nenatočil jen rutinní thriller, přirozeně proložený průměrnými akčními scénami. K průměrnosti vždy dává něco navíc, vždy diváka příjemně překvapí a daří se mu tak vše skládat do konzistentní podoby. Pomáhá mu k tomu zejména netriviální scénář, zajímavá kamera, Simonovy geniální převleky a pochopitelně celý Simon, tedy Val Kilmer. Elisabeth Shue to navíc nesmírně sluší a všeho schopný ruský gangster má i světlé okamžiky, i když jeho mafiánský synáček jako kdyby vypadl z reklamy na vlasový kondicionér. Přesto HODNĚ poctivé tři*.(11.12.2006)

Zpočátku vše vypadalo na svižnou akci ála Bond, jen místo agenta jejího veličenstva je hrdinou nezávislý špion-zloděj... Pak se film začal topit v rozpačitých romantických scénách, veškerá zajímavost šla do kytek, zdřímla jsem si a na patře zůstala pachuť průměru. Třeba jednou dokoukám - nenadchlo mě to, neznechutilo mě to: Kilmera sice nemusím, ale snesu, E. Shue mám poněkud zafixovanou v roli retardované, tak jsem jí vědkyni příliš nežrala, zlí rusáci jsou otravné klišé, nicméně koho by zajímali zlí albánci, že? Zkrátka obstojný průměr. 55%(11.1.2010)

Hmmm, no, takže: 1.Elizabeth Shue vypadá absolutně skvěle. 2.Val Kilmer mě s těmi svými neustálými převleky pěkně iritoval. 3.Naprosto špičkový na tomhle filmu je soundtrack, ovšem ve filmu z něj zaslechnete jen tak drobné útržky, že to vlastně ani nepostřehnete. 4.Téma je sice zajímavé, ale katastrofálně zpracované a díry ve scénáři by nezakryla ani střecha Bramac. 5.Srovnání s knihou Ikona od Forsytha mě napadlo taky (viz Geminiho komentář), ale zásadní rozdíl je v tom, že zatímco Ikona je naprosto skvělá, Svatý je opravdu jen průměrná podívaná.(27.4.2003)

• Chrustyn

Phillip Noyce si výborně poradil s převedením dvou dobrodružství agenta Jacka Ryana a popravdě jsem od "Svatého" očekával podobně propracovaný akční thriller. Dostalo se mi však neskutečně nudného a zbytečně překombinovaného thrilleru, který nemá čím zaujmout. Akce prakticky nulová, Kilmer nevýrazný, děj nezajímavý.(1.7.2013)

• - V záverečnej scéne, keď Simon šoféruje a počúva správy v rádiu, odraz slnečného svetla v čelnom skle vytvorí svätožiaru okolo jeho hlavy. (m.a.t.o.)

• - Ralphovi Fiennesovi bol ponúknutý 1 milión dolárov, ak vezme hlavnú úlohu. (m.a.t.o.)

• - Kvôli účinkovaniu v tomto filme odmietol Val Kilmer hrať v pokračovaní Batmana. (m.a.t.o.)