ALchemik

Hodně napínavé, to jo. Ale ten americkej konec to všechno tak nějak pokazil. Z napínavosti do sentimentu až patosu. Škoda. ()

Eeve

Svojho času som tento film milovala - stále mám VHSku :) proste two-men show, akčný film, aký mám rada, kvalitný scenár, réžia, napätie...takisto film plný nestarnúcich hereckých hviezd , David Morse, Ron Rifkin, John Spencer, Samuel L. Jackson samozrejme, no u mňa tuna kraľuje Kevin Spacey. Otázkou zostáva, prečo s koncom deväťdesiatych rokov skončili aj takéto trillery, inteligentne zrežírované, a ich miesto obsadili dnešné hollywoodske "trháky" - až mi príde smutno, keď tento film dopozerám - čo robím často :) Je to proste klasika, s istou dávkou klišoidných momentov, musíme priznať, ale to nijak neznižuje kvalitu filmu. ()

Xaeroo

Vliv Skály (1996) je tam hodně znát, Spacy jako nejlepší postava filmu, souboj intelektu mohl být klidně kreativnější, delší, potom by se možná i přiblížil Heat (1995) , nebo Usual suspects (1995) , ovšem takhle je to zas daleko uvěřivější, křivka očekávání a napětí stoupá po celý film jen vzhůru, 90%. ()

MAXIKILLER

V rámci žánru zřejmě jedno z nejpovedenějších dílek. Duo Jackson/ Spacey rozehrává vyjednávací hru nejen mezi sebou, ale především na diváka, který tak se tak stává účastníkem celého dramatu. A to se moc filmům nepodaří. Možná hodně subjektivních 5*, přesto podle mě plně zasloužených. ()

jackalsc

SPOILER? Solidní napínavé drama se zajímavými twisty. Super herecké výkony a dobrá hudba. Vadilo mi v podstatě jen to, že nikomu nakonec nevadilo, že držel rukojmí. Účel světí prostředky tu zatím nemáme. Takže trochu nereálný scénář. Ale tak, amíci :D. V ostatních ohledech scénář moc neklopýtal, a že bylo příležitostí na klopýtnutí. Bavil jsem se dobře ()

buchannon

Možná tento film byl místy překombinovaný, vyhrocený a i malinko naivní, ale jen trochu, takže jinak musím napsat, že se jedná o špičkový thriller, kde ti dobří i padouchové byli obsazeni bez nejmenších výhrad. Celou dobu jsem si říkal, jaký zvrat ještě přijde a celou dobu jsem byl napnutý jako struna. ()

Kozlowski8

Příběh elitního policejního vyjednavače Dannyho Romana, který je obviněn z vraždy svého kolegy a přítele, jež byl na stopě policistů, tunelujících policejní fondy. Danny se s několika rukojmí zabarikáduje v policejní budově a snaží se očistit své jméno a odhalit skutečného vraha i souvislosti s fondem... Film staví především na kvalitním scénáři a postavách a hereckém ztvárnění obou vyjednavačů, kolem nichž se vše točí. Jedná se ale o komplexně zdařilé dílo, které obsahuje všechno co má - napětí, spád, skvěle napsané postavy, parádní herce a hezkou hudbu. Výbornej biják. 80 %. ()

Skylwalker42

Tak to byla jízda! Naprosto skvělý film. Geniální S.Jackson a Spacey. Žádná scéna není hluchá a stále se něco děje. Výtečná podívaná. ()

Winster

Vsadim se ze ted lhal! Jdi nekam :D Film se mi libil az na odjezd porucika od budovy, divim se ze ho rovnou nezastrelila ta drzka. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá policajná dráma s prefláknutou zápletkou o zradcoch vo vlastných radoch, ktorí sa snažia hodiť všetko na hlavného hrdinu. Danny Roman však nie je žiadny druhoradý policajt, ale prvotriedny vyjednávač, ktorý aby sa dostal s tejto kaše, rozhodne sa obrátiť situáciu naruby a vyjednávať s pozície únoscu. Toto originálne rozvedenie zápletky spolu s kvalitnou produkciou, ktorá výborne stupňuje napätie a výbornými hereckým výkonmi Samuela L. Jacksona a Kevina Spaceyho tvoria strhujúcu atmosféru. Trocha zamrzí síce prekvapivé, ale málo uveriteľné odhalenie, keď všetci tí, ktorí išli Romanovi po krku sú z obliga a zbytočne naťahovaný šťastný koniec. ()

deerelegan

Zápletku má kriminálka tak na 4*, ale to co předvádí oba vyjednávající posouvá film ještě někam výš. No a to, jak to spolu skoulí na konci mě vždycky dostane do kolen. ()

m4ynard

Tento film sa ma už akýmsi spôsobom drží od prvého videnia. Solídna zápletka, doslova koncert mojich dvoch obľúbených hercov (myslím, že netreba menovať kto koncertoval). Napätie sa dá krájať. Proste paráda. Z takej tej kategórie klasických, akčných "TV filmov" (tým mám na mysli, že pozriem si keď už ide v telke) určite moja jednotka. ()

depresario

Podobne ako Shawshank Redemption, veľmi preceňovaný film. Jedno klišé za druhým, Kevin Spacey nepresvedčivý a situácie, do ktorých sa dostáva Samuel L. Jackson, málo uveriteľné. ()