Kate a Charlie jsou zasnoubeni, ale pak Charlie odjíždí bez Kate do Paříže, a tam se zamiluje do jiné. Kate se nevzdává, a i přes svůj strach z létání letí do Francie, aby získala Charlieho zpět. V letadle sedí vedle Kate muž jménem Luc, který je velmi otravný a evidentně mu nevadí sem tam něco ukrást. Když letadlo přistane, dá Luc Kate do tašky rostlinu s diamantovým náhrdelníkem. Luc se bál proclení, ke kterému skutečně došlo. Kate tak bez něj odjíždí do hotelu, kde bydlí Charlie. Recepční odmítá pustit Kate do pokoje, takže Kate čeká v hale, kde se na ni nalepí muž jménem Bob. Když pak Kate vidí, jak se Charlie a Juliette vášnivě líbají, omdlí. Bob v tu chvíli Kate okrade o všechno. Luc šel za Kate do hotelu a probral ji z bezvědomí. Luc ví, kde Bob žije, takže tam s Kate jedou, ale Bob už stihl všechno prodat. Tedy kromě oné rostlinky. Kate došlo, že jí Luc nepomáhal, protože chtěl, ale protože to potřeboval on sám. Dvojice se tedy rozchází. Luc ale později zjistí, že má Kate u sebe v kabelce onen diamantový náhrdelník, o který mu tak jde. Kate míří na ambasádu USA, ale tam ji nechtějí, protože zažádala o kanadské občanství. Na kanadské ambasádě její žádost o občanství zamítnou, protože v přihlášce lhala. Kate tedy nepatří nikam. Beznadějná Kate se vrací do hotelu, ale tam jí recepční oznámí, že Charlie odjel do Cannes. Kate běží na vlak a Luc běží za ní, oba pak cestují spolu. Kate to ale přežene s konzumací sýra a musí z vlaku vystoupit. Dvojice vystoupí v městečku, odkud Luc pochází a kde by jednoho dne chtěl mít vlastní vinici. Luc už jednu měl, ale prohrál ji s bratrem v kartách. Kate si místo zamilovala. Dvojice pak míří do Cannes, kde chce Luc pomoct Kate, aby získala Charlieho zpět... (TV Prima)

Gilmour93

Romantická ne moc komedie, ve které dospělí lidé přemýšlejí jako teenageři a přitom v ní nenajdete vášeň. Kline i se zataženou ruční brzdou humoru ledasco zachrání, do zdejšího širokého fanklubu Meg Ryan raději nebudu zasévat zlobu. Snad Kate při francouzském polibku neucítila z Lucova kartáče pod nosem 453. způsob zrání sýra.. ()

Hal_Moore

Tento film má dvě obrovská plus. Meg Ryan a Kevin Kline. Meg Ryan si nedovedu představit v jiném žánru, ta se pro romantickou komedii narodila. Kevin Kline zase dokazuje, že dokáže zahrát opravdu kohokoli. Jedna z nejlepších romantických komedií. ()

TeeAge

Pekný príbeh, nádherná Meg Ryen a dokonalý Kevin Kline. Krásne pocity, ktoré potrebuje každí. Každí potrebuje Lamúúúr ()

StarsFan

Docela obyčejná romantická komedie o Američance, která se navzdory strachu z létání rozhodne vydat na druhou stranu Atlantiku, aby zachránila zkrachovalý vztah, a ke které se na cestě připojí francouzský pašerák, jehož zištné důvody postupně přebíjí náklonnost k neznámé ženě. Všechno se vyvíji přesně tak, jak čekáte, žádná scéna není tak výjimečná, aby vám utkvěla v paměti. Ale má to dobré obsazení a sympaticky francouzský soundtrack, takže se na to dívá dobře. (Doporučení: Části filmu se odehrávají ve francouzštině, takže nemluvíte-li francouzsky a chcete-li pochopit, proč se Renův policista snaží Klinova pašeráka uchránit před vězením, doporučuji titulky. V opačném připapě si můžete po vzoru Meg Ryan užívat pocitu, že vždy tak úplně netušíte, co si ostatní postavy mezi sebou říkají. Což asi taky není na zahození.) ()

Le_Chuck

Príjemná romantická komédia ktorá nám v plnej kráse servíruje nalinkované klišé so sentimentálnym záverom. Ale funguje to. Aj keď som sa chvíľami celkom nudil, tým koncom to film ufinišoval na slušné tri hviezdy. ()

Fiftis

Zbožňujem Meg Ryan vo filmoch z deväťdesiatych rokov. Meg Ryan dá skutočne každému filmu pozitívny náboj, ako sa o tom píše tu, v mnohých komentároch. Je tak milá a zlatá, neviem ako to robí. Tu super kontrastuje s oboma chlapmi, hlavne s Kevinom Klinom, ktorý je skvelý. Timothy Hutton sa mi tiež v tomto filme veľmi páčil. A Reno, to je čerešnička na torte. Moju spokojnosť zariadil jednoznačne scenárista a povedal by som, že medzi romantickými filmami tento jednoznačne vyniká. ()

burina

Meg Ryan klasicky vyborna v pohodovej romantickej komedii a z K.Klinea sa pomaly stava jeden z mojich oblubencov.Po Laske cez internet a Posadnuti laskou treti najlepsi film s Meg. ()

Pepinec

Tenhle francouzský polibek není ničím výjimečný, takový mi dá každá druhá holka na ulici. Nevím, jestli jsem moc náročný nebo jenom moc velký čuně, ale když já chci k francouzáku vždycky ještě něco navíc. A to mně Meg nedala...nedala. ()

JohnnyD

Meg Ryan + 90s + romantická komédia - to považujem za záruku maximálnej kvality. Bohužiaľ medzi Meg a Kevinom Klineom to neiskrí ako to iskrilo medzi ňou a Tomom Hanksom, alebo hoci aj Matthewom Broderickom. Humoru vo filme nie je veľa, francúzska atmosféra na mňa nepôsobí, takže bude to musieť vystačiť s 60%. ()

Boogeyman

Nebýt Kevina Klinea, byla by to jen tuctová limonáda s roztomilou Meg Ryanovou. Jenže Kline z ní svým přidrzlým samorostem, který má sen a srdce dělá skutečnou lahůdku mezi romantickými komediemi. ()

kingik

Meg Ryan letěla do Paříže hledat svého snoubence a v letadle potkala zloděje Kevina Klinea, který ji nabídl pomoc. Ale vše dopadlo trochu jinak...A tak nějak jinak se od počátku snaží tvářit tahle nanicovatá romantická komedie se sympatickým ústředním párem, ale vše je dost průhledné a že se Ryanová zamiluje do Klinea je jasné od prvních chvil. Takže jednou se to dá, ale i tak to slušně nudilo. Mé hodnocení: 40% ()

HoneyBunny

Kevin Kline na francouzský způsob nemá chybu, Meg Ryan je tu výjimečně roztomilá a Lawrence Kasdan vypráví tuhle milou story s odzbrojujícím šarmem. Na romantickou komedii tu je poměrně málo takové té trapné sladkobolné ulepenosti a velké plus je i to, že se děj nepotácí mezi předvídatelností a klišé. Tenhle film si vždycky dám ráda znovu, stejně jako dobré vínko. ()

Anderton

Na prvý krát absolútne mimo mňa, omylom som to videl niekedy poobede aj o pár rokov neskôr a už to taká hrôza nebola. Omáčka pre romantické ženské duše. Neuveriteľne mi liezol na nervy Jean Reno a ani ten Kevin Kline, v porovnaní trebárs s Rybou meno Wanda nebol bohvieako charizmatický. Ryanka sa klasicky neveriacky pozerá svojim mešuge kukučom a nijak zvlášť romantické mi to nepripadalo. ()

boshke

Když si po pár měsících ani nepamatuju, že jsem to viděl, a divím se, co to dělá v mých hodnoceních, tak to asi bude o něčem vypovídat, ne...? 60% ()

nascendi

Francúzsky bozk som si napriek slabšiemu hodnoteniu užívateľmi pozrel pre pomerne kuriózny dôvod: Práve otázka, kto hral v ňom titulnú ženskú úlohu, ma stála nejaké body v televíznej vedomostnej súťaži. O romantických filmoch som už v komentároch viackrát napísal, že ich účinok na diváka a ich hodnotenie užívateľom ČSFD sú viac pocitové, ako racionálne záležitosti. A u Francúzskeho bozku to na mňa jednoducho nefungovalo. Nie, že by strapatá Meg Ryan bola nesympatická (i keď paleta jej výrazov je pomerne úzka), ale čo ďalej? Nevýrazný dej, nezaujal ma ani obdivovaný Kevin Kline a aj keď ma film nenaštval nudil som sa pri ňom poriadne. Preto iba dve. ()