Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Wargoo

Duo Stallone & Russell mi veľmi dobre padlo. Ich parťácke hlášky boli neraz väčším spestrením než samotný film, ale pri každej jednej som sa rehotal ako blázon. Veľmi dobrý "akčák" s komedy prvkami a príjemný filmový zážitok. Staré dobre buddy movie. Kam sa hrabú novodobé (napr. Cop Out) 4**** a 77,914% ()

Andronikos

Kedysi mi to pripadalo výborné, na pasáži, kde sa starostlivý brat Stallone rozhorčene snaží uchrániť sestru pred nenechavým napadníkom Russellom, som sa výborne zabával. Dnes musím skonštatovať, že ide nanajvýš o dobre zvládnutý akčný film, na ktorom však okrem obsadenia nie je nič nadpriemerne pozoruhodné. Príbeh je tuctový a slúži len ako mostík, po ktorom sa dostávame ku klasickým motívom ako klaďasi vo väzenskom pekle, klaďasi sa doberajú, klaďasi vyťahujú informácie od zloduchov, klaďasi vystrieľajú pelech lotrovský. Práve záverečná akcia však nie je príliš zaujímavá a to, ako ju prežíva hlavný záporák spoza obrazovky, pôsobí smiešne. Charakteristika postáv je samozrejme nulová, a to vrátane Tanga a Casha. Na komediálne ladené scény o patáliach s podivnými spolunocľažníkmi vo väzenských celách sa bohužiaľ po stále veľmi vtipnej Bláznivej strele 33 1/3 už nedá pozerať s niekdajším nerušeným nadšením. ()

Akana

Ten solidní, zodpovědný a ten zlobivý, šprýmař. Oba jsou ale pořádně tvrdí hoši a stojí na té správné straně zákona. Takový model není nic nového, ale Stallone s Russellem mu celkem dodávají šťávu. Jejich vzájemné škádlení je docela zábavné i když bůhvíjaký odvaz to taky není. Slušná akční komedie. ()

MickeyStuma

Konec 80. let přinesl akční komedii, kde se setkali dva přední hráči své doby. Sylvester Stallone a Kurt Russell se tu výborně doplňují, chrlí hlášky jak z kulometu a co se týče akce, předvádějí přesně to, co se od nich očekává. Sly překvapil komediálním talentem, což se mu bohužel už později zopakovat nepodařilo, byť nejednou snaha byla. Nezapomenutelná je scéna hned na začátku filmu, kdy si dělá legraci ze své vlastní slavné postavy Ramba. Snímek je zábavný, svěží a kupodivu ani nijak moc nestárne. Vše je vyvážené. Akce má svoji dynamiku, humor je trefný a dobře načasovaný. Jedná se o snímek patřící mezi nejlepší, co Sly v minulém století vyprodukoval. ()

helloween93

Osmdesátková buddy komedie s kupou hlášek a akce. Stalloneho i Russela mám rád, proto si film užiji pokaždé, když běží v televizi. Finální jízda obrněným vozem nemá chybu. "Kdo tě učil řídit?!" - "Stevie Wonder" :'D Konec. 4* ()

GOREGASM

Tango and Cash představují typické policejní protiklady, tedy elegán s brýlkami, Sly a neurvalý, deodorant neznající buran, Kurt. Před kamerou to chlapcům šlape až nečekaně funkčně a i samotný biják disponuje téměř těmi nejchutnějšími ingrediencemi akčních osmdesátek. Přepálený heroismus obou poldů, šťavnatě přehrávající padouši, explozivní akce a synťáky. Jo, a se slovníkem se tady kluci taky moc nepářou. Když k tomu ještě přičteme několik hřejivě estupido scén viz. ruský boháč, kterému zdemolují jeho těžce vydřené fáro a on zvolá: "Miluji Perestrojku!!!" WTF?!? a uvědomíte si do jak perverzní zábavy celý Tango & Cash dozrál. 85% ()

P.J.2

Akční komedie která ve své době neměla konkurenci, jako malý jsem to viděl každou chvilku a nikdy jsem se u toho nenudil, nepřestává bavit a i s odstupem času stále skvost. Ps: Nejvíc sexy Teri Hatcher ve filmu. ()

BOURQUE

Nadpriemerný akčňák z konca 80-tych rokov! Na tento film si budeme spomínať hlavne kvôli skvelej spolupráci S. Stallon_a a K. Russel_a. Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Rathalos

Kurt Russell a Sylvester Stallone ako dvaja policajti partaci vo filme plnom akcie,ale aj humoru,bavil som sa,Teri Hatcher bola kocka...:-) ()

panoramix

Nejlepší akční film druhé poloviny 90 let. Scénář je sice slabší ale herecké výkony obou představitelů jsou překvapivě výborné. ()

levente

Kdysi (z kraje let devadesátých, kdy na chleba nebylo) jsem ten film měl za špičku, dnes s odstupem času si myslím, že to je lehce podprůměrné dílko, kde je Stallone snesitelný. ()

plagjoklas

Jeden z nahujstejsich akcnych B filmov. Proste bomba. uvodna Stalloneho scenka s kaminom je super (Chce jít nekdo do nebes?) Toto je akcná klasika v pravom slova zmysle, ktorú si rád pozriem hocikedy. Oddychovka ktoru sa vyplati pozriet. nekompromisných 5* ()

Nšoči

Tak tomuhle já říkám správná akční komedie o dvou diametrálně odlišných policajtech v podobě Sylvestra Stalloneho a Kurta Russella, kteří se bezvadně doplňují, chrlí jednu hlášku za druhou a dávají na obdiv svá krásná vypracovaná těla. ()

bolf!k

Akčňák jak má být. Celý to tak hezky plyne, že si ani nevšimnete, jak hloupoučký to chvílema je. Ale já se bavil a smál, protože ty drsňácký hlášky prostě nemají chybu. A hlavním tahákem je samozřejmě hlavní dvojka, který to neskutečně šlape a jsou prostě dokonalý. 85% ()

Barak

Naprosto fenomenální, boží, akční, nabušená komedie. Sly a Kurt mají mezi sebou neskutečnou chemii a hlavní zbraní tady nejsou pistole, nýbrž hlášky, kterých je tu snad maximum, co šlo do toho filmu nacpat. Takovou káru jako měli ti dva bych si dal rozhodně líbit.... :) ()

Blondak80

A když to není Cash, je to Tango, Tango a Cash, Cash a Tango :)) Největší předností tohoto akčňáku je jeho překvapivá vtipnost a dnes už asi legendární útěk z vězení. Koukatelné znovu kdykoliv a kdekolivtě :) ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)