Náhodou se mi tento film víc jak líbil.Soundtrack je na celém filmu asi to nejlepší, ale i přesto si myslím, že velice dobrý herecký výkon podal jak Val Kilmer, tak i elegantní kráska Elizabeth Shue, jejíž výkon v tomto filmu mi připadal víc jak působivý.Za zmínku podle mě stojí i synáček mafiána Treťjaka, který se mi velice líbil :).Tento film je taková ,,béčková bondovka'' na kterou se ale, dá rozhodně dívat :).Hodnocení-75%(31.12.2006)

• Martin741

Preco vyborny Val Kilmer /hral Jima Morrisona v Stone-ovom filme The Doors/ ma mentalne retardovanu potrebu vykradat Agenta 007? Dobre, nepoviem nic, keby mal brosnanovsku a conneryovsku charizmu a keby tocil uveritelne akcne sceny. Lenze on na to nema a predsa s prepacenim sa serie do prace Jamesa Bonda. Pre taketo sragory nemam pochopenie. Reziser Philip Noyce /Vysoka Hra Patriotu/ predviedol jednu velku katastrofu na reziserskej stolicke. 30 %(1.6.2013)

Ustredni dvojice je sympaticka, bohuzel jiste nelogicnosti v chovani hlavnich hrdinu (predevsim Emmino) tahaji film do bahna prumernosti. Saint je takovou lehkou zlodejskou pohadkou, kde uz od zacatku vite, ze to dobre dopadne - to filmu ubira na presvedcivosti a stavi jej do role sportovce, ktery dosahne vzdy jen na bronzovou pricku.(24.6.2010)

Osobně mám hodně rád filmy o geniálních profesionálních zlodějích, a o Valu Kilmerovi tvrdím, že Svatý je jedním z jeho filmů, kde opravdu hraje (a to dobře). A kdybych měl vybrat nejvíc sexy vědeckou pracovnici všech dob, dlouho, dlouho bych váhal mezi Denise Richards ve World Is Not Enough (to ale taky byla daleko "větší pravda", když mi bylo tch patnáct:)) a Elisabeth Shue, která je v tomhle filmu neskutečně sladká (to platí stále;)). Jeden pohled do těch očí a jsem ztracen. Scénář se mi líbil, trochu připomínal Ikonu od Forsytha, i když jejích kvalit zdaleka nedosahuje;) Co je jednoznačně geniální, je hudba. Samotný počin Graema Revella je hodně dobrý, ale ve filmu úplně zaniká...Hlavní téma od Orbitalu se dá jen těžko zapomenout, podobně jako Polaroid Millenium od Superior, ale tyhle dvě skladby postřehnete jen díky titulkům:) Vzato kolem a kolem, souhlasím s Radyoem, že to nějak není ono - je tu spousta romantiky a akce, ale nějak to nejde dohromady...jenže za tu Elisabeth Shue a především její oči (ach-můj-bože) a pozvednutí slávy mého oblíbence Shelleyho ty **** prostě dát musím, i když je to "jenom" sedmdesátka.(31.1.2003)

Nikdy sem nevidela ten slavny serial, takze mohu hodnotit jen tento film. Nicmene zda se, ze je to jeden z tech podhodnocenych filmu. Vubec to neni tak spatne, jak by se mohlo zdat zde zdejsiho hodnoceni. Ma to skvely nadhled a ironii, rozhodne vetsi, nez James Bond. Val Kilmer tady hraje podle mne skvele, ty prevleky jsou docela realne a nenucene. Milostna zapletka rozhodne neni trapna, je to zase zajimave odlehcene a s nadhledem. Skvele score a soundtrack, dle mne jeden z nej filmu na hudbu (no ja celkove miluju hudbu k filmum). Zapletka s Ruskem je sice trochu klise, ale vzhledem k tomu, ze film se nebere vazne a ma to byt hlavne zabava a nadsazka, tak mne to nevadi. Podle mne to vzdy pobavi, da se na to rozhodne koukat tak jednou za 2 roky urcite a nezklame.(23.8.2014)