Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

B!shop

Ze zacatku film vypada jako docela slusnej horor, jenze za chvily film vypada jak nejakej thriller o super zlodeji, kerejch tu uz je spousta. Ale nakonec z filmu vyleze klasickej pribeh o napraveni parchanta atd. a horsi moznost uz fakt bejt nemohla. I kdyz jsem se nijak zvlast nenudil, stejne sem z filmu nebyl nak zvlast odvazanej, protoze pribeh za moc nestoji a akce by taky mohla bejt lepsi. 3* vlastne davam jen diky naprosto skvelymu Val Kilmerovi, kterej byl v tyhle roli fakt skvele charismatickej, role mu skvele sedla a ty jeho prevleky byly dokonaly. ()

Gemini

Osobně mám hodně rád filmy o geniálních profesionálních zlodějích, a o Valu Kilmerovi tvrdím, že Svatý je jedním z jeho filmů, kde opravdu hraje (a to dobře). A kdybych měl vybrat nejvíc sexy vědeckou pracovnici všech dob, dlouho, dlouho bych váhal mezi Denise Richards ve World Is Not Enough (to ale taky byla daleko "větší pravda", když mi bylo tch patnáct:)) a Elisabeth Shue, která je v tomhle filmu neskutečně sladká (to platí stále;)). Jeden pohled do těch očí a jsem ztracen. Scénář se mi líbil, trochu připomínal Ikonu od Forsytha, i když jejích kvalit zdaleka nedosahuje;) Co je jednoznačně geniální, je hudba. Samotný počin Graema Revella je hodně dobrý, ale ve filmu úplně zaniká...Hlavní téma od Orbitalu se dá jen těžko zapomenout, podobně jako Polaroid Millenium od Superior, ale tyhle dvě skladby postřehnete jen díky titulkům:) Vzato kolem a kolem, souhlasím s Radyoem, že to nějak není ono - je tu spousta romantiky a akce, ale nějak to nejde dohromady...jenže za tu Elisabeth Shue a především její oči (ach-můj-bože) a pozvednutí slávy mého oblíbence Shelleyho ty **** prostě dát musím, i když je to "jenom" sedmdesátka. ()

Radyo

Hmmm, no, takže: 1.Elizabeth Shue vypadá absolutně skvěle. 2.Val Kilmer mě s těmi svými neustálými převleky pěkně iritoval. 3.Naprosto špičkový na tomhle filmu je soundtrack, ovšem ve filmu z něj zaslechnete jen tak drobné útržky, že to vlastně ani nepostřehnete. 4.Téma je sice zajímavé, ale katastrofálně zpracované a díry ve scénáři by nezakryla ani střecha Bramac. 5.Srovnání s knihou Ikona od Forsytha mě napadlo taky (viz Geminiho komentář), ale zásadní rozdíl je v tom, že zatímco Ikona je naprosto skvělá, Svatý je opravdu jen průměrná podívaná. ()

tron

Keď Paramount videlo, aké komerčné úspechy dosahuje konkurencia špionážnymi sériami Jack Ryan (Jasné nebezpečenstvo a Vysoká hra patriotov) a James Bond (ktorého sa dva roky dozadu podarilo megaúspešne zresuscitovať v Zlatom oku), rozhodlo sa poobzerať okolo seba. A našlo špionážnu sériu bestsellerov od Leslieho Charterisa (ktorá už v minulosti raz sfilmovaná bola a to v podobe seriálu zo 60. rokov paradoxne s neskorším agentom 007 Rogerom Mooreom). A rozhodne nešetrilo a išlo na istotu. Čo len dokazuje, že aj keď nešetríte a idete na istotu, môže to dopadnúť ako pekný prúser a totálny malér. Pritom pred nakrúcaním to skutočne vyzeralo skvele. Producenti do projektu naliali štedrých 70 miliónov, na réžiu najali tvorcu oboch trhákov o Ryanovi, Phillipa Noycea, scenár písal autor hitov Jumanji a Smrtonosná pasca 3 (ktorého prekvapivo posadili za jeden stôl spolu s podstatne ambicióznejším scenáristom Vlka, Mysu hrôzy a Arachnofóbie) a do titulnej úlohy obsadili pár (zlých?) snov: Vala Kilmera (večne problémový týpek sa práve nachádzal v tej lepšej časti svojej problémovej kariéry – Batman navždy, Lovci levov, Horlivosť...) a Elisabeth Shue (s čerstvou nomináciou na Oscara za Zanechať Las Vegas + majúcu vo filmografii nenáročné kultovky Karate Kid a Návrat do budúcnosti 2 a 3). Hlavný problém tohto filmu je v tom, že... Nie. Viete čo? Tento film nemá jeden hlavný problém. Má ich hneď niekoľko. Vlastne má IBA problémy a skoro žiadne plusy. Začnime réžiou, ktorá je príšerne stereotypná a nudná. Scenár je hrozný, o ničom. Postavy skrz naskrz nesympatické a protivné, vrátane kladných, čo je fakt nepochopiteľné. Akčné scény sú hrozné a hrozne odpudivá a lacná je i ruská/sovietska výprava. Kilmer je úplne mimo a Shue by síce mohla robiť reklamu na zubnú pastu, ale to je z jej strany asi tak všetko. Relatívne vysoký rozpočet na tomto filme proste moc poznať nie je. Je to skrátka a dobre prúser ako vyšitý z rangu Reťazová reakcia a Ostrov Dr. Moreaua (tiež s Kilmerom). Zo všetkého najhoršie sú však hrdinove megatrápne prezliekacie a maskérske momenty, ktoré sú ako zo zlého sna. Reakcie divákov boli vskutku príšerné a hoci spisovateľ mal v talóne hneď niekoľko dobrodružstiev Simona Templara, vo filmovej sérii sa nepokračovalo. Až v roku 2017 Simon West (Con Air) nakrútil pilot k plánovanému seriálu (ktorý však nikdy nevznikol). ()

Malarkey

Tohle panejo byla srágora. Příběh byl béčkovej jak hrom. Hudba se do toho absolutně nehodila a té béčkovosti přidala tak, že z toho vznikla céčkovost. Samotní herci to taky šoupali hodně kvalitně. Hlavně ženský měli grády, že do déčkovosti by se nezadaly. K radosti by mi stačil jen had ze stromu života a já bych s konečným verdiktem mohl tvrdit, že tenhle film mohl dojít až do samotné éčkovosti. Takže matroš k pohledání. ()

• Filmový projekt The Saint mal vzniknúť už v 80. rokoch v produkcii Rogera Moora, v hlavnej úlohe s Piercom Brosnanom. (m.a.t.o.)