Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Tak opět, líbivý animovaný film. Já nevím, mi to připadá, že na animácích ani není co zkazit, protože svým příběhem a roztomilostí zvířátek vždy potěší a nejenom děti, ale i spoustu dospělých. Tenhle byl taky dobrý a hezký, příběh někdy i dojemný, ale nakonec vše dobře dopadne jako v každé pohádce. Na Shreka nebo Nema tenhle film nemá, ale i tak je dobrý.(9.6.2014)

Dějová linie je u Příběhu žraloka hodně nevýrazná a možná až v pozadí, ale řekl bych, že o příběhu snad tyhle animované filmy ani nejsou. Jde hlavně o to srandu a vtip, ten Příběh žraloka rozhodně nepostrádá. Velmi mě překvapilo hvězdné obsazení. Takže dávám se zavřenýma očima 3,5* a zaokrouhlim nahoru ;o) Velmi jsem se totiž bavil.(20.1.2006)

Hned na začátku je nám představeno prostředí, ve kterém se bude celý film odehrávat - pulsující, podvodní Manhattan. Příběh Žraloka je příjemný a zábavný film studia DreamWorks, který se snaží zabavit tím typem humoru, který chyběl ve Shrekovi. Shrek nasadil laťku hodně vysoko a každý nový animovaný film studia ji asi stěží překoná. Nepovedlo se to ani nyní. Dokonce i přes mé námitky mě Příběh Žraloka zabavil. Lenny (Jack Black) je evoluční anomálií - velkým bílým žralokem, vegetariánem. Tohle je obzvláště obrovský problém, protože Lenny není žádný obyčejný a průměrný žralok; on je syn a dědic Dona "Corleoneho" :) (Robert De Niro), který je s ním nespokojen. Dole, na samém konci potravního řetězce je Oscar - rychlomluvka, "malá ryba ve velkém hrnci" (přehrávající, ale děsně zábavný Will Smith). Celý svůj život se Oscar cítil jako nula, nikdo. Jednoho dne, díky osudovému štěstí je nazván jako "Vrah Žraloků", tato pozice jej dostane do velkých potíží, když se De Niro a jeho stoupenci vrhnou na útes, vyřídit si menší problém s malou rybkou... Příběh Žraloka nemá vtip nedávných animovaných filmů, ale je rychle plynoucí a chytrý. Mnoho odkazů na mafiánské snímky nemusí splnit svůj účel u mladšího publika, ale dospělí se budou usmívat a bavit se u jemných parodiích na kultovní filmy (It's not personal, it's just business). Film je pěkný, s krásnou podvodní městskou krajinou v mnohobarevné nádheře. Třem hlavním postavám se vyrovnávají i ostatní v podání Renée Zellweger, Angeliny Jolie, Martina Scorseseho a Katie Couric. Jak už jsem napsal výše, Příběh Žraloka není Shrek, přesto je to chytrý zábavný film a to by mělo stačit jak mladším, tak starším dívákům.(31.8.2005)

• Gilmour93

S moderními animáky už mám delší dobu problém v podobě podbízivé autorské snahy zavděčit se i dospělému publiku a to mnohdy na úkor toho dětského. U příběhu vegetariánské paryby z mafiánské komunity paktující se s hip hopovým skalárem s nasazovacími zlatými zuby a cenou Grammy na poličce to bylo více než markantní a já se (přesto) v tom slaboduchém podmořském světě r´n´b fauny ošklivě nudil. Až tak, že jsem začal uvažovat o vzrušujícím povolání sčítacího komisaře pro všechen oceánský plankton..(18.3.2011)

Rozprávka, ktorá poteší. Videl som ho s výborným dabingom a aj v originále. Krstný otec proste nemal chybu :) Grafické spracovanie sa mi obzvlášť páčilo, síce neviem povedať prečo. Dokonca tam boli momenty, v ktorých som sa našiel, a zamyslel som sa do situácie cez modré okuliare. Bezpochybne dobrý dojem.(28.8.2007)

• - Ve scéně, kdy Angie přinese Oskarovi do jeho nového bytu lávovou lampu, ji Oskar položí na pravou část jistého schodu. O chvilku později je však vidět, že lampa již na schodech není. (epicride)

• - Někteří herci dabovali scény společně. To u animovaných filmů není běžné. (Elisebah)

• - Když Lenny říká Frankiemu, že jsou chladnokrevní, tak se plete, protože zrovna jejich druh patří k výjimce. Jen čtyři druhy žraloků jsou totiž teplokrevní a Lennyho druh, Velký bílý, je jedním z nich. (Elisebah)