Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

HappySmile

Tak tohle asi nikdo nečekal. Skvělá animace a scény nabyté humorem odkazující na jiné slavné filmy. Netradiční hlavní postavy jako zlobr, oslík nebo perníček (mimochodem, ten je nejlepší, opravdu nemá chybu :) K tomu navíc skvělá hudba. Já jsem se královsky bavila. ()

lekr

Správná pecka dobře parodující všechny pohádky s kouzelnou atmosférou a nezapomenutelnými hláškami!! Rozhodně nejlepší animovaný film na světě!!! ()

rakovnik

Skvělý nápad, super ztvárnění, vtipem nabitý děj. Prostě paráda. I když autoři klasických pohádek se asi musí obracet v hrobě. Nebo se také trhat smíchy :-) ()

Martin741

Shrek 1 je plnohodntona animovana zabava, kde je na vysokej urovni takmer vsetko : scenar, graficke sceny , dialogy.... atd atd atd. Plnohodnotna zabava, ktora je nadcasova a bude zabavat divaka este pekne dlho. 100 % ()

MrPierc

Povedené, hláškující, vtipné pro děti i pro rodiče. Patří mezi novátorské počiny 3D animace ( + Doba ledová ). Film příchází s parodií na klasické dětské pohádky + hudební doprovod. ()

Streeper

Tenhle film/pohádka si zaslouží plné hodnocení. Shrek, oslík a Fiona, skvělé postavy. Eddie Murphy, který propůjčil hlas oslíkovi byl prostě úžasný. Tahle pohádka proplula do mého srdce a vždy zůstane jednou z nejlepších. ()

ad

Těch pět ale platí pouze pro originální verzi, které bohužel český dabing nesahá ani po smrduté kotníky... PS. : Stejně mám dvojku radši :) ()

Trainspotter

Konečně někoho napadlo natočit nekonvenční pohádku, která si dělá srandu vlastně ze svých řad. Kde jinde můžete vidět od pohledu zápornou psotavu v roli klaďase? AR: 1,85:1 - Digital;) ()

DruidKarel

Pěkný animák s netradičními postavičkami. I přes svůj původ v nové době vypadá jako tradiční kreslená pohádka z dílen Walta Disneye. 4* jsou pro Zlobra dobrou známkou... ()

nithiel

Kdo viděl Shreka s dabingem, ten o hodně přišel Murphy, Diazová i Meyers jsou naprosto excelentní. Film je plný skvělých hlášek i vtipných situací pramenících z parodií snad na všechny známé pohádky. Bezkonkurenčně nejlepší Animáč. ()

Amroth666

____ Soráč, ale Shreka jako jednu z nejznámějších postav na světě prostě nemusím. ____ Zatím mi vždycky animované filmy sedly, ale Shrek prostě ne. Nevím, co bych k tomu měl víc napsat. Každý má své oblíbené filmy a každý má své neoblíbené filmy. Logicky všichni lidé nemohou mít stejný názor na věc. ()

laik_60

film so skvelou angličtinou mali by to premietat školákom učiacism sa anglicky, škoda tých ďalšíchpokračovaní :( ()

C0r0ner

V roce 2001 zjevení z nebes animace. A naštěstí nejen to. Skvělý příběh, desítky vtipů (kdo si nepamatuje informační loutkové divadlo, nebo závěrečnou svatbu?) a samozřejmě potřebné emoce. Pro mě jeden z nejlepších animáků vůbec, který jsem svého času viděl možná 10x a ani trochu toho nelituju! 100% ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům