Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

UnholyEvil

Objektivně si Fierce Creatures zaslouží pravděpodobně o hvězdičku víc, nicméně v důsledku mých velkých očekávání se nevyhnutelně muselo dostavit i lehké zklamání a toto hodnocení je pak především vyvrcholením onoho pocitu. !SPOILER! Nejlépe to vystihuje scéna, kde J. Cleese svérázně a velice zábavně povraždí všechna ta roztomilá zvířátka jen aby celý vtip následně zkazil. Začátek navnadí a člověk pak doufá v erupci kreativní geniality tam, kde je mu naservírován "pouze" pěkný komediální film. ()

mac000

Kevin Kline je skvělý ve dvojroli otce a syna, John Cleese se vyřádil v roli potrhlého penzionovaného policisty, který má vést ZOO, A atraktivní Jamie Lee Curtisová v roli... na které ani nesejde. Výborná odlehčená podívaná s britským humorem "at it´s best" ()

PlayEasy

Podobně jako ve stejné sestavě o 10 let dříve, i tentokrát se jedná o originální a zvráceně zábavné guilty pleasure, které neochvějně dokazuje, že do stejné (nebo přinejmenším podobné) řeky lze vkročit i dvakrát. Ovšem zatímco ve Wandě vládli Kline s Palinem, ve "stvořeních" zcela dominuje geniální John Cleese! 80% ()

Blackadder

Ale jo, není to špatné. Při pár scénách se člověk opravdu zasměje a na konci si může říct, že viděl něco, co dlouho už neviděl :-). ()

old salt

Škoda. Nohlo to být lepší, ale stále to je kvalitnější než 90% amerických komedií. Dvakrát do stejné řeky nevstoupíš, Wando, i když JLC je stále sexy ! ()

david666

Solidní komedie se sexy Jamie (do ní bych teda nikdy neřekl, že může být sexy symbolem-ale po Pravdivých lžích to je už další film, kde ukazuje své nejen herecké vnady). Bohužel se nabízí srovnání s Rybou jménem Wanda, která vychází z boje vítězně. Hodnotím film po druhém shlednutí a musím říct, že už to nebyla taková bomba jako když jsem ho vidět před cca 10 lety. Začátek je hodně slibný - postupná likvidace ZOO skýtá mnoho humorných scén - později se ale už jede spíš v romantické linii. ()

veverysiak

Iná šálka kávy ako Wanda, oveľa otvorenejší humor a tým pádom väčšie riziko natiahnutia brušných svalov a nebyť toho hluchšieho záveru, mohol byť dojem žiarivejší, k osvedčenej partičke hlavných aktérov je už škoda niečo hovoriť, ale to, že Jamie je úchvatná, si neodpustím, takže 75%. ()

kolodej1

velmi povedená bláznivá komedie, ve které nejde ani tolik o samotný příběh, ale o to, aby se člověk pořádně pobavil. A to se dle mého názoru povedlo výborně. U málokteré komedie jsem se nasmál jako u téhle, příjemně absurdní až černý humor je přesně to, co mi sedí. V podstatě kdykoliv se na scéně objevila postava Roda, musel jsme se začít smát. Výborné role ztvárňovali i Cleese a Palin, potěšila i Lee Curtis. Myslím, že hodně fórků dodali do filmu právě Cleese s Palinem, protože rukopis Monty Python byl v některých fázích filmu dost patrný. Každopádně výborná zábava ()

kacudzde

Po dlouhé době jsem se u komedie opravdu ze srdce zasmála. Černý humor a partička britských herců v čele s roztomile roztržitým Johnem Cleesem a Kevinem Klinem v zajímavé dvojroli. Spousta opravdu vtipných scén, které Vám procvičí bránici :-) ()

P@\/EL

Lehce nadprůměrná komedie, která nabídne několik povedených situací a trefných hlášek, kterým se musíte zasmát. Zaujal mě hlavně hlavní hrdina a jeho vztah ke zvířátům. Jedinou, ale tou největší nevýhodou filmu bylo určitě to, že děj byl více méně o ničem a někdy mě docela i nudil. Za vše mluví závěr filmu, který se mi zdál značně odbytý. ()

Svadbos

Angloamerický film "Ryba menom Wanda" z roku 1988 sa v našich kinách nepremietal. Niežeby išlo o nejaký prevratný kúsok, ale predsa v ňom ožila tradícia britských komédií a jednak tu tvorcovia predviedli, ako je možné konkurovať americkej kinematografii bez toho, žeby vytvárali presné kópie hollywoodských filmov. Wanda bola svižná a zábavná, nesúca sa v ironickom ostrovnom duchu. A zaznamenala solídny divácky ohlas. Európska tvorčia spoluúčasť zjavne spôsobila, že film "Dravé zvery" nadväzuje na úspech Wandy až po takmer desiatich rokoch, aj to netradičným spôsobom: herecké obsadenie zostalo, ale režisér je iný a tiež postavy sú odlišné. Film stojí na situačnej a slovnej komike. Spočiatku sa zdá, že táto komédia je infantilná a kŕčovitá rovnako ako zvieracie filmy Jima Carreyho. Neskôr sa film dostane aspoň do akého-takého tempa, sem tam sa objaví nejaký vtipný gag. A tak sa z filmu stáva neurážajúca zábava. O sviežom monthypytonovskom duchu Wandy tu však nemôže byť ani reči. ()

Džej Ár

Ćtyři hvězdičky za bezvadnou komedii, u které jsem se mlátil smíchy, pátá hvězdička za skvělé výkony Johna Cleese a Michaela Palina. A šestá :-) za úžasnou Jamie Lee Curtis, která je pro mě nejatraktivnější herečkou, kterou znám. ()

petraw105

Velice povedená černá komedie s Johnem Cleesem v hlavní roli. Divoká stvoření jsou založená především na omylech ve kterých Cleesy vypadá jako sexmašina. Mile mě překvapila i dvojrole Kevina Kline, který hrál bohatého otce a jeho penězi poseldého syna. Jamie Lee Curtis byla také dobrá. Jelikož u této komedie vždy brečím smíchem a tak nemůžu dát nic jiného než 5*. ()

Profík

Výborná a supervtipná komedie s mými oblíbenými expythony a Klinem, který se tu vyřádil v dvojroli a sexy Curtisová. 85%. ()

PavkaHu

Výborná komedie, která je správně namíchaná - možná maličko přehnané oproti "prvnímu dílu", ale těmto hercům leccos prominu. ()