Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Veselá oddychovka, skvělá zábava a výborná příležitost, když chce člověk vypnout. Tento animovaný film je u mě asi nejlepší povedený film spolu s Úžasňáky a Dobou ledovou II. Tento film se mi líbil více než Hledá se Nemo, který byl točen na podobný podmořský život. Skvěle podmořský děj doplňuje pohodová hudba a řada podmořských vtípků.(18.6.2007)

Rozprávka, ktorá poteší. Videl som ho s výborným dabingom a aj v originále. Krstný otec proste nemal chybu :) Grafické spracovanie sa mi obzvlášť páčilo, síce neviem povedať prečo. Dokonca tam boli momenty, v ktorých som sa našiel, a zamyslel som sa do situácie cez modré okuliare. Bezpochybne dobrý dojem.(28.8.2007)

Popravde, musím uznať, že Príbeh žraloka je animák, ktorý som videl asi najviackrát. Prvý raz v kine a hneď na ďalší deň sme na to išli zo školy do kina, takže 2 dni za sebou a ja musím priznať, že ma to hrozne bavilo. A aj dnes, po ešte asi troch zhliadnutí na DVD a niekoľkých pozretí v TV to má určité čaro a rozhodne film nenudí. Skôr naopak, Lenny (nahovorený Jackom Blackom) a Oscar (Will Smith) vytvorili skvelú atypickú dvojku, kedy ryba spolupracuje so žralokom - vegetariánom. Len ten príbeh je už v 3/3 filmu naozaj nudný a rozhodne slabší než predchádzajúce dve tretiny. Aj tak ide počas celého filmu o dobrú zábavu, hlavne teda pre malé deti, ale dá sa to v pohode vydržať, aj napriek občasne otravnému kecaniu Oscara. Pripadalo mi to jednoducho na silu ubrblané, ukecané. Hudba od Hansa Zimmera slušná, vzhľadom na morský svet sa mu vydarila, ale má aj oveľa lepšie skladby. /70%/(18.3.2011)

Nevím proč tolik negativnvních komentářů? Shark Tale je velice zdařilej rodinnej animák, se spoustou vtipů v podání Willa Smithe a Jacka Blacka. Po celých 90minut jsem se skvěle bavil u krásné animace, která sice nedosahuje takových kvalit jako u Pixaru, ale chválu si taky zaslouží. Nebýt stupidního přeslazenýho konce a pár scén uchylujících se k trapnosti nestyděl bych se dát ani plnej počet.(27.11.2004)

• tron

Odkazy na slávne filmové diela nestačia, už to v DreamWorks pochopte (už beztak popkultúrny SHREK pôsobí oproti nechutne „modernému“ PRÍBEHU ŽRALOKA ako „inscenácia zo starej školy“). Tento film... nuž... nie je príliš zábavný. Navyše, vykráda (podstatne pôvabnejšiu a o rok staršiu) konkurenciu, pixarovku HĽADÁ SA NEMO. Tvorcovia nič neriešia, len sa chvastajú dabingovými menami (Scorsese, De Niro, Will Smith). Triviálny príbeh striedajú svižné pesničky a výrazná (príliš?) vizuálna stránka. Na rozdiel od HĽADÁ SA NEMO sa EŠTE VIAC tlačí na pílu v tom zmysle, že podmorský svet je predstavovaný ako rušné ľudské veľkomesto. Čo bolo zdrojom ohromnej tržby v USA a Kanade, netuším.(21.3.2006)

• - Někteří herci dabovali scény společně. To u animovaných filmů není běžné. (Elisebah)

• - Původně zamýšlený název filmu zněl „Sharkslayer“. Zněl však příliš drsně. (imro)

• - Pro animátorskou sekci DreamWorks jde o první počítačem vytvořený film, který vyrobili samostatně. Mravence Z a Shreka totiž pro studio produkovala společnost PDI. (imro)