Tělo

V napínavém thrilleru detektiv pátrá po mrtvole, jejíž tělo zmizelo z márnice. Napínavý příběh drží diváka v nejistotě, neustále ho nutí přemýšlet nad okolnostmi, proč oběť zemřela a proč následně zmizelo i její tělo. Inspektora Jaimeho dohání vlastní minulost, z čehož ho vytrhne zmizení mrtvého těla z márnice. Během vyšetřování musí Jaime zjistit, jak může mrtvola beze stopy zmizet z uzavřeného boxu a proč je jediný svědek v kómatu zapříčiněném nepopsatelným děsem. Inspektor, který je obklopen vlastními nočními můrami, podezřívá ze zmizení těla mrtvé ženy jejího manžela, novopečeného vdovce Alexe. Ten však vinu popírá. Zmizelé tělo, podivuhodné jevy... Jaime a Alex jsou vzájemně propojeni v hororu, ze kterého mrazí. (oficiální text distributora)

honajz

Jalová historka natahovaná na zbytečně dlouhou stopáž, kde se sice tvůrci snažili o nějaké lekačky, noc, déšť a použití dalších obehraných atributů, ale prostě celé to stojí jen a jen na pointě, přičemž je zřejmé, že to první, co se nám nabízí, asi nebude zrovna ono. Navíc to zpětně nedává moc smysl, jedině že by se jedna postava (nechci spoilerovat) rozdvojila, přičemž navíc vlastně byla pořád "pod dohledem". A skutečně neberu, že někdo něco předvídal dopředu, jako kdo kam půjde, kde zrovna bude, kde najde indicii apod., že se to dá bez chyby promyslet a naplánovat dopředu, když je ve hře mnoho proměnných faktorů. To si jeden o to víc řekne, proč to dělat tak složitě a komplikovaně, když to šlo skutečně daleko jednodušeji. Dokoukat se to dá, ale důvod na to znovu koukat nemám, protože, jak píšu v úvodu komentáře, je to jalová historka zbytečně roztažená na skoro dvě hodiny. ()

eraserhead666

Až se mi chce napsat, kam se na tohle hrabe Fincherova Zmizelá. On tedy ten závěr směřuje úplně jinam, nějak zvlášť nepřekvapí, ale přesto rozseká již tak zamotanou palici. Opravdu napínavý krimi thriller s (hodně) lehkou horrorovou příchutí, kdy je vám jasné, že někdo někoho vodí za nos, ale ani prd nedokážete odhadnout, kdo koho. Promyšlené, nápadité, ani chvíli nudné. Jako bonus úchvatná Belén Rueda (v tomhle filmu jako takřka jako jednovaječné dvojče Jessicy Lange), která si svou roli hrozně moc užívá s je v ní naprosto skvělá. Kdybych byl fakt fanda tohohle žánru a typu příběhů, klidně bych šel i do plného. ()

ARI50

působivě mrazivý thriller který se rozjede hloupou nehodou a tak banda vyšetřovatelů se do toho opře ano film je svými způsoby výborný ale nějak mě to neohromilo chyběla mi menší temnota děje a trochu mrazivý konec ale přesto beru je to v pohodě. ()

Necrotongue

Tohle pro mě bylo naprosto nečekané překvapení. Poměrně často se mi stává, že u detektivek či kriminálek přijdu na to, kdo je zahradník dříve, než se mi to tvůrci odhodlají sdělit, Španělé mě ale naprosto oblbli. Jejich film měl navíc velmi dobře fungující atmosféru, nešetřilo se ani na napětí, takže jsem se mezi vším tím skřípáním okenních rámů a boucháním dvířek chladících boxů hodně dobře bavil. Zatímco Angličané obohatili světovou gastronomii o sušenky namáčené v čaji, netušil jsem v čem si Španělé máčejí před pozřením papír. ()

JASON_X

Po nedávném španělském zklamání Extinction, které bylo jak doufám jen výjimkou potvrzující pravidlo, jsem si teď tedy pořádně spravil chuť! Skvěle vypointovaný a skvěle natočený thriller v evropském duchu, který mě jako špagetu napínal do poslední chvíle, a jakých se za Atlantikem urodí stěží pár do roka. Bezvýhradný a gurmánský filmový požitek. Jediná moje výtka, která ovšem nesměřuje ani tolik ke tvůrcům, jako spíš jen tak do větru, zní: Co by probůh taková krásná a charmantní a bohatá ženská s vytříbeným smyslem pro humor (svatba, telefonát do kanclu, manželská smlouva) viděla na takovém zapšklém a nesympatickém ňoumovi, který je bez špetky charismatu a neustále se tváří, jako kdyby měl zácpu a k tomu ještě sešitou řiť? Tady myslím scénář malilinko hapruje... No jo, tak máte pravdu no... žeru v tomhle filmu Belén Ruedu a nesnášel bych úplně každýho chlapa, který by se tam kolem ní motal... A zvlášť když je to takový hnusný zmetek! ()

Morholt

Pořádně zamotaná záležitost, která si s člověkem pohrává a napíná ho, aniž by mu dala pořádné vodítko k tomu, kdo za tím vším vlastně je. Závěrečné vysvětlení se pak může leckomu zdát překombinované, ale já jsem s ním byl spokojen. Tak jako s celým filmem. 80% ()

seale

Milion slov a tisíc zvratů. Dovolím si být v komentáři stručnější: překombinované a přepálené, obzvlášť v závěru. ()

Khalesi

Konečne niečo originálneho a premysleného. Jedna hviezda dolu len preto, že mi to tesne pred koncom docvaklo o niečo skorej, ako by malo, keby som mala byť vážne prekvapená. Nebudem však hnidopich, atmosféra, herci, ale hlavne dej skutočne dosť dobrý. Viac takýchto! ()

PROROK14

Ešte 5 minút pred koncom som už bol rozhodnutý dať 4* s tým, že to bol dobrý a napínavý triler. Postupne sa odkrývali všetky tajomstvá a tiež dve rôzne verzie, ako to mohlo byť. Nie je pravda, že film klame diváka. Vo filme nie je nič povedané a ukázané tak, aby to v závere vyzeralo ako klamstvo. Záverečné rozuzlenie a pointa ma dostali natoľko, že som s filmom maximálne spokojný. ()

Litsarch

El Cuerpo by se mělo promítat všem začínajícím i stávajícím režisérům jako ukázkový příklad vzrůstající atmosféry s velkým finále. Je totiž ve filmu až hmatatelná místa, kdy atmosféra a děj poskočí dopředu a s postupem stopáže, s více odkrytými puzzlíky skládačky, jsou ta místa častější a posledních pár minut to vše krásně vygradovává s diváckým výdechem "No ty jojo!". Opravdu krása když vemu v potaz zajímavý děj, který se postupem filmu stává ještě zajímavější, dává pořád logiku, a nakonec si stejně připadáte jak blbci. :) Problém jsem ale ve snímku měl s postavami. Hugo Silva sice mi nevadil, ale také jsem si k němu nedokázal vybudovat nějaký větší vztah, což film trochu pak člověku kazí, když je na obrazovce vlastně skoro pořád. José Coronado měl aspoň nějaké to charisma a díky pár světlým momentům jsem si ho i oblíbil a na konci mu pomyslně zatleskal. Nu a samozřejmě Belén Rueda! I když na scéně nebyla nějak extra dlouho, tak i za tu kratší dobu stačí udělat více než všichni ostatní dohromady. Neskutečně charismatická a talentovaná žena. Oproti tomu Aura Garrido, i když nehrála až tak špatně, byla ve snímku spíše jen postavička do počtu, stejně tak ostatní. Celkově mě film překvapil, ale nutno uznat, že k tomu překvapení se člověk musí filmem propracovat. Nicméně na konci, aspoň v mém případě, času u filmu nelituje, což je velké plus. ()

argenson

Jak už tady někdo zmínil, zvlášť pikantní je scéna, kdy podezřelej vytáhne z nespláchnutýho hajzlu předmět doličný a sežere ho. Pak jsem se lehce neorientoval v tom sudoku se ztracenejma mobilama, což naštěstí příběhu nijak nevadilo. Příběhu, kterej se spouští dost pomalu, takže ze začátku jsem se trochu nudil a užíval si aspoň pěknou kameru. Potom se ale spustila kanonáda nečekaných zvratů a překvapení, k tomu solidní napětí, to vše korunováno famózním rozuzlením. ()

Dale

Jeden z tých thrillerov na efekt - daždivá noc, budova márnice, môže byť niečo viac klišé? Všetko vyzerá veľmi pekne, každý záber dôkladne premyslený, nastražené ľakačky pôsobivé (aj keď na mňa neúčinné), scenár s niekoľkými zvratmi a s tým najviac šokujúcim na záver. No šokujúcim... mňa vôbec neprekvapil. Nebudem tvrdiť, že som presne takéto vyústenie čakal, ale aspoň čiastočne som ho odhalil už v prvej polovici, takže to záverečné dovysvetľovanie mi prišlo úplne zbytočné. Takisto scéna, keď detektív zapne mikrofón a povie "Tak a teraz ešte raz všetko od začiatku", je asi to najdebilnejšie, čo sa dá v kriminálkach počuť. Čo si to debil nenahral napoprvé? :) Ako bolo to fajn, celkom zábavné, ale nebude trvať dlho, kým sa mi ten film vyparí z hlavy. V rámci žánru len priemer. ()

Seabeast

Filmový debut španělského režiséra Oriol Paulo se vyvedl na výbornou! Už od začátku nasadí vysokou laťku a za pomoci postupného nabalování okolností a promítání flashbacků divákovi prozrazuje, co se stalo. Rouška tajemství se poodhaluje velice pozvolna a moc napínavě. Očekávejte nemálo twistů a sem tam mindfuckózní scény, ale v jádru se jedná o thriller, který naštěstí neoplývá přílišnou samoúčenou brutalitou. Nemálo lidí tu zmiňuje jistou překombinovanost příběhu, ale zas tak hrozné mi to nepřipadalo, protože se ve finále v podstatě vše vysvětlilo. Tělo mě navíc bavilo z hlediska atmosféry, výtečné kamery a pyšní se skvělou interakcí s divákem, takže se nedostavuje pocit nudy. Španělé umí! ()

JohnCZ

Hodně zručně natočené, ale taky fest předvídatelné a lehce po španělsku telenoveloidní. Scénář dobrou režii moc nestíhá, snaží se pohrávat si s divákem a tvářit se vychytrale, ale svým sebevědomým "čum, jaxme si s tebou vytřeli podlahu" odhalováním karet působí trochu hloupě a samoúčelně vykonstruovaně. Podobný typ filmů, co vodí rafinovaně diváka za nos, miluju, ale tohle mi nesedlo tak, jak bych asi býval chtěl. Částečně možná proto, že mě zápletka příliš nebavila, sympatie k postavám byly nulové a jejich osud, než že bych se o ně bál, mi byl spíše ukradený. Fincher to zmákl lépe. ()

Astaroth12

Tak toto sa Španielom podarilo. Z filmu cítiť silné mystérium a film je plný pochýb, dohadov, kde pravda je len slovo. Je napínavý, parádne prepracovaný, z dobrými hereckými prejavmi a parádne nepredvídateľným finále, lebo čo v ňom prišlo som vobec, ale naozaj vobec nečakal. Aleluja bratia a sestry, som nadmieru spokojný, našiel, respektíve som videl pár nedomyslených momentov, aj tých náhôd nebolo málo, ale keď geniálni plán je odstránení alebo lepšie povedané zamenený za ešte lepší geniálny plán, tak moje pôžitkárske zmysli sú naplnené až po okraj. A srať na to, že mal nedostatky, ktorý film ich nemá, hlavne, že som sa bavil a to je najdôležitejšie. ()

ledzepfan

Klasický příklad moderního španělského filmu: Precizní, soustředěný, dobře zahraný, promyšlený atd... Ale v tom je možná právě ten problém. Divák velmi brzo pozná, že tady cvaká všechno přesně jak na drátkách a, že kouká na hezky prokombinovanou konstrukci, která s ním na konci určitě něják vydrbe. Ano vydrbe, jak kouzelný však může být takový očekávaný výdrb? Je to prostě fajn, ale já bych uvítal ve filmovošpanělském jídelníčku zase něco lehce vadného, živočišného a osobitého. ()

schizmo

Musím se přiznat, že mě atmosféra a dikce příběhu moc nebavila, o sympatičnosti obsazení nemluvě. Jenže ve filmu je tolik otazníků, že to má zatraceně daleko do standardní detektivky, takže pro milovníky žánru, především benevolentní ke španělské produkci, tohle bude lahůdka. Závěrečná pointa je takovej watafák, že vám to otočí hlavu kousavým dozadu! ()