Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malá upovídaná rybka Oscar je sice obyčejným čističem jazyků v myčce velryb, ale touží po slávě a exkluzivním bydlení na špičce útesu. Proto hodně sází, ale bohužel jen prohrává a dluží nerudnému šéfu Sykesovi už pět tisíc škeblí. Ten je potřebuje, aby mohl zaplatit výpalné gangu mafiánských žraloků, vedených Donem Linem. Naštěstí je tu Oscarova vyvolená Angie, pracující v myčce jako recepční. Maskuje jeho pozdní příchody do práce a pomůže mu zaplatit dluh velkou růžovou perlou po babičce. On je však nepoučitelný a místo splacení dluhu vsadí na dostizích mořských koníků. Samozřejmě prohraje a je za trest svržen do hlubin. Tady ho překvapí synové Dona Lina, žraloci Frankie a Lenny. Lenny je dobrák a navíc vegetarián, ale Frankie nehodlá nechat rybku uniknout. Při honičce ho náhodou zabije padající kotva a z Oscara se stává slavná hvězda. Lenny, který se před ostatními žraloky schovává, protože má výčitky z bratrovy smrti, najde úkryt u Oskara. Ten vymyslí plán, který by jim oběma mohl pomoci. Zinscenují souboj v ulicích, při němž Oscar Lennyho jako zabije. Posílí si tím postavení hrdiny, Lenny bude moci zmizet. Angie však jejich plán odhalí a s Oscarem se rozejde. Jenže chobotnice ve službách mafiánského bosse Angie unesou. Pokud ji chce Oscar zachránit, musí se tentokrát postavit samotnému Donu Linovi a jeho gangu. (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (434)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Vyloženě nezklamal, ale ani neoslnil. Jednou k tomu holt muselo dojít, nebylo možné donekonečna točit samé počítačově tvořené hity. A není daleko doba, kdy i na tyto filmy budeme nahlížet jako na klasicky hrané, kdy i tyhle animáky budou mít svá béčka a céčka. Příběh žraloka by vpodstatě byl jen takovým lepším béčkem, ale na jeho tvorbě se podílela taková řada celebrit, že patří do té áčkové kategorie, ale spíše do její dolní poloviny. Ani tady nehodlám rozvíjet spekulace o tom, zda je či není tento film určen více dětem nebo dospělým, to si asi udělá obrázek každý sám, ale jedno říct musím - očekávání do něj vložená (ne mnou, ale diváky jako celkem) Příběh žraloka nesplnil ani omylem. Kdyby šlo aspoň o nějakou legrační parodii na mafiánské filmy, ale nejde. Humoru je zde poskrovnu, Oscar je místy spíše trapný tou svou "rozverností" či jak to nazvat, de facto jediné světlé chvilky obstarává (jak podotkl Sepp) krab Crazy Joe. Nu, škoda, je to teprve první "neproměněná penalta", tak věřme, že jich nebude v brzké době přibývat geometrickou řadou... ()

Tsunami_X 

všechny recenze uživatele

Zajímavě vybudovaný svět s líbivě načrtnutými charaktery, který obstojí sám o sobě jen do té doby, než kdokoliv z účastníků této frašky promluví. Bohužel se zde téměř smazává rozdíl mezi infantilními a primitivními dialogy a divák neobeznámený se žánrovými zákonitostmi (jejichž parodování není rovněž k smíchu) jen tupě zírá, kam se až nová škola v konfrontaci s tou starou dostala. Kéž by alespoň vyhrála forma nad obsahem, ale i vizuální složka zůstává někde pod průměrem a nedokáže zaujmout snad ani dětského diváka, který už alespoň jednu obdobnou podívanou zažil. Spousta barviček na modrém základě s veselými hlasy známých celebrit a hereckých idolů je smutnou ukázkou promrhaného potenciálu a kvalitativního studiového úpadku. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Zajímavá animační pohádka, která mě vyděsila možná trochu přehanností života rybiček. Obsahuje pár výborných vtípků (at už prodejnu ryb, billboard apod.), ale jinak celkově příběh je nudný a pomalý. Postavy se nijak úžasné nerozvíjí. Film o looserovi, který chce být jedním z horního útesu a udělá proto vše, včetně lhaní všem obyvatelům. Celé to skončí "nečekaným" happyendem. Průměrný film se slušnými chvilkami. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

N.u., n.u., n.u., n.u., n.u., ouldskůl, n.u., n.u., jou, niga, mý bý mega genksta repa, n.u., n.u.d.ááááááááááá. A mý zase bý ár-end-bý stár, tak co s tim, hele jako? Smícháme dvě tři tuctové zápletky, které by uživily možná tak epizodu nějakého sitcomu, zparodujeme (a ne právě vtipně) pár mafiánských filmů a do toho nafrkáme nějakou tu líbivou muziku, která teda není zrovna originální, ale upřímně, co tady originální je, že jo. A výsledek? Pro kohokoliv, kdo žádá pro pobavení víc než pěknou animaci (kterou oplývá každý film tohohle podžánru, snad s výjimkou Kar-cool-ky či jak se ta hrůza jmenovala) je Příběh Žraloka ztráta času. ()

Galadriel 

všechny recenze uživatele

Co se týče nevyhnutelného srovnání s Nemem - u mě asi dost nečekaně vyhrává Příběh žraloka. Sice nepřichází s ničím převratným, ale pobaví děti i dospělé, po technické a vizuální stránce taky nesahá Pixaru ani po kotníky, ale jeho podvodní svět je krásně stylizovaný a vyniká skvělým dabingem (samozřejmě mluvím o tom originálním). ()

Galerie (49)

Zajímavosti (16)

  • Celosvětová předpremiéra proběhla v roce 2004 v provizorním letním kině na Benátském filmovém festivalu. (wosho)
  • Původně měl být Příběh žraloka uveden do kin 5. listopadu 2004, ale byl přesunut na 1. října, aby nekonkuroval filmu Úžasňákovi (2004) od Pixaru, který měl premiéru ve stejný víkend. (imro)

Související novinky

Další slavná hra míří na velké plátno

Další slavná hra míří na velké plátno

03.08.2020

Režisér filmů Příběh žraloka a Pokémon: Detektiv Pikachu Rob Letterman se upsal filmové adaptaci známé herní značky Beyond Good & Evil od společnosti Ubisoft. Snímek, na nějž zakoupil práva…

Reklama

Reklama