Dej si pohov, kámoši

• USA Grumpy Old Men (více)

Film režiséra Donalda Petrieho (Mystic Pizza) je především hereckým koncertem dvou osobností – Waltera Matthaua a Jacka Lemmona. Herečtí bardi tu představují dva letité rivaly a zároveň sousedy Johna a Maxe. Oba si už vlastně ani nepamatují, čím začalo jejich „dědkovsky paličaté“ škodolibé nepřátelství, které se sestává z drobných lumpáren a zlomyslností. Karty jsou už léta rozdány a nic by se nezměnilo, kdyby se do sousedství nepřestěhovala extravagantní a stále velmi atraktivní dáma jménem Ariel. Její volnomyšlenkářské chování okouzlí oba postarší pány tak, že v nich navíc vzplane žárlivá mužská rivalita. Svérázná a temperamentní Ariel si ovšem do ničeho nenechá mluvit a vybere si podle svého. Úsměvná komedie někdy s nadhledem a někdy vážněji ukazuje, jak chutná „podzim života“. V druhém plánu sledujeme i milostné vztahy Johnovy dcery Melanie (Daryl Hannahová), která právě opustila manžela a nyní až příliš sympatií věnuje Maxovu synovi Jacobovi. Že by mladí konečně usmířili znepřátelené staříky? (Česká televize)

PlayEasy

Jack s Walterem už možná zestárli, ale jejich šmrnc, šarvátky a humor k nezaplacení ani náhodou! Další přírustek do naší zlaté sbírky srdcovek, který na obrazovce naší TV poběží ještě mnohokrát - zaručeně! :) 95% P.S. ON JI JDE URČITĚ PŘEFIKNOUT!!!!!! ()

ostravak30

Krásně nenáročná a ve své jednoduchosti milá komedie o dvou stařících, kteří neřeší nemoci a hodiny netráví u doktorů v ordinaci. Svůj život ještě nevzdávají a dokonce baží i po lásce a dokáží o ni bojovat. Není to zrovna komedie u které budete popadat dech. Jacka Lemmona ani Waltera Matthaua jsem zatím neměl moc možností vidět v jiných filmech, ale ti dva mě tady docela baví. Pro Donalda Petrieho je to jedna z prvních prací, Mark Steven Johnson toto použil dokonce jako svůj první scénář. Je to pohodový film o pohodovém stáří. ()

Lewaso

Je to jako v dlouholetém manželství - oba dva se už nesnášejí, ale nedokážou si přiznat, že bez toho druhého to vlastně nejde... ()

Gladi

Skvela romanticka komedia o dvoch najlepsich priateloch, ktori sa navonok neznasaju a dlhe roky si vsemozne zneprijemnuju zivot. ()

PetrJulian

Na 100 minut to mělo vtipných momentů tak málo, že to napodruhé nestojí za to. Opravdu se téměř nebylo čemu smát - příběh dobrý, ale ten humor byl nějaký... nevím - skrytý? ()

route60

Jack Lemmon a Water Matthau dvě herecké legendy už zase spolu a zase jim to jde a divák se skvěle baví, Dej si pohov kámoši pohodovka na kterou je radost koukat je jen docela škoda vzniká málo takových filmů. ()

Frca

Moulo! Pitomče! Tihle dva staříci mě již od dětství rozesmívali a jejich věčné naschvály mě asi nikdy nepřestanou bavit. A když se k jejich vzájemné rivalitě přidá ženská, je jasné, že máme zaděláno na velmi vtipnou záležitost. Protože tihle dva si půjdou po krku. A to doslova. Herecké obsazení naprosto dokonalé. Škoda, že se takové komedie už dneska nedělají. ()

sabo5

Pravděpodobně jsem na tenhle film ještě nedozrál abych ho pořádně docenil. PS: nejlepší na tom byli nepovedené záběry 😉 ()

david666

Moula a Posera - aneb dvojka k pohledání. Skvělá komedie o stáří a ženách. Repliky jako "Zemřel ve spánku. ... Zatracený klikař" Vás zaručeně dostanou. ()

VideoTuti

Malá symfonie stárnoucího Jacka Lemmona a Waltera Matthau. Film na který se dá dívat dopoledne, po obědě i večer. Všemu vévodí inteligentní, jemný i ironický humor a kupodivu i vzájemná láska a úcta.¨Veliká škoda, že oba filmoví velikání jsou už mrtví a nenatočí další takové skvělé filmy. ()

ariari

paráda...ako malé deti, ale aj s ich zmyslom pre zábavu a podpichovanie . je to tam. ojedinelý počin amíckej žánrovosti. treba vidieť. ()

tomino28

Silná dvojka se představila v hořké komedii o tom, jaké to je/může být v pozdním důchodcovském věku. Spousta skvělých postav a hlášek, které nejsou prvoplánově myšlené jako laciné vtipy, ale u kterých se zaručeně budete bavit. ()

Desmi

Tahle komedie mě nikdy neomrzí. Za ten Walterův vytahanej xicht by se nemusel stydět ani dvacetiletej baset, ale to je jen ku prospěchu. Že mají oba dva hlavní hrdinové už pěkných pár let po sezóně je jasné každému, kromě jich samotných... Nejvíc mě bavily scény s 94-letým Gustafsonem.. Boží.. =) ()