Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Dobrý animovaný film s různorodými mořskými živočichy. Bohužel je to jen dobré a tak film ničím nevybočuje z průměru. Příběh je na animák obstojný, zábava je slušná a některé hlášky stojí za to. Tato rodinná komedie si jisto jistě své příznivce najde a určitě vás poprvé bude dobře bavit. 60%(28.12.2007)

• k212

Jsem hluboce zklamána. Příběh žraloka není ani vtipný, ani dramatický, natož inteligentní. Staví hlavně na vizáži a projevech celebrit (Will Smith a jeho gesta a-lá raper), na znalosti amerických reálií (a taky kultuře), a samozřejmě na velmi proslulých a za mořem oblíbených filmech (postřehla jsem Titanik, Kmotra, Matrix ....). Problém je však v tom, že ani na jedné straně nenacházím nadhled, ironii, satiru. Příběh žraloka je jen prázdná parodie našroubovaná na banální příběh v co nejvíce moderním a cool hávu a s nechutnou pop, hip-hop a r'n'b hudbou k tomu. A ani přijatelná grafická stránka filmu nedokáže nic z toho pozvednou ze své ubohosti. (Přiznávám, že já jsem srazila ze dvou hvězd na jednu, protože chovám nepřekonatelnou averzi k americké komerční hip-hopové kultuře).(4.3.2005)

PŘÍBĚH ŽRALOKA imho potkal jeden zásadní problém - nebyl v 1. várce animovaných rodinných komedií. A být v 2. várce může v někom budit pocit, že je to i 2. liga. Osobně si myslím, že by tento pocit u tohoto snímku byla velká škoda. PŘÍBĚH ŽRALOKA má totiž všechny atributy prvoligové příjemné zábavy pro děti i dospělé. Děti se baví pestrostí barev, postavičkami, pochopitelným, pohádkovým a morální apel obsahujícím příběhem. Dospělí pak řadou povedených vtípků - hlášky implikující mafiánské filmy, převedení reálných situací do podmořského světa (imho výborný začátek s dopravním kolapsem, živé TV vysílání etc.). Navíc: Postavičky své role "nepřehrávají" - jsou v rámci svých a animátorských mezí realistické a trefně kopírují charaktery postav z hraných filmů. Samotnou kapitolu hraje i hudební složka - zde tentokrát tvůrci vsadili na moderní rytmus a beat (objevuje se a pobaví scratching, r'n'b vlnění apod.). Shrnuto a podtrženo: Imho v rámci animovaných rodinných komedií stále zástupce 1. ligy - humorný, svěží, skvěle naanimovaný. Jen nám prostě "přišel na trh" později než kousky dřívější.(4.8.2005)

K filmu jsem usedal s despektem, ze všech stran se valila lavina, jakej je to propadák. A možná i díky tomu mě to mile překvapilo. Příběh žraloka měl nevýhodu, že vznikl až po Nemovi, a tak ho mnoho lidí odsoudila právě u tohoto důvodu. Zajímavé by bylo, jak by by se hodnocení lišilo, kdyby nejdřív vstoupil do kin Žralok a potom až Nemo. Odvažuju se tvrdit, že by to možná bylo právě naopak.(29.3.2006)

• Brouk

Don Lino s gesichtem Roberta se Nira i s pihou byl dobrý. Jinak na mě celý film působil dost zpovykaným dojmem. A musím říct, že terno, tenhle film zrovna dvakrát není. A veledůležití pomocníci při hodnocení tohoto filmu (mí synové) se v půlce filmu odešli otráveně věnovat svém nejmilejší zábavě a tou rozšiření jejich hřbitovu hraček... A tak si říkám, že když je ten film určen zejména dětem, tak to asi nebude tak košér, že? Technicky vynikající, to je tak vše(10.3.2005)

• - V kancelárii Dona Lina je vidieť obraz obnaženej Rose (Kate Winslet) z filmu Titanic (1997). (MFJD)

• - Ve scéně, kdy Angie přinese Oskarovi do jeho nového bytu lávovou lampu, ji Oskar položí na pravou část jistého schodu. O chvilku později je však vidět, že lampa již na schodech není. (epicride)

• - Filmu předcházela negativní reklama v podobě prohlášení několika italských organizací, podle kterých zobrazení postav mafiánů ve filmu jako Italů, vytváří negativní obraz tohoto národa ve světě. (imro)