Ryba jménem Wanda

• Velká Británie A Fish Called Wanda (více)

Čtveřice lupičů – koktavý milovník zvířat Ken Pile, krásná Wanda, její údajný bratr Otto, který je ale ve skutečnosti její tajný milenec, a Georges, její oficiální milenec, spřádají plány na přepadení banky, kde jsou v sejfu uloženy drahé šperky a diamanty. Když loupež uskuteční, odhodí masky a ujíždějí do opuštěného skladu, kde chtějí lup schovat. Georgese si ale už předtím na ulici všimla stará dáma se třemi psy, která ho zahlédne znovu v odjíždějícím autě. Když lup uschovají, naoko se rozcházejí. Wanda s Ottou se za rohem zase sejdou, podezřívavý Georges se ale vrátí na místo a kameny přemístí ... Wanda s Ottou, kteří chtějí lup jen pro sebe, mezitím anonymně nahlásí na policii, že loupež provedl Georges Thomason a dají policistům jeho adresu. Georges je zadržen ... Když jedou Wanda s Ottou pro lup, v trezoru ho už nenajdou! Wanda spěchá na policii za Georgesem, chce z něj něco vytáhnout. Při odchodu si před budovou všimne jeho obhájce Archieho Leache, kterému Georges jistě řekne, kam lup schoval. Rozhodne se tedy ho svést a ihned s tím začne ... Ve vazbě navštěvuje Georgese i Ken, jemuž zadržený svěří malý klíček, neřekne ale, k čemu je a kde je lup schován. Ken ho ukryje do krabičky na dno akvária, kde má svou oblíbenou rybku jménem Wanda. Přistihne ho ale přitom Wanda, která při nejbližší příležitosti klíček sebere. Ví, že se Kenovi nezdá její vztah s údajným bratrem, proto Otto zahraje gaye a snaží se zděšeného Kena svést. Na policii pozná stará dáma s pejsky Georgese a identifikuje ho ... (TV Prima)

Mikino00

Taková milá bláznivá komedie s velmi zábavnými postavami a samozřejmě dobrým koncem. Přece jen je zde mnoho anglického humoru, ten nemusí každému sednout a může se zdát, tak jako mě až přehnaný. ()

simply

Takhle jsem se už dlouho nezasmála...originální a hlavně vtipný scénář, skvěle zahrané postavy, hodně bizardní situace a nádherný suchý anglický humor....prostě Dokonalost ()

Santino7

Britský humor mám síce veľmi rád, to priznávam dobrovoľne (a dokonca nielen ten humor, celkovo britský štýl alebo akýsi prístup k točeniu filmov mi zväčša vyhovuje), avšak tentokrát som sa akosi nedokázal dostať na tú správnu vlnovú dĺžku. Jednotlivé vtípky, absurdity alebo ja neviem čo, ktoré mali byť zaručenou zábavou, mi až tak vtipné nepripadali a nesmial som sa toľko, ako by som od takto vysoko hodnoteného počinu čakal. Dokonca sa priznám, na film som natrafil úplnou náhodou dnes v televíznom vysielaní, vopred som o ňom nič nevedel, ani som si ho nijak neoťukol. Bola to pre mňa veľká neznáma a i keď to rozhodne nebol nijaký prepadák (to by som im zasa krivdil), nech sa už Kline (ktorého som po pravde ani nespoznal, o jeho účasti som sa dozvedel až pri záverečných titulkoch) a ostatní snažili akokoľvek, záchvaty smiechu sa nie a nie dostaviť, maximálne tak sem-tam pousmiatie. Čiže vychádza mi z toho, že hoci je to komédia bláznivá, tak na môj vkus tam bolo až príliš veľa trápnych chvíľok a celkovo to bolo také nemastné-neslané, pre mňa teda jasný priemer. Tentokrát mi teda Briti výnimočne neulahodili, respektíve len čiastočne. 3/5 ()

laepus

Jako malému se mi ten film líbil, dnes ale musím říct, že už tak úplně nevím proč - ten film na mě prostě dneska už nefunguje - nesměju se, není to pro mě komedie - a je mi víceméně jedno, jestli se to vyřeší, takže to pro mě není napínavé krimi. Je to škoda - potenciál tady rozhodně byl. Nakonec nejvtipnější byla ta dějová linka, kdy se Palin snaží zabít tu starou babku. ()

Oralfabet

Pořád ještě přemýšlím, zda je větším borcem Kevin Kline nebo John Cleese. Každopádně výborná komedie, a to i přesto, že základní premisa (a vlastně asi i hlavní zápletka) mi přijde nesmírně nezajímavá. Jo a JLC se mi ani nezdá nijak extra sexy a stejně jsem ji všechno to její svádění a tak totálně věřil. 9/10 ()

DuanBerry

Skvěle potrhlá a do detailu promyšlená komedie plná montypythonovského humoru. Výkony Michaela Palina, Johna Cleeseho i Jamie L. Curtisové mě dokonale uzemnily. Ach, kde se to v těch anglických sucharech bere... ()

toi-toi

Ok, tak aby bolo jasní.. Jamie Lee nie je ani zďaleka sexi (viac sexi ako ona je i toi toi búdka po dvojtýždňovom punkovom festivale), Kevin nemal dostať Oscara (to ho rovno mohol dostať o desať rokov neskôr Jason Biggs za pohlavný styk s koláčom) a nebyť Cleeseho a Palina tak ten film ide do odpadu.. ()

Raimok

Všude jsem slyšel jenom samou chválu, tak jsem už nemohl dýl otálet. Byla to nuda! Všichni se prej váleli smíchy. Ale kromě pár lepších scén to celkově příliš k smíchu nebylo. Spíš k oddechu, to zas jo. 53 % ()

kaze

Myslím, že komédia splní svoj účel, keď sa na nej skvelo zabavíte. A ja som sa už dlho nenasmiala tak, ako pri tomto filme.Kevin Kline bol čarovný:) ()

Curunír

Skvělá komedie, u které se rozhodně budete královsky bavit - teda já aspoň ano. Herecké výkony jsou samozřejmě úžasné, ale kdybych někoho měl vyzdvihnout , tak to bude Kevin Kline jako vypatlaný obdivovatel Nietzscheho - zde je Oscar pravděpodobně na místě. Cleese s Palinem za ním skoro vůbec nezaostávají, ale u nich se to tak nějak čeká.... ()

AndreyCSFD

Poctivá komedie ze staré školy s vynikajícím hereckým obsazením, chytrým nekonvenčním scénářem a přesně namíchaným poměrem britského a amerického humoru. Podařené vtipné scénky přesně zapadají do děje a přehnaně jej nenarušují a i po opakovaném shlédnutí filmu zaručeně pobaví. Silnému hereckému ansáblu vévodí především John Cleese, zasloužilý Monthy Python, jehož advokát Archie Leach uštědří v závěru pořádný kopanec pověstné britské upjatosti i britskému právnickému stavu. Svůj komediální talent nezapře ani jediná dívka zlodějské bandy - fešná Jamie Lee, která zase názorně předvede všem divákům-chlapům, k čemu je dobré znát cizí jazyky. Ovšem nejvíce vás dostane Kevin Kline jako ,,filosoficky zaměřený" vymazanec Otto, díky kterému si navždy zapamatujete, kdo napsal knihu Tak pravil Zarahustra, což se někdy může hodit. Samotný film se naštěstí vyhýbá prvoplánovitému klišoidnímu srovnávání USA a GB. Drobné rýpnutí do obou národů si ale neodpustí - britskou upjatost prezentuje jako rezignaci na stereotypní život a typickou americkou rozjuchanost připisuje zase povrchnímu vnímání světa, které je pro amíky pověstné. Je to ale jen malinké přátelské rýpnutí, kterého si téměř ani nevšimnete. ()

Petrus1

"Jeden kámoš v CIA taky koktal a stálo ho to život." I když se tato komedie opírá o víc hlavních postav a asi spoustu lidí přiláká hlavně na dva montypajtňáky, mě nejvíc učaroval temperamentní žárlivej blb Otto, který má zvláštní způsob omlouvání a taky posere, co se dá. U jeho hlášek sem se prostě bavila nejvíc. "Být milá zahrnuje i co? Vniknutí?...Dej bacha! Sáhni mu na péro a je po něm!" :-D Je fakt, že Wanda je taky pěknej dáreček a pro prachy by zaprodala i svoji duši...teda vlastně spíš tělo. Prostě zase důkaz toho, jak ženská se svými přednostmi dokáže mávat s několika chlapama najednou. Tak mě tak napadlo, když společně Wanda s Ottou řekněme...laškovali, že kdyby si tak přičichnul k mé botě, bylo po vášni a po sexu hned! :-D Dalším výtečníkem je koktající, zvířata milující Ken, kterej se snaží zlikvidovat jednu nebohou svědkyni. Ani sem netušila, že to může být tak náročný úkol. Každopádně mordovat stařenky je prý lepší než nasírat lidi a tak je potřeba úkol splnit svůj co stůj...i když to bude stát víc životů, než se zprvu zdálo. No a v neposlední řadě tu máme čtvrtého do party - uprděného právníka Archieho, kterej žije nudnej život a nechá se svést pohlednou Wandou a zcela ji podlehne. No, tak zcela vlastně taky ne, protože mu to skoro pokaždé překazí Ottova žárlivost. Taky sem dostala jednu gastronomickou radu...že k hranolkům se jí zásadně ryba, ať už je jakákoliv a že se mám vyhnout zeleným rybičkám, protože ještě nejsou zralý..Velmi dobrá komedie, u které sem se bavila - mám ráda anglický humor a gangsterky. No a taky je to Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete. "Ryba zvaná Wanda nabízí triumfální přehodnocení kariéry někdejší královny hororů Curtis v komediální roli a současně přinesla Klineův vzestup v očích kritiků jako herce, který si přece jen zaslouží řádné ocenění. Film nenásilně, ale především s velkým humorem, přispívá k hereckým kariérám montypythonovských hvězd Johna Cleese a Michaela Palina, z nichž se stávají hollywoodské hvězdy daného žánru." Jo a málem bych zapomněla: "Neříkejte mi blbec!" :-) ()

Everyone

Michael Palin byl naprosto skvělý. Jinak průměrná komedie (první část byla horší - za dvě hvězdy, druhá za čtyři hvězdy). ()

heihatchi

Při promítání u toho prý někdo umřel na infarkt způsobený záchvatem smíchu. To se u mě nekonalo, ale i tak jsem se několikrát slušně zasmál. Škoda jen, že se mi film v první polovině docela táhl, navzdory tomu ale závěrečná pomalá pomsta byla skvělá! ()

lsd

Hodně povedená komedie a perfektnímy komediálními výkony Cleeese a Klinea. Humor je uplně jiný než python a nechápu jak to někdo může srovnávat. Jistá podobnost tam je, ale je velmi malá. Toto je klasický anglický humor. Některé gagy jsou vynikající(hlavně celý závěr filmu. ()

Wolvie

Aplikování pythonovské absurdity na americky střiženou komedii se neobešlo úplně bez komplikací,ale i tak jde o skvělou zábavu plnou nadšených hereckých výkonů.A to se sakra počítá! ()

bulbasaur

Kvely herci, skvely scenar a po pomalšom uvode nastupuje ta prava sranda. Kiežby sa točilo viac takýchto kvalitných komédií. ()