Reklama

Reklama

Mary Poppins se vrací

  • USA Mary Poppins Returns (více)
Trailer 1

Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw) a Jana (Emily Mortimer), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Julie Walters). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep). (Falcon)

(více)

Videa (11)

Trailer 1

Recenze (135)

Matty 

všechny recenze uživatele

Muzikály mám rád, původní Mary Poppins si vždycky s chutí připomenu a Emily Blunt bych poslouchal, i kdyby předčítala televizní program, ale tenhle nostalgický remix je tak prázdný, až to bolí. ___ Samotná Mary má ve filmu ostudně marginální roli. Tvůrci s ní nepracují jako s plnohodnotnou postavou vyprávění, ale jako s pouhým symbolem (takže se její stín samozřejmě musí objevit na Big Benu). Pro příběh je přínosná pouze tím, že ve správnou chvíli posune zpátky minutovou ručičku. Jinak by ve filmu vůbec nemusela být. Stejně zbytečných je osmdesát procent děje, tvořených ledabyle seřazenými výchovnými (v lepším případě) písničkami, které zápletku nikam neposunují. Muzikální čísla představují vesměs jen technicky vyspělejší, delší a okázalejší variace scén z původního filmu - namísto tancujících animovaných tučňáků celá Zoo, namísto stepujících kominíků gang lampářů. ___ Jedna z nejvíc postradatelných scén je zároveň tou jedinou pamětihodnou, protože v ní Meryl Streep coby lehce pomatená cikánka odkudsi z východní Evropy zpívá totálně nonsensovou písničku o žábách (Shaimanovy slovní hrátky jsou hlavním důvodem, proč si pustit alespoň soundtrack). Dalším bolestivým příkladem plýtvání talentem je Colin Firth, který hraje - jak originální - zlého bankéře, obohacujícího se na úkor svých klientů, což ovšem není tak hrozný prohřešek jako skutečnost, že v sobě zadusil své vnitřní dítě. Jako kdyby společnost už nebyla dost infantilní. ___ Jde o stejný věšák na nákladná hudební/taneční čísla, jakým byl Čarovný les nebo Nine. Smutné je, že díky výpravě a hudbě bude tenhle bezdějový patvar zřejmě nominován na dost Oscarů a vydělá dost peněz, aby Rob Marshall mohl v páchání kinematografického zla pokračovat (už teď se můžeme „těšit“ na jeho Malou mořskou vílu). ___ Podívejte se s dětmi raději znovu na Paddingtona. 40% ()

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Hned na začátek bych rád zdůraznil, že jsem tak trošku věděl do čeho tématicky jdu a že nejsem cílovka. Ačkoliv jsem původní film neviděl (a po téhle zkušenosti ani neuvidím), postavu dobře znám z jedné epizody Simpsonů či Guardians of the Galaxy 2 (jedna velká reklama od Disneyho na tento film) a přijde mi strašně otravná. Nicméně platonicky miluji Emily Blunt a doufal jsem tedy v efekt usmíření. Což se, k radosti Američanů, pro něž je film velkým kultem jako pro nás Mrazík, nestalo a nová Mary Poppins je naprosto věrná své předloze. Celkově jsem se, stejně jako u Kryštůfka Robina, vyloženě pekelně nudil a musím říct, že má Disney v tomhle ranku co dohánět (i ten britský Paddington je o několik řádů jinde) a jestli někdy bude sequel, já to už riskovat nehodlám. Nudný film v nádherných kulisách. Krátil bych jako zběsilý. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $130miliónovTržby USA $171,958,438Tržby Celosvetovo $349,472,797Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Štúdio Disney produkuje jednu rodinnú umelinu za druhou, čo im šibe, przniť ešte aj takúto klasiku. Toto zveriť ani nie rutinérovi ako je Rob Marshall je teda veľká odvaha, ten je už dosť dlho mimo misu. V podstate z roztomilého námetu vyšiel len takýto otravní paškvíl, kde čiastočne poteší len Emily Blunt ale nemá to šancu utiahnút. Zbytočný gýč. /40%/ ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Už se mi moc nestává, že bych psal komentáře s odstupem času, ale Mary Poppins jsem z nějakého důvodu neohodnotil. Každopádně se dílky tomu po nějaké době setkávám s konceptem toho, že si po dvou letech prakticky nepamatuju, o čem ten film byl a co se v něm dělo - je to mnohem tragičtější, než se zdá, protože původní Mary Poppins byla obrovský trhák a vnímaná od začátku jako nadčasové dílo (ve smyslu: Bude Disneymu vydělávat až do konce světa). Tenhle film zmizel pomalu dřív, než se stihl pořádně manifestovat... Je to smutná reprezentace současného mainstreamu. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„POUŠTĚL JSEM DRAKA A CHYTIL JSEM NA NĚJ CHŮVU....“ /// Pan Banks je po smrti ženy dost tragickej, takže tady máme exekuci a dům má připadnout bance. Za 5 dní. Přišel čas na návrat té, pro kterou je všechno možný… i to nemožný… Tak ty písničky mě neberou (ale co se dá dělat). Kouzla, divy, zázraky – hlavně pro děti. Dovádí Emilka, dovádí filmaři – animace spolu s herci, barevný písničky…. Těch je vážně moc! (dají se přetáčet…) Nevím, nakolik jsou dnešní děti muzikální… nebo spíš ochotný je všechny poslechnout. Minimálně zdržujou v ději, kterej by se zjevně obešel i bez Mary Poppins. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Miluju stejnojmennou knižní sérii, kterou napsala Pamela Lyndon Travers. 2.) Mám draka a nevím, jestli na něj můžu něco chytnout. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Galerie (50)

Zajímavosti (8)

  • Původní Mary Poppins si zahrála Julie Andrews. Tu chtěl pro roli kouzelné chůvy sám Walt Disney a osobně jí tuhle životní roli nabídnul. Julie nejprve odmítla, protože byla těhotná. Walt však byl tvrdohlavý, dlouho připravovanou produkci filmu odložil a na Julii počkal. Historie se opakovala před pár lety, když se začalo připravovat pokračování. Tentokrát se kvůli těhotenství čekalo na Emily Blunt. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

Související novinky

Zemřel herec David Warner

Zemřel herec David Warner

25.07.2022

Nekorunovaný král filmových „záporáků“ a britský džentlmen s neuvěřitelně plodnou kariérou, která čítá na dvě sta třicet filmových a televizních rolí - těmito slovy by se dal představit David Warner,…

91. ročník Oscarů vyhlášen

91. ročník Oscarů vyhlášen

25.02.2019

V noci ze 24. na 25. února 2019 byly vyhlášeny 91. ceny americké Akademie filmových umění a věd. Od roku 2002 se udílí v Dolby Theatre, a letos tomu nebylo jinak. Jedna výrazná věc se ale přeci jen…

Vánocům kraluje Aquaman

Vánocům kraluje Aquaman

24.12.2018

Aquaman Jamese Wana (V zajetí démonů) konečně doplaval do amerických kin a za první víkend z toho bylo včetně předpremiér 72 milionů dolarů. To je sice v aktuální sérii DC filmů nejméně, pro co si…

Nominace na 76. Zlaté glóby

Nominace na 76. Zlaté glóby

06.12.2018

Nominace na 76. ročník Zlatých glóbů byly čerstvě oznámeny a vy po nich teď nejspíš budete mít ještě více otázek, něž kolik jste měli před nimi. Mezi pěticí nejlepších dramat se totiž objevily filmy…

Reklama

Reklama