Každý rok se střetávají sousední kung-fu školy v turnaji o velkou prestiž. Škola mistra Thana vyhrává každý rok jen díky tomu, že jejich soutěžící oddíl vede Tigr, nejlepší žák školy. Ten se ale nechá podplatit, pod záminkou se vyhne soutěžení a potají vede konkurující oddíl. Ten vyhraje. Rozlobený Than schazuje vinu za náhradníka Tigra - Draka (Chan), kterému za to dělá ve škole peklo.Pak se ale dozví pravdu a Tigra vyhodí. Po velké hádce odejde i Drak s cílem najít Tigra a přinutit ho, aby se vrátil a mistra odprosil. Zaplete se však omylem s policií, která si ho splete s hledaným zločincem, a navíc rozhněvá žáky konkurenční školy. Do toho všeho uteče z vězení obávaný bojovník, pan Khan, ke kterému se připojí Tigr... Drak, který má v zádech policii i lumpy, to však nevzdává a díky své znalosti bojového umění se brání. (matestlust)

matestlust

Jackieho nejlepší kousek z jeho ery HK kung-fu filmů. Naprosto dokonalá choreografie soubojů, se kterou mi Chan vždy vyrazil dech. Jeho humor opět zábavavný. 5* ()

malylada

Jedná z nejlepších Jackiho filmů, kde naplno ukazuje svůj talent. Akční scény působí jako z jiné dimenze......8/10 ()

Lacike

Prvý Jackieho film natocený u Golden Harvest a hned totalna pecka, kedze konecne ziskal absolutnu kontrolu nad vsetkymi aspektami. Ale este tu niektore Jackieho trademarky absentuju (napriklad pokazene zabery na konci alebo nejaký samovrazedný ikonický kaskadersky kusok). Dej je jednoduchý, ale predsalen trochu originalny tým, ze tu nikomu nejde o ziadnu pomstu a behom filmu ani nikto nezomrie. Po zrade jedneho ziaka jeho kung-fu skoly, je z nej vyluceny, ale Jackieho postava sa rozhodne ho nájsť a priviest spät na spravnu cestu. Behom hladania zazije kopu vtipnych zazitkov a vdaka rôznym nedorozumeniam sa casto pripletie aj do bitky. V bitkach sa uz tentokrat naplno vyuzivaju rôzne nahodne predmety. Najviac ma bavila scena v ktorej sa Jackie brani fajkou, ktora pre supera vela znamena a tak ju nechce poskodit. V bitkách este citit pozostatky pomalej fazovanej choreografie, ale tak 50% bitiek je uz dostatocne dynamickych a finalna 20 minutova bitka s hlavnym zaporakom je nezabudnutelna. To co tu Jackie predvadza je neskutocne. Sice vo filme chýba nejaký ultimativny kaskadersky kusok, ale finale zlozene z nekonecneho mnozstva spickovych chvatov to dokonale vynahradi. Jackie so sebou neustale hadze na zem, kruti sa do neuveritelnych kreacii a predvadza chvaty, ktore ste nikde inde predtym a ani potom nevideli. Jackie supera doslova udola svojou vydrzou. Pôsobi jak kralicek Energizer nadopovany Pepkovym spenatom a sudom Red Bullu. Aj co sa tyka humoru, tak film ponukne mnozstvo vtipnych epizodiek, ktore ma dodnes rozosmeju. Z dalsich postav ma najviac bavi starý Fung Fung, ktory vtipne komentuje finalny zapas. V tomto filme som si prvykrat vsimol Yuen Biaoa. Ma tu sice len malu ulohu, ale predvedie sa aj v peknej bitke s Jackiem pri ktorej vyuziva stolicku. Hodnotim nezostrihanu HK 105 minutovu verziu, ktora u nas vysla na DVD. Na VHS u nas v dávnych časoch vysla aj americka asi 90 minutova verzia v ktorej paradoxne vo velkom kratili hlavne bitky. Ale aspon na konci obsahovala pesnicku, ktoru v anglictine naspieval Jackie. V HK verzii ta pesnicka nie je a aj celkovo sa mi hudba v HK verzii zdala slabia a menej zabavna ako v USA verzii. Rozhodne ale odporucam nezostrihanu verziu v nejakom peknom HD ripe. Aspon obcas odhalite pouzitie pomocnych lan pri scenach, ked po kope super odletel niekolko metrov alebo ked Jackie splhal hore v tej ulicke. Takze vysledkom je spickova kung-fu komedia, ktora stale patri k tomu najlepsiemu v Jackieho filmografii. 10/10. ()

Dale

Choreografia súbojov je fajn, aj keď prebieha v takom pravidelnom rytme, že po chvíľke začne nudiť a od Jackieho som videl množstvo kvalitnejších akcií. Kvalita scenára je na úrovni pornofilmu, navyše to pitvorenie Jackieho a ďalších postáv vyznieva dosť trápne a vtipných scén je ako šafránu. 50% ()

corpsy

Legendárna Jackieho kung-fu mlátička s dobrým námetom a skvelými akrobatickými finesami. A tých posledných 20 min !!! Čo viac dodať. ()

mysiak

Jednoznačná klasika...Jackie v najlepšej forme+Yuen Biao...vtipné, akčné nápadne...najmä to finále...proste paráda ()

Tony.cs

Akce je velice vtipná a nápaditá. Proto je škoda, že finálový souboj je zdlouhavý, Jackie po většinu jeho trvání dostává na budku, pak si zakřepčí, promění se v universálního vojáka, zase si zakřepčí, zalaškuje si s lacinou figurýnou a celý předchozí náboj filmu totálně uhasí. ()

raimi

Pětka jak když vyšije! Mladý mistr má švih, vtip a vynikající bojový scény. Co akce, to perla. No a ta závěrečná dvacetiminutovka..., to jsem nepobral!!! ()

Fíla

Přílišné odchýlení se od pointy. Příliš dlouhé bojové scény. Závěrečný boj maxidlouhý. Bez větších vtipných momentů. 6,5/10 ()

Martin741

Teda nejsem funda hong kongskych a cinskych kung-fu a wu-shu mlataciek, ale jackie Chan to tuna fakt zachranuje a jeho akrobaticke kusky ... to je nadhera. Pane Chane, diky za tuto monstroznu podivanu . 86 % ()

pakobylka

Od podobných filmů zpravidla nelze očekávat perfektně promyšlenou zápletku, ale tady byl scénář slabomyslný snad až příliš, přičemž to nejlepší bylo naservírováno hned v úvodu - čínský "lví tanec" neměl chybu. Souboje byly vesměs choreograficky náročné, nápadité i vtipné, ale místy bylo patrné, že nejsou opravdové, jenom dobře nacvičené. Jackie Chan mě zkrátka tentokrát nedostal zdaleka tak, jak jsem předpokládala, nicméně 3* si určitě zaslouží. ()

mortak

Taková bojová pohádka o mladším bráchovi tahajícím z brandy toho staršího. Jen tu není zloun drak žeroucí princezny, ale neporazitelný superpadouch. Když se dnes Češi snaží točit pohádky, zapomínají právě na to, čeho má Chan přehršel - jednoduchého humoru a akce. A ani k tomu nepotřebuje triky, padouch se prostě zrychlí, a je na Chanovi, jakým způsobem ho porazí. Závěrečná patnáctiminutovka se může zdát absurdní, ale v kontextu této bojové pohádky vyznívá vlastně reálně. Chan se musí stát přes bolest necitlivou robotickou mlátičkou. A když srovnám úvodní turnaj draků s Jet Liovým Železným drápem, musím dát čtyři. ()

otík

Staré dobré Hong Kongské akční filmy moc nemusím, ale tenhle film řadím mezi ty nejlepší co se týká akční stránky a kung-fu zábavy. Když divák přetrpí pár nezáživných kecacích scén, dostane se mu pěkné kung-fu nakládačky umocněné závěrečným 20ti minutovým soubojem, ve kterém Jackie Chan předvedl neskutečnou pružnost svého těla. Stojí za vidění. Hudba: Frankie Chan ()

haj

Jackiemu se konečně podařilo odejít od Lo Weie a natočil svůj první film u společnosti Golden Harvest, u které zůstal až dodnes. Film se nese v duchu jeho předchozích komediálních filmů (Snake in the Eagle's Shadow, Drunken Master, Fearless Hyena), od kterých se ale liší dějem. Jackie se v tomto filmu neučí bojovat, aby pomstil něčí smrt a jeho postava ani není v bojovém umění tak dobrá, jako po prodělání tréninku v předchozích filmech. Bojové scény jsou tak založeny spíš na důmyslném využívání prostředí a okolních předmětů než na propracované choreografii a v závěrečném souboji vyhraje spíš díky svému mládí a tvrdosti než schopnostem. Jinak je ve filmu samozřejmě spousta humoru typického pro tento žánr filmů, ve kterém patří Mladý mistr zcela jistě k tomu lepšímu. ()

Compadre

jackie Chan si zrežíroval film, obsadil se do hlavní role a ještě obstaral muziku..měl se ale naklonovat i do vedlejších rolí..pak bych dal totiž i pátou hvězdu..souboje, které jsou v kung fu filmech to hlavní jsou bezvadny, i příběh celkem je na tenhle typ filmu nadstandart, ale tempo jaksi v různých chvílích pokulhává. Ale vidět Jackieho Chana ve vrcholný formě (před 33 lety) je fakt zážitek. ()

Pecival

Vedle Božských Relikvií můj nejoblíbenější Jackie. Hromada v pravdě luxusních bitek, prokládaných správně ujetými zábavnými scénkami a svkělým záporákem. Pokud ještě přidáme dokonalý závěrečný souboj, vyjde jeden z nejlepších kung-fu filmů všech dob. ()