Zločinci by se měli začít bát. Do služby totiž nastupuje seržant Ma. Bylo mu přiděleno velení v okrsku Saj Wan, kde podsvětí vládne gangster, který si říká Tygr. Maův předchůdce se nechal snadno podplatit a Tygrovi tak procházelo vše, co udělal. Ma je ale čestný policajt a úplatkářství z duše nenávidí. Má jediný cíl - zbavit svůj rajon zločinu. Výhrůžky ho nemohou odradit a zkorumpovaní kolegové už vůbec ne. (oficiální text distributora)

pakobylka

Na první pohled se může zdát, že osnova příběhu je přece jenom o něco chatrnější a zamotanější nežli u prvního "Projektu A“, ale když se nenecháte odradit, všechny dějové odbočky do sebe docela dobře zapadnou. Kromě toho vás opět čeká nadstandardní mix akce a humoru - a o nic jiného v podstatě neběží. ()

mortak

Dějově je to spíše Police Story posunutá o jedno století dozadu než pokračování Projektu A. Tomu taky odpovídají bitky, které jsou dost ostré a bez humoru. Co zůstává z jedničky, to jsou citace Chanových oblíbených scén ze západních grotesek. Některé se povedly, ale bohužel celá ta napodobenina přeplněné kajuty z Noci v opeře od Bratří Marxů je zoufale nevtipná a vleče se. Závěrečná akční scéna je sice nadmíru povedená, ale celá střední půlka filmu by potřebovala zkrátit. ()

Mol

Oproti prvnímu dílu slabší. Jackie svejma kouskama šetří a vybalí je až na závěr filmu a ten za to fakt stojí. ()

Šuplík

Kráľovná medzi akčnými komédiami. A v skutočnosti široko-ďaleko presahuje žáner. Zas iba potvrdzuje, že žánrové delenie je od veci. Také zbytočné šuplíkovanie, hehe. Film demonštruje, ako to vypadá keď sa réžie i scenára chopí Jackie Chan. Druhý diel Projektu A podáva tie najúchvatnejšie kaskadérske výkony, akými len môže byť jeden celovečerák nabitý. A vrcholí asi najlepšou záverečnou akciou v kung fu filmoch. Výnimočne sa choreografiou bez všetkého vyrovná Sammovi Hungovi. Lepšie bojové scény mal už len samotný Drak - Bruce Lee. (A prosím vás - tí, ktorí to snáď vidíte inak, musíte mi odpustiť, ako Leeho skalný fanda som skrátka nenapraviteľný.) ()

LeoH

Doma v Hongkongu se Jackie neobtěžoval (nebyl obtěžován) s vyprávěním příběhů tolik jako později v Hollywoodu a sázel víc na extrémní kaskadérské kousky; kromě toho se ještě ve službách humoru nestylizoval do nemotorného dítěte štěstěny, hraje vlastně úplně seriózního hrdinu, kterému se fyzicky legrační situace přiházejí jen tak mimochodem při řádném výkonu služby, aniž by mu ubíraly na důstojnosti nebo bránily pronést smrtelně vážně míněný proslov o policajtské cti. Obojí vyznívá sympaticky bezelstně a blízce klasické němé grotesce; pro našince je druhý Projekt A navíc zajímavý exotickou geopolitickou perspektivou (čínští vlastenci-revolucionáři coby víceméně kladné postavy, oh là là…). Skoro 70 %. ()

haj

Trochu pomalý rozjezd, ale jak film ubíhá, tak postupně nabírá na tempu a vrcholí dlouhou a promakanou akční scénou plnou skvělých kaskadérských kousků, soubojů a humoru. Ale ani během filmu není o akci (např. rvačka v restauraci) a humor (např. schovávaná v bytě Maggie Cheung) nouze. Jen příběh je zbytečně zamotaný a komplikovaný, jako kdyby toho chtěl scénarista do filmu narvat co nejvíc. ()

Beatle

Skvělé tempo, obstojný příběh, sebevražedné Jackieho kreakce (hlavně drtička na sójovou omáčku - musím říct, že kdyby mohl Jackie někoho mučit, byla by to velice kreativní podívaná :D), typická závěrečná písnička a Maggie Cheung. Jednička byla dobrá, ale dvojka je sto násobě lepší. ()

VanTom

Příběhově o něco překombinovanější, ale zase semknutější pokračování zamířilo více k policejnímu dobrodružství a méně ke groteskové komedii (kterou zastupovala snad jen brilantní schovávací "škatulata" v apartmánu roztomilé Maggie Cheung a bandička tupých pirátů). Jinak se jednalo o veskrze klasickou "chanovku" s neustálým přísunem jedinečných kaskadérských bitek, využívajících vše v okolí (legendární rozkousání pálivých papriček). Pro mě lepší než jednička. ()

Autogram

Oproti prvému dielu je tento boj s hongkongskou policajnou korupciou o niečo lepší, ale stále mi zostáva nejako cudzí ten príbeh s prehnanou ázijskou absurditou deja. ()

Pecival

Bohužel mě to nechytlo zdaleka tolik jako úžasná jednička. Vtipu znatelně ubylo, příběh je zmatený a rozvláčný, závěrečná půlhodinka má sice grády, ale už to nezachrání. A navíc chybí Sammo Hung Kam - Bo i Biao Yuen :( ()

Hollohlaway

Akce je poměrně míň na úkor příběhu, který není zrovna něco extra a spíš to nudí a zdržuje. V druhé půlce je to naštěstí lepší, ale i tak je to poměrně dlouhé a i když si to solidní standard Jackieho filmů pořád drží, přišlo mi to prostě slabší. ()

KoRner

Slabší úvod, o to však lepší zbytok filmu. Jackie predvádza ešte lepšie kúsky ako v jednotke. Menej mrtvych a viac humoru, najmä scéna v dome keď každý sa vyhýba každému, to je groteska hodná Laurela a Hardyho! ()

keoma26

tak nakonec se z téhle pro mě neznámé chanovky, kterou jsem měl asi 2 roky v budíčku, vyloupla ňamka, přepychová choreografie i všudypřítomný humor, asi stejně jako většina jeho filmů v tomhle období, která sází na čistou nadsázku - tady je asi nejvíc znát jackieho celoživotní inspirace busterem keatonem. ()

TERRORDROME

Oproti jednotke menej zábavné a navyše tu absentujú Jackieho parťáci Sammo a Biao. Prvý diel mal jednoduchú zápletku s pirátmi, zatiaľ čo tu chýba poriadny záporácky kápo a miesto toho sa tu motajú kdejaký zradcovia, sabotéri, špióni a podobné živly ktorí zaisťujú neprehľadnosť deja. Zo začiatku sa síce ešte bojuje proti proti istému bossovi zvanému Tiger, ale ten je rýchlo zatknutý a potom sa to už zvrhne v konšpiračný mišmaš nevalnej úrovne. Napokon som už ani poradne nevedel kto je kto a kto čo robí a prečo. Ubudlo aj humoru a akcie, hlavne v prostrednej časti ktorá sa počnúc plesom dosť vlečie. Humornú vložku má obstarať nejaké to schovávanie a pitvorenie. Vo filme sú celkovo tri akčné scény a sú naozaj do detailov vymakané, to Jackie ovláda. Počas nich sa konečne roztáča zábava plná gagov a krkolomných kaskadérskych kúskov. Najviac ma dostal ten pád na obrovskú vázu, to bolo perfektné. Útek pred gangom pri ktorom je Jackie pripútaný k svojmu kolegovy je taktiež samá sranda. Všetko to potom už tradične korunuje záverečné mega-rošambo.Podarená akcia dokáže všeličo vyžehliť, ale tento kúsok bohužiaľ miesto nitroglycerínu šlape len na sójovú omáčku. ()

Rozjimatel

3,5 Pri budovateľskej piesni na začiatku filmu som sa vyľakal, že to bude podobná blbosť ako jednotka. Ale div sa svete, nie! Je to jednoznačne dospelejšie ako prvý diel, je v tom podstatne menej hlúpeho šaškovania (snáď len okrem novej herečky Maggie Cheung, ktorá to kazila príšerným prehrávaním), väčší dôraz na príbeh a aj reálnosť. V dobre vykreslených reáliách Hongkongu prelomu 19. a 20. storočia (určite nie začiatok 19. storočia ako je písané v obsahu jednotky) sa odvíja pomerne spletitý príbeh s množstvom postáv s rozličnými motiváciami. Sú tu revolucionári, ktorým ide o blaho ľudu, cisárski policajní agenti, ktorí idú po revolucionároch, gangstri, ktorí neváhajú pre svoje blaho vraždiť, skorumpovaní policajti, ktorí s nimi pre svoje blaho spolupracujú, pár čestných policajtov, ktorých vedie seržant Dragon Ma (Jackie Chan) a ktorí idú tvrdo po gangstroch, skupinka skrachovaných pirátov preživších porážku z jednotky, ktorí prisahali Dragonovi pomstu, bývala Dragonova námornícka jednotka a pár postavičiek slúžiacich britskému impériu. Táto spletitá zápletka tu je samozrejme hlavne preto, aby sa jednotlivé skupiny mohli navzájom tĺcť a aby bolo tých súbojov čo najviac. No a tie súboje sú vskutku parádne, veru si nepamätám, kedy ma až v takejto miere bavili. Navyše pôsobia veľmi realisticky, Jackie tu nie je žiadny superman a dostáva poriadne na držku. Najviac sa mi páčila záverečná bitka a veľmi podarená scéna s čili papričkami. Film opäť odkazuje na nemú grotesku, tentokrát na Frigov Steamboat Bill, Jr. Jedná sa zrejme o najlepší Chanov film, ktorý sa po zásluhe dostal aj do knihy "1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete". ()

Brejlil

Moje recenze Jackieho filmů jsou stále stejné. Soustavně žasnu nad schopností nejen Chana, ale všech ostatních udělat cokoliv, co bude dobře vypadat. Některé kousky jsou neuvěřitelné, jiné "jen" průměrné, ale stejně. Já bych si zlomil ruku (nohu, žebro... dosaďte dle libosti) jen z pomyšlení, že něco takového dělám. Bohužel tyto scény jsou obloženy snahou o příběh a občasnou komediálnost. A ty příliš nefungují, alespoň na mně. ()

maty39

V pokračování se Jackie musí utkat nejen s hongkongským podsvětím, zkorumpovaným policistou, ale i s revolucionáři a císařskými agenty, kteří je loví. Aby toho nebylo málo, tak po Jackiem jdou i zbytky pirátů z prvního dílu. Prostě spousta linek, spousta komedie a spousta postav. Je až s podivem, že to Jackie dokázal vše ukočírovat. Rozhodně tomu pomáhá několik povedených bitek. Ta první, kdy chce Jackie zatknout místní gangstery má pár pěkných momentů. Nejvíce mě pobavila bitka, kdy je Jackie připoutaný k hlavníku záporákovi a společně se snaží uniknout pirátům. Pak je tady finále. Je poměrně dlouhé, se spoustou výměn a kaskadérských kousků a závěrečným stuntem. Je to pěkné, zábavné, ale asi bych to nezařadil do top 10 Jackieho bitek. Asi proto, že tam chybí nějaký výraznější moment a i když závěrečný stunt inspirovaný filmem Steamboat Bill Jr. Bustera Keatona vypadá epicky a nebezpečně, tak se mi zdá, že chyběla nějaká delší bitka s nějakým výrazným a talentovaným záporákem. O něco horší než první díl, ale pořád jeden z těch lepších kousků v Jackieho filmografii ()

Petrus1

Hodně věcí jsem už napsala k prvnímu dílu a nebýt toto, že je to Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete, určitě se k němu nikdy v životě nedostanu resp. se tomu vyhnu úplně. Kung-fu filmy nepatřily nikdy k mým oblíbeným, stejně tak jako Jackie Chan. Prostě mi to připadne hrozně stupidní - nemůžu si pomoct. Tohle se snad může vyhovovat jen skalním fandům Chana anebo se to někomu líbí z nostalgie. Jenže já tohle neměla ráda ani jako dítě. Tak ještě filmy o karate nebo Spencera a Hilla - myslím ale, že dnes by mi to připadlo hloupé naprosto stejně, ale asi bych právě kvůli vzpomínkám hodnotila výš. Jenže k tomuhle sem vztah nikdy neměla a hodně to už zestárlo, takže hodnotit vysoko prostě nemůžu. Na druhé straně to ale bylo lepší než jednička, takže to zohledním. Klidně by se to mohlo jmenovat Tygr a Drak a Chan by si taky mohl říkat Opice, podle toho, jak všude skáče, ale asi by to nepůsobilo tak drsně a důstojně :-) Drak se stává velitelem nějakýho okrsku. A jelikož je to spravedlivej polda a ne žádnej úplatnej, chce nastolit pořádek. A tak bojuje nejen s Tygrem a jeho lidmi, ale i s revolucionáři, dále pak s inspektorem, kterýmu nechtěně přebral okrsek a ten se ho za to chce zbavit a nakonec ještě proti pirátům, který přemohl v prvním díle...no, má toho zase chudák moc. Ale on to nakonec všechno zvládne. A i když revolucionáře podporuje koupí kytek, stejně se k nim nepřidá - je to přece polda charakter! A ještě mě překvapilo, kolik lidí se dá schovat v jednom baráku bez toho, aby se navzájem našli. Ale to je tak všechno...bez toho sem klidně mohla umřít stejně tak jako žít dál... A já se ptám, proč se tohle dostalo mezi tisícovku nejlepších filmů? Odpověď: "Řekněme si to na rovinu, na film s Jackiem Chanem se člověk nedívá kvůli zápletce. Zápletka je pouze rámcem, pouhou záminkou k tomu, aby nám Chan mohl předvést jednu ohromující scénu za druhou...Sledovat ho, jak uhýbá, skáče, točí se a improvizuje svůj únik před krutým bitím znamená zažívat radost a rozjaření nad pečlivě přesným komickým načasováním jako ze starodávné grotesky...Proč ale pokračování místo původního filmu? Projekt A, část 2 naplňuje okřídlené rčení, že je "stejný, jenom větší", a právě zde můžeme Chana vidět na vrcholu jeho tvůrčích sil jako filmaře, choreografa a znalce bojových umění, v době, kdy byl ještě mladý, rychlý a hbitý, než ho věk a všechny ty zlámané kosti nevyhnutelně zpomalily." To mi sice jako dostatečný důvod nepřipadne, ale hlavně, že už to mám za sebou a už o tom nechci nikdy slyšet... ()

Puol

Vrcholná ukážka toho ako Jackie celý film dostáva mohutne na butku, a nakoniec ja aj tak najlepší. V takomto duchu sa o ňom kedisy vyjadril i Q.Tarantino. Druhý diel i bez Samma Hunga a Yuena Biao poskytuje vynikajúcu zábavu, choreografické orgie, gagy ako zo starých grotesiek a patrične zmätený dej (ak sa to tak dá nazvať), ale komu to prekáža. :) Jedna z mojích obľúbených Chanoviek. ()