Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Mladá a krásná Louisa May Fosterová je už čtyřnásobná vdova. Když se pokusí věnovat státu přes dvě stě milionů dolarů ze svého účtu, skončí samo sebou u psychiatra na pohovce. Tam vypráví svůj podivuhodný příběh. Jako sotva dospělá se měla vdát za bohatého obchodníka Leonarda Crawleyho. Toho však nesnášela a místo něj si za muže zvolila pohodového majitele chátrajícího obchůdku Edgara Hoppera, pro kterého nebyly peníze důležité. Ovšem jen do té doby, kdy se Hopper před Crawleym zastyděl. Začal se věnovat obchodu, díky tvrdé práci se brzy vyšvihl, zlikvidoval konkurenta Crawleyho… a zemřel na infarkt. Louisa zdědila jmění. Na výletě do Paříže se seznámila s chudým malířem Larrym Flintem, do kterého se zamilovala. A historie se opakovala… (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

Zazie 

všechny recenze uživatele

Ona vlastně celý život nechtěla nic jiného, než vdát se z lásky za obyčejného muže a žít s ním šťastně až do smrti. Taky se jí to několikrát málem povedlo, ale vždycky se něco zvrtlo. Ze začátku spolu spokojeně dřeli bídu, pak přišel úspěch, peníze, zkáza, smrt. Narozdíl od jiných uživatelů jsem se vůbec nenudila, naopak jsem se královsky bavila. On je to možná film spíš pro ženskou. Ostatně mladý Paul Newman jako extravagantní pařížský malíř je prostě neodolatelný. ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Na berní úřad přijde MacLainová a chce státu jen tak pro nic za nic věnovat 200 milionů dolarů. Pošlou ji k psychiatrovi a ona mu vypráví o svých čtyřech manželstvích s opakujícím se scénářem - svatba - náhlé manželovo zbohatnutí - jeho stejně náhlá smrt.Kuriózní zápletka a zajímavé provedení: každé ze čtyř manželství je vyprávěno jakoby v jiném žánru a stylizaci, podle odlišných profesí, charakterů a obsazení manželů MacLaineové. To je pro ni dobrá herecká příležitost (něco podobného si zopakovala i ve filmu Sedmkrát žena), ale pro mě jako pro diváka je to dost únavné. Když už si zvyknete na novou postavu a nové prostředí, jako by někdo zmáčknul reset a všechno jede od začátku. 60% ()

Reklama

cheyene 

všechny recenze uživatele

Co se mi na filmu líbilo, byla forma, jakou byl zpracován. Mám na mysli zejména to, že při retrospektivním vyprávění je vždy pasáž, která odkazuje na němé filmy, muzikály starého Hollywoodu, apod. Bylo to opravdu originální, vtipné a invenční. Ději jako takovému něco podle mého scházelo. Na komedii málo humoru, v podstatě nejvtipnější byla úvodní scéna a pak pasáž s Paulem Newmanem, který tu ztvárnil svoji roli naprosto dokonale! Zajímavost: Paul Newman se na scéně objeví až po 35 minutách. ()

Pink.Panther 

všechny recenze uživatele

Ani na Shirleyně vlně eskapismu mi tato fraška nepřišla ultimativně zábavná, tedy alespoň ne tak aby mě to bavilo po celou stopáž filmu. Film nabízí hlavně exhibici Shirley MacLaine co by ikony glamour a sexuálního symbolu. No ale na druhé straně to zase není tak málo. Tato show se ovšem rozjede až před polovinou filmu, takže to chce trochu trpělivosti, potom ale budete odměněni tanečním kouskem MacLaine s Gene Kellym, což je scéna kde je Shirley nejméně oděná a je to scéna nejvíce pohybově náročná. Asi vrchol tohoto filmu. Škoda cenzurovaného záběru s Newmanem = vrchol filmu mohl být tam... Z dnešního pohledu je tato prvoplánovost až trochu úsměvná. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Zvláštní komedie, u které se vám snadno může stát, že pokud jí nedáte šanci a znuděně to vypnete na začátku, připravíte se o tu lepší část filmu. Tedy rozjezd nic moc, ale nakonec docela dobré. Vyzdvihněme hvězdnou hereckou sestavu Louisiných manželů a snoubenců (Martin, Newman, Mitchum, Kelly), pochválit kupodivu lze i novácký dabing (2002). ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama