Jimmy Shannon žije v San Franciscu a je zapřisáhlým starým mládencem, který nemá příliš chuti do ženění, přestože již tři roky chodí se sympatickou Anne Ardenovou. Jediným jeho příbuzným je nerudný dědeček, který nutí Jimmyho, aby se oženil a měl děti. Jimmy pozve Anne do luxusní restaurace, kde ji požádá o ruku, ta však vycítí, že se ve skutečnosti ženit nechce, a odmítne ho. Když dědeček zemře, odkáže mu majetek v hodnotě přesahující sto milionů dolarů. Má to ovšem háček, musí se do svých třicátých narozenin oženit, vydržet se svou ženou žít minimálně deset let a mít s ní děti. A Jimmy má třicáté narozeniny příští den. Vyrazí za Anne a zastihne ji na letišti, dívka však znovu jeho nabídku odmítne, protože cítí, že se přemáhá. Jimmy tedy vytáhne fotografie svých bývalých přítelkyň a společně s Marcem mezi nimi hledá nejvhodnější nevěstu. Marco dá do novin inzerát, kterým hledá manželku pro budoucího milionáře. A zatímco se před kostelem začínají houfovat nevěsty všech typů, Jimmy si uvědomí, že si chce vzít Annu z lásky. Možná by ji dokázal dostihnout a požádat o ruku do třetice ještě před vypršením lhůty, to by však musel nějakým zázrakem uniknout davům vdavekchtivých nevěst, které obklopují kostel i přilehlé ulice. (TV Nova)

joora1

Tak takhle si romantickou podívanou nepředstavuju.Film prakticky o ničem, jeden nesmysl vedle druhého. Příbeh o tom, jak si jeden chlápek nejdřív nechce, pak chce, pak zase nemůže vzít Renée Zellweger .Nakonec, protože se musí oženit, aby dostal peníze, chodí od jedné ženy ke druhé a přemlouvá jí na svatbu. Aby toho nebylo málo jeden kamarád mu dá inzerát a najednou ho nahánějí ženy ve svatebních šatech po celém městě. Slátanina bez humoru, ale odpad bych tomu nedával. ()

Paity

Pdoprůměrná komedie, kterou drží nad vodou na bukletu vyvedený běh nevěst za jedním bohatým ženichem. ()

peetriss

Jako romantický film i přes intenzivní dávkování cukru naprosto impotentní, neřkuli hloupé. Z hlediska komediálního nedokáže několik povedených situací divákovo zklamání vynahradit. Ženich na útěku je pouhým instantním produktem, jakých Hollywood natočil mraky, byť jsem viděl horší tituly. Chris O'Donnell se snaží, Renéée Zellweger jako vždy sympatická, ale mým hereckým vítězem je půvabná Brooke Shields, jejíž epizodní, ekonomicky racionálně smýšlející, postava mě dokázala rozesmát. ()

El Loco

Bežná romantická komédia, ktorá má pre mňa len jedno pozitívum - prvýkrát som si uvedomil, že aj Rene Zellweger je celkom pekná ženská. ()

Emzet

Nenáročný film na sobotní (či jakékoliv jiné) odpoledne. Pár hlášek je docela dobrých a konec se stovkami nevěst je tak...bizarní, že na něj dlouho nezapomenu. Váhal jsem mezi 2 a 3, ale Cromwell byl skvělý, takže víc... ()

Santino7

Z môjho pohľadu nie príliš vydarená romantická komédia, ktorá je po obsahovej stránke tak príšerne stupídna a nezáživná, že by ju nezachránil snáď nikto. Chris O'Donnell a aj Renée Zellweger sa síce snažili, no žiaľ vzhľadom na všetky ostatné faktory boli absolútne bez šance, navyše som mal taký pocit, že k sebe ani trochu nepasovali. Vlastne zlé bolo takmer všetko. O akúsi pomyselnú korunku sa suverénne postarala scéna s kvantom utekajúcich neviest, no a za hlavu som sa chytal taktiež pri samotnom "romantickom rozuzlení" v závere. Čiže humor prakticky nulový, romantika poňatá príšerne a hviezdička čisto len za snahu. Ak ste na tom podobne ako ja, a teda zo stoviek žánrovo podobných filmov (romantických komédií) ste videli len zanedbateľný zlomok, tejto snímke sa odporúčam preventívne vyhnúť a pohľadať niekde inde. Verím, že krok to bude len a len správny. 25% ()

wictoria

Renée Zellweger to tam moc sluší a moc se mi tam líbí i Brooke Shields. Příběh ve stylu, zdědíš velké prachy KDYŽ... už tu několikrát byl a ta scéna se spoustou nevěst taky ujetá (vzpomněla jsem si na náš film pro pamětníky Děti na zakázku) ale já mám moc ráda Renée, svatby a vše s tím spojeno, takže s tou spoustou nevěst jsem si přišla na své :-) ()

alambert

Podle mě hodně zábavná komedie a kdyby v ní nebyla ta obří chyba se střídajícími se květinami v závěrečné scéně, možná bych jí dal i čtyři hvězdy... ()

MickeyStuma

Romantická komedie, která by se dala považovat i jako remake grotesky Bustera Keatona ´Seven Chances´ z roku 1925. Vše podstatné tu je. Mládence majícího problém se vyjádřit své dívce kterou miluje a do toho astronomické dědictví, které získá pouze pod podmínkou, že se ožení. A tak započne lov nevěsty. Zpočátku je odmítán, ale nakonec se to otočí a vše se zvrhne na lov jeho. Tolik nevěst pohromadě právě od dob grotesky Bustera Keatona ve filmu snad vidět nebylo. Groteska je však groteska a romantický film je romantický film. Typická šablona sice chybí, ale jakoby to nevadilo. Příběh je úsměvný, odpočinkový a celkově tak nějak příjemný. Pobaví už začátek snímku pojednávající o tom, jakou hrůzu mají mládenci ze svatby. Chris O´Donnell a Renée Zellweger jsou jasnou volbou. ()

Rathalos

Renee Zellweger mam rad a i v tejto komedii sa mi pacila,v celku zaujimavy namet,Chris O'Donnell je sympatak,cize pohoda lahoda,taka oddychovka...:-) ()

chrispe

Velmi příjemná romantická komedie, která má pár skvělých scén. Pro mě je jen škoda, že hlavní roli má Chris O´Donnell, který je mi z nějkého důvodu krajně nesympatický. Ale zase mi to tu vyvažuje Renée (která ale, nalijme si čistého vína, podle mě nijak neexceluje). Jako celek je to ale moc fajn a jsem ráda, že jsem se na to konečně koukla. Příště budu možná koukat zas :-) ()

waska

Slabá romantická slátanina. Crise O´Donnella mám docela rád, ale role ženicha mu moc nesedla, trochu to zachraňuje roztomilá Renée a Peter Ustinov, ale celkově nic moc. Romantickou komedie si představuju docela jinak. ()

Brinkley

Ženich na útěku..... ovšem vzhledem k míře poskytnuté zábavy na trestuhodně dlouhém útěku. Docela mě bavil svatební obřad podle Brooke Shields, ovšem to je asi tak všechno. ()

dudo0606 odpad!

Nikdy by ma nenapadlo, že Renée budem vidieť v takej kravine. Keď už vám je hlavný hrdina celý film nesympatický nezachráni to ani Renée Zellweger, na ktorú sa asi jedinú dalo pozerať s tými jej brčkami. Bože už len základná myšlienka príbehu bola taká sprostá, že nechápem ako mohli schváliť točenie filmu, a toľko zúfalých neviest nikde inde pokope neuvidíte. Och, že ja som sa radšej neučil na skúšku, fakt by to bol sto krát lepšie využitý čas. ()