• Martin741

Preco vyborny Val Kilmer /hral Jima Morrisona v Stone-ovom filme The Doors/ ma mentalne retardovanu potrebu vykradat Agenta 007? Dobre, nepoviem nic, keby mal brosnanovsku a conneryovsku charizmu a keby tocil uveritelne akcne sceny. Lenze on na to nema a predsa s prepacenim sa serie do prace Jamesa Bonda. Pre taketo sragory nemam pochopenie. Reziser Philip Noyce /Vysoka Hra Patriotu/ predviedol jednu velku katastrofu na reziserskej stolicke. 30 %(1.6.2013)

• Turiec

Už mám plné zuby rusky hovoriacich gangstrov, ako aj amerických superhrdinov prechádzajúcich sa ruskými mestami, tajnými chodbami, či prezidentskými palácmi. Na tajné spiklenecké skupiny narazia bežne v kanáloch a samozrejme hovoria plynulo po rusky a hlavne bez prízvuku! Zlodeji sú zbehlí v atómovej fyzike a tak ich nezaskočí otázka o studenej fúzii. Mafián okrem prázdnych rečí o matičke Rusi musí byť s copíkom Kde som to všetko len videl ;o)(19.1.2004)

Na začátek musím říct, že filmy s Valem Kilmerem nevyhledávám a tohle je jen jeden z mála, který jsem s tímto hercem viděl. Zaujal mě hlavně námět, který patří k hlavní pozitivu filmu. První půlka se velmi povedla a já jsem si říkal, že snad tomu dám i 4 hvězdy, ale závěr se zvrhnul do kategorie B, a tak jen 65% a 3 hvězdy.(16.1.2010)

• senyor

Vďaka neskutočnej pestrosti programovej štruktúry TV Markíza som mal možnosť tento skvost vidieť bez preháňania asi 8 až 10krát. Ani neviem prečo to pozerám znova znova, keď to už vlastne poznám naspamäť a považujem za maximálne hlúpu, naivnú, nelogickú a miestami až sebeparodicky pôsobiacu rozprávočku. Ale na druhú stranu prvá polovica je celkom príjemná a svižná a hlavne ako tak pozerateľná. No napriek biednemu Killmerovi, patetickým dialógom a jednoducho tomu, aký je ten film blbý, si ho určite pozriem zas. A vraj že televízia nevymýva mozog...(8.1.2009)

Ďalší film u ktorého nepochopím tak nízke hodnotenie. Asi tisíc podobných a horších filmov, by som našiel v červených číslach. Film má nápad, má spád, herci sú sysmpatický. Val Kilmer dokonca bravúrny. To asi ešte nevedel aké shity bude neskôr točiť a tá atletická postava bude tiež tatam. Každopádne film som videl prvý krát ako decko a úplne som si ho zamiloval (vtedy to bolo na 5*). Neskôr som si ho pozrel znova a musel som pripustiť, že je určite dobrý film, ale to nadšenie ma už opustilo. Každopádne 80-85% si to u mňa zaslúži.(14.1.2010)

• - V byte, kde sa Simon a Emma schovajú, hrá turkménska pieseň s názvom Ayrilsa od Atabay Chariguliyev. (m.a.t.o.)

• - Filmový projekt The Saint mal vzniknúť už v 80. rokoch v produkcii Rogera Moora, v hlavnej úlohe s Piercom Brosnanom. (m.a.t.o.)

• - Simon Templar (Val Kilmer) nosí hodinky značky Bvlgari. (dyfur)