Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

MikeZ

Jeden je elegán a o Rambovi nemá moc válné mínění. Druhý je drsňák, který nejde pro ránu daleko a údajně ho učil řídit Stevie Wonder... Oba jsou nejlepší policajti ve městě a hláškují o stošet. Prostě Tango a Cash. 9/10 ()

Krustyburg

Výborná akce, dvojici hlavních hrdinů to klape, děj obstál, i když byl šmrncnutý "Hollywoodem" a toho vynálezce ukradli z bondovek.. Připomíná to Smrtonosnou zbraň, je to stejně dobrý. ()

Danny F.

Lepší dvojku už nemohli zvolit. Jejich popichování nemá obdoby a vykouzlí úsměv na rtu. Film samotný taky není k zahození a upoutá pozornost. Rád se na toto kouknu znovu a rád. 65% ()

lykan9

Jedna z klasických buddy akčních komedií, kterou i když člověk shlédne po sté, tak ho stále baví. Spousta akce, skvělých hlášek a šťabajzna k tomu (Teri hatcher). K tomu dvě hvězdy v nejlepší formě Sly a Russell a nelze jinak než hodnotit plným počtem. ()

cross

Jedna z nejlepších akčních komedií co znám. Stallone i Russell si střihli dynamické akční sekvence s vtipnou jiskrou v oku, podpořenou nejednou dokonale suchou hláškou... Sice standardka, ale velmi akční, velmi vtipná a dokonale zábavná! ()

Spock

Akce s komediálními prvky. Dva nejtvrdší policisté ve městě se stanou obětí léčky mafie, která z nich udělá vrahy, aby se jich tak zbavila. Bohužel se jí to nepodaří a oba výtečníci dokonce přežijí pobyt ve vězení mezi svými „fanoušky“, které se poslali. Na konci filmu nás samozřejmě čeká vyřizování účtů. Nečekejte nic převratného, pokud se ale zrovna nemáte na co dívat tak do toho, pár míst je v celku úsměvných, herectví ale příliš nehledejte. ()

NoFiction

Výborný soundtrack, výborná sledovanost, výborná zábava a relax. Je to tak dobré, že to můžu neustále dokola. Místy je to stupidní, ale +sy neskonale převládají. ()

KASUGI

Nejlepší "buddy cop movie". Stallone s Russellem se tu navzájem parádně shazujou a třeba oproti Smrtonosné zbrani je to naprosto vyrovnaný "souboj" přičemž nikdo z těch dvou nemá navrh. ()

jitrnic

Možná nejlepší Stallonův film, jinak mírně nadprůměrný, nad ten průměr ho u mě vytahuje spíše mírná nostalgie po filmech tohoto typu. Místy je to celkem vtipné a to hlavně díky Kurtu Russelovi (ke kterému se vůbec nehodí hlas Vladimíra Dlouhého), Stallone hraje jako vždy poměrně příšerně. Hlášky ústřední dvojice jsou většinou dost pitomé. ()

Elleannie

Skvělá kombinace napětí, akce a humoru, který mám moc ráda. Tango a Cash se báječně doplňují a vyniká zde hlavně jejich neustálé vzájemné provokování. Kurt Russell zahraje všechno perfektně, a co se týče Sylvestera Stalloneho, tak právě takové filmy mu podle mě sedí nejvíce - alespoň já se na něj radši podívám v akční komedii. ()

Autogram

Dnes je to samozrejme za tri hviezdy, ale dovolím si hodnotiť z pohľadu pamätníka, keď bol tento film jedným z vrcholov žánru hláškujúcej akcie. TEST vypípavača: (podrž kurzor) Veľmi sme sa na ňom pohodovo bavili. ()

ssfan

Tango a Cash je podle mě jeden z nejlepších Stallonových filmů. Parťáka mu dělá Kurt Russell, takže by se stěží hledala lepší dvojice. Film je plný dobrých hlášek a má celkem dobrý příběh. V roli hlavního záporáka se blýskl Jack Palance - mafiáská postava jak se patří. K dokonalosti mi chyběly jen lepší souboje. 80% ()

jefff

Solidní akční kousek z konce osmdesátých let. Pro mě to byl tenkrát teprve druhý film, který jsem s mr.Stallonem viděl. První Cliffhanger, který mě nijak zvlášť neoslovil. Tango a Cash má vtip a spád a je to jeden z těch povedenějších Stallonovek. Kurt Russel zde taktéž válí a zaslouží pochvalu. Dobrej film. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)