Sam Dawson je laskavý, ale jeho duševní vývoj je zhruba na úrovni sedmiletého dítěte. Pracuje v kavárně a miluje písničky Beatles. Když tulačka Rebecca, která u něj krátce bydlela, porodí holčičku a uteče, stává se nečekaně otcem. Začne se o Lucy Diamond neobratně starat. Pomáhají mu přátelé, především laskavá sousedka Annie Cassellová. Dívenka roste a Sam, který se cítí být nejšťastnější na světě, ji bezmezně miluje. Zvládá všechny překážky, dokud si ho nevšimne až příliš aktivní sociální pracovnice Margaret Calgroveová. Když se chytrá Lucy přestane učit, protože nechce být chytřejší než tatínek a Sam na oslavě jejích narozenin ztropí výtržnost, tak Margaret zakročí a holčička je svěřena do ústavní péče. Sam na radu kamarádů hledá nejlepšího právníka, aby mu pomohl získat dceru zpět. (TV Nova)

lardko

Musíte o ní bojovat!  Jo já bojoval, snažil jsem se. Bojujte víc! Ale vy to nechápete, nechápete to! Co nechápu?? Nevíte jaký to je snažit se, snažit se, snažit se, snažit se a stejně nakonec prohrát. Protože vy ste se narodila dokonalá, a já se narodil takhle, a vy jste dokonalá! Velmi silný příběh o retardovaném tátovi co chce mít u sebe svou dceru. Seanuv výkon byl prostě brilantní a Dakota byla také skvělá. ()

Chevees

Jedno oko nezůstane suché... Skvělý herecký výkon Seana Penna v roli mentálně postiženého (tak nějak nějak jsem si při tom vzpoměl na herecký výkon Roberta de Nira v Čase probuzení)... ()

Sista

tematika duševně zaostalých ve filmu je dost ošemetná a často balancuje na hraně laciného citového vydírání. Tento film je toho klasickým případem. Nesnesitelně natahovaný děj ve stylu "podívejte se na chudáčka, je jednodušší, ale zato má srdce na dlani, takže ho všichni mějme rádi" ve mě nejvíc vyvolával pocit trapnosti, čemuž mohutně pomáhala i kamera často ala domácí video. Sean Penn v této roli působil nepatřičně až odpudivě a to nepíšu proto, že bych ho chtěla někam "škatulkovat". Za standartně výbornou Michelle, šikovnou Dakotu Fanning a pár světlejších momentů dávám 2*, na víc to podle mě není... ()

Mania

Dala bych čtyři, kdyby konec nebyl od začátku jasný. Dakota je zlatá. Seanovi jsem jeho roli věřila. Film však mohl být více zaměřený do hloubky, takhle vyzní až příliš prvoplánovitě. ()

TheTrox

Naprosto neočkávaný a skvělý děj, perfektní obsazení v hlavních rolích .... nemám co dodat ... bezkonkurenčně 5 *Celkové hodnocení: 90% ()

Jeremiah

Pro herce je vždy fajn, pokud dostanou roli, kde se mohou tzv. "vyblbnout". To je případ i tohoto filmu, kde Sean Penn mohl ukázat, jak velký herec je. Že je dobrým hercem, o tom nepochybuji, ale z této role se mohlo dostat ještě více. Příběh mě přišel trochu nereálný / i na americké poměry / a dost vyděračský. Jinak ženské osazenstvo bylo dobré, takže pro mne slabší 3. ()

Ace

Občas jsem od toho odběhl, ale přišlo mi to prvoplánové. Taky mně tam vadili ti Samovi kamarádi, kromě toho s Downovým syndromem. ()

Johnny

Nádherný príbeh, ktorý nenechá žiadne oči suché :) Hĺbka príbehu a grácia s ktorou to bolo podané zatieni aj mierne výpadky scenára. A hudba Beatles skvele dokresľuje atmosféru aj po hudobnej aj po textovej stránke. A Sean Penn bol skvelý, pretože... pretože bol skvelý, áno skvelý. Pretože bol. A na tom trvám. ()

Judas

Zajímavý film s vynikající Dakotou Fanning. Je neuvěřitelné co již tak mladá představitelka dokáže. Ovšem scénář trochu nedotažený, vystřídávají některé velmi povedené záběry (např. s balónky na oranžovém přechodu). Spíše průměrná podívaná, ale každopádně stojí za obětování času. PS: velká škoda, že v televizích nemají soudnost a takovýto film dají po půlnoci v neděli, ale něco naprosto nekoukatalného dají v sobotu od osmi. Ale důležité je říci, že mě tedy výkon S. Penna moc nenadchl, viděl jsem mnohem lépe zachrané "autisty". ()

cielle

Já nevim, je to tak nějak rozporuplný. Vím, že nemá cenu film srovnávat s Rain Manam, to je jasný. Rain Man je bezkonkurenční. Ale i tak mě to prostě do děje moc nevtáhlo, nebylo to zkrátka ono..proto *** ()

DHDV

Forrest Gump, Rain Man vs. tenhle film. Forerest si to dejme tomu zaslouží. Ale tohle je lepší než Rain Man. Hodně procítěné, hraje to na city. Ale správnou notu. ()

lu-cinka

Vynikající Sean Penn i Dakota. Vyrazilo mi to dech. ˝Lepší˝ vyděračství než u Je to i můj život.. Prostě to je skvělá volba :) ()

Fridecka

Smekám před výkonem Seana Penna, věřila jsem mu každé gesto i slovo. Citlivý příběh předávající poselství, že mentàlně retardovaný člověk v naší společnosti uspěje jen stěží, ale co se týče vztahových prožitků může nás zdravé obohatit i dokonce převýšit. Trochu jsem se bála, zda nepřijde nějaký kýčovitý konec, ale vyšlo. Vůbec to není jednoduchý film hrající na city, ale celkem reálné zobrazení třecích ploch nás "normálních" a těch druhých "hloupějšïch". Ve filmu je také mnoho nádherných a pravdivých replik mezi otcem a dcerou. ()

Hapretor

Až "zkurveně" dojemné. Měl sem z toho červené sítnice. Výkon Seana Penna je úctyhodný. A M. Pfeiffer je tak sexy ... ()

Dimo

Příjemný cílený romatický doják, kde exceluje Sean Penn a Dakota Fanning. Občas trocha toho sentimentu neuškodí a tak musím prohlásit že se jedná o příběhově zdařilý film, kde též mimojiné zaujmou opravdoví mentálně postižení herci, kteří poskytou filmu body navíc. ()

bolf!k

Všichni tři hlavní herci se podle mě zasloužili o to, že tenhle film nezapadl mezi tucty jiných dojáků. I když i tady byla míra únosnosti několikrát nahraně, tak jako celek se mi ten film líbil. 80% ()

UniqueNett

Skvělý scénář, nádherná hudba, naprosto excelentní Sean Penn, vynikající Dakota Fanning, okouzlující Michel Pfeiffer .... Pro mě jeden z nejlepších filmů, ve kterém S.Penn hrál. 100% ()