Butch Cassidy a Sundance Kid

• Československo

Butch Cassidy a Sundance Kid

Drama / Krimi / Western / Životopisný

USA, 1969, 110 min

Paul Newman a Robert Redford jsou neodolatelní zloději, Katharine Ross je neodolatelná kráska a BUTCH CASSIDY A SUNDANCE KID je neodolatelný (a nepřekonatelný) westernový buddy movie. "Raindrops Keep Fallin' on My Head", legendární skok ze skály, závěrečná scéna a hlavně onen mnohými zmiňovaný finální záběr - prostě nádhera! A je toho ještě mnohem víc, co by se dalo pochválit na jednom z mých nejmilejších filmů, který se jen tak neokouká. Právě naopak, s každým dalším zhlédnutím si divák více uvědomuje jeho preciznost a... DOKONALOST. 100 %(2.11.2002)

• Pluhy

Western není rozhodně můj oblíbený žánr, takže už jsem dopředu počítal s nižším hodnocením. Celkově byl film kvalitní a ucházející ale občas sem se dost nudil. Hlavní dvojice je perfektní i když si myslím že Paul Newman umí hrát lépe (viz. "Frajer Luke"). Jinak je snímek velice přívětivě natočený až na český dabing u kterého jsem si rval vlasy a scéna na kole za zpěvu "Raindrops Keep Falling On My Head" je překrásná.(22.10.2007)

Jeden z opravdu kultovních westernů. Kombinace přestřelek, s dramatem a komediálními prvky se vyplatila a tak se můžeme tetelit štěstím při jeho sledování. Krásné mísení scén přeplněných napětím a hned nato lehoučkými na odreagování (jízda na kole). No a samozřejmě jako třešnička na dortu je ona kultovní část "vyběhnutí vztříc smrti".(26.4.2008)

Bylo by zvláštní, když bych se k takovému filmu vyjadřoval jinak, než kladně. Přiznám se ale, že jsem westerny od mládí vynechával (vyjma Bud Spencera a Terence Hilla) a teď se k těm americkým velikánům dostávám až takhle pozdě. Paul Newman neuvěřitelný sympaťák, kdekoliv jsem ho viděl, okamžitě jsem si jeho postavu klaďase zamiloval. Je to taky jeden z prvních herců minulosti, kterého mám za tu dobu ve filmech opravdu rád. Robert Redford je taky skvělej, ale u něj mi to ještě chvíli asi bude muset trvat. Co se týče samotného filmu, čekal jsem to víc drsnější a míň vtipnější. To, že je to vlastně vesměs docela komedie jsem ale každopádně uvítal a hnedka se mi na to líp koukalo. Jako dvojice je Newman a Redford naprosto vynikající, škoda jen prostředku filmu, který trošičku polevil, aby na konci zase přidal na brutálním tempu. Bylo by to u mě za pět, takhle za čtyři, ale se vzpomínkou na dva kamarády, kteří se nerozdělí ani když budou kolem nich kulky lítat.(25.1.2013)

Já na bráchu, brácha na mě! Tasíme kolty, utíkáme a v náladě skáčeme. B&S crew si možná nehraje na Bohy, ale to po nich přece nechceme! Vždycky jsem toužil po kámošovi jako je Butch. Chlápkovi, kterej podrží, rozesměje a vezmě napříč světem. Do zapomnění. Líbí se mi, že tenhle snímek jde vlastní cestou, která možná není vždy ta správna, ale o tom to je. Překvapuje a to se nedá říct o polovině filmů pocházejících ze stejné stáje...(14.3.2010)

• - Explózia železničného vagónu bola točená štyrmi kamerami bežiacimi trojnásobnou rýchlosťou, aby sa záber explózie dal dostatočne spomaliť. (marlon)

• - Filmové zábery k úvodným titulkám, vytvárajúce dojem patiny starého filmu, natočil George Roy Hill len pre sekvenciu, ktorá sa nakoniec do filmu ani nedostala, a ktorá zachycovala ústrednú dvojicu zločincov, ako v bolívijskom kine sledujú prehnaný dokument o svojom údajnom zneškodnení. (marlon)

• - Keď sa Butch Cassidy (Paul Newman) predvádza pred Ettov Place (Katharine Ross) na bicykli, hodí po ňom trs sena. Trs sena, ktorý dopadne na jeho, je však o poznanie väčší než ten, ktorý po ňom hodila. (shimik77)