Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

Han22

Jeden z nejklasičtějších akčních filmů mého dětství. Viděl jsem to snad stokrát a pořád mě to baví - Stallone je zde za elegána, Russel za drsňáka, oba hláškují celou dobu, příběh není k zahození, akce jsou naprosto vynikající a ten super bourák... ()

Kredy

Jsou filmy které nestárnou, ale tenhle mezi ně rozhodně nepatří. Jelikož jsem ho viděl v roce 2009 tak můžu hodnotit kladně jen vtipné narážky dvou hlavních hrdinů. ()

xaver

Zase jeden ze snímků o hrůzných poměrech v amerických věznicích, o zkorumpovanosti policajtů, bachařů a pod. Nebýt těch vtipných scén a zejména hlášek, tak nebylo co ke koukání. 2-3. ()

Zagros

Jeden z klasických akčních filmů pozdních osmdesátých let. Stallonemu s Russellem to společně překvapivě dobře klape, jsou skvěle sehraní a k tomu přidávají slušné výkony i představitelé vedlejších rolí. Navíc svižnou akci ve slušné režii doplňují nezapomenutelné hlášky. Přesto, že ke konci je akce (tradičně a schválně?) opět přehnaná a filmu by se pár věcí určitě dalo vytknout, mám jej velmi rád a občas se na něj s chutí podívám znovu. ()

iXtr3m3

Skvelá buddy akčná komédia s úžasným duom, ktorému navyše krásne prehodili úlohy, ako by to človek do nich v reálnom živote asi nepovedal, navyše sexi Louis Lane a Jigsaw v jednej zo záporných úloh. Nahláškované, plné oldschool osemdesiatkovej akcie, jednoducho fajn. ()

Loki_Six

"You wanna cut my throat, go ahead. You wanna cut my fuckin' head off and use it for a fuckin' basketball? You can *bowl* with the motherfucker for all I care! Just don't let HIM do it! I don't wanna get killed by this limey, immigrant JERKOFF! I wanna get killed by an AMERICAN jerkoff!" ()

Rssa

Velmi zábavná akční buddymovie. Russell si se Slyem hodně sedli, vypadali jako by spolu hráli už poněkolikáté. A kdo by nechtěl to jejich vytuněný auto? 80 % ()

cab

Dva policajti, kteri se nemaji moc v lasce, jsou krive obvineni z vrazdy kvuli sve presprilis uspesne ceste na poli zlocinu a usedaji spolecne do basy, kde travi nucene svuj zivot spousta jimi zavrenych zlocincu. Jedine spoluprace jim pomuze dostat se kam patri z tehle bryndy. Film plny hlasek a drsnych momentu s dobrou ustredni dvojici mezi kterou to patricne jiskri. Hodny pozornosti. 70% ()

DocBrown

Nejvetsi hodnotou filmu je hlavne ta komedialni, Stallone a Russell jako by se predhaneli, kdo rekne vtipnejsi hlasku. V dnesnich akcnich filmech nenajdeme ani odvar vtipu, jako je tady. Bohuzel, samotny dej filmu je zoufaly a znacne nelogicky (vezeni vladnou vezni, tak proc neutecou ?). Vtipnosti se mozna blizi Lethal Weapon, ale propracovanosti deje ani nahodou. Takze i pres tu nostalgii a hudbu nemuzu vic jak 3. 65% ()

divak84

další film ketrý zanechá v člověkovi plno hlášek a skvěle prožité hodky a půl :) policajt: on si myslí že je rambo tango: rambo ? to je jenom hadr .. ()

Tessie

A tohle byla právě má premiéra opět staršího kousku u něhož lituji, že jsem se nikdy nedodívala s bráchou, když na to v pokoji a koukal a vždy jsem v půlce usnula. Fakt bomba film. Kurt a Sylvester byli vynikající dvojka. ()

AdamesWWE

[7/10] Tango a Cash sú dobrí policajti ktorých stvárnujú Stallone a Russell. Dosť dobrý príbeh s dosť dobrým spracovaním, s akciou ktorá je veľmi dobrá. Situáciu ešte zlepšujú hlášky oboch hlavných aktérov. Skvelá, kvalitná akčná komédia z 80.rokov s kvalitnou a prehľadne natočenou akciou. ()

Paity

Už dlouho se na tohle chci znovu podívat a stále se mi to nedaří. Každopádně je to jízda a těm dvěma to spolu překvapivě jde a skvěle se doplňují. Skutečně velmi povedená akční oddychovka, když nemáte co dělat. ()

F.W.Colqhoun

Člověk prostě nedá dopustit na pohádky svého dětství... Včera po já-nevím-kolika letech jsem, poprvé v původním znění, a tedy bez skvělého dabingu dua Soukup-Dlouhý (kteří své hlasy propůjčili podivně prostříhané verzi pro české televize – a samozřejmě videokazety), viděl a slyšel svůj jeden z úplně nejvíc nejoblíbenějších akčňáků (v závěsu jsou ještě Dvojitý zásah s Osobním strážcem, ha ha ha). A na rozdíl od jiných má tohle pořád šťávu. Tandem Stallone-Russell jde dohromady fantasticky a přestože akce pro post-matrixovský svět trochu vyčpěla, film sázící ikonické scény, queer motivy a pamětihodné hlášky jednu za druhou (a přes sebe) kouzlo rozhodopádně neztratil (a naopak nabízí mile osmdesátkovou patinu, zahušťovanou synťákovými motivy a hitem Yazoo). Diváka, jemuž snímek nekoluje v žilách, by možná mohly rozptylovat podivné postupy, zřejmě stopy po produkčních škatulatech, ale nostalgik nemá výhrad. Kdyby nebyli „Expendables“ tak pitomá frančíza, přírodního Russella bych v ní ve společnosti nabotoxovaného Slye viděl rád. ()

Ilhan

Už chápu tu všeobecnou oblíbenost párku těchto poldů, klidně bych si nechal líbit několik pokračování ;), podobných buddy movies není nikdy dost a takhle cool, hláškujících a do sebe ryjících Stallonů a Russelů taky ne. ()

Scevola

Priemerny akcny film. To co vyslo v Smrtonoscnej pasci sa teraz ani nahodou nezopakovalo, lebo scenar a rezia vobec nestihaju. Stalone sa mi tam vobec nehodil, naopak Kurt Russell hral vyborne. 6/10 ()

Corpsegrinder

V podstatě dobře natočená buddy komedie kterejch se v 80. letech dělalo jak nasráno a která má na konci skoro až madmaxovsky šílenou akci v lomu. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)