Odvážný Shrek (Mike Myers) pátrá se svým kamarádem, sympatickým a chvastounským oslem (Eddie Murphy) po krásné a divoké princezně Fioně (Cameron Diaz). Za její záchranu chce od intrikána Lorda Farquadda (John Lithgow) získat zpět svou milovanou bažinu. (Bontonfilm)

ex.it

Miluju animované filmy víceméně díky Shrekovi. Je podle mě ten nejlepší. Originální dabing dokonalý... ()

Fat'Fatal

Shrek byl první animák nového tisíciletí, u kterého jsem se smál a doopravdy bavil. Nejvíc mě bavil samozřejmě osel a jeho užvaněná pusa :)) Eddie Murphy tady odvedl skvělou práci, kterou překonal až křeček z Bolta. Film rychle a příjemně odsýpá, tomu napomáhá i cca 90minutová stopáž. Málokdy hodnotím soundtrack, ale tady ho musím vyzdvihnout, často jsem si pohvizdoval do rytmu známých písniček. Shrek: Oh, you can't tell me you're afraid of highs. Osel: No, I'm just a little uncomfortable of being on a rickety bridge over boiling lake of lava! - A takových hlášek je tu studna. Taky jsem příjemně překvapen Cameron Diaz coby dabérkou, na druhou stranu ke Shrekovi mi Mike Myers nikdy nešel, ale není to nic, kvůli čemu bych na to nekoukal znovu. // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

Dimo

Legenda! Šrek je charismatický, prdící, grgající, hláškující zlobr. Jeho souputnící mu zdatně sekundují. Až na muzikálové taškařice a pár zadrhnutí super dílo, které se neokouká. "VYLIŽ MI POLEVU!" ()

bolf!k

Film pro mě posouvá o stupeň výš český dabing, který je dokonalý. Jeden z nej animáků, ne-li vůbec nejlepší. 90% ()

Stíba

Skvělá zábava pro celou rodinu, pro mě možná místy až moc rodinná ale jinak asi těžko co vytknout. Postava oslíka je jednou z nejkomičtějších ze všech animovaných filmů. ()

matous4

Snad jeden z nejlepších animovaných filmů vůbec. velmi dobrý děj a hlavně skvělé vtipy, které nepřestanou nudit. A samozřejmě naprosto dokonalý soundtrack, který může poslouchat snad každý. ()

nikushaa

Keby sa ma niekto spýta, že kto spôsobil, že obľubujem animáky, odpoveď by bola veľmi stručná. Shrek! Jedinečný animovaný film, ktorý je na vrchole môjho rebríčka už niekoľko rokov a pochybujem, že ho niektorý z novších kreslených filmov prekoná. Nielenže má dobre premyslený, rozprávkový dej, ale ešte má aj kopec geniálnych postáv. A nemyslím len ústredné trio - mrzutý zlobor, ukecaný Oslík a "krásna" princezná - práveže človek si musí obľúbiť aj vedľajšie postavičky- ako Pinoccia alebo Perníčka :) Síce si ich tvorcovia požičali z iných príbehov, ale to vôbec nevadí. Shrek drzo paroduje známe filmy a rozprávky, oplýva humorom, ktorý ma asi nikdy neomrzí a koniec ma vždy dostane :) A aby toho nebolo málo, ešte je dej dopĺňaný aj veľmi dobrým soundtrackom. Shrek je proste moja najväčšia animovaná láska a preto jasných 5* :) ()

FOCKE_WULF odpad!

Kdybyste mě chtěli opravdu brutálně mučit, tak byste mi mohli pustit Shreka - z tohohle druhu grafiky je mi vyloženě blivno. ()

Haide

Film, jehož hlášky se stali kultovními, pár týdnů poté, co byl uveden do kina. V dnešní době téměř neuvěřitelný výkon, ale musím říct, že jde o úspěch plně zasloužený. Ukecaný oslík a "zlý" zlobr se velmi rychle dotáhly na klasiky, jako je Lví král nebo Sněhurka. Nicméně paradoxem zůstává, že přes úžasné hlášky, které sypal jak Oslík, tak Shrek, mou nejoblíbenější postavou zůstává někdo, kdo za celý film neřekl jediné slovo - Dračice! ()

chrispe

Pamatuju si, jak mě ten film při prvním shlédnutí pobavil a mou mámu tak trochu šokoval. Písničku hrající při vstupu do města jsem si pak ještě půl dne zpívala. Shrek patří určitě k těm lepším animákům. ()

Yomega

Ale jo, Shrek jednička je fajn. Rozhodně nejlepší ze všech dalších pokračování a nastavované kaše okolo (Shrekovy vánoce, atd.). V roce 2001 to byla absolutní bomba, ale dnes už to tak slavné není. V průběhu dalších let vzniky klenoty hlavně od Pixaru, které jsou někde jinde. Přesto je Shrek dílko, které nezklame ani dnes. Spolehlivě zabaví a to i při opakovaném shlédnutí. ()

Kingjiri

Po jednom desetiletí, ve kterym došlo k neuvěřitelnýmu boomu animáků různejch kvalit, mě už Shrek nezaujal tolik, jako když jsem ho viděl poprvý. To ale nemění nic na tom, že je Shrek spolu s Příběhem hraček stále zaslouženou klasikou animovanýho žánru. Animace sice už dnes působí poněkud zastaralym dojmem - předevšim chudá animace "okolí". Příběh je však pořád velice koukatelnej, vtípky spolu s parodickýma scénama zábavný a pochválit lze taky soundtrack. Nejlepší na Shrekovi je ale bezpochyby originální dabing (Eddie Murphy FTW!), čtyři silnější hvězdy. ()

Schlierkamp

Americký animovaný rodinný film, jehož zpracování se právem lze považovat za průkopnické. Děj popisuje klasické pohádkové téma, kdy je zakletá princezna Fiona vysvobozena ze zajetí neohroženým hrdinou, v tomto případě zeleným zlobrem Shrekem a jeho přítelem, mluvícím oslem. Ve druhé polovině snímku jsou dostatečně postavy vykresleny i po psychologické stránce, což mě poměrně zaujalo. Pohádkové prostředí a postavy jsou uvedeny do kontrastu s moderními hláškami a myšlením. Nedílnou součástí snímku jsou lehké narážky či krátké parodické scény na jiné známé snímky a právě z tohoto důvodu lze usuzovat, že se nejedná o čistě dětský film. Obávám se, že jsem byl ochuzen o větší zážitek, neboť jsem zhlédl pouze dabovanou verzi a přišel tak o velmi chválený vokální výkon E. Murphyho, jenž svůj hlas propůjčil oslovi. Zřejmě jsou mluvené výkony pánů Murphyho a Víznera diametrálně odlišné, neboť v české verzi jsem u oslovy postavy nezaznamenal nic světoborného. Přestože nejsem velký fanoušek animovaných filmů, v tomto případě volím nadprůměrné hodnocení, neboť se z mnoha pohledů jedná o unikátní dílo, zejména co se týče nového stylu animace či zavedení nových prvků do díla tohoto druhu. ()

redwik

Kdežto z mojich TOP10 filmov, aspoň čo sa týka rozprávok, Madagacsar by sa možno dal nahradiť filmom Ice Age, prípadne Monsters, Shrek je pre mňa jednoznačne nenahraditeľný. Film som videl hodne veľa krát a väčšinu hlášok poznám naspamäť (prekvapivo v češtine a nie angličtine). To na vtipnosti ale neubralo a skutočne od začiatku až po koniec som mal na tvári stále úsmev, a to aj pri poslednom pozretí. Shrek je proste klasika, spolu s Donkeym tvoria dokonalú dvojicu a záver perfektne dopĺňa Shrek Swamp Karaoke Dance Party. Mike Myers - Shrek /:/ Eddie Murphy - Donkey /:/ Cameron Diaz - Princess Fiona /:/ John Lithgow - Lord Farquaad /:/ Vincent Cassel - Monsieur Hood /:/ Chris Miller - Geppetto/Magic Mirror /:/ Cody Cameron - Pinocchio/Three Pigs ()

Bollek

Svého času dost převratný animák a pro mě na věky jeden z nejlepších. Po Shrekovi se začala objevovat jako na běžícím pásu spousta nových a nových, ale jejich kvalita byla dost často o poznání někde jinde. (směrem dolů) Ty hlášky snad nikdy nezestárnou a kvalita animací je skvělá. Když si k tomu přičtu příjemný příběh a nezapomenutelnou hudbu, tak z toho mám další, pro mě kultovní, snímek, ke kterému se vždy rád vrátím. ()

Pátý Shrek má zelenou

Pátý Shrek má zelenou

05.04.2023

Těžko uvěřit, že už to je víc jak dvacet let od premiéry prvního Shreka. Poslední film z milované série pak dorazil do kin v roce 2010, už tehdy se ale zdálo, že byl koncept vyždímán na maximum a… (více)

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům

Hvězdy hollywoodské hudby rozezní Obecní dům