Butch Cassidy a Sundance Kid

Butch Cassidy a Sundance Kid

Drama / Krimi / Western / Životopisný

USA, 1969, 110 min

• Mariin

Tento film glorifikující dva loupežníky se mi nelíbí. Je zdlouhavý a nudný, bez vtipu, bez gradace napětí. Žádné dobrodružství, žádní charakterní hrdinové, nic povznášejícího, nic radostného. Konverzace mezi Redforem a Newmanem, která chce být vtipná, na mne vůbec nepůsobí. Chtěl jsem, ale bohužel jsem se nezasmál, ani nepobavil, a tak jsem se snažil... Jenom krajina je nádherná, ale to je žalostně málo na western, který je v top-žebříčcích vysoce ceněn. Pořád nechápu proč. A to mám westerny rád...(26.6.2007)

Westernová klasika, která v podstatě nemá žádné výrazné slabiny a zajímavý děj doplněný o povedené hlášky zaručeně zaujme a nenudí. Na druhou stranu celý film se silně opírá o fantastické herecké výkony Roberta Redforda a Paula Newmana, kteří utvořili vedle Terrence Hilla s Budem Spencerem asi nejsympatičtější filmovou dvojici, a kdyby byli na jejich místě jiní herci, výsledek by asi tak nezapomenutelný nebyl. Ale kdyby jsou jen chyby. 90%(2.5.2011)

Filmový hit, romantický western s komediálními prvky, téměř bez hluchých míst, dva charismatičtí a okouzlující psanci na vrcholu svých uměleckých sil (kterou společně o čtyři roky později v Podrazu dotáhli v dokonalost), ve filmu však jen na útěku:-) Od začátku až do konce jim držíte pěsti i když to jsou vlastně jen lotři. Krásná hudba, hitová píseň B. J. Thomase "Raindrops Keep Fallin' on My Head". Film v sobě nese spoustu napínavých a nezapomenutelných scén, napínavá je samozřejmě ta při přepadení vlaku nebo nakonec při samém zúčtování včetně pamětihodného filmového záběru, nezapomenutelné pak především scény plné spontánní komiky např. ekvilibristická kreace Butche na kole s přítelkyní a pak i sám jako představení, skok ze skály, učení se španělských slovíček ap. Klasika o jednom velkém přátelství na život a na smrt, která snad nikdy nezestárne.(13.5.2006)

Môj výsledok je 85% a je len poviem, prečo strhávam pol hviezdičky. Trošku monotónnejší stred filmu a scéna s bicyklom ma skoro ubila. Ostatným stránkam filmu si doplnte superlatívy podľa vlastného, každopádne len v tom pozitívnom zmysle. Jednoduchá zábava so skvelým príbehom a nezabudnuteľným koncom. 85%.(22.10.2007)

Když jsem film viděl poprvé, bylo mi asi deset a zdál se mi docela nudný (co bych asi v deseti říkal o Tenkrát Na Západě...). Ale čím jsem starší, tím radši tenhleten film, který se mi prostě příčí označovat za westerm, mám. Jižní Amerika prostě není nic moc, ale jednou je člověk holt dole, jindy zase nahoře:)(29.3.2003)