Dej si pohov, kámoši 2

Grumpier Old Men

Daj si pohov, kamoš! 2

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

8 / 10 Pri druhom diely našťastie nejde len o mlátenie prázdnej slamy a mi si tak môžeme vychutnať pokračovanie životných osudov našich dvoch obľúbených deduškov (ehm, to znelo asi trochu divne). Apropo, tí, ktorý boli sklamaný, že Max obišiel naprázdno, si tak môžu zlepšiť náladu a na vlastné oči sa presvedčiť, že aj na staré kolená dokáže chlap zbaliť poriadnu kočku. A Sophia ňou aj napriek svojmu veku ešte stále je. Že nie? Daj si pohov, kamoš!(4.3.2005)

Lemmon & Matthau byli kamaradi na zivot a na smrt. Doufam, ze jsou ted nahore spolu a bavi se nad vymi filmy. Pokracovani je stále vysoce kvalitní a pokud něco postrádá, tak nádherná Sophia Loren to zamaskovala. Opet velive nadprumerna, kvalitni komedie plna chytreho humoru. Nikdy na ty dva nezapomenu!(11.7.2006)

Tváriš sa ako pes keď prdí klince. Málokedy sa stáva, že by sa mi páčila druhá časť filmu viac než prvá. Tu je to však pre mňa jasné. Dvojku proste milujem. Viac vtipu, viac nápadov, viac emócií a konečne si aj Walter Matthau našiel svoju vyvolenú. Sophia Loren dodáva filmu krásu, eleganciu a aj veľa zábavy. Jej postava je pre film veľkým prínosom a aj vo svojom pokročilom veku je neskutočne sexi. Veľa žien pláva v tejto rieke, ale Vy ste jediná, ktorú by som si vypchal a zavesil na stenu. U mňa jedna z najlepších komédií.................90%(30.6.2008)

„Ako chceš, vojna začína odznova.“ 90. roky boli v Hollywoode také čudné, že sa v nich mohla stať komerčným hitom aj netradičná dôchodcovská tragikomédia DAJ SI POHOV, KAMOŠ! (r. Donald Petrie/1993) s legendárnymi hercami v titulných rozhádaných úlohách starých mužov z malého mesta (Walter Matthau a Jack Lemmon). Takže nečudo, že v roku 1995 nakrútil remeselník Howard Deutch (KŠEFTY S OTCOM) dvojku. A ako mnohé dvojky, i táto je slabšia, s tým, že osobne za zvlášť vydarený nepokladám už ani originál. Ale ak vy ste jeho fanúšikmi, určite si nenechajte ujsť ani voľné pokračovanie, nemali by ste byť sklamaní. Vrátia sa všetky obľúbené zápletky (robenie si naprieky, úmrtia blízkych) a starí známi (vrátane Daryl Hannahovej a Kevina Pollaka), dozdobení novou tvárou v podobe multi legendárnej Sophie Lorenovej.(31.7.2005)

Reziser Howard Deutch /Spravna Dvojka 2, Napadnici/ natocil uz podstatne slabsie pokracovanie nez kultova jednicka Dej Si pohov, kamosi . Dvojica Jack Lemmon /Byt, na Titulni starne/ a Walter Matthau sa tu objavili znova. Humoru ubudlo, tocil to aj iny reziser a opat plati to co v jednotke - obaja si robia napriek, a aj blizki ludia umieraju. No ale plati to, ze dvojky su regulerne podradne filmy, a tuna je to rozhodne tak : 75 %(24.9.2016)

• - Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)

• - Během natáčení trpěl herec Burgess Meredith Alzheimerovou chorobou a už nebyl schopen zapamatovat si ani ten nejjednodušší text a musel ho číst z kartiček, které drželi asistenti vedle kamery. [Zdroj: Deník.cz] (Bioscop)

• - Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)