O myších a lidech

• USA Of Mice and Men (více)
TV spot

HellFire

Asi to bude tím, že jsem viděl dříve originál z roku 1939. Sledování tohoto remaku pro mě totiž bylo nezáživné. Navíc mi nesedlo obsazení a musím uznat, že originál byl rozhodně lepší. ()

ARI50

Přemýšlel jsem i ho vyšším hodnoceni film mě dobře navnadil ale ono to ztrácelo svojí krásu což je škoda protože je to celkem dobře povedený snímek. ()

Coleator

Jedna z nejlepších adaptací, kterou jsem kdy viděl... Malkovich je v tomto filmu excelentní... Kniha je výborná, film se jí velmi drží, což je jenom dobře. Škoda, že Gary Sinise od té doby nic nerežíroval - určitě bych se rád podíval... ()

Handle

No, Cival to vystihl. Jenom je zajímavé, že mě se tyhle "člověčiny" většinou také líbí. Ovšem tento film mně přišel tak nezáživný, že nebýt Malkoviche, šel bych ještě níž. Prostě klasický ČSFD hype, těch je tu podle mého názoru nespočet, takže se ani tak nedivím. Jiný vkus respektuji, ale já bych víc než 60% nedal ani omylem. ()

PROROK14

Pekný príbeh so skvelým výkonom Johna Malkovicha a s výbornou réžiou Garyho Sinisa. Zaujal ma príbeh dvoch kamarátov, z ktorých jeden je normálny a druhý tak trocha zaostalý ale zato dobrý človek, ktorý by nikdy nikomu neublížil. Ale osud je nevyspytateľný. ()

rawen

Skvělé herecké výkony, předloha z tohoto snímku přímo dýchá a naprosto věrně ožívá - velké překvapení, moc jsem od toho nečekal a byl jsem hluboce vtažen, bravo! 8.5/10 ()

BoPo

Po tomto filme je už myslím zbytočné, aby sa Steinbeckova kniha niekedy znova zfilmovala. Nie je dôvod. Ono sa z toho už naozaj viac vytrieskať nedá. ()

Tommassi3

"Nemáte někdo hlt whiskey ?? Žaludek zlobí !!" - "Nemám !! A i kdybych měl, vypil bych ji sám.. A určitě ne kvůli žaludku !!" ;) ()

Dale

Veľmi pekný film s výborným Malkovichom, ale niečo tomu chýbalo, aby som mohol dať plný počet. Možno väčšie citové zaangažovanie diváka, lebo to akosi len tak prebehlo a nezanechalo to vo mne nič, čo by sa pri takýchto silných drámach nemalo stať. ()

Terva

Četl jsem román, viděl jsem divadlo a navštívil i půjčovnu filmů. Jsem jenom člověk a žádná krysa. ()

JohnCZ

Hodně doslovné a ve výsledku hodně povedené zpracování Steinbeckova románu. Skvělá režie Garyho Sinise a prvotřídní herecký výkon Johna Malkoviche. Kdyby bylo tolik takhle parádně převedených knih do filmové podoby, studentům by to u maturit notně ušetřilo práci. ()

Marek1991

Sny, ktoré sa rozplynuli, pomoc, ktorá sa nekonala, tvrdá realita života, tak o tomto je tento film. Robí ma smutným, no v ničom inom ma nedostáva, je to obyčajné, chladné prebudenie sa a neuskutočnenie zmeny proste len film s príbehom s dlhými scénami. Ani kniha ma nedostala, no ten príbeh je pamätný, je to proste niečo o úteku v živote, o túžbe oslobodiť sa, no je to príliš obyčajné, aj keď ten záver je prekvapujúci, no neviem, mojej duši to až tak nesadlo, to bude asi celé, ten podstatný dôvod u mňa idealistu, ktorý má takýchto situácií zo života už dosť. ()

Cubinho

Velmi silný příběh dvojice potulných, dalo by se říci - námezdních pracovníků. Malkovichovo herectví vás dojme (v dobrém slova smyslu) nejspíš stejně jako samotný příběh, který má dojemných chvilek mnoho (Candy vs. pes, Lenny vs. celý život, George vs. Lenny...). 9/10 ()

corpsy

Snímok má presne ten pravý look a atmosféru 90tkových drám s oscarovými ambíciami. Postráda však náboj, ktorým niektoré z nich ovplývali. ()

F.man

Popravdě, ta čtvrtá je jen za Malkoviche. Možná jsem bezcitný či co, ale O myších a lidech mě vůbec nedostalo "dovnitř", do snímku. Těch 115 minut bylo sice skvěle odrežírovaných, bravůrně zahraných a bez větších chyb, ale přesto plochých a nic-neříkajících. The rabbits we're gonna get and I, I get to tend 'em. ()

PauloZ

Velice pěkný příběh o tom, jak jeden magor, může ovlivnit život normálniho člověka a čeho všeho je schopen se dopustit, i když ne úmyslně. John Malkovich v jeho životní roli, radost pohledět. Navíc mám filmy s touto tématikou rád, takže jedině plus. ()