Mladý agent Alex Scott dopadne v uzbekistánských horách pilota, který prodal obchodníkovi se zbraněmi Arnoldu Gundarsovi neviditelné vojenské letadlo, zvané Čepel. V Los Angeles se na poradě seznámí s detaily další akce. Musí se vydat do Budapešti, kde se Gundars chystá letadlo prodat. Vystupovat má jako asistent černošského boxera Kellyho Robinsona, který se utká o mistrovský titul a na žádost prezidenta souhlasil, že se tajné operace zúčastní. Spolupracovat mají také s atraktivní agentkou Rachel a slavným špionem Carlosem. V Budapešti unese namyšleného boxera krásná tmavovláska a v tovární hale ho nutí prozradit jméno svého komplice. Naštěstí šlo jen o test, který měl boxera prověřit. Dívka je ve skutečnosti agentka Rachel. Vybaveni replikou zlatého Gundarsova pera, ve kterém je ukryto sledovací zařízení, se vydají na party, kterou obchodník pořádá ve svém sídle. Podaří se jim pera vyměnit, Alex pronikne do pracovny a stane se svědkem prodeje letadla čínskému obchodníkovi. Kelly však omylem spustí alarm a muži musí uprchnout. Další den se agenti vydají za obchodníkem do lázní. Je to však past. Strhne se divoká přestřelka, během níž Rachel zahyne. Kelly v poslední chvíli dorazí do sportovní haly k zápasu o titul mistra. Alex se mezitím, ukryt v Gundarsově autě, dostane k letadlu, které právě přebírá nový majitel, Číňan Zu Tam, který hodlá dopravit do Washingtonu jadernou bombu. (TV Nova)

kombajn

Divný film. asi to měla být komedie. Nejlepší je to v originál, protože slyšet mluvit murphyho za to stojí (hned si vzpomenete na osla ze Shreka - kterého daboval). Nicméně jsem nepochopil zda to má být parodie nebo jen komedie... snad kazdy film s o. wilsonem je prostě diwny. od zoolandera, přes shangai knighst, tenkrát na východě nebo zámek hrůzy. Ty filmy nelze odsoudit, ale nelze je chválit a člověk z nich má VELMI rozporuplné pocity... ()

ZoltanCZ

Další z řady podprůměrných komedií Eddieho Murphyho. Nudná akce, jen pár zábavných situací a hlášek, nijaký příběh. Na páteční večer jako dělané, ale do kina bych na to nevlezl. Zcela zapomenutelný film. ()

Nach

Obyčejná komedie pro normální odpoledne. Lepší je od ní nečekat nic, než jen několik vtipných momentů, protože jen pak budete spokojeni. 65% ()

DruidKarel

Povedená akční komedie s vtipným Eddiem Murphym a pro mě pořád talentovaným a velmi schopným Owenem Wilsonem. Co na tom, že příběh není nic moc, ale občasné nápady a to, co tam vyvádí hlavní dvojice, to je víc než fajn. 3* jsou ale maximem jejich snažní... ()

C0r0ner

Předpokládám, že za vzor sloužily Pravdivé lži, podobností tam totiž bylo docela dost. Je to samozřejmě slaboučký odvar Cameronova skvostu, ale i tak se to dá brát jako velmi jednoduchá zábava, která rozhodně nemá žádné vyšší cíle. Famke Janssen je ve svojí roli špičková. 55% ()

lakikaki

Priemerná akčná komédia, trochu mi tu však chýbala riadna akcia a o niečo vtipnejší humor. Podstatné ale je, že tu nechýbala polonahá Famke Janssen :) ()

otík

Hodně ukecané, ale místy i zábavné. Eddie mně občas lezl na nervy, ale Owen a Famke jsou k pomilování. Průměrná komedie bez větších ambicí. ()

Radiq

Hvězda Eddieho Murphyho už dávno zhasla a Owen Wilson hvězdou nikdy nebyl. Spojili se, aby natočili tento film, kterej je stejně nudnej, jako oni. Není to vtipný, není to zábavný a je to předvídatelný. Opakuju, že ani jedna hláška nebo situace není vtipná, i když tvůrci to asi zamýšleli. ()

Skuby47

Vkusně namíchaná směsice akce a humoru se sympatickou hereckou dvojicí a slušným dabingem. Tato komedie s jednoduchým příběhem byla zřejmě zamýšlena jako parodie na bondovky, takže o vtipné momenty není nouze. Má to spád i zajímavé triky, nechybí honičky a výbuchy a je hlavně bez nadměrné brutality a potoků krve, což dneska, kdy realita mnohdy předčí filmovou iluzi, oceňuji. Chci se u filmu pobavit, nikoliv ho protrpět. ()

Aven

V podstatě blbost což by nebylo nejhorší, kdyby byla vtipná. Nestalo se a tak jsem si užíval aspoň Famke Janssen. ()

shantim

Skvěle jsem se u této komedie pobavil. Plně ji doporučuji všem, kterým se líbí špionážní filmy, ženy, Wilson, Murphy, akční filmy a rádi se smějí. Je tu totiž vše pěkně smícháno v naprostou blbost, která je naprosto zábavná. 64% hvězdiček ()

VanTom

Dobře, že ani jeden z nesourodé dvojky nebyl úplný neschopa a dohromady si sedli skoro od začátku. Jinak ovšem nepředváděli zrovna důmyslnou legraci, hlavně v bídné, přepálené akci s trčícími hláškami z postsynchronů, přičemž Murphyho nekonečné verbální eskapády často vyloženě otravovaly. Škoda, protože nemálokrát jsem se Owenovu podceňovanému, zamilovanému agentovi zasmál (a Famke Janssen to málokdy seklo víc). Dáme sledovačku? ()

Guzo

V podstatě film na jedno zkouknutí, dokonce jsem ani nevěděl, že Murphy s Wilsonem něco podobného natočili. Ale svůj účel to splnilo a já se u toho vcelku bavil. Pro Murphyho tu je typická role "magora", Wilson mu tu dělá spíš lepší křoví, ale i tak jim to dohromady docela funguje. A navíc potěšila i Famke Janssen v roli agentky. ()

P1tr

Na poměry Eddieho Murphyho z poslední doby převratný film. V konkurenci ostatní akčních komedií jen čistý průměr. ()