Plán 9

• Česko Plán 9 z vesmíru (více)

liborek_

Dyť tohle se dnes snad ani nedá pořádně zhodnotit... Odpad? Viděl jsem už kupu mnohem mnohem horších filmů a u tohoto jsem se opravdu dobře bavil (i když to asi režisér nezamýšlel). Čekal jsem kdovíjakou strašlivinu a hle... Navzdory hloupoučkému (nikoli však přiblblému) příběhu a levnému zpracování docházím k závěru, že tento Woodův počin je nejen stravitelný, ale též velmi příjemným zpestřením dlouhých nudných chvil... Ono se prostě nejde nezačít smát, když na prvním záběru létajícího talíře zřetelně vidíte šňůrku, na které visí, a když se poprvé seznámíte s mimozemšťany, kteří jsou dle mého gusta "ti hodní"..:-) Možná tímto podporuju zřejmě nezasloužený kult Eda Wooda, ale zkrátka... tento film je tak špatný, že je až krásný... ()

-bad-mad-wolf- odpad!

Rozhodoval jsem se mezi odpadem a plným hodnocením, jenže pět minut před koncem mi upadla slupka od banánu na koberec, takže je to jasné. Tenhle film je tak neuvěřitelně špatný, že minul zenit špatnosti, s ním i prstence záměrného zesměšňování a odplul až kamsi do soustavy příšerného extrému, kde už je jakýkoliv záměr vyloučen. Ed Wood je génius. Co na tom, že na opačné straně stupnice. Tohle prostě nejde natočit jen tak. ()

kinej

Samozřejmě že Plan 9 je absolutní odpad. V tomhle filmu není opravdu vůbec nic co by se dalo hodnotit, alespoň průměrně. Děj je šíleně idiotskej, scénář působí jak kdyby ho psalo 10leté dítě. Herci jsou taktéž podřadní. Ale stejně jsem se náramně bavil. Ano, dost jsem se nasmál tomu, že tohle může někdo myslet vážně. Absolutní špatnost tak paradoxně dodává filmu určitou hodnotu. Jako vtip je to bezkonkurenční. Nejlepší je několikrát pouštěný záběr Bély Lugosiho. Je to hovadina, ale kultovní.. ()

nunka odpad!

Najhorší režisér všetkých čias potvrdil svoje kvality aj v tomto príšerne gýčovitom kvázi horore...:) ()

ajuska

Něco neskutečnýho, tak neuvěřitelně špatné dialogy, herecké výkony a technické zpracování vůbec v jednom filmu jen neuvidíte. Je to tak příšerné, až je to vlastně svým způsobem dost dobré, ale objektivně nelze hodnotit jinak. ()

lamps odpad!

Zvěsti o nejhorším filmovém počinu všech dob se potvrdily jen částečně - k takto osudnému verdiktu je totiž třeba subjektivně zodpovědět velmi objektivní otázku, zda-li musí být nejnudnější představitelný snímek také tím nejhorším. Legendární packal Ed Wood je sám o sobě synonymem drtivé guilty pleasure a jeho Plán 9 z vnějšího vesmíru je bezesporu jeho nejambicióznějším, nejmilovanějším a jednoduše "nejdrtivějším" projektem, kde je Edův nevídaný tvůrčí elán nebo obdiv k herectví Bely Lugosiho na samotném vrcholu, ale přesto se jedná o žánrový film naprosto strašidelných (anti)kvalit, jehož sledování bolí o to víc, že k pověstnému tvůrci automaticky cítíme trochu té provinilé sympatie. Moc bych se toužil upřímně bavit nad efekty z říše nadsmyslové geniality, nad neuvěřitelně sofistikovanými dialogy ("Je mrtvý?" - "Ano. Je na tom stejně špatně jako tamti dva...") nebo nad procítěnými hereckými výkony, ale bohužel..... Dlouho jsem neviděl něco tak hrozného a smutného. Jediný Tor Johnson se svou impozantní vizáží vyčnívá natolik, že bych si ho suverénně dokázal představit i v nemluvné záporácké roli v jednom z raných filmů o Jamesi Bondovi. :D 0% ()

Big Bear

Natočit něco tak debilního až se to díky tomu stane legendou, to asi není režisérův sen. Wood tak nechtěně v dějinách kinematografie po sobě zanechal pořádný vryp! :-). Zatím jsem nepolíben opicí v potápěčské helmě, takže tohle co do prostoduché naivnosti a přiblblosti zatím vede. Nevylučuji však, že po Robot Monstrum změním názor :-). Já bych měl také pár postřehů, které zde doposud nepadly :-). Tak například policejní auto s rozsvícenými majáky a reflektorem na střeše, kvílející a prachem se řítící ke hřbitovu po příjezdu na střeše nemá nic :-) A ta scéna je tam dvakrát, protože policisté jsou na krchově jak doma :-). Mno a jako leteckého fandu mne opravdu dostal pohled do kabiny C54 Skymaster :-). Netuším co Wooda k tomuto vedlo, snad se snažil apelovat na lidstvo poukazem na vrcholící studenou válku.. Vždyť už za dva roky od natočení tohoto majstrštyku se odehrál konflikt V Zátoce sviní, od nějž k rozpoutání třetí atomové války bylo co by Fidel doutníkem dohodil... A tak dávám jeden elektrošok za tu bžundu se slibem, že to kamarádům musím na chatě určitě pustit! :-) * ()

Stegr

20% - No to bylo něco tak neuvěřitelně neuvěřitelnýho, že kdo to neviděl, nedokáže si představit, o čem mluvím! Ještě teď se musím smát a řekl bych, že se budu smát ještě hodně dlouho. Mno, těch 20% je za snahu, Ede a za tu zábavu, kterou jsi mi, i když nechtěně, připravil... ()

666teen

Teď hned si vzpomenu, na minimálně deset horších filmů, než je tahle Woodova vyprávěnka. Takže nejhorší film všech dob? Těžko. Ovšem zábava je to celkem slušná, i když jako komedii s úděsnými hereckými výkony to pan režisér asi nezamýšlel. Velitel emzáckých invazních sil Eros v saténové uniformě je opravdu nezapomenutelný Padouch. Zombivá Vampira s vosím pasem a zanedbanou manikůrou, nebo nemrtvý policista Thor s výrazem prasete s Downovým syndromem, to jsou figury jinde neviděné. Jo, a možná přijde i Bela Lugosi. ()

pornogrind

Konečně jsem se k tomuhle kultovnímu braku nechvalně proslulého režiséra Eda Wooda dokopal. Ještě pár let nazpět bych asi dal jasnej odpad. Dnes už jsem ale natolik otrlej, že dokážu ocenit i takovou filmovou „zhovadilost" a ještě se u ní dobře pobavit. Navíc ten nápad není vůbec špatnej. Mimozemšťani(vypadají jako lidé) se rozhodnou oživit mrtvé a dát tímto způsobem(nazývají to plán9)lidem za jejich blbost za vyučenou. Jen to provedení je tak otřesný, odláklý a laciný, že se tomu člověk prostě musí smát. U toho se nelze nebavit. Z mnoha důvodů prostě ty slabší 4hvězdy dát musím. ()

2-Xtreme

Lietajúce taniere, oživovanie mŕtvych, mimozenštania... neviem, ale nenatočil Ed Wood tak trochu nadčasový film? O tomto režisérovi sa hovorí ako o najhoršom na svete. No ja neviem, nevidel som veľa filmov z tej doby tak nemôžem moc porovnávať. Netuším či to na tú dobu bol až tak zlý film. Na dnešné pomery je to už len ako výlet do múzea. Strašné triky(predsa len spraviť lietajúci tanier z puklíc na auto je sila), otrasné a strojené dialógy, o hereckých výkonoch sa ani nedá hovoriť. Je len jedna vec, ktorú by som mohol pochváliť a to hudba. Mňa film bavil, pretože námet je to viac než dobrý i keď celkové prevedenie je také aké je. Ako som už napísal je to výlet do múzea a film sa nedá brat vážne a ani objektívne ohodnotiť. Ale dávam 80% ()

Snorlax odpad!

Fakt nevím, proč se všichni pohoršují nad naprosto standardním amerických sci-fi hororem. Je úplně stejně blbý jako všechny ostatní, jen vzhledem k datu vzniku nemá tak dokonalé efekty, takže si zombík musí zakrývat tvář loktem, aby ji nebylo nutno maskovat. Při dialozích jsem se ocitla na jedné forbíně z Těžké Barbory: "A Olaf f to ví ? Kdo mu to řekl ?! ... á Ingrid Bergmanová" ()

InJo

Něco tak roztomile špatného a naivního si hodnocení odpad! prostě nezaslouží... ;) Plán 9 je kultovní sračka, o jejíž filmařských (ne)kvalitách nemůže být sporu (tenhle film je bezkonkurenční učebnice filmových chyb a totálního neumětelství), ale ta Woodova láska k filmařině a neuvěřitelně směšná řešení snad všech scén vyvolávají pocity, jaké při sledování filmů nezažívám zas tak často. To plné hodnocení je však každopádně především recese (navíc nevím, jak to zhodnotit spravedlivě - přeci jen ta velká míra nechtěné zábavy taky určitě hraje svou roli). ()

Webb

Hodně špatná perla kinematografie, která se přeměnila v sympatickou zábavu. Takovou velikou porci primitivních protiřečnických dialogů jsem opravdu nečekal :D :D :D [5/10] ()

Jordan odpad!

áno, je to tak trápne, až je to smiešne a na párty s kamošmi a pivami či inými omamnými látkami to môže byť celkom príjemná zábava, ale inak je to jeden z najhroznejších "filmov" aké som videl, vážne sa na to i napriek krátkej metráži strašne ťažko pozerá . . . ()

Anderton

Od prvých momentov filmu som sa po dlhom čase tešil, že dám konečne niečomu od srdca odpad. Totiž, že to bude od začiatku do konca tak neuveriteľne blbé a zároveň zábavné, že iné hodnotenie nebude pripadať do úvahy. Lenže po čase tá trápnosť už začala mierne nudiť a uvedomil som si, že Plan 9 prichádza s rovnakými myšlienkami, ako konkurenčné a omnoho vydarenejšie sci-fíčka. Len je to lacnejšie a podané oveľa naivnejšie. Pozerám ale, že vačšina užívateľov dáva odpad práve z dôvodu, z ktorého ja som sa mu vyhol. Toto je exemplárny príklad, na ktorom sa ukazujú rôzne kritériá hodnotenia filmov a stálo by to za širšiu diskusiu. V tomto filme je absolútne všetko zlé, ale nebudete mať hneď po jeho zhliadnutí chuť ísť zazvoniť susedovi, že ste videli niečo neuveriteľné a má si to ísť hneď pozrieť. Každopádne Plán 9 musí vidieť podľa môjho názoru každý vačší fanúšik filmu. ()