Dej si pohov, kámoši

• USA Grumpy Old Men (více)

Film režiséra Donalda Petrieho (Mystic Pizza) je především hereckým koncertem dvou osobností – Waltera Matthaua a Jacka Lemmona. Herečtí bardi tu představují dva letité rivaly a zároveň sousedy Johna a Maxe. Oba si už vlastně ani nepamatují, čím začalo jejich „dědkovsky paličaté“ škodolibé nepřátelství, které se sestává z drobných lumpáren a zlomyslností. Karty jsou už léta rozdány a nic by se nezměnilo, kdyby se do sousedství nepřestěhovala extravagantní a stále velmi atraktivní dáma jménem Ariel. Její volnomyšlenkářské chování okouzlí oba postarší pány tak, že v nich navíc vzplane žárlivá mužská rivalita. Svérázná a temperamentní Ariel si ovšem do ničeho nenechá mluvit a vybere si podle svého. Úsměvná komedie někdy s nadhledem a někdy vážněji ukazuje, jak chutná „podzim života“. V druhém plánu sledujeme i milostné vztahy Johnovy dcery Melanie (Daryl Hannahová), která právě opustila manžela a nyní až příliš sympatií věnuje Maxovu synovi Jacobovi. Že by mladí konečně usmířili znepřátelené staříky? (Česká televize)

Muf911

Docela švanda. Dva postarší sousedi si mezi sebou dělaj naschvály, až se mezi nimi objeví nová sousedka. Ta zapříčiní pěkné pozdvižení a zavdá důvod k nejedné legrační situaci. ()

LencaN

Tohle je tak roztomilá komedie, že i když jsou tam hory sněhu, tak vás to zahřeje u srdce. Dva starší sousedi, dlouholeté pošťuchování a najednou se naproti nim nastěhuje svobodná energická krásná dáma. Díky ní zmizí z jejich ulice nuda a stereotyp, je velkým oživením. A další žabomyší války začínají. Přitom je to ale citlivé a romantické. Takové mile stydlivé. ()

Retrostalker

Ako toto môže mať 78% ??!! Neviem... Tejto "komédii" som neprišiel na chuť ani v dobe VHS ani teraz. Snaží sa to byť zábavné, romantické, dojemné, zo života, ale nedarí sa mu to. Až ku koncu to začalo byť zaujímavé. Ja radšej snímok "frajeri ve vegas", ten má všetko čo tomuto chýba. ()

PTuranyi

Príjemná geriatrická romantická komédia. Romantika sa tu prepletá komplikovaným vzťahom dvoch bývalých priateľov. Nebyť toho stareckého frflania, tak by sa to nedalo pozerať respektíve nebolo by čo pozerať, lebo spor hlavných hrdinov vytvára komediálnu linku. Nechýbajú vážne momenty, morálne poučenie a samozrejme happyend. ()

Dvojirakri

Film má tempo stejně závratné jako obě hlavní postavy po celodenním sezení u dírky v ledu čekající na to až zabere nějaká mřenka, a dokážou zrychlit jen když se v sousedství objeví šťabajzna která i mě, o polovinu mladšímu, přišla jako milfka která by stála za hřích, nevidím se tedy že se jim postavily rafičky do polohy 1/2na3. Jinak ale snímek nabízí to co je předurčeno už názvem - dejte si pohov, diváci, tady nic náročného nečekejte. (To krindy pindy mě rozčilovalo fest!) ()

P@\/EL

Vynikající komedie, která sype jednu srandovní situaci za druhou. Jak by ne, když hlavními postavami jsou dva mrzutí starci, kteří si navzájem dělají sprosté naschvály. No a jejich vynálezavost je někdy až neuvěřitelná. Z postav se mi dále líbil nejstarší Gustafson, který i ve svých čtyřiadevadesáti letech byl slušný proutník. A nakonec i závěr filmu se mi dost líbil. ()

zekon

Herecký koncert ve fantastickém příběhu, kamarádství až za hrob. Tohle bylo snad poprvé co jsem se začal těšit na stáří :) ()

tulen

"Zlatý fond" filmové komedie, herecký koncert, vtipné dialogy, humor i trochu "vážna" ze života. Krásný dozvuk starých dobrých časů, kdy se ještě točily normální pohodové filmy o něčem ... ()

Tomulka

Nehorázná sranda i při opakovaném koukání. Velkou roli na geniálnosti tohoto dílka mají samozřejmně dva vynikající herci Jack Lemmon a Walter Matthau. Jsou opravu geniové ve svém oboru. Scénář je perfektní stejně jako režie to je rozhodně dobře (vzhledem k nepovedeným bijákům režiséra). ()

T600

Na příkaz mé mladší sestřičky jsem byla nucena této dvojici dát 4hvězdy... a myslím že oprávněně. ()

pupidup

Jeden z nejlepších filmů o "důchodcích", co jsem viděla. A jak to ti dva rozbalili! Smekám. Velice krásná komedie pro volný čas... ()

Ghedina

Když si člověk odpustí ten klasický hepáč na konci,tak to nemá chybu.Ovšem když ti dva "magoři" po sobě štěkají celý film,tak to ani jinak nemohlo dopadnout.Po každém fórku jsem netrpělivě čekal,čím mu to ten druhý oplatí a vždy jsem se ukrutně smál.Nadchlo mě i prostředí,ve kterém se film odehrává a okamžitě po skončení jsem začal guglit Wabashu.A tu největší pecku jsem si nechal na závěr.Burgess Meredith.Ten dědek mě absolutně dostal :) ()