Matejus

"Danny Roman is married man now, no more crazy shit. See that ? Thats the bus. You see that bus ? The Crazy is on the bus ... " povedal Danny predtým ako zajal rukojemníkov vo federálnej budove v snahe očistiť svoje meno. Takto si predstavujem skoro dokonalý akčný film, plný napätia, nie preplnený zbytočnými výbuchmi, žiadnymi nenormálnymi fyzikálne nemožnými akciami. Dokonalo stupňované napätie, neustále sa prikláňate na tú a onú stranu, pretože neviete kto je vinný a kto nie. No jednu pripomienku predsalen mám. Ozaj by to nešlo bez tých jačiacich ľudí za policajnými závorami, ktorý držia palce polícii v každom jednom americkom akčnom filme, kde sa pred očami ľudí jedná o prípad vyjednávania. To ozaj tam musí prísť celá flotila policajných áut, 15 vrtuľníkov a dobre že nie armáda ? To jediné mi na tom filme vadilo, ináč nemám žiadné výhrady, skvelé herecké výkony obidvoch vyjednávačov. Obidvom tie role perfektne sadli. Film, ktorý sa dá pozrieť určite viackrát. Dávam 4 hviezdy ! (85%) ()

Infurius

2 najvačšie hviezdy Samuel L. Jackson a Kevin Spacey to zahrali fakt super a presvedčivo. Celý film to malo napätie a tak dobré dialógy a rôzne triky pri vyjednávani. Scená pri tom ako voall Samuel L. Jackson s tým amatérskym vyjednávačom a mu hovoril "nikdy nehovor nie ! " Malo to fakt koule 85%. ()

Verdolin

Po opětovném shlédnutí po nějaké době opět radostné ujištění, že tenhle film se dikne neokouká. Výborný scénář a opravdu excelentní výkony obou hlavních aktérů, dávám pět hvězdiček, u tohohle filmu mi mrzí, že jich není možno dát víc... ()

Elanornegra

Vyborny thriller, s este lepsim obsadenim. Z policajného prostredia jedno z naj spracovaní, videne asi po 3x a stale to zaujme. 90% ()

Indio

Standartní schema, očekavaně dobry herecky výkony. Kvalitní žánrovka která ničím nepřekvapí i když těch překvapení je tam dost- dává to smysl? ()

Adam.Kubin

Tenhle film prostě miluji. A to především kvůli Spaceymu a Jacksonovi. Jejich dialogy, to je perla nad perlu. Ano, sem tam je to přitažené, ale baví. Prostě baví. A to i po dvacáté:) ()

Ganka

Originální, ale místy zmatené. V polovině jsem se začala ztrácet. Nicméně i tak byl snímek v mnoha ohledech velkolepý. Skvělý Revellův soundtrack, ale hlavě dvě ošklivě ale skvěle hrající držky Jackon a Spacey. Neumím si pro hlavní role představit nikoho jiného. A taky skvěle psychologicky promyšlené. Na to, že je to americký film, tak výborná podívaná, tleskám. ()

Jirkacek

Snímek Vyjednavač jsem shlédl poprvé nedlouho po jeho natočení roku 1998, krátce poté ještě jednou a potřetí až letos. Musím konstatovat, že ani téměř dvacet let od vzniku filmu mu neubralo nic z napětí a i tentokrát mne dokázal přikovat k obrazovce. S chutí jsem se znova zakousl do napínavého příběhu, jehož hlavní postavou se stal policejní vyjednavač Danny Roman, nejlepšího v Chicagu, jehož výborně ztvárnil S. L. Jackson. V žádném jiném filmu se mi pak už nelíbil jako v tomto a postupem času ztratil mé sympatie téměř úplně, ale o tady nejde. Skutečný problém měl Roman od chvíle, kdy někdo zastřelil jeho kolegu a přítele, který vyšetřoval krádež peněz z policejního fondu, přičemž nalezené důkazy svědčily proti Dannymu. Samozřejmě se pak snažil zbavit se obvinění a odhalit skutečného pachatele vraždy a zpronevěry. Film mne pak začal bavit ve chvíli, kdy se zabarikádoval ve výškové policejní budově, vzal si pár rukojmí a rozehrál hru nervů a vyjednávání, kterou sám tak dobře znal. Nejvíce mne bavilo, že netušil komu může věřit a komu ne, kdo je viník, nebo jestli je jich více. Pikantní pak byl fakt, že jeho protivníky tam venku se stali jeho kolegové, kamarádi a později ještě FBI. A také další eso mezi vyjednavači, muž jménem Chris Sabian, kterého zahrál skvěle Kevin Spacey. V tomto filmu jsem se já osobně s ním setkal poprvé a hned mi byl sympatický, přičemž si je na rozdíl od Samuela dokázal udržet i dodnes. Sabian po příjezdu na místo rozehrál mistrnou vyjednavačskou hru na nejvyšší úrovni, ale postupem času se situace dramaticky změnila a tak v něm nakonec Danny získal nečekaného spojence. Jak vše dopadlo nebudu prozrazovat, ale čas běží a skuteční viníci nechtějí čekat a rozhodně nechtějí, aby se Danny vzdal a vyšel ven zdravý. I přes poměrně velkou délku 140 minut bylo pořád na co koukat a to napětí by se dalo bez problému nakrájet i na tupém nářezovém stroji. Film Vyjednavač rozhodně všem doporučuji - u mne si vyjednal propuštění čtyř hvězd jako rukojmí ****. ()

milos.bradik

Výborné, protože i když bylo předem jasné, jak to dopadne, tak tam bylo napětí a děj měl dynamiku. Jackson i Spacey byli výborní. ()

Geon

Senzační psychologické drama, zaobalené do amerického bijáku, kdy si nejste jisti následující sekundou. Danny (Samuel. L. Jackson) je odhodlán dokázat svou nevinnu tím, co mu jde nejlépe – mluvením a aby se mu to povedlo, tak si jako protihráče zvolí neméně horšího Chrise Sabiana (Kevin Spacey). Vyústění zápletky je překvapivé, ale tady jde zejména a to, že ten kdo mluví si podmaní danou scénu a to je buď Danny nebo Chris. A ten konec !! ***** ()

v.pohode

Tak tohle je přesně ten thriller ze všech thrillerů nejthrillerovatéjší. Takovýhle filmy se už točit nebudou. Krásná devadesátková klasika se supr dabingem! A herecký koncert Spaceyho a Jacksona tu už nemusím vynášet do nebes. Celou dobu jsem seděl na zádeli a ani nedutal. Paráda! ()