Reklama

Reklama

Dej si pohov, kámoši 2

  • USA Grumpier Old Men (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Divácký úspěch komedie o dvou hašteřících se sousedech Dej si pohov, kámoši (1993) vedl o dva roky později k natočení volného pokračování. Staří kamarádi a rivalové John Gustafson (Jack Lemmon) a Max Goldman (Walter Matthau), kteří bydlí v minnesotském městečku Wabasha, se tak vrátili ke svému každodennímu špičkování. Oba muži připravují svatbu svých dětí Melanie (Daryl Hannahová) a Jacoba (Kevin Pollak), kteří se v prvním filmu zasnoubili, a zatímco John si zvyká na novomanželský život po boku Ariel (Ann-Margret), bručounský Max tráví osamělé večery doma. Ovšem jen do doby, než se do městečka přistěhuje pohledná Maria (Sophia Lorenová), která si hodlá otevřít italskou restauraci v prostorách oblíbeného rybářského obchodu obou kamarádů… Snímek Dej si pohov, kámoši 2 je stejně jako první díl postaven na souhře dvou velkých filmových komiků Jacka Lemmona a Waltera Matthaua, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Obě komediální hvězdy společně vystoupily v řadě filmů (např. Štístko, Podivný pár, Na titulní straně) a i tady dokazují své mistrovství. Ve vedlejších úlohách jim zdařile sekundují další představitelé, zejména Burgess Meredith jako Johnův nadržený tatínek a nestárnoucí Sophia Lorenová v roli ovdovělé Italky. Stejně jako v případě prvního filmu byl autorem scénáře Mark Steven Johnson, který i tady prokázal nevšední pochopení pro život seniorů (v době vzniku pokračování mu ještě nebylo třicet let). (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (103)

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Mark Steven Johnson .. Trochu slabší, jak už to (bohužel) v pokračováních bývá. Poklidné rybaření a smírnou náladu mezi starými (ne)přáteli naruší opět žena, tentokrát stále okouzlující Sophia Loren, navíc se svojí temperamentní matkou.. Walter Matthau & Jack Lemmon (a nejen oni) mají o zábavu opět postaráno. ___ Tedy, úplně žasnu, že scénář vytvořila ta samá osoba, která později pohřbila Ghost Rider.. 80%. ()

Melies 

všechny recenze uživatele

8 / 10 Pri druhom diely našťastie nejde len o mlátenie prázdnej slamy a mi si tak môžeme vychutnať pokračovanie životných osudov našich dvoch obľúbených deduškov (ehm, to znelo asi trochu divne). Apropo, tí, ktorý boli sklamaný, že Max obišiel naprázdno, si tak môžu zlepšiť náladu a na vlastné oči sa presvedčiť, že aj na staré kolená dokáže chlap zbaliť poriadnu kočku. A Sophia ňou aj napriek svojmu veku ešte stále je. Že nie? Daj si pohov, kamoš! ()

Reklama

BadoXXII 

všechny recenze uživatele

Tváriš sa ako pes keď prdí klince. Málokedy sa stáva, že by sa mi páčila druhá časť filmu viac než prvá. Tu je to však pre mňa jasné. Dvojku proste milujem. Viac vtipu, viac nápadov, viac emócií a konečne si aj Walter Matthau našiel svoju vyvolenú. Sophia Loren dodáva filmu krásu, eleganciu a aj veľa zábavy. Jej postava je pre film veľkým prínosom a aj vo svojom pokročilom veku je neskutočne sexi. Veľa žien pláva v tejto rieke, ale Vy ste jediná, ktorú by som si vypchal a zavesil na stenu. U mňa jedna z najlepších komédií.................90% ()

tron 

všechny recenze uživatele

90. roky boli v Hollywoode natoľko čudné, že sa v nich mohla stať komerčným hitom aj netradičná dôchodcovská tragikomédia so 68-ročným Lemmonom a 73-ročným Mattheauom. A tak behom dvoch rokov prišla dvojka. Natočil ju remeselník Howard Deutch (Kšefty s otcom). A ako mnohé sequely, i tento je slabší. S tým, že ja za zvlášť vydarený nepokladám už ani originál. Ale ak vy ste jeho fanúšikmi, určite si nenechajte ujsť toto pokračovanie, nemali by ste byť sklamaní. Vrátia sa všetky obľúbené zápletky (robenie si naprieky, úmrtia blízkych) a starí známi (vrátane Daryl Hannah a Kevina Pollaka), dozdobení novou tvárou v podobe legendárnej Sophie Loren. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Jack Lemmon a Walter Matthau opět ve své jedinečné dědkovské formě si dokáží s chutí i nadhledem vychutnávat čas, který jim ještě zbývá a přitom ukazují, že se s nimi musí pořád počítat, možná čím dál, tím více. Sophia Loren stále působí jako přitažlivá mladice (alespoň pro všechny přítomné dědečky) a Lemmon dokazuje, že byl snad nejlepším hercem pro romantické komedie všech dob. ()

Galerie (6)

Zajímavosti (3)

  • Ve scéně, kdy oba Gustafsonové sedí na gauči u rybníka, se mezi střihy dědovi (Burgess Meredith) přesouvá pivo a cigareta z jedné na druhou stranu a zpátky. (DexMASTER094)
  • Během natáčení trpěl herec Burgess Meredith Alzheimerovou chorobou a už nebyl schopen zapamatovat si ani ten nejjednodušší text a musel ho číst z kartiček, které drželi asistenti vedle kamery. [Zdroj: Deník.cz] (Duoscop)
  • Sophia Loren (Maria Sophia Coletta Ragetti) je iba o šesť rokov mladšia než Ann Morgan Guilbert, ktorá si vo filme zahrala jej matku. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama