Dej si pohov, kámoši 2

Grumpier Old Men

Daj si pohov, kamoš! 2

Komedie / Romantický

USA, 1995, 101 min

Ja viem,že je to naivné a v podstate aj klišovité podanie susedských vzťahov dvoch starých ale stále čiperných pánov.....ale tá úžasná chémia aká vládne medzi predstaviteľmi hlavných úloh je nefalšovaná a originálne čarovná. Viem,že sa obaja herci poznali celý život a boli priatelia ale to je výhoda ktorú tak dobre zúročili v budovaní tejto vždy roztomilej komédie kde obaja bardi predvádzajú svoje nesporné herecké nadanie....videl som to mnohokrát a vždy ma to úprimne rozosmeje....zahreje...nie je to účelové vulgárne...nie je to umelo niekam tlačené..je to film so srdcom....dúfam,že ste obaja spolu v nebi a stále sa tak rozkošne " nemáte radi " :) Hodnotil som oba diely súčasne.(10.2.2013)

Přiznávám, že jsem neviděl žádný film s dvojicí Lemmon/Matthau, dokonce jsem neviděl ani první díl "Kámošů", a tak nemohu srovnávat, ale tohle se mi opravdu líbilo. A to filmy, v nichž většinu hlavních rolí hrají senioři moc nevyhledávám ani nemusím. Možná ale díky této zkušenosti změním názor, každopádně chci vidět více filmů hlavně s Lemmonem. Je to opravdu sympaťák a i v pozdějším věku neztrácí nic ze svého charisma a optimismu. Plus Burgess "Mickey" Meredith jako nadržený osmdesátník, chrlící jednu perlu za druhou. Doporučuji a jsem zvědavý na jedničku.(10.9.2015)

8 / 10 Pri druhom diely našťastie nejde len o mlátenie prázdnej slamy a mi si tak môžeme vychutnať pokračovanie životných osudov našich dvoch obľúbených deduškov (ehm, to znelo asi trochu divne). Apropo, tí, ktorý boli sklamaný, že Max obišiel naprázdno, si tak môžu zlepšiť náladu a na vlastné oči sa presvedčiť, že aj na staré kolená dokáže chlap zbaliť poriadnu kočku. A Sophia ňou aj napriek svojmu veku ešte stále je. Že nie? Daj si pohov, kamoš!(4.3.2005)

Scénář: Mark Steven Johnson .. Trochu slabší, jak už to (bohužel) v pokračováních bývá. Poklidné rybaření a smírnou náladu mezi starými (ne)přáteli naruší opět žena, tentokrát stále okouzlující Sophia Loren, navíc se svojí temperamentní matkou.. Walter Matthau & Jack Lemmon (a nejen oni) mají o zábavu opět postaráno. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 80%.(17.5.2005)

Slabší "druhý díl", kdy se naštěstí nezměnili hlavní představitelé, ale navíc přibyla i jedna baba ;) Sophia Loren okouzluje snad všechny ve své roli cizinky v novém městě ;) Krindipindy mi šlo už sice na nervy, ale dokoukala jsem to do konce. Ale rozhodně už příště vím, že znovu se podívám už jen na "jedničku".(9.4.2013)

• - Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)

• - Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)

• - Poslední film Burgesse Mereditha. (HellFire)