poster

Příběh žraloka

 • USA

  Shark Tale

 • Slovensko

  Príbeh žraloka

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Rodinný

USA, 2004, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ABLABLABLA
  ****

  Po prvním zhlédnutí jsem filmu dala 3*, po asi 3 letech jsem na něj narazila znova a musela jsem svůj názor přehodnotit. Tenhle animák mě vážně dostal svým optimismem. Žralok vegetarián? Boháčem bydlícím v nejvyšším patře mrakodrapu jen díky "zabití" jedné velké ryby? Myčka velryb? Zakopnout pod vodou? Ano, všechno to a další mě velmi dobře pobavilo.(29.9.2011)

 • Tirion
  ****

  Dějová linie je u Příběhu žraloka hodně nevýrazná a možná až v pozadí, ale řekl bych, že o příběhu snad tyhle animované filmy ani nejsou. Jde hlavně o to srandu a vtip, ten Příběh žraloka rozhodně nepostrádá. Velmi mě překvapilo hvězdné obsazení. Takže dávám se zavřenýma očima 3,5* a zaokrouhlim nahoru ;o) Velmi jsem se totiž bavil.(20.1.2006)

 • villon17
  ***

  Ještě, než tento animovaný snímek vznikl, se počítalo s tím, že se bude všem líbit. Obsadíme samé hvězdy, připodobníme je k rybám a budeme děsně cool. Pardon, ale úspěch se dostavuje až po ohlasech diváků, ne ještě před natočením. Jinak to nebylo tak špatné. Klasický scénář pohádky - Oscar je nadutá, namyšlená, cílevědomá rybka, kterou napraví nemilá zkušenost, při níž ale získá nové kamarády a zamiluje se do hodné, krásné, růžové rybičky, jíž ale konkuruje pyšná a ještě krásnější "skoro Pamela" Pochopili?:)(1.1.2008)

 • misterz
  ***

  Veľmi slabý príbeh s nevýraznými postavičkami a mne nie moc sympatickými pesničkami. Chcelo to niečo zaujímavejšie a poučnejšie, tiež by neuškodilo viac humoru a pár hlášok k tomu. Najmenšie deti by to ale malo pobaviť. Dospelí však budú odpočítavať čas do konca. Slabší priemer. 55/100(3.12.2017)

 • Galadriel
  ***

  Co se týče nevyhnutelného srovnání s Nemem - u mě asi dost nečekaně vyhrává Příběh žraloka. Sice nepřichází s ničím převratným, ale pobaví děti i dospělé, po technické a vizuální stránce taky nesahá Pixaru ani po kotníky, ale jeho podvodní svět je krásně stylizovaný a vyniká skvělým dabingem (samozřejmě mluvím o tom originálním).(5.7.2005)

 • - Filmu předcházela negativní reklama v podobě prohlášení několika italských organizací, podle kterých zobrazení postav mafiánů ve filmu jako Italů, vytváří negativní obraz tohoto národa ve světě. (imro)

 • - Ve scéně, kdy Angie přinese Oskarovi do jeho nového bytu lávovou lampu, ji Oskar položí na pravou část jistého schodu. O chvilku později je však vidět, že lampa již na schodech není. (epicride)

 • - Pro animátorskou sekci DreamWorks jde o první počítačem vytvořený film, který vyrobili samostatně. Mravence Z a Shreka totiž pro studio produkovala společnost PDI. (imro)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace