Mary Poppins se vrací

• Nový Zéland

Rodinný / Fantasy / Muzikál

USA, 2018, 130 min

• hygienik

V tom filmu strašá, aj jaj jaj, tam strašá... Protože režisér diváky uktrutně tejrá a nudou moří! A to stašání těch otravných pěsniček a přeplácanejch retro scén s nulovými hereckými výkony, bylo natolik k nevydržení, že sám čort rozkázal Robu Marshallovi, aby prestal už konečně točit filmy, lebo inak pojdu šicky děcká po smerti do neba (šak peklo mňaly už v kině) a ich rodičové utečú do světa šírýho a nechajú multikina napospás kulichum a netopejrum.(17.8.2019)

• NinadeL

54 let vydávala Pamela Traversová své příběhy o Mary Poppins a stejně tak dlouho trvalo natočit filmové pokračování. Na jednu stranu dává takový projekt dokonalý smysl, na druhý je to naprostý nesmysl. Zároveň se jedná o skutečné pokračování (Mary se vrací hlídat děti v další generaci) a stejně tak jde o téměř identickou kopii a zároveň poctu. Je to zacyklené a ne každému takový experiment musí vyhovovat. Tam, kde původní film patří ke klasice, tam asi budou spokojení, tam kde si zamilovali také broadwayský muzikál, budou nadšeni... a my ostatní můžeme tento fenomén nechat zase chvilku u ledu. Protože to skutečně důležité jsme se dozvěděli v životopisném filmu Zachraňte pana Bankse (2013).(8.9.2019)

• M.i.k.e

původní Marry Poppins je celkem typická Disneyovka oné doby,navíc je to dnes již klasika,kterou mám osobně hodně rád už od dětství.Nová Marry Poppins se snaží být hodně podobná,leč to co fungovalo v roce 1964,dnes bohužel nefunguje...nebo ono by to možná fungovalo,ale musel by to dostat do ruky někdo jiný než Rob Marshall.Emily Blunt nechybí charisma a zpívat rozhodně umí a i Lin-Manuel Miranda se snaží,ale k čemu je to dobré když zpívají sterilní,nudné a lehce zaměnitelné písničky.Zatímco původní Mary měla minimálně dva songy,které jsou i v dnešní době snadno zařaditelné a pro samotný film signifikantní,tady není ani jedna.Mnohem víc než pokračování legendy jsem i navzdory nízkému očekávání dostal spíš obdobu dalšího Marshallova podobně laděného Into The Woods.I tam je slušné obsazení,celkem hezky to vypadá,ale nemá jediný pořádný song a pocitově má asi tak 3 hodiny...40%(16.3.2019)

• Chrustyn

Původní Mary Poppins moc nemusím, přestože jí uznávám jako velkou Disneyho klasiku, ale mám rád Emily Blunt a i díky ní, jsem se na novou verzi Mary Poppins docela těšil. Bohužel ani Emily Blunt, ani cokoliv jiného mě moc nezaujalo a přestože je film určený hlavně pro menší publikum, nemyslím si, že daný příběh, dokáže současnou generaci zaujmout.(15.10.2019)

Emily Blunt je vitálna a rozhodne sa snaží byť dôstojnou nástupkyňou Julie Andrews, ktorá odmietla malé cameo. Akoby vedela prečo. Mary Poppins sa vracia - vychádza z originálu až do tej miery, že svojím spôsobom nejde ani tak o sequel, ako skôr o remake. Navyše taký, v ktorom je všetko na o level nižšej úrovni, čo je pri súčasných technologických možnostiach v skutku nepríjemné. Ďaleko pútavejšie by asi bývalo bolo ísť si svoju vlastnou cestou a urobiť zábavu zo situácií, akých sme sa minule nenazdali. Mary Poppins sa vracia je bohužiaľ celkom gýčovitá prehliadka, ktorá sa za celý čas nevymaní z kŕča. Tvorcom nemožno uprieť snahu, že sa chceli najlepšie vyrovnať originálu (pretože prekonať ho v súčasnosti zrejme nie je možné), lenže to jednoducho nevyšlo. A to nikdy nie je dobré. Navyše vyvoláva nejasnosti ohľadom titulnej postavy, ktoré zostanú nezodpovedané - nejde len o to pochybné vrátenie času.(19.11.2019)

• Emily Blunt

• - Julie Andrews odmítla roli balónové dámy, bála se, že by následně strhla všechnu pozornost, která měla patřit Emily Blunt, na sebe. Roli nakonec přijala Angela Lansbury, jenž byla zvažována do role Mary Poppins v originálním snímku z roku 1964. (Streeper)

• - Původní Mary Poppins si zahrála Julie Andrews. Tu chtěl pro roli kouzelné chůvy sám Walt Disney a osobně jí tuhle životní roli nabídnul. Julie nejprve odmítla, protože byla těhotná. Walt však byl tvrdohlavý, dlouho připravovanou produkci filmu odložil a na Julii počkal. Historie se opakovala před pár lety, když se začalo připravovat pokračování. Tentokrát se kvůli těhotenství čekalo na Emily Blunt. [Zdroj: moviezone.cz] (CrypzzXD)

• - Julie Andrews, ktorá stvárnila Marry Poppins v rovnomennom filme z roku 1964, uznala, že Emily Blunt je pre hlavnú rolu výbornou voľbou. (Keithe)