Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Haymar

Russell a Stallone ve vrcholné formě... ačkoli o tři roky mladší Poslední skaut je mnohdy označován za jakéhosi zakladatele tohoto typu "drsně-akčních-komedií" s drsným, cynickým a neustále jláškujícím hlavním hrdinou (hrdiny), pravdou je, že Tango & Cash nese v tomto případě jasné prvenství... Typ filmu na které se dá koukat pořád... a pořád... a pořád... a nikdy nenudí! ()

Prochy38

Komediálně laděné něco mězi krimi a akčním thrilerem. Film staví na kvalitních a vtipných dialozích. Zábavné a dobré. Zase jednou povedená herecká dvojice! 85% ()

Lionheart

Skvělá akční klasika let devadesátých. Sly a Kurt ve vrcholné formě, děj plný akce (i krásných žen). Prostě vše co k tomuto žánru patří. Jedna z mých nejoblíbenějších akčních pecek. ()

Teabag

Jako žánrovka dobrý. Sly i Kurt Russel ujdou a samozřejmě se to neobejde bez spousty drsných a vtipných hlášek. Konec je šíleně přestřelený - přesně, jak si doba žádala. ()

peetriss

Jedna z největších klasik z doby vpádu akčních VHSek do našich domovů. Za největší slabinu bych označil scénář a ojedinělá, až příliš výrazná, zabrzdění tempa, kdy ani hláškování není natolik úderné, aby dokázalo toto kompenzovat. Tango & Cash je nejsilnější v jednotlivých akčních scénách, které se staly legendárními, a které jsou podpořeny charakteristickou Faltermeyerovou hudbou, tady je tah na branku opravdu famózní. Dvojice Stallone - Russell si sedla, což je pro buddy akční komedii životně důležité. A Teri Hatcher? Waaaau! ()

willis

Půlku hvězdičky přidávám za toho typa se kterým bojovali když utíkali z vězení. Ten snad utekl z nějakýho komiksu. ()

Dallas

Výborný Russell a nie zlý Stallone sú dokopy parádna dvojka. Slušná akcia a výborné hlášky z tohoto kúsku robia klasiku konca 80 rokov ich akčných veličenstiev Stalloneho a Russella. Koniec bol síce trochu bečkovitý, ale ono to mala byť hlavne sranda a to sa aj podarilo. A aby toho nebolo málo príde aj Connan :) 70% ()

gumolit

Na svoju dobu velmi dobrý akčnák nezabuda sa dokonca aj Stallone vie hrať ked sa mu chce Russela sice neprekoná .ale aj tak im to seklo najma v tých dialogoch!Vždy si rád pozriem tento film! ()

Delaney

Jedna z lepších amerických akcí toho období 80.let... Má to šmrnc, člověk se nenudí, a dokonce - ikdyž se to nezdá - je Sylvestr a Kurt poměrně slušná kombinace... ()

Zombi

Výborná akční komedie, dost akce, ještě víc hlášek a špičkování mezi hlavními hrdiny, no a Stallone, Russell, a Conan :o) "Jak to, že máš větší zbraň než já?" "Tak je to se vším, pinďo." ()

Ukko

ANO! kýčovíté, ploché, neoriginální, plné levných hlášek a velmi čitelné, ale právě proto tento film mám rád. Solidní akční film z let osmdesátých, který nijak nevybočuje z tehdejšího akčního mustru. Herecké duo Stallone Russell předvádí přesně to za co jsou placeni a jde jim to dobře. Hláškují, rozdávají rány a masí padouchy ve velkém. Tuhle akčňárnu mám prostě rád, taky pamatujete porevoluční VHS verzi s rychlodabingem? :). ()

Yardie

Haha, tak todle je totální klasika. Myslím, že to je film, kde je snad nejvíc skvělých hlášek a slovních přestřelek. A pokud ne, tak je to jeden z TOP5. Děj naprosto jednoduchý a předvídatelný, ale atmosféra a styl, jak byl film natočen je opravdu paráda. Člověk se baví od začátku do konce. Ale co dělá z filmu tak parádní zábavu jsou dialogy. Naprosto vynikající slovní "orgie". Moc jsem se bavil a rád se vždy dívám znovu. Todle se prostě povedlo! Howgh! ()

Reverger

Poprvé viděno v 10 letech a zdá se, že čím jsem starší, tím mám pocit, že mi to stále víc a víc přirůstá k srdci. Nezapomenutelná dvojice. Akce a humor, má to všechno, co dnes filmy podobného žánru, postrádají. ()

Mikino00

Po solidním rozjezdu se to změnilo v nesmyslnou akci, akci a zase akci, do toho sem tam hláška a s dovysvětlováním příběhu už si nikdo starost nedělal. ()

Santino7

Skvele fungujúca ústredná dvojica a neskutočne štýlové hlášky. To sú veci, ktoré sa mi vybavia ako prvé. Ray Tango (Stallone) a Gabe Cash (Russell), tak toto obsadenie skutočne vyšlo. Pre mňa osobne jedna z najväčších klasík akčného žánru a myslím si, že právom. Po obsahovej stránke to je síce možno tak trochu vata - nič prevratné, skôr primitívne. No spôsob, akým je to podané je naozaj skvelý. Má to atmosféru (dámy a páni, koniec osemdesiatych rokov!), grády, vtipné úderné hlášky, šmrnc. A mimochodom, Teri Hatcher je naozaj prekrásna... Takže kde je problém? Tango & Cash je síce pomerne stará záležitosť, má už predsalen svoje roky - no zub času tomuto snímku ublížiť snáď ani nemôže, pribúdajúce roky skôr pomáhajú. Skutočná srdcovka, jedna z top záležitostí akčného žánru. 4/5 ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)