Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Vyloženě nezklamal, ale ani neoslnil. Jednou k tomu holt muselo dojít, nebylo možné donekonečna točit samé počítačově tvořené hity. A není daleko doba, kdy i na tyto filmy budeme nahlížet jako na klasicky hrané, kdy i tyhle animáky budou mít svá béčka a céčka. Příběh žraloka by vpodstatě byl jen takovým lepším béčkem, ale na jeho tvorbě se podílela taková řada celebrit, že patří do té áčkové kategorie, ale spíše do její dolní poloviny. Ani tady nehodlám rozvíjet spekulace o tom, zda je či není tento film určen více dětem nebo dospělým, to si asi udělá obrázek každý sám, ale jedno říct musím - očekávání do něj vložená (ne mnou, ale diváky jako celkem) Příběh žraloka nesplnil ani omylem. Kdyby šlo aspoň o nějakou legrační parodii na mafiánské filmy, ale nejde. Humoru je zde poskrovnu, Oscar je místy spíše trapný tou svou "rozverností" či jak to nazvat, de facto jediné světlé chvilky obstarává (jak podotkl Sepp) krab Crazy Joe. Nu, škoda, je to teprve první "neproměněná penalta", tak věřme, že jich nebude v brzké době přibývat geometrickou řadou...(12.4.2005)

Po prvním zhlédnutí jsem filmu dala 3*, po asi 3 letech jsem na něj narazila znova a musela jsem svůj názor přehodnotit. Tenhle animák mě vážně dostal svým optimismem. Žralok vegetarián? Boháčem bydlícím v nejvyšším patře mrakodrapu jen díky "zabití" jedné velké ryby? Myčka velryb? Zakopnout pod vodou? Ano, všechno to a další mě velmi dobře pobavilo.(29.9.2011)

Will Smith a Hans Zimmer a animovaný film, nuž z tohto mohla vyjsť len paráda. Film svojho času zaujal, bol veľmi pekný, farebný a hravý, no najmä hudobná stránka presvedčila. Škoda, že aj z tohto spravili komerčný stroj na peniaze. Moderná rozprávka, ktorá bola ešte ako tak s tým slangom znesiteľná. Mala dobrý príbeh a výborné postavičky, ja som sa nenudil, bolo to zábavné.(4.9.2012)

• Renton

Scénář: Michael J. Wilson, Rob Letterman .. Přehnaně ukecané, bohužel s minimem skutečně dobrých dialogů a hlášek. Kýčovitě barevné a vůbec celkové provedení podmořského světa mi nesedělo. Už trailer mne načrtnutým dějem děsil a samotný film všechny obavy jen potvrdil. Třetí liga mezi animáky. 30%.(13.3.2006)

Rozprávka, ktorá poteší. Videl som ho s výborným dabingom a aj v originále. Krstný otec proste nemal chybu :) Grafické spracovanie sa mi obzvlášť páčilo, síce neviem povedať prečo. Dokonca tam boli momenty, v ktorých som sa našiel, a zamyslel som sa do situácie cez modré okuliare. Bezpochybne dobrý dojem.(28.8.2007)

• - Skladatel Hans Zimmer se k filmu dostal po tom, co řekl producentu Jeffrey Katzenbergovi, že už nemůže pracovat s koni, kteří dokážou mluvit, ale chce udělat jeden z těch zábavných animovaných filmů. (imro)

• - Animační studio vytvořilo modely postav tak, aby se nápadně podobaly hercům, kteří je dabují. Jde o psychologický záměr, který má způsobit, že postavy jsou o něco více skutečné, neboť divák si z jiných filmů pamatuje herce i s jejich hlasy. Zároveň tak bylo možné vybírat obsazení, které vzhledově odpovídá charakteru postav. Do filmu byla zkopírována i piha Roberta De Nira z jeho tváře, kterou lze vidět na postavě Dona Lina. (Broxigar)

• - Ve scéně, kdy Angie přinese Oskarovi do jeho nového bytu lávovou lampu, ji Oskar položí na pravou část jistého schodu. O chvilku později je však vidět, že lampa již na schodech není. (epicride)