Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

BoXBe

Víc než film, je to mozaika svérazných scén zrcadlících dobu, ve které vznikla. Bolek Polívka je ale fakt legendární v tomhle a umělé neherectví ostatních dokonale zapadá. ()

otík

Je to sice strašná blbost, ale na druhou stranu kolik jen těch hlášek zlidovělo - "Vlastno, nebuď kráva", "Sedni si, nebo ťa vymnéním", "Třikrát Bohušu, třikrát" atd. Skoro co věta, to perla. Ale jako příklad to rozhodně dávat nejde. Je to prostě sprostá blbost k pobavení. ()

tomeek

Kultovní film, který vlastně ani není komedie, ale maskovaná óda na nástrahy peněz a moci. Prostý Bohuš se tak dostane do pozice, kdy vlastně neví, jestli jeho kamarádi chtějí jeho, nebo jeho prachy. Ale dost keců, tento film je plný hlášek, které zlidověly. Výborná komedie a já čekám, kdy se konečně objeví nový film tohoto rázu a ne ty kraviny, kterých máme plné kino! Mimochodem, "Věříte v Boha?" ()

Sabrewulf odpad!

Jak jinak ohodnotit komedii, u které nejen, že jsem se ani jednou nepousmál, ale navíc se cítil poměrně trapně. Film postavený jen na vulgárních hláškách. ()

SoolenJV

Mizerný film o tom, co s moravským buranem (nic proti Moravákům) udělají peníze. Až se jeden diví, že tohle "békovinu" natočila Věra Chytilová. Na jednu hvězdu film zvedá skvělý Kroner a Bohušova tetka. To jsou dvě stěží zapomenutelné figury. ()

sir-dave

Moment, moment, moment. Proč by kupovali cihelnu? Proč by utráceli peníze na cihelňu? Však já jim můžu prodávat cihly… Japoncom. V dávných časech při prvním zhlédnutí jsem ten film téměř "nesnášel" a částečně bych se dokázal ztotožnit s komentářem golfisty ale časeme se stalo pro mě Dědictví kultem. Nesmrtelné hlášky, Bolek v životní roli, klasický starý český venkov a touha skoro každého vesničana vyhrát pohádkové jmění. ()

vesper001 odpad!

Kultovní záležitost. Zřejmě. Setkala jsem se s poměrně početnou skupinou lidí – někteří jsou (i přesto) mými blízkými přáteli – kteří tento film považují za něco mezi Platónovými dialogy a Shakespearovými Sonety. (Hlavním poznávacím znamením vyznavačů …hošigutntágismu je vzájemné oslovování se „doktore“, doplněné pokyny „napij sa… Napij sa nebo ťa vyměním. Je to placené.“ apod., a to přibližně za každou třetí větou). Mě osobně zcela omráčila přívalová vlna vulgarit a odeuru pálenky, linoucí se z obrazovky, takže mi hluboké poselství tohoto snímku nějak uniklo. Zápletka je chatrná jak Varlovy trenky, v podstatě jde o to, že filozofující demižón Bohuš přijde k velkému dědictví, což se stane motivem pro cestu do města a s tím spojenou možnost změny lokací pro udržování obvyklého počtu promile v krvi. Ostatní postavy by se daly rozdělit do tří skupin, které bych slušně (a po španělsku) nazvala barbaros, sviňaros a vocasos. A vystupuje tam pštros. No, není to zkrátka můj šálek kávy. ()

mr.filo

Chvílemi jsem to chtěl vypnout, chvílemi jsem se bavil. A pak zase jsem to chtěl vypnout, a udělal jsem to. Třeba budu mít příště více trpělivosti a DONUTÍM se, aby mě to CHYTILO. ()

Nivenx

Bolek Polívka ve své nejlepší roli v této šílené komedii. Parádní seky u kterých jsem se už hodněkrát nasmál. 95% ()

HorrFi

Pro mě nejlepší česká komedie. Ikdyž se Bohuš choval ve scéně nová doba, host vyhazuje vrchního! jako totální buran, tak měl vlastně pravdu. Všechno je jenom hra na něco, je to jenom naleštěná bída. ()

E=mc2

Tie hlášky stoja za to. Inak je to réžijne odveci film ktorý sa vlastne Chytilovej vôbec nepodaril. Škoda že sa jej to nepodarilo viac krát v živote :) ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Tož co jsem to kurva zdědil? Věru zajímavý film, za vesnickým ogarem Bohušem přijde doktor s novinkou. No a začíná nám tady vážně zábavná stopáž dvojky Polívka a Donutil. Jede se do města a Bohuš z pohledu ostatních dělá bordel, ale pro on tak holt žije. Dá se říct, že můžeme vidět rozdíly mezi vesničany a bohatými. Obě skupiny se navzájem nechápou a jde vážně o slušnou podívanou. Ale jeden velký mínus celé zábavy, která by zbytku filmu slušela je rozhazování peněz, které nám sice haže u nějakou linku k ponaučení, že nejspíš všechno s penězi není jen růžové, ale já už jsem se teda vůbec nebavil naopak k smrti nudil. Zkrátka když Bohuš zavítá do bordelu a potká Irenku, která je fakt hnusná. Fakt nevím, komu by se líbila. Taky xicht hnusný a ještě na něj snad hodinu koukat. No tam to holt ztratilo všechno a pak už se to jen veze na nudném kolotoču. Pak už jsou ty dvě hoďky fakt smrtelná kombinace. No a ta scéna s andělem v bazénu, která má ve mě asi zase něco pocítit, mě akorát zase otravila, protože to je fakt hrozná scéna a už je to jen plýtvání mým časem. Nikomu to neberu, vtipný to je, ale fakt jen chvilku, když si uvědomím jak dlouho jsem pak musel čumět, abych to vůbec dokončil. Komedie aneb Jaktokurvadojebat. :)  ()

Radiq

Co si budem povídat - myslím, že zatím nepřekonaná česká komedie. Od té doby se nenatočilo nic, co by se v počtu hlášek a kadenci vtipů aspoň přiblížilo. Přitom děj odsejpá, furt se tam něco děje a není to jen blbá výplň, ale vždy něco, co tam patří. Polívka býval dobrej herec už tenkrát, ale tímhle nastolil úplně novou příčku - jednoznačně to nejlepší, co kdy udělal. Nevím, jestli to docení i zahraniční publikum, ale asi ne a to je úplně jedno. Náš lokální buran a ochlasta zůstane lokální buran a ochlasta. Samo za sebe mluví to, jak tolik hlášek zlidovělo a používají se v normální mluvě. I ty sprosté. A já to můžu jedině schvalovat. Pro českého filmového diváka by měla být ta největší povinnost si tohle pustit, aby věděl, jak je to dobré. Protože kdo neviděl, nikdy se nebude v plno věcech chytat. ()

fantoci

To su prdy,to su prdy, kolik to ještě pojede. Děti co by jste chtěli - chtěli bychom si pohladit toho koně - ne to ne, tohle je sviňa arabská, ta kouše. Moje nejoblíbenější slogany z filmu Kurvahošigutntag. Bolek Polívka má dobré komedie. Ovšem kromě filmu Šašek a královna, to je hrozně zamotaný. Ale tohle se mi zdá jako nejlepší film Polívky od Věry Chytilové. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů