Talentovaný pan Ripley

Talentovaný pán Ripley

The Talented Mr. Ripley

Drama / Thriller / Krimi

USA, 1999, 139 min

Pan Ripley mě opravdu dostal. Takový brýlatý sympaťák, kterému ale občas krutě rupnou nervy. Zatím bezkonkurenčně nejlepší role mého oblíbence Matta Damona. Kam se hrabe Will Hunting nebo Bourne, tady Matt prostě všem ukázal, že umí. Bohém Dickie v podání Jude Lawa působí taky hodně přesvědčivě. Celkově jde o výborný film, na který se s radostí podívám znovu. Každý má nějakou tu svou třináctou komnatu, ale tak plnou jako pan Ripley ji má asi málokdo.(28.6.2009)

Talent pána Damona je nespochybniteľný, Minghella sa vyžíva v pomalom plynutí deja a s precíznosťou nás kolíše v skvelom príbehu. V prvej polovici sú prvotriedne budované charaktery postáv, v druhej hodinke príbeh k sebe naberie thrillerovú stránku príbehu, dramatickosť stupňuje každou minútou, a rastie aj počet zvratov. To však neznamená hneď nástup vysokého tempa. Všetko plynie pokojne, chladne a miestami až patetická surovosť dodáva snímku nečakané zauzlenia a následné rozuzlenia so skvelým záverom. 80%.(28.6.2009)

• IQ Tiqe

Slibný námět, nadějný úvod. Pak se děj chvíli bincá v Itálii, ale cca první hodina mě bavila. Pak ale začala nuda. Děj se tahnul a navíc mi přišel nepravděpodobný. On příliš riskuje, takhle by se rozumný člověk nechoval. A hlavně nechápu, proč to dělá. SPOILER: možná, že za nudou stála i homosexualita, kvůli které jsem pochopil, že už asi nic nebude. Fakt mě to mrzí, protože začátek byl hodně slibný.(11.2.2014)

Dobrý herecký výkony ve všech rolích, pěkně vystižená, pohodová atmosféra Itálie. První polovina filmu dost slušná, no ale co se dělo potom sráží hodnocení hodně dolu a jsou to s odřenýma ušima 3 hvězdy. Já si celou dobu myslel, že je to krimi ve stylu Colomba, že ta najivita italských detektivů je jen předstíraná a co nevidět nad "talentovaným Tomem" sklapnou klec, jenže film běžel dál a dál, kupily se další a další najivní lži, podvody a kamufláže, který by odhalil i ten nejmenší pitaval z velkýho města, ale furt nic...Kdyby ho zabásli tak půl hodky před koncem a nějak slušně to dotáhli do finále byl by to dobrej film, ale takhle vyloženej trapas, kterej od druhé poloviny zachranujou jen herecký výkony.(14.9.2005)

Moc zajímavý film.Kdyby mě tak strašně neštval ten Jude Law a trochu rozvláčné tempo,šel bych možná i na pět.Na tyhle dvě věci jsem si ale v Minghellových filmech už zvyknul.Gwyneth Paltrow i Cate Blanchett jsou překrásné.Skvělý je Jack Davenport i Philip Seymour Hoffman.Prostě kvalitní film,podruhé se na něj ale asi nepodívám.80 %(23.11.2009)

• - Spoiler: Při filmování vražedné scény na lodi si Jude Law přerazil pádem žebro. (don corleone)

• - Spoiler: Tom zabije Freddieho se sochou římského vládce Hadriana, který měl milence, který byl zabit. (don corleone)

• - Matt Damon zhubnul kvůli filmu asi 12 kilo. (don corleone)