George Kellerman, který žije se svou ženou Gwen v městečku Twin Oaks v Ohiu, dostane skvělou nabídku, když je vybrán jako hlavní kandidát na prestižní místo v hlavním sídle své firmy. Všechno, co musí udělat, je projít pohovorem a pak vzít ženu a věci a přestěhovat se z Ohia do New Yorku. Když opadne první vlna nadšeného jásání, sbalí se manželé a vyrazí do New Yorku na pohovor s představou pohádkového víkendu. Jenže všechno je jinak... (oficiální text distributora)

mortak

Spíše než o komedii jde o drsnou satiru, která reflektuje stávky z roku 66 a 68. Neil Simon nechává své obyčejné venkovské hrdiny projít skutečným peklem a následným prozřením, ovšem z pohledu dnešního diváka je humor filmu poněkud jednostrunný - cholerický Lemmon chce neustále někoho žalovat, zatímco jeho slepičí manželka se chová značně dětinsky. Pro obyčejného naštvaného Američana to musela být pecka vyjadřující všechen jeho vztek, ale pro mě je ten ústřední pár značně nesympatický. ()

otík

Nemohu si pomoci, ale mně tento film spíš totálně iritoval než potěšil. Příběh manželského páru, který navštíví New York za účelem manželovy kariéry, vlastně ani není pořádným příběhem. Jsme stále jen svědky náhodných událostí, které hrdinům zamezují úspěšně přijet na místo určení. Navíc hrdinova manželka ve mně vyvolávala velký odpor pro své naprosto naivní myšlení. Jediná úsměvná scéna pro mně byla až ta úplně poslední v letadle s únosci. Fakt málo na tak známý film. ()

Goldenhair

...Aneb jak se bláhový manželský pár z Ohia vydal na cestu do pekla...ehm...New Yorku. Taky jedna z nejvtipnějších komedií, kterou jsem viděla. Navíc, subžánr filmů točících se kolem formulky “co horšího se může stát“ je moje krevní skupina (moc ráda mám i After Hours). A Jack Lemmon s těmi svými katarzními afekty, kdy si samozřejmě nezapomene poznamenat všechna ta jména a čísla policejních odznaků a u toho sype jednu hlášku za druhou...geniální - jak já tohohle herce zbožňuju. Sandy Dennis, jako jeho choť snažící se přežít v džungli Velkého jablka, je rovněž skvělá. Co ale oceňuji nejvíce, je přetrvávající kouzlo tohoto filmového potěšení. O třicet let později natočený remake totiž stojí za starou belu. “Why didn't we just stop and explain? Explain? What I'm doing in the bushes with a little boy? With my hands in his pockets? They'd give me 10-20 years.“ P.S.:Všimněte si malého camea herečky Anne Meara (paní na policejní stanici, která přijde nahlásit krádež své kabelky.) Máma Bena Stillera. ()

Han22

Jack Lemmon letí s manželkou z malého městečka do New Yorku na pohovor. Plánuje luxusní večeři a nóbl hotel, ale letadlo kvůli mlze nemůže přistát a letí do Bostonu. A když se přece dostanou do New Yorku, jejich pokoj je už obsazený. A začíná kolotoč událostí podle hesla co se může posrat tak se posere. A pořádně! Lemmon křičí, nadává, vzteká se, hádá s každým a každého chce žalovat a jeho submisivní ženuška poslušně cupitá za ním a jen párkrát se nesměle ozve. Úpřimně jsem nechápal, že ho nepošle do háje. Ovšem ten řetěz až absurdní smůly a nehod co jim děje je neuvěřitelný, občas jsem si říkal, že takovou smůlu nemám ani já a vše vyvrcholí naprosto geniální poslední scénou v letadle :) Je to spíše pořádný psycho než oddechová komedie, ale i tak jsem se výborně bavil. 4*. Komedie roku 1970. ()

Bouřňák

Možná kdybych ten film neviděl v TV s českým dabingem, tak dám vyšší hodnocení. V naprosté většině ztrácí film dabingem na kvalitě - alespoň u mě. ()

kujon

Moc hezký film, parádně jsem se bavil :O) Jak ale tak koukám na některé Vaše komentáře, říkáte že se Vám to moc nelíbilo, jo? Jak se jmenujete? Zítra se Vám ozve můj právník :D ()

markotter

Ten film má dvě nevýhody: První je minimální prostor k nádechu mezi další a další katastrofou. Ze začátku je do zábavné, ale jak se dvojici každou chvíli něco stane, tak to ztrácí kouzlo a už to ani moc zábavné není. Druhou nevýhodou je hlavní hrdinka, která mi prostě nepřirostla k srdci tím svým neustálým fňukáním, kvičením a omlouváním. Kdyby byla aspoň hezká, ale to ani náhodou. Takže film, který je plný vážně dobrých a komických situací, které by mu ostatní soudobé filmy mohly závidět paradoxně hodnotím jen jako lepší průměr. ()

John80

Príjemná komédia a oddychovka o manželoch , ktorý cestuju do New Yorku kvôli pohovoru manžela a rôznych humorných situáciach na ich ceste za ich cieľom 4* ()

crjules

Tohle byla opravdu jizda :) Lemmon vyborny neurotik,cely film na pest.Sandy Dennis mu sekunduje 100% a ne ze ne!! Misty, kde je Lemmon uz opravdu nesnesitelny, prave ona se svou specifickou mluvou (ano Georgi, co myslis Georgi) a lehkym sarkazmem vraci vtip do deje. ()