Příběh žraloka

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

• Gemini

N.u., n.u., n.u., n.u., n.u., ouldskůl, n.u., n.u., jou, niga, mý bý mega genksta repa, n.u., n.u.d.ááááááááááá. A mý zase bý ár-end-bý stár, tak co s tim, hele jako? Smícháme dvě tři tuctové zápletky, které by uživily možná tak epizodu nějakého sitcomu, zparodujeme (a ne právě vtipně) pár mafiánských filmů a do toho nafrkáme nějakou tu líbivou muziku, která teda není zrovna originální, ale upřímně, co tady originální je, že jo. A výsledek? Pro kohokoliv, kdo žádá pro pobavení víc než pěknou animaci (kterou oplývá každý film tohohle podžánru, snad s výjimkou Kar-cool-ky či jak se ta hrůza jmenovala) je Příběh Žraloka ztráta času.(17.6.2006)

PŘÍBĚH ŽRALOKA patří k těm animákům, které neoslní, ale i přesto svůj účel splní a pobaví. Nicméně při srovnání s takovým NEMEM (to se asi ke srovnání, vzhledem k okolnostem nabízí nejvíc) tak dobře neobstojí. Jsou v něm sice povedené kousky (celá ta věc okolo Kmotra a žraločí mafie je opravdu dobrá) jenže známé hlasy a heslo "od tvůrců SHREKA" k výrobě kvalitního filmu nestačí. Vždyť už samotná animace je v porovnání s konkurencí dost ubohá a tenhle prapodivný rybí svět sice má něco do sebe, ale nikdy nebude tak sympatický jako ten v NEMOVI. DREAMWORKS by se měli zamyslet a zkusit do příběhu vložit duši tak jako to dělají lidi u PIXARU. Dokud se tohle nenaučí, budou vždy jen "ti druzí".(18.8.2006)

No, mozna to je tim, ze sem od filmu nic necekal a mozna tim, ze se mi Nemo libil z Pixarovskejch filmu asi nejmin, ale me tenhle animak pobavil. Uz samotny obsazeni je lahudkovy, jedna hvezda vedle druhy, kteri namluvili postavy, ktery se k nim presne hodi. Pribeh je sice takovej vicemene o nicem a na konci se jako vzdy zacne poucovat, ale jinak je to fakt dobra zabava. Nejvic se mi asi libil uvod s zizalou. Sice je film takovej desne ujecenej, furt nekdo neco mele nebo zpiva a cely to vypada jak jedna velka parba, ale proste si podle me ty 4* zaslouzi.(12.6.2007)

• tron

Odkazy na slávne filmové diela nestačia, už to v DreamWorks pochopte (už beztak popkultúrny SHREK pôsobí oproti nechutne „modernému“ PRÍBEHU ŽRALOKA ako „inscenácia zo starej školy“). Tento film... nuž... nie je príliš zábavný. Navyše, vykráda (podstatne pôvabnejšiu a o rok staršiu) konkurenciu, pixarovku HĽADÁ SA NEMO. Tvorcovia nič neriešia, len sa chvastajú dabingovými menami (Scorsese, De Niro, Will Smith). Triviálny príbeh striedajú svižné pesničky a výrazná (príliš?) vizuálna stránka. Na rozdiel od HĽADÁ SA NEMO sa EŠTE VIAC tlačí na pílu v tom zmysle, že podmorský svet je predstavovaný ako rušné ľudské veľkomesto. Čo bolo zdrojom ohromnej tržby v USA a Kanade, netuším.(21.3.2006)

• Lum3n

Týý vole čekuj todleee jóóó, kámooo, já sem Oskar volee. Jak někdo může udělat tak otravnou a dementní rybu hlavním hrdinou filmu vážně nechápu. Možná je to příšerným dabingem, možná tím teplým žralokem, co se vydával za delfína (Brittany by měla radost:)), ale jedná se o jeden z nejhorších a nejnudnějších animáků co jsem kdy viděl, takže 1* je za portrét z Titaniku, co tam visel na stěně.(14.7.2010)

• - Celosvětová předpremiéra proběhla na MFF Benátkách 2004 v provizorním letním kině. (wosho)

• - Nasazení v až 4 016 kinech přineslo animáku od DreamWorks za úvodní víkend (1.-3.10. 2004) 47,6 milionů. (imro)

• - Filmu předcházela negativní reklama v podobě prohlášení několika italských organizací, podle kterých zobrazení postav mafiánů ve filmu jako Italů, vytváří negativní obraz tohoto národa ve světě. (imro)