Elegantní poručík Ray Tango zneškodní kamión převážející drogy. Drsný polda Gabe Cash si o tom s úšklebkem přečte v novinách a vzápětí se musí bránit útoku najatého čínského vraha. Obou policistů už má Yves Perret, mocný král podsvětí, plné zuby a rozhodne se je zlikvidovat. Na mysli ovšem nemá obyčejnou vraždu. Vláká je do opuštěné budovy, kde se oba muži poprvé osobně setkají. Vzápětí objeví zavražděného muže a než stačí cokoli podniknout, jsou zadrženi agenty FBI a obviněni z vraždy a odsouzeni na základě Perretem podvržených důkazů. Nejenže jsou veřejně zostuzeni, ale navíc se ocitnou ve vězení, které dříve hojně zásobovali těmi nejhoršími zločinci. Je jisté, že tady dlouho na živu nevydrží. Zbité policisty první noc na poslední chvíli zachrání zástupce vězeňského správce, který jim také poradí jak uprchnout. Následující noci oba využijí příležitosti a skutečně se jim podaří uniknout. Každý sám se pak pouští do pátrání po muži, který je dostal do pasti. (TV Nova)

L3G1ON4R

Akčně nabitý snímek s trochou neokořeněného humoru v podání svalovce Stalloneho a excentrického Rusella. Příběh o dvou hodně odlišných policajtech používajíc odlišné metody a techniky k dopadení narušitelů zákona, dokáže slušně pobavit. Drogový kartel pod vedením Perreta se otřásá v základech, když si Tango (Stallone) přitančí ve svém stylu, a Cash (Russell) si zase prorazí cestu k zakázce za pár melounů. Zajímavá dvojice se ovšem dostane do léčky, ze které se musí dostat byť to stojí i život. Na cestě k dopadení velkého bosse jim pomůžou bláznivý přátelé, milující rodina a odhodlanost vše uknočit jednou provždy... ()

Stejšn

Spousta výbuchů a střílení, obouchávačka se silničními scrapery je originální. Některé scény jsou ovšem dost přiblblé, ale co je tu hlavně hrůza - snad nejhorší záporák všech dob v podání Jacka Palance. V závěru je opravdu k uzoufání. Když to mám shrnout - první půlka (zrada a útěk) je dobrá, druhá (pomsta) je děs. ()

stando5

Výborna akčná komedia so zohratou dvojicou Stallone,Russell nabitá akciou a skvelým humorom od začiatku až do konca ()

Cortesz

Klasika 80-tých let s docela solidním scénářem, skvělou hudbou a především obsazením ústřední dvojice v podání Stalloneho a Russella, kteří chrlí hlášku za hláškou a k tomu všemu solidní akce. P.S. Škoda jen toho zbabraného českého dabingu, který kazí celkový dojem. ()

Marcus.das

Dobra americka akce z doby, kdy meli jeste hlavni hrdinove aspon nejaky styl. Humorem protkane strilecky...to se uz tedka moc nevidi. Takze stara dobra klasika:) ()

curfew77

Docela podařená akční taškařice, které srší gejzírem tvrďáckých buddy hlášek a to hlavně v první polovině filmu. Stallone předvedl na tu dobu překvapivě sebeironický výkon a potvrdil, že s jeho herectvím to sice nikdy nebylo slavné, ale ani tragické. Naopak Russell mi vždycky připadal na akčního hrdinu trošku moc obyčejný, což tady platí dvojnásob. Vynikající je nástup hned s úvodními titulky a nezapomenutelná Stalloneho scéna s kamionem podbarvená dokonale sedící "cool" hudbou - podle mě (v rámci žánru) nejlepší filmový "otvírák" přelomu osmdesátých a devadesátých let :) Zhruba po třičtvrtěhodině sice scénář bohužel notně ztrácí dech, a klopotné pokusy udělat z Teri Hatcher sexbombu mě nechaly (jako ostatně už několikrát předtím i potom) zcela chladným, přesto solidních 75 %. ()

Jara_II

Vrchol osmdesátek, kdy už ani tvůrci nebrali tenhle akční žánr vážně a tak tvořily tyhle zábavnější kousky (kromě tohoto filmu třeba Poslední skaut..) - pro mě supr ()

teltri

Tento film je paradoxný. Ako malý chlapec som zbožňoval akčných hrdinov ale tento film ma nenadchol. Po rokoch už bol dojem oveľa lepší, Dobrá akčná komédia. ()

Stranger77

Film, kterému v geniálnosti hlášek může konkurovat kromě Posledního skauta opravdu máloco. Neřeším, že je to celý strašně moc přehnaný, protože to je záměř, kterej naprosto žeru! ()

meemini

Skvělá akční nářezovka. Najdete tu dva jak šmirgl drsné, naprosto rozdílné detektivy, z čehož vyplývá spoustu vtipných dialogů a střetů, akci, a taky striptýz, který v téhle klasice nemohl chybět. Přijde mi, že si Stallone i Russell natáčení užili, jak se patří. Tango a Cash jsou prostě skvělí. Bohužel, přes tohle všechno, nejde zapomenout na šílený konec filmu, otevírá to ve mě trauma ze zpackaného konce Smrtonosné zbraně I (fight). ()

walkingdead

Zatímco Walker Texas Ranger může jít klidně inkognito do kriminálu (přestože dle jeho věhlasu ho musí znát všichni zločinci v Americe), Tango a Cash jsou na tom hůř. Polovinu osazenstva dostal do basy Tango, druhou půlku Cash. Takže když jsou neprávem obviněni z vraždy a posláni na převýchovu mezi plno svých starých "přátel", může jim život zachránit jen útěk a odhalení pravdy. ()

vitac.

V závěrečných titulcích byla mezi ve filmu znějícími písničkami uvedena i Poison od Alice Coopera, tu jsem teda nějak propásl. Nicméně, být mně tak znovu dvanáct, asi bych si to užil víc:) Slabší tři a netřeba nikdy vidět znovu. ()

64B

V tomhle filmu se u mě stalo něco .. neočekávanýho. Musím říct, že v T&C zastínil tak trochu Russel Slyho. Film, ve kterém spíš padaji víc hlášky než mrtvoly k zemi, to je příjemná změna. Takže další z vydařených a oblíbených filmů. 5*. ()

Guran

Šíleně jsem se na film těšil a musím říct, že jsem byl příjemně překvapen. Kurt Russell a Sylvester stallone své role zahráli dobře. Nevím, který hlupák v tý Americe nominuje ty herce na maliny, protože bych neřekl, že tihle dva hoši by je měli dostat. Film se mi líbil, akorát některé srandy by mohly vypadat lépe. ()

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Tarantino a Cash

Tarantino a Cash

26.07.2006

Kdepak, žádný remake nebo pokračování dnes již klasického buddy snímku Tango a Cash se nechystá. To se jen kdysi zářivá hvězda akčního žánru Kurt Russell spolčil s režisérem Quentinem Tarantinem za… (více)