Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

nevermore

nejlepší momenty: ....."Co urážáš?" ......a ten typek s knirem v žluté košili na půl huby "nedělej machra"....A taky jsem se málem potrhal smíchy když si ten tunelář Široký přihnul té slivky, co udělal za grimasu :D ()

Tomatáš

Dívat se na Dědictví pohoršeně a označovat ho za trapnou snůšku sprostého humoru je podle mě dost krátkozraké...Stačí otevřít oči a kouknout se na to, jak se chová většina české populace, dnes už téměř všech věkových kategorií..Přátelé, nemusí se nám to líbit, nemusíme s tím souhlasit, ale to je tak to jediné, co s tím můžeme dělat.. ()

dANo

Aj ja patrím k tým, ktorí si tento film môžu pozrieť kedykoľvek a poteším sa z toho množstva podarených hlášok, ktoré sa postupom času stali kultovými. Vytknúť by sa dalo možno viacero vecí, ale ja spomeniem hlavne priam až neherecký výkon Šárky Vojtkovej predstaviteľky Irenky. Ale aj napriek tomu je tento film kurvaschwanda. ()

cubiculla

Hlášky z tohoto filmu byly hlavní náplní našich přestávek na základní škole, později se dostaly i do vyučovacích hodin a některé byly dokonce směřovány i směrem k vyučujícímu ("Však vaši pi*u jsem..."). Navíc Irenka byla v raném dětství moje hrdinka a vždycky jsem se hrozně těšil na Bohušovu návštěvu u ní v podniku (odhalila tam totiž největší prsa, které jsem v té době mohl spatřit nahé, navíc tak činila pokaždé, když jsem si Dědictví pustil...). Dnes už vím, že Irenka není žádná hérečka, ale kurva je to a už se mi nelíbí. ()

swe

Kultovní česká (moravská) komedie s vynikajícími herci (Polívka a Donutil se pro své role narodili) a jednou legendární hláškou vedle druhé. ()

Danny F.

Naprostá jednička mezi českými filmy. Je to taková klasika, naprosto bez obalu a servítek. Bolek zaválel skvěle. Je to kult. 100% ()

Nyck

"Dones mi to pivo, ale rychle nebo zhebnu!" ... První půlka filmu je bezkonkureční, ta druhá část už je bohužel slabší. Ovšem taková scéna v restauraci, ta je nezapomenutelná. "Vždyť je to sladké jako hovno z nutrie." ()

sskrblik

Perfektní komédie s jednou hláškó za druhó. Tak to mám rád! Polívka se do role vžil a evidentně ho hodně bavila. Myslím, že i ta slivovička občas posilňovala. Donutil hraje skvěle střízlíka. Nedávno jsem si to zopáknul v televizi a úsměv na tváři nezmizel ani na minutu! Podle rozporuplných hodnocení je tu vidět kdo nepije :-) ()

darek kartac

Skvělá komedie, lépe řečeno Československý fenomén. Ve filmu si myslím že Věra Chytilová udělala dobře že do hlavních rolí obsadila Bolka Polívku a Miroslava Donutila. Oba po celý film i s ostatními herci vytváří skvělou atmosféru a nezbývá nic jiného než si film užívat a smát se. ()

morena.jea

"Ty první světová skupino. To by sas mosel ináč chovat, ináč tady obracat čověče. Enom za tu chvílu co su tady. Tam mává, jak na prvního mája, chce zaplatit. Ani si ho nevšimneš. Toťkaj obrúsky nevymění. Špinavé nechá, hotové. Vyřízené. Sa tady plúži jak nejaká lemra, ty skupino. Jak před infarktem tady chodíš. Cigána nepustíš, černoch ti nevadí. Víš kolik múže mít peněz, takový cigán? Hoši nic ve zlém, to není nic proti vám. Já nejsu žádný rasista, pro mňa cigán jak černoch. Lidi sú lidi to je jasné. Co děláš machra, kde si, kto si? Si myslíš že já su nějaký hňup, ty hňupe?" ()

kubikzeme

Můj bezkonkurenčně nejoblíbenější český film. Znám ho celý nazpaměť, ale stejně když si jej pustím už po dvacáté směju se od začátku do konce. Bolek Polívka ve své životní roli. Nemohu nenapsat zde aspoň nějaké z mých nejoblíbenějších hlášek "Kurva co je to z sračku, vždyť to chutná jako hovno z nutrie" "Já želvy nežeru" "Modré víno, to jsem ještě nepil" "A paní doktorko, věříte v Boha?" "A jak se to ty ku*vy šikmooké dozvěděly, že mám cihelnu?" "Hodinky su vodotěsné" "Ku*va hoši nedýchajte! Ten kůń z vás cítí chlast!" "Vždyť to je Kája!" ()

lucascus

Omlouvám se všem, kteří ujíždějí na tomto filmu, ale toto opravdu není šálek mé kávy. České komedie mám poměrně rád, ale tento humor mi připadá poměrně dosti vulgární a nemorální (jo a ta šlapka tam má sice hezkou postavu, ale xicht a vyjadřování na hovno). Dlouho mi tato "perla" unikala, a teď, když jsem měl konečně možnost film shlédnout, zjistil jsem, že jsem předtím o nic nepřišel. Herci jsou zde (s výjimkou Bolka) nesnesitelní, scénář nedomyšlený, jednání postav zbrklé, je z toho prostě cítit ta chaotičnost, která trvala pár let po revoluci. ()

mab odpad!

Tento film mne urazil. Pokud hledáte vhodného kandidáta na nejhorší český film, odpad, žumpu, již nemusíte, stačí shlédnout toto dílko kdysi solidní režisérky. Každý režisér občas projde dnem, každý má svého Čonkina, ale tohle... Co je mnohem smutnější, tento film jsem shlédl v rodině mého maďarského kamaráda a pokud si z filmu vezme, že tak to u nás chodí, tací že jsme, tak potěš koště. ()

Wade

Kurvahošigutntág aneb film co mě vždycky dokáže rozesmát. Co minuta to nejmíň jedna geniální hláška. Famózní Bolek Polívka ve své nejlepší filmové postavě. Kdo by dnes neznal alespoň 10 hlášek z filmu takový divák snad ani není. Navíc film dokázal i to, že pokud se třeba někomu nelíbil tak přesto i tento divák zná některé hlášky. Dědictví aneb jedna z nejlepších českých komedií. 93% ()

Castrator

Stojí na Polívkovi a jednotlivých scénkách (buran v kavárně, burani v restauraci, buran nakupuje, buran potká Káju, buran v bordelu, buran na obchodním jednání), které si asi sám napsal. Jakmile scénky dojdou, je to průser, protože dějově jde o velmi slabý film. Dle některých komentářů jde o nastavení zrcadla, výpověď... Ale hovno z nutrie. ()

Master19

Je zajímavé, jak tento film oslovil diváky napříč všemi možnými spektry... Neměl jsem ho moc rád, ale už jsem do něj asi tak nějak dorost. ()

hroubek

Klasická komedie, která krásně zraje. Film, který nám nabídl tolik legendárních hlášek a momentů. Tempo je místy pomalejší, stopáž by se dala určitě krátit, ale to jsou asi tak jediné chyby. Bolek si to užívá a krade si film pro sebe. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů