Příběh žraloka

Shark Tale

Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Asi největší podíl na obyčejnosti tohoto snímku má hlavní postava - ryba jménem Oskar. I když se Oskarovy tvůrci snažili jak mohli, aby měl divoký a temperamentní charakter ve finále se kýžený výsledek nedostavuje. Zbytek akvária na tom není o moc lépe, pouze další ploché charaktery bez jediného zajímavého výčnělku. Příběh samotný balancuje mezi zarytými klišé (což bych úplně neodsuzoval přeci jenom je Příběh žraloka řazen spíše pro malé publikum) a několika zajímavými a originálními momenty (myčka na velryby nebo souboj mezi Oskarem a žralokem). Celkově tedy Příběh žraloka nebudu zatracovat, sice dospělému divákovi skoro nic nenabízí, ale protože kousek něčeho milého si v něm určitě každý najde a když připočtu zážitek nejmenších diváků, na které je to celé mířeno, vychází celkem slušný průměr.(26.4.2005)

Co se týče nevyhnutelného srovnání s Nemem - u mě asi dost nečekaně vyhrává Příběh žraloka. Sice nepřichází s ničím převratným, ale pobaví děti i dospělé, po technické a vizuální stránce taky nesahá Pixaru ani po kotníky, ale jeho podvodní svět je krásně stylizovaný a vyniká skvělým dabingem (samozřejmě mluvím o tom originálním).(5.7.2005)

• PogoJoe

Nesnesitelně trapná "Willsmithovská" rybka Oskar a slabošský žralok se nás, diváky, snaží bavit v barevně hýřivém podmořském světě, ale nějak se jim to nedaří. Nejen, že mě tahle záležitost nebavila. Mě nebavila hodně. Zejména scénář trpí ostudnou zoufalostí a ani roztomilé postavičky, ani kvalitní dabing, tuhle nudu nezachrání.(22.12.2007)

Dějová linie je u Příběhu žraloka hodně nevýrazná a možná až v pozadí, ale řekl bych, že o příběhu snad tyhle animované filmy ani nejsou. Jde hlavně o to srandu a vtip, ten Příběh žraloka rozhodně nepostrádá. Velmi mě překvapilo hvězdné obsazení. Takže dávám se zavřenýma očima 3,5* a zaokrouhlim nahoru ;o) Velmi jsem se totiž bavil.(20.1.2006)

• Mahalik

Pro mě MEGA zklamání. Zdálo se mi, že se koukám na hip-hopový videoklip, než na animovanou komedii. Hlavní postavičce bychom měli fandit a né si přát, aby ji konečně sežral žralok, protože se ty její kecy nedají vydržet. Dreamworks u mě hodně propadlo a doufám, že si pro příště rozmyslí jestli chtějí vytvořit videoklip Christině Aguileře a Missy Elliot nebo kvalitní 3D animák(25.10.2006)

• - Animační studio vytvořilo modely postav tak, aby se nápadně podobaly hercům, kteří je dabují. Jde o psychologický záměr, který má způsobit, že postavy jsou o něco více skutečné, neboť divák si z jiných filmů pamatuje herce i s jejich hlasy. Zároveň tak bylo možné vybírat obsazení, které vzhledově odpovídá charakteru postav. Do filmu byla zkopírována i piha Roberta De Nira z jeho tváře, kterou lze vidět na postavě Dona Lina. (Broxigar)

• - Skladatel Hans Zimmer se k filmu dostal po tom, co řekl producentu Jeffrey Katzenbergovi, že už nemůže pracovat s koni, kteří dokážou mluvit, ale chce udělat jeden z těch zábavných animovaných filmů. (imro)

• - Filmu předcházela negativní reklama v podobě prohlášení několika italských organizací, podle kterých zobrazení postav mafiánů ve filmu jako Italů, vytváří negativní obraz tohoto národa ve světě. (imro)