Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Simon Templar nemá žádnou rodinu ani domov. Simon Templar vlastně není ani jeho pravé jméno. Známý také jako „Svatý“ Simon, protože pro své akce vymýšlí falešné identity pojmenované podle katolických svatých, je jedním z nejúspěšnějších zlodějů. Úhledný, ušlechtilý a mistr převleků, Simon dokáže přelstít policii znovu a znovu. Pro svou další „práci“ je najat ruskou mafií – má ukrást vzorec energetické studené fúze od vědkyně Emmy Russelové. Jenže Emma je ještě víc okouzlující než samotný Simon a jinak chladnému zloději zvládne ukrást srdce. Simon a jeho nová láska tak musí přelstít ruskou mafii, a z „práce“ je tak rázem boj a holý život. (Viacom)

(více)

Recenze (158)

senyor 

všechny recenze uživatele

Vďaka neskutočnej pestrosti programovej štruktúry TV Markíza som mal možnosť tento skvost vidieť bez preháňania asi 8 až 10krát. Ani neviem prečo to pozerám znova znova, keď to už vlastne poznám naspamäť a považujem za maximálne hlúpu, naivnú, nelogickú a miestami až sebeparodicky pôsobiacu rozprávočku. Ale na druhú stranu prvá polovica je celkom príjemná a svižná a hlavne ako tak pozerateľná. No napriek biednemu Killmerovi, patetickým dialógom a jednoducho tomu, aký je ten film blbý, si ho určite pozriem zas. A vraj že televízia nevymýva mozog... ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Len tak tak za tri. Jeden z komerčných kultov 90tych rokov nie je a nebola zďaleka taká bomba, ako sme všetci čakali. Chvíľami je to áčková zábava typu Mission impossible, chvíľami ťažké béčko. Z Kilmera nejde žiadne odhodlanie a nevyžaruje žiadna charizma a v niektorých maskách vyzerá nechcene smiešne. Shue tak pôsobí potom, čo mu tak ľahko podľahla, ako lacný prívesok hlavného hrdinu a nie ako sebavedomá vedkyňa. Séria z toho našťastie nebola. ()

Reklama

Padme_Anakin 

všechny recenze uživatele

Filmová stužkonoska. Fešný lapka připlete se do cesty padouchovi. Padouch prahne po tajemství, najme tedy lapku. Ten, s novou vizáží, vyhledá badatelku. Učená je ovšem velmi okouzlující a půvabná a nebude snadné ji oloupit. Plus nakvašení záporáci, hutná ruská atmosféra, vodka s ledem, trochu kreku, parádní hudební polštářek a jízda za tři pecky hladce prosviští. ()

burton 

všechny recenze uživatele

Zdatnej zlodějík, jen což. Má charisma, umocněné samozřejmě nápaditými převleky, drzostí a jistou dávkou odvahy. Kam vždycky narve tu haldu věcí k přemaskování, když je zrovna na pochodu, to netuším, ale asi si vždycky prostě domu dojde a rejža to vynechal, páč pak by ten film měl nesnesitelně dlouhou a otravnou stopáž. Což místy i má, hlavně ke konci. Taky mě trošku naštvalo, že z toho táty rusa udělali takovou figurku a jeho synek byl zase moc přehranej. No ale dívněte se na to, minimálně první dvě třetiny vás budou bavit. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele

Svatý patří mezi mé nejoblíbenější filmy a když se nad tím tak zamyslím tak v mém měřítku je to nejlepší film Vala Kilmera. Nevím jestli je to zvoleným tématem nebo volbou sympatické dvojice hlavních hrdinů. Bylo mi vcelku jedno jestli "fúze za studena" možná je nebo není (nebo jestli něco takového vůbec existuje). Nejsem vědec a bylo mi to jedno. Co mi ale nebylo jedno je jestli bude mít film šťastný konec nebo ne, protože ty mám u pohádek rád. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (11)

  • 29. mája 1991 uverejnili fínske noviny "Helsingin Sanomat" správu, že Renny Harlin podpísal so spoločnosťou Paramount zmluvu na režírovanie projektu The Saint v produkcii Roberta Evansa. (m.a.t.o.)

Související novinky

Nový Svatý se hýbe kupředu

Nový Svatý se hýbe kupředu

23.11.2023

Studio Paramount Pictures se už řadu let chystá oživit jednu ze svých polozapomenutých franšíz, ale až nyní se zdá, že chystaný projekt začíná dostávat reálné obrysy. V přípravách je totiž akční… (více)

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

Hvězda Bridgertonu míří do filmu

01.10.2021

Herec Rege-Jean Page, jehož budou diváci a zejména divačky znát především díky roli v seriálovém hitu Bridgerton, zatím na filmovém poli takový úspěch nezaznamenal. To by se ale brzy mělo změnit. Už… (více)

Chris Pratt bude Svatý

Chris Pratt bude Svatý

17.11.2018

Chris Pratt (Jurský svět, Strážci galaxie) jedná o hlavní roli v restartu filmové série Svatý od studia Paramount Pictures. Příběh sleduje muže jménem Simon Templar, který čistí svět od… (více)

Reklama

Reklama