• Lacike

Cakal som nejaky cool spionsky film a dostal som nudnu romancu v ktorej Val Kilmer neustale strieda parochne a falosne fuzy. Akcnych scen je absolutne minimum. Politicka podzapletka nezaujimava rovnako ako nevyrazny zaporak a jeho trapny syn. Jednu hviezdicku davam za peknu ustrednu instrumentalnu temu, ale inak na tomto filme nevidim nic zaujimave. 2/10.(5.10.2015)

• numi

Námět mi přišel až příliš absurdní, ale postupem času jsem si zvykl a na tuhle špiónskou hru přistoupil. A docela dobře jsem se začal bavit. Hlavně ve chvíli, kdy do snímku vstoupila Elisabeth Shue jako doktorka Emma Russellová, která svoji roli zahrála naprosto dokonale. Takhle nějak si představuju skromnou a introvertní fyzičku. Pravda, asi málo skromných a introvertních fyziček vypadá takhle dobře, ale jak jsem řekl, pokud na tuhle hru přistoupíte, tak se budete bavit. Jde o prachsprostý špionážní film, jakých tady již bylo nespočet, ale má v sobě jakousi jiskru. Částečně pomáhá kvalitní hudební doprovod, částečně Elisabeth Shue a celkem to šlape. Nic převratného ale nečekejte. Kdyby v hlavní roli nebyl Val Kilmer, jehož slovní projev mi přišel naprosto nepřesvědčivý a navíc se mi do role nehodil ani vizuálně, a trošku efektivněji by byl zvládnutý závěr na moskevském náměstí (rosvícení žárovky a statisíce prostých Rusů, kteří jsou tak dokonale srozuměni s tím, co je fůze za studena a ví, co se to tam nahoře děje, je opravdu docela absurdní obrázek), tak bych uvažoval na trochu jiném pomezí než jen mezi dvěmi a třemi hvězdičkami... [leden 2006](14.1.2006)

Ze zacatku film vypada jako docela slusnej horor, jenze za chvily film vypada jak nejakej thriller o super zlodeji, kerejch tu uz je spousta. Ale nakonec z filmu vyleze klasickej pribeh o napraveni parchanta atd. a horsi moznost uz fakt bejt nemohla. I kdyz jsem se nijak zvlast nenudil, stejne sem z filmu nebyl nak zvlast odvazanej, protoze pribeh za moc nestoji a akce by taky mohla bejt lepsi. 3* vlastne davam jen diky naprosto skvelymu Val Kilmerovi, kterej byl v tyhle roli fakt skvele charismatickej, role mu skvele sedla a ty jeho prevleky byly dokonaly.(11.12.2006)

• senyor

Vďaka neskutočnej pestrosti programovej štruktúry TV Markíza som mal možnosť tento skvost vidieť bez preháňania asi 8 až 10krát. Ani neviem prečo to pozerám znova znova, keď to už vlastne poznám naspamäť a považujem za maximálne hlúpu, naivnú, nelogickú a miestami až sebeparodicky pôsobiacu rozprávočku. Ale na druhú stranu prvá polovica je celkom príjemná a svižná a hlavne ako tak pozerateľná. No napriek biednemu Killmerovi, patetickým dialógom a jednoducho tomu, aký je ten film blbý, si ho určite pozriem zas. A vraj že televízia nevymýva mozog...(8.1.2009)

• Kingjiri

Rozhodně jeden z lepších filmů, ve kterém si zahrál Val Kilmer hlavní roli a vcelku koukatelné béčko, které má až zbytečně dlouhou stopáž. Dovedl bych si představit délku kolem 90 minut. Aspoň, že jsem občas mohl sledovat Elisabeth Shue :) Co se mi vcelku líbilo, byly taky Kilmerovy šílený převleky. Nakonec dávám dvě silné hvězdy, místo třech slabších.(5.5.2011)

• - V začiatkoch príprav bol na post režiséra zvažovaný aj Sydney Pollack. (m.a.t.o.)

• - Kvôli natáčaniu bola na pár dní uzavretá hlavná knižnica Univerzity v Oxforde. Rektorát zaznamenal množstvo sťažností, pretože sa akurát blížilo skúškové obdobie. (m.a.t.o.)

• - V záverečnej scéne, keď Simon šoféruje a počúva správy v rádiu, odraz slnečného svetla v čelnom skle vytvorí svätožiaru okolo jeho hlavy. (m.a.t.o.)