Vedlejší produkt

• Slovensko Vedľajší produkt

Epizody(3)

Může být s pomocí nelegálních metod odhalený vrah stíhán? A jsme si před spravedlností skutečně všichni rovni? Hlavní postavou je detektiv Josef (Tomáš Maštalír) z ostravského oddělení vražd, který je za použití nelegálních metod při dopadení brutálního vraha potrestán každoroční rutinní prověrkou nevyřešených vražd. Díky tomu objeví případ osmnáctileté Evy. Tu před dvaceti lety někdo uškrtil v jejím bytě. Do promlčení vraždy zbývá šestnáct dnů a Josef se je rozhodne využít. Jeho touha najít vraha mu nebrání použít metody, které jsou opět na hraně zákona. (Česká televize)

Lupes

Temné, bezútěšné. Kdyby to tak zůstalo a závěrečná touha po happyendu nevelela k trapnému "skoro přiznání" hlavního viníka na tiskové konferenci, bylo by o hvězdičku více. Dalším nešvarem je příliš mnoho náhod pohromadě. A v neposlední řadě zamrzí Kuneš klišé, neboť k přehnaně drsňáckýmu Maštalírovi se sympatie budují o poznání hůře. Škoda, jinak by to bylo za čtyři, protože se jedná o věrné zobrazení ostravských cikánů i bílejch chacharů, to vše bez úzkostlivé korektnosti. ()

JimDeNiro

To snad nemyslí vážně, takhle to svým způsobem zakončit. Na začátku velmi fajn psychologická krimi, s určitým artovým přesahem, o to se samozřejmě snažila, nevím proč, ale mně jako záběry na ksichty přes celou obrazovku už lezly krkem. Co tohle je za módu.. Ale třetí a závěrečný díl, který měl být TOPkou ve vyšetřování a nějakým zakončením minisérie se mnou řádně vymrdal. Možná ani tak nejde o to, jak to skončilo, ale o to, že poslední díl byl jakoby zkratkovitý a šup a rychle to skončíme. je to škoda, a navíc po poslední půlminutě chci další díl. S tím se tady dalo pěkně pracovat. Byly nějaké nedořešenosti - alespoň pro mě.  Ale jinak Bebjaka mám rád, on má rád žánrovky a drží se jich. Tady dělal co se dalo, režie dobrá, ale se scénářem bohužel nic neudělal.. jen mě zaráží, proč jako slovenští herci nemluví slovensky? Z jakého důvodu. Vždyť Maštalírův akcent je slyšet na sto honů a je otřesný. Jinak hraje dost fajn, Zuzana Stivínová navrch je záruka kvality a navíc má docela zajímavou roli, zbytek tak nějak přihrává. Bohužel, Hoffman nemá absolutně co hrát a hraje druhé housle, a Čuba - to byl fór? ve vážně míněné krimi hrát šaška a dementa zároveň, to asi ne. To byl kastingový omyl. On je prostě do skečů a komedií. Ale přes to všechno, k úctě k Peterovi Bebjakovi, slabé 4 testy DNA. V kontextu všech dílů si je asi zaslouží. Škoda fakt, že se mnohem lépe nepoprali se závěrem minisérie... 70% ()

RAFT

Režisér Bebjak kriminálky natočit umí. Dobré herecké výkony ,Mastalír a Hofmann. Kriminálka napínavá, skoro opravdová. Pokračování uvítám. 80% ()

mac000

Velmi dobře zpracovaný příběh vyšetřování vraždy těsně před promlčemím její trestnosti. Ze způsobu vykreslení protagonistů je přímo cítit bezmocnost a frustrace, jíž jsou vystaveni v situaci, kdy mají pachatele před sebou, ale... ()

ostravak30

Seriálů z Ostravy přibývá jak hub po dešti a co léta nešlo, jde najednou jako po másle. V jednu chvíli vysílala Čt tři série/seriály z našeho regionu naráz. Dost mě překvapilo, že hlavní případ je inspirován skutečnou událostí, škoda, že se o ní nedozvíme víc. Třídílná série je kvalitně obsazená a stejně řemeslně i natočená. Do poslední chvíle není jasné, jak to celé dopadne. Bohužel je to jen další příklad toho, jak justice obecně zkrátka ani v 21. století nemůže postihnout všechny, i kdyby stokrát chtěla. Stejně tak znovu a znovu vidíme, že oproti běžným kriminálkám, kde jde všechno a hned, je to v reálu úplně jinak. Policisté mají stále obtížnější práci s dokazováním a pomalu je zázrak, když pachatele dokážou usvědčit a zákony a pravidla jim v tom nebrání. Není to klišé, když se řekne, že pachatelé mají větší práva než oběti a vyšetřovatelé, kdyby leckdy měli postupovat pouze v zákonných mezích by možná objasnili menší počet zločinů. ()

subic

Nikdy jsem neměl rád otevřené konce a takový konec je na naše kriminálky až takový netradiční. To jsou otevřená vrátka pro pokračování? Ale jinak to bylo celkem působivé a hlavně Maštalíř je fakt dobrej. 7/10 ()

MyrnaAlec

Bebjak umí ! Super obsazení a kamera ve třetím díle (obzvlášť pasáž s nočním viděním) na světové úrovni. Lehce pochybuju o realitě postupu vyšetřovaní, policie má hierarchickou strukturu a takovýho střelce by se honem rychle zbavili. ()

Pete

Podobně temnějších kriminálek v různých odstínech šedi není nikdy dost, mě to baví, a zde oceňuji neobvykle strukturovaný scénář s realisticky ambivalentním koncem. Bebjak je v TV formátu sebejistý. ()

jfaba

Překriminálkováno! Něco je dobré, něco ne. Toto patřilo do té druhé kategorie. A ten konec... jedno oko nezůstalo suché. A prosím, už žádné pokračování. Bylo toho až dost. Rýpli jsme si do vyšších kruhů, to jsme demokratičtí. Hurá. A pane Bebjak, vyměňte herce. Divák pozná, že to je vaše dílo jen podle jednoho herce. A nebyl nic moc. Ani jeden. ()

cerdax2

Prumerna detektivka pokousici se ve trech dilech vyresit vice kriminalnich pripadu, coz vyzniva podivne, protoze o jednom pripadu vime vice, o druhem mene :(. Realny je snad az uplny konec o "nestrannosti a stejnem metru". 65% ()

buchannon

Téměř dokonalé! Odteď považuju Tomáše Maštalíra za největšího chlapáka ze slovenských herců. No, když dokázal rozbít hubu běloruskému šampiónovi v řecáku, tak to už kurva něco znamená, ne? A pravděpodobně by dokázal rozbít hubu i mně a nic by na tom nezměnil fakt, že já byl taktéž přeborník v řecáku, ovšem jen oblastní a za mladší žáky... :o))) Ne, vážně, tohle je TEN důvod, proč si my všichni ČT platíme, právě proto, aby nám na stříbře servírovala takovéto skvělé počiny. A já jakožto platící koncesionář jsem dostal to, co jsem čekal, ne, vlastně víc, než jsem čekal... ()

rigby

Vysoká úroveň zpracování, která je v převážné většině standardem u krimiseriálů posledních let z produkce České televize. Tady se dokonce i povedl závěr, což se moc často nestává. Mínusem je snad jen souběžné vysílání jiného krimiseriálu na stejném kanále, který se odehrává ve stejném městě. ()

brasek

Pavla Beretová sa mi vrátila na obrazovku, chce sa bozkávať s Maštalírom, žiarlim... ale dopadlo to dobre. Príbeh sa pozeral vcelku fajn, tešil som sa na pokračovanie, takže viac menej som priemierne spokojný. ()

hony23

Skvělý Tomáš Maštalír v roli detektiva, který se přes zákaz své nadřízené zakousne do případu a i za pomoci nedovolených postupů se snaží objasnit vraždu těsně před promlčením. Jedna z nejlepších krimisérií, která byla v posledních letech u nás natočena. ()

Awer

Tenhle žánr ČT prostě umí produkovat. Realistické i napínavé, hrající si s ambivalencemi. Samozřejmě to jediné, co takhle podané není - nadzákonnost "dobrého policajta" a klasicky české ohýbání pravidel místo tlaku na jejich evoluci - je velký hodnotový problém. Osobně to ale dokážu brát jako dokumentaci, ne nutně adoraci takového stavu věcí. ()

starydivak

Příliš mnoho nelogických věcí, zklamání nad dobrým tématem a nekvalitním, uspěchaným zpracováním. Priklady: Maštalířova postava je nezvládnutá herecky a kam zmizel Hoffmann? Ondra Vetchý by to zvladl lépe, ale chápu, že nemůže hrat všude. ()

rs134

seriál si dá za cíl popisovat policajty, co se ne vždy drží pravidel... a celý to vypadá i zajímavě, v pohodě čtyřhvězdičkově... ale (ani ne moc spoiler) skončí to neurčitou břečkou, kdy vlastně vůbec nevím, proč jsem se na to celou dobu díval. nezapomněli na čtvrtej díl, kterej by měl nějakej závěr? zahozená příležitost. hrozný zklamání z toho třetího dílu. ()

mdf

Dva dily byli napínavý,ale ten poslední a hlavně,tak debilní zakončení,to jsem nečekal.Hudba byla super. ()