Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

pepa3rd

Tenhle film jsem kdysi viděl několikrát a tím "kdysi" myslím opravdu dávno. Asi se budu muset podívat znovu, abych mu mohl přidat tu čtvrtou hvězdičku, protože se mu jí s čistým svědomím bojím dát jen tak :). ()

emdvojka

Veľmi zaujímavé trio. Russel, Sly a Hatcher využili svoj potenciál a zahrali snímku vo veľmi rezkom a komediálnom duchu. Zábava od začiatku do konca, aj keď ten záver sa mi paradoxne páči najmenej. A vedeli ste o tom, že Stallone si myslí, že "RAMBO, je trouba"? :-) ()

Kingjiri

Herecký obsazení slibovalo slušnou zábavu, který jsem nakonec dostal víc, než by mě před projekcí napadlo. Stallone s Russellem jsou pěkně sehraný a vzájemně se doplňujou. Stallone je silnější v akčních scénách, Russell se zase stará hlavně o hlášky a táhne komediální složku. Příběh svojí přehnaností i rychlym tempem přesně odpovídá akčnim filmům z osmdesátejch let. Akce je víc než dost a je vážně kvalitní. Já jsem neskutečně spokojenej a opět mi nezbývá, než si povzdechnout, že je takovejhlech akčních komedií v novym tisíciletí jako šafránu, čtyři hodně silný hvězdy. ()

Stíba

Sou tu slušné hlášky i zajímavá akce ale Poslední skaut, Smrtonosna zbraň nebo jiné špičky žánru jsou ještě někde jinde. Když přičtu povedenou dvojici a odečtu místy podivný béčkový závan, dává mi to i vzhledem k tempu a krátké stopáži poklidné 4*. ()

Ozzy2

Na tenhle film jsem se moc těšíl, Před 25 lety to byl strašnej hit na VHS a moc se mi to tehdy líbilo.S odstupem času je to bohužel naprostej odpad. Trapný hlášky, ještě trapnější akce a dva nesmrtelný superpoldové.Prostě humus a céčkovej akčňák. Když to srovnám se Smrtonosnou pastí.......McClane forever ()

kluzo

Přiznám se, že v mém hodnocení je hodně zohledněna nostalgie. Tenhle film, Komando, Rambo, Věc, Lesní duch... To jsou první filmy, které jsme s kamarády hltali v 80. letech na VHS a klidně i v 5. kopii, kdy už ani moc nebylo poznat kdo je Stallone a kdo Russel. Kolikrát bylo u nás doma i 20 lidí, když samozřejmě nebyli rodiče doma, a sjížděly se filmy nonstop až do rána... ()

Razzor_82

"Podej mi zbraň. - Jak to že máš větší než já?" Klasika krimi žánru postavená na dobrých hláškách. Naráží ale na slabší děj. Kontrast Stallone-Russell funguje skvěle a jejich vzájemné popichování je super..."Tak je to se vším, pinďo." 7/10 ()

PEZ

Ešte aj dnes skvelá buddy-komédia, ktorá baví od začiatku do konca. A to pritom film vznikal s dosť velkými problémami, lebo producent filmu sa nevedel zhodnút s pôvodným režisérom, či to má byť čistá paródia, alebo trochu aj vážny film. Nakoniec v priebehu natáčania sedeli za režisérskou stoličkou až 4 rôzní ľudia a nebyť Stalloneho, nikdy by film nedokončili. V istom bode Stallone nielen hral hlavnú postavu, ale aj pomáhal s réžiou, úpravou scenáru a produkciou. :) Každopádne film mal úspech a je až symbolické sa dozvedieť, že to bol v kinách úplne posledný film 80. rokov. :) Náhodou pekná rozlúčka s danou dekádou. Bavil som sa aj dnes. PS: Keď som bol malý, s bratom sme dookola tento film pozerávali. Videl som ho aspoň 30x. Miloval som najmä tú úvodnú scénu s kamiónom. A hudbu samozrejme. :D ()

Odpadlik

První půle filmu je zajímavá - Stallone coby elegantní detektiv v drahém obleku a s brejličkami, Russell coby drsňák v obnošených džínách a vytahaném svetru, falešné obvinění, vězení, útěk. Až sem to jde, ale od momentu, kdy se začnou mstít a vtrhnou na pozemek zloducha (Jack Palance), který to všechno způsobil, je to nuda a obyčejná béčková střílečka. Jakoby si tvůrci najednou řekli - "co to děláme, proboha, musíme tam dát pořádnou akci, je to film se Stallonem". Škoda. ()

Trixi

Akce, vtip, napětí, láska. To všechno tam je a navíc ve formě na kterou se dá dívat. Elegantní Tango a neotesaný Cash jsou parťáky k pohledání a ikdyž je takovejch dvojic ve filmech hodně, tyhle dva jsou prostě nezapomenutelní. ()

LordMysti

Ať je film jaký chce, kdykoliv se na něj dívám, nemohu přestat - vtáhne mě a nepustí. Stallone a Russell se vyjímečně doplňují, pouští hlášku za hláškou a i té akce se zde dočkáme... ()

jojo-Jozin

Když jsem tohle viděl poprvé byl jsem uplně hotovej, ale objektivně a zpětně musím ubrat a dát 3*. Nicméně je to poměrně zábavné a vtipné. ()

Veseldaa.!

Já tyhle osmdesátkový béčka miluju. Tango & Cash je můj šálek čaje, skvělé hlášky a překvapivě i dobrý děj. Velice oceňuji i to, že nepřišlo pokračování. ()

Zahartof

Typická 80. léta. Film je plný nereálné akce, stejně jako jeho kolegové z tohoto období, ale má nad nimi navrch ve skvělých hláškách a scénách(z nichž některé jsou perfektní - zlý a ještě horší polda, uvedení do věznice, poslední fáze ZMRKNEP, např.) :)) ()

Patrik200s

Tento film je kultová legenda Nepriestrelný a uhladený Sylvester a šialene natvrdlý Kurt. Možno sme sa mohlo dočkať dvojky. ()

waska

Jeden z těch akčních filmů, které zavánějí komedií. Stallone a Russel jako ústřední dvojice je výborná, perfektně k sobě pasují a navíc mají prvotřídní hlášky. Sly by možná měl přemýšlet o rolích v komediích. Myslím, že by se uplatnil víc než dobře. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)