Dej si pohov, kámoši 2

• USA Grumpier Old Men (více)
Trailer

Divácký úspěch komedie o dvou hašteřících se sousedech Dej si pohov, kámoši (1993) vedl o dva roky později k natočení volného pokračování. Staří kamarádi a rivalové John Gustafson (Jack Lemmon) a Max Goldman (Walter Matthau), kteří bydlí v minnesotském městečku Wabasha, se tak vrátili ke svému každodennímu špičkování. Oba muži připravují svatbu svých dětí Melanie (Daryl Hannahová) a Jacoba (Kevin Pollak), kteří se v prvním filmu zasnoubili, a zatímco John si zvyká na novomanželský život po boku Ariel (Ann-Margret), bručounský Max tráví osamělé večery doma. Ovšem jen do doby, než se do městečka přistěhuje pohledná Maria (Sophia Lorenová), která si hodlá otevřít italskou restauraci v prostorách oblíbeného rybářského obchodu obou kamarádů… Snímek Dej si pohov, kámoši 2 je stejně jako první díl postaven na souhře dvou velkých filmových komiků Jacka Lemmona a Waltera Matthaua, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Obě komediální hvězdy společně vystoupily v řadě filmů (např. Štístko, Podivný pár, Na titulní straně) a i tady dokazují své mistrovství. Ve vedlejších úlohách jim zdařile sekundují další představitelé, zejména Burgess Meredith jako Johnův nadržený tatínek a nestárnoucí Sophia Lorenová v roli ovdovělé Italky. Stejně jako v případě prvního filmu byl autorem scénáře Mark Steven Johnson, který i tady prokázal nevšední pochopení pro život seniorů (v době vzniku pokračování mu ještě nebylo třicet let). (Česká televize)

Trailer

3n3my

Ufff, no tak dvojka pre mňa hadam ešte lepšia ako prvá časť. Síce vianočná atmosféra v jednotke mala navrh, no ani v tejto časti pekná krajina nezaostáva a navrch má aj scenár. No a keby náhodou hrozí nuda, tak ešte je tu stále Sophia Loren, ktorá tu čoskoro šesťdesiatročná vyzerá stále skvele a našim dedkom tak trochu "zdvihne sebavedomie" :-) ()

dvopet

O chlup slabší než první díl, přece jen znovu použítá ta samá šablona ztrací při opakování na síle, přesto ale nuda nehrozí a ti dva pánové v úctyhodném věku pobaví zase a naprosto spolehlivě. Protože se zkrátka nejedná o blbý typ humoru. Nu a buďme upřímní, Sophia Loren jim to také nekazí. Nakonec doporučuji zhlédnutí závěrečných titulků, stojí za to. ()

P@\/EL

Neméně povedené pokračovaní vynikající komedie o dvou nerozlučitelných sousedech, kteří si opravdu originálními naschvály zpestřují život. Film na vás chrlí spoustu srandovních scén a trefných hlášek, takže o skvělou zábavu je rozhodně postaráno. Nenáročný děj vás vtáhne dovnitř a vy jej budete hltat plnými doušky. Dokonce se vás dotkne i smrt starého pana Gustafsona. Nicméně se šťastným závěrem si hned spravíte náladu. ()

Martin741

Reziser Howard Deutch /Spravna Dvojka 2, Napadnici/ natocil uz podstatne slabsie pokracovanie nez kultova jednicka Dej Si pohov, kamosi . Dvojica Jack Lemmon /Byt, na Titulni starne/ a Walter Matthau sa tu objavili znova. Humoru ubudlo, tocil to aj iny reziser a opat plati to co v jednotke - obaja si robia napriek, a aj blizki ludia umieraju. No ale plati to, ze dvojky su regulerne podradne filmy, a tuna je to rozhodne tak : 75 % ()

Melies

8 / 10 Pri druhom diely našťastie nejde len o mlátenie prázdnej slamy a mi si tak môžeme vychutnať pokračovanie životných osudov našich dvoch obľúbených deduškov (ehm, to znelo asi trochu divne). Apropo, tí, ktorý boli sklamaný, že Max obišiel naprázdno, si tak môžu zlepšiť náladu a na vlastné oči sa presvedčiť, že aj na staré kolená dokáže chlap zbaliť poriadnu kočku. A Sophia ňou aj napriek svojmu veku ešte stále je. Že nie? Daj si pohov, kamoš! ()

• Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)
  • Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)
  • Během natáčení trpěl herec Burgess Meredith Alzheimerovou chorobou a už nebyl schopen zapamatovat si ani ten nejjednodušší text a musel ho číst z kartiček, které drželi asistenti vedle kamery. [Zdroj: Deník.cz] (Duoscop)