Talentovaný pan Ripley

Talentovaný pán Ripley

The Talented Mr. Ripley

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1999, 139 min

45th KVIFF 2010 - SPECIAL EVENTS - Zvláštní uvedení (The Talented Mr. Ripley / THE TALENTED MR. RIPLEY / Talentovaný pan Ripley) - Hooooooooodně nudný thriller s pro mne nepochopitelným (né nepochopeným :-) ) závěrem. Skvělé herecké výkony všech hlavních představitelů, v menší roli září Philip Seymour Hoffman. - Viděno 1x + 2009 - 50%(15.7.2011)

Podle románu spisovatelky Patricie Higsmithové vznikl v režii Anthonyho Minghelly napínavý thriller s Mattem Damonem v hlavní roli. Ocenění: Oscar 1999 - nominace: vedlejší herec (J. Law), výprava, kostýmy, hudba, adaptovaný scénář Zlaté glóby - nominace: režie, film (drama), hudba, herec v dramatu (M. Damon), vedlejší herec (J. Law) BAFTA - vedlejší herec (J. Law); nominace: cena Anthonyho Asquitha za hudbu, kamera, film vedlejší herečka (C. Blanchett), adaptovaný scénář, cena Davida Leana za režii MFF Berlín - nominace na Zlatého medvěda Blockbuster Entertainment Awards - vedlejší herec (J. Law) Broadcast Film Critics Association Awards - hudba National Board of Review - režie, vedlejší herec (P. S. Hoffman také za film Magnolia) Santa Fe Film Critics Circle Awards - adaptovaný scénář, vedlejší herec (J. Law)(26.4.2011)

• IQ Tiqe

Slibný námět, nadějný úvod. Pak se děj chvíli bincá v Itálii, ale cca první hodina mě bavila. Pak ale začala nuda. Děj se tahnul a navíc mi přišel nepravděpodobný. On příliš riskuje, takhle by se rozumný člověk nechoval. A hlavně nechápu, proč to dělá. SPOILER: možná, že za nudou stála i homosexualita, kvůli které jsem pochopil, že už asi nic nebude. Fakt mě to mrzí, protože začátek byl hodně slibný.(11.2.2014)

• Baronne

Néééééééééééééééééééééééééééééééééééé, tohle nemá pět Oscarů . Nemá tyvole nemá . Proč slizkej herec hraje slizkej charakter, ale skoro VŠUDE ! Proč je ten film úplně o ničem takovym způsobem, že je to snad jedinej film kterej sem v poslední třetině celej přetočil ? A proč tady hraje jak Gwyneth tak Galadriel, tak kvalitní herečky ? Kriste pane, Alláhu, Buddho, všichni svatý, Bože, Evo, Adame, Mohamede, matko Terezo, panno Marie, Františku, Václave, Václave, Václave, Karle... Asi si rozbiju hubu o zeď a pak se nechám utopit, tak mě opatrujte.(2.1.2015)

Začiatok ,,Talentovaného pána Ripleyho" som videl niekoľko krát, no muselo prejsť viacero repríz, aby som si ho pozrel v jeho celej kráse, pričom dovtedajšie projekcie mi boli zakaždým znemožnené nejakým rušivým vplyvom, brániacim mi sledovať film ďalej napriek tomu, akým pútavým samotný príbeh je. Ripley je pravdepodobne Damonova životná rola a pre neznalosť pôvodného filmu si nedokážem predstaviť, ako by mohol túto úlohu stvárniť charakterovo úplne odlišný Alain Delon. Výborné obsadenie, skvelá dramatická Yaredova hudba a emocionálne zdrvujúci Petrov záverečný monológ. Akademikom absolútne nepovšimnutá ostala skvelá farbistá kamera prehlbujúca atmosféru filmu a istá pochvala patrí aj maskérom, kde sa vďaka reklame na ,,Max Factor" dostal film do môjho povedomia už pred mnohými rokmi. (96xx hodnotenie, 309. komentár k filmu)(30.11.2013)

• - Spoiler: Při filmování vražedné scény na lodi si Jude Law přerazil pádem žebro. (don corleone)

• - Ve filmu je to opravdu Damon, kdo zpívá píseň "My Funny Valentine". (don corleone)

• - Matt Damon zhubnul kvůli filmu asi 12 kilo. (don corleone)