Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

Wallas

Ono se to nezdá, ale kdo se podívá pod slupku nekončící zábavy a nesmrtelných hlášek, tak najde i něco víc. ()

Estrellita odpad!

Moc se omlouvám všem, kteří dali hvězdičkové ohodnocení, ale já to prostě nedokážu. Musím přiznat, že jsem se na to opravdu těšila. Mám ráda suchý humor většiny československých komedií a čekala jsem příjemnou a zábavnou podívanou... Ale tohle, TOHLE!, pro co ani nemám pojmenování, jsem ani nedokázala vydržet do konce. Možná to je tím, že nesnáším ožraly a nesnáším blbce a v tomhle filmu jsem se měla celé dvě hodiny koukat na ožraleho idiota a poslouchat jeho inteligentní projev... Ale pro mě je to celé prostě jenom jeden velký oplzlý shit. ()

Khumbac

Film nadupaný nezapomenutelnými hláškami. Životní role Bolka. Improvizace v některých scénách převádí film do nových rozměrů. České dědictví :) ()

SniperG1

Nezapomenutelný český film s nezapomenutelnými hláškami, které se drží dodnes !! I když to znám pomalu celé nazpaměť, tak se vždy výborně pobavím! Takhle bych si to dokázal představit kdyby v té době vesnický buran sdědil takové peníze! :) Bolkův nejlepší film... 90% ()

Motinski

Jeden z filmov čo je braný ako klasika, no mňa minul. Polivka mi prišiel časom otravný, príbeh prešlapuje na mieste a vedľajšie postavy si už ani poriadne nepamätam. Prezentácia vtipov len prostredníctvom nonstop opitého burana mi nepríde nejak zvlášť výnimočná. Našťastie, pár prirodzene humorných situáciu bolo a pri mojej averzií k českým komédiam ešte Dědictví celkom vyčnieva. Tie 3* sú ale slabšie. ()

adams89

Pokaždé, když si vzpomenu na tuhle českou klasiku, okamžitě si vybavím jednu věc - a to mé neustálé výbuchy smíchu, které jen tak nějaká komedie nepřekoná. Postava Bohuše, v podání Bolka Polívky, je naprosto bezkonkurenční a ty hlášky, co ze sebe chrlí skutečně nemají chybu! Ty nejlepší "kousky", co Bohuš a ostatní ze sebe vypouštějí, už také po právu zlidověly. Podle mého názoru je Dědictví jednou z nejlepších (ne-li vůbec) českých komedií devadesátých let. Pokaždé, když ji dávají v televizi, tak já u toho rozhodně nesmím chybět. A jaký je to potom teprve zážitek, když na to koukáte s přáteli v hospodě u piva!90% ()

black.mao

Takový veselý vesnický příběh o tom, jak prostý venkovan k penězů přišel, pak o ně sice přišel, ale nakonec zase k nim přišel. "Koza sa ti voběsila, ty milionářu blbé." ()

Charlizee

26.09.2010 Není možné, já nemám Dědictví ve zhlédnutých filmech? Dnes jsem film viděla asi podesáté... Nenudí mě, i když v něm již nic nového nenacházím. Zajímalo by mě, jak by film vnímal divák z NEpostkomunistické země. Podobenství o tom, jak člověka (a lidi kolem něj) mění peníze, by probíhalo podobně v kontextu každé společnosti, ale jak by jednaly postavy ryze českého charakteru = když něco mít nemůžu, chci to, až to mít můžu, ztratím o to zájem (plyn); jak by se vypořádaly s typickým alibismem - do partaje jsem vstoupil kvůli dětem...apod. ? Velmi zájímavý snímek otevřený k sociologickým úvahám. ()

ivan_drago

Když sem film viděl poprvé, přišlo mi to jako strašná blbost. Postupem času sem ale chtě nechtě musel uznat, že je to naprostá klasika české kinematografie a hlášky z filmu jsou nezapomenutelné. Fakt se u toho vždycky tak nasměju, že je to až neuvěřitelný. No a Polívka je machr. ()

žvanimírek

Něco, co mě ale kurvahošiminulo...Polívka mi tady nepřijde vtipnej a Donutil to nutil zrhuba stějně tak, jako já tenhle komentář! ()

honza7

No prostě skvělé! Já věřím, že i takový buran jako Polívka cosi Bohuš se určitě najde! Rozhodně jeden z klenotů české tvorby. Jen se tak nějak ježím hrůzou pokračování. No.. uvidím jestli na to půjdu. ()

Dado

Neskutočné množstvo vtipov zlepených do niečoho, čo by malo predstavovať príbeh. Pre niekoho filmová klasika, ba dokonca kult, u mňa však len priemerný film, ktorý nad hladinou nižšieho hodnotenia držia len spomínané vtipy a vynikajúci herecký výkon Bolka Polívku. (60%) ()

Mrkvič

Fůra nezapomenutelných hlášek. Do toho i slušné herecké obsazení. Sice je tomu už 20 let, ale nadčasovost se tomu nedá upřít. A to ani přes to, že jde o ztvárnění postkomunistického nástupu kapitalismu. ()

Yesqward

Hoci neholdujem českým komédiám, no táto je bezkonkurenčne najlepšia. Nabitá vtipnými legendárnymi hláškami a zaujímavým príbehom vesničana, nesklame ani po piatom pozretí. Bolekov životný výkon, ktorý mi tak pripomína ten v Big Lebowskom, je presvedčivý a rozhodne ten najzábavnejší! 100% ()

LadyPupu

Komedie, která se stala zcela právem klasikou. Můžeme polemizovat, že Věra Chytilová natočila lepší filmy, ale Dědictví rozhodně nepatří k nejhorším. U mně osobně má naprosto výsostné postavení. Díky geniálnímu Bolku Polívkovi a replikám, které zlidověly. Vynikající pohled na českou malost a buranství. ()

Lachtaan

Já se s tou českou alkopovahou neztotožňuju a rovněž ani s tím volnomyšlenkářským venkovským životem. Samozřejmě, že to Věra Chytilová (za)chytila s velkou nadsázkou, ovšem dost věřím tomu, že v sousedním Moravistánu se letní dny tráví dodnes obdobným stylem. Pro pár legendárních hlášek se nejde daleko, mnohem radši si Bolka Polívku ale znovu pustím v Pelíškách než v jeho pro všechny ostatní asi nejslavnější roli. [viděno na Netflixu 26.2.2022] ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů